Forumowicze dzieciom - akcja Zima 2011

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Forumowicze dzieciom - akcja Zima 2011

Post autor: kisio »

Jeśli miejsce nieodpowiednie, proszę admina o przeniesienie do innego działu, jednak wg mnie tu jest najlepsze miejsce.

Witajcie!
Zgodnie z nieśmiałymi zeszłorocznymi zapowiedziami (kto chce, ten znajdzie), również w tym roku planujemy zorganizować akcję pomocy potrzebującym dzieciakom :)

Krótko nasze plany:
- założenie komitetu mającego na celu zbiórkę;
- założenie konta bankowego;
- złożenie wniosku do ministra o udzielenie pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki;
- po zakończeniu zbiórki wydajemy zebrane pieniądze zgodnie z założonymi celami;
- składamy sprawozdanie do ministra z przeprowadzonej zbiórki i sposobie wydatkowania zebranych środków.

Czego oczekujemy od Was (oprócz Waszej hojności):
- do założenia komitetu potrzeba 6 osób (oczywiście znaleźć 6 osób nie jest problemem), ale jeśli ktoś chciałby się włączyć do akcji, to jak najbardziej polecam. Myślę, że dobrym miejscem może być zbliżające się GRAMY.
- w tym roku sami decydujemy o celu, na który zbierzemy pieniądze, więc proszę wszystkich, którzy znają miejsca, w które moglibyśmy przekazać zebrane fundusze o podanie ich tu albo na PW.

A więc niech się zacznie...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6468
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Forumowicze dzieciom - akcja Zima 2011

Post autor: Odi »

Ja do akcji jak najbardziej się przyłączam.
No i cieszę się, że będą oficjalne pozwolenia, formalności etc :wink:

Ciekaw jestem Waszych propozycji dotyczących celu zbiórki: domy dziecka? Szpitale? Pogotowia opiekuńcze?
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Forumowicze dzieciom - akcja Zima 2011

Post autor: cezaras »

z wiecznym brakiem czasu,
ale i z nieodpartą słabością do takich inicjatyw - przyłączam się

ps. jutro na GRAMY będę od 13ej, w niedzielę cały dzień --> to się sam znajdę
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 159
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 54 times
Been thanked: 39 times

Re: Forumowicze dzieciom - akcja Zima 2011

Post autor: finallyh »

Rozumiem, że chodzi o zakup gier i przekazanie w odpowiednie miejsca, czy na przykład sfinansowanie wyjazdu na ferie lub przekazanie całej sumy?

Znam jedno miejsce, że tak powiem z pierwszej ręki. Moja Niewiasta (grająca :) ) jest wychowawcą w pewnym Domu Dziecka, przemianowanym na Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą. Kilka razy grali w naszą Jengę, do czasu jak zginął 1 klocek. W sumie drobiazg ale bałem się pożyczyć jakąś inną grę z wieloma elementami (mam nadzieję, że mnie rozumiecie), choć przymiarki robiliśmy (która ma najmniej elementów i które dzieci będą akurat w Placówce). Myślę, że własna Jenga (no nie tylko) by im się przydała. Może teraz w Placówce zabraknie jednego klocka ;)

Nie wiem czy taki profil - Placówka "podchodzi" pod Akcję, jakkolwiek zgłaszam te dzieciaki.
alicja.wilk
Posty: 33
Rejestracja: 09 lis 2010, 02:45
Lokalizacja: Gdynia

Re: Forumowicze dzieciom - akcja Zima 2011

Post autor: alicja.wilk »

Uczę w jednej z trójmiejskich szkół przyszpitalnych. Poza lekcjami moi uczniowie spędzają dużo czasu w świetlicy, gdzie jednym z zajęć jest granie w gry. Na stanie mamy głównie "tradycyjne" planszówki/karcianki - Scrabble, Rummikub, Uno, Superfarmer. Na zajęcia często przynoszę gry z osobistego regału - typu Hej to moja ryba, Pędzące żółwie, Dixit, etc. Natomiast większość z gier po skończonych zajęciach ląduje z powrotem w bagażniku mojego samochodu, a myślę, że dzieciaki chętnie by w nie grały częściej i niekoniecznie w moim towarzystwie. Szczególnie, że w szpitalu spędzają najczęściej 7 dni w tygodniu.

Krótko - zgłaszam moją szkołę - ZKPiG Nr32 przy Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku.
Awatar użytkownika
Sasannka
Posty: 59
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:04
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Forumowicze dzieciom - akcja Zima 2011

Post autor: Sasannka »

Czy planujecie przekazać gry tylko jednej grupie dzieci (szpital / dom dziecka) Czy też można zgłaszać pojedyńcze osoby? W pracy dostaję ogromną ilość próśb o wsparcie i żadną miarą nie jestem w stanie pomóc wszystkim, choć naprawdę staram się jak mogę, bo od tych otrzymywanych maili aż serce boli. Są to pojedyńcze rodziny, ale też rodzinne domy dziecka, ubogie świetlice, biblioteki i szkoły wiejskie.
Pozdrawiam!

Sasannka :]
ODPOWIEDZ