[Warszawa] Klub ALIBI

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

MacDante Mc to chyba jakis Dj :P

TAk ja będe napewno w okolicach przed 16 ;)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

No to ok. Impreza od 16:00 :)
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

OK bede na 16 najwyzej zrobie sobie wagary w pracy :wink:
I od razu pisze sie na Goa!
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Pojawię się około 16:30-17:00. Postaram się jeszcze kogoś ze sobą przyprowadzić.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Post autor: MataDor »

Ok, ja będę jak pisałem o 18:00, może chwilę wcześniej. Chyba że spotkał bym jakieś blokady na drodze w wawie... ale wtedy zadzwonię do Pancha i mu powiem co i jak.

PROŚBA - WSZYSCY CHĘTNI NA WARRIOR KNIGHTS PROSZENI SĄ O PRZECZYTANIE INSTRUKCJI !
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja będę na pewno.
O której jeszcze nie wiem - jeśli uda mi się wcześniej wyrwać to około 16, jeśli nie to po 17.

Czy wszyscy zamierzają grać w WK? Weźmiecie jakieś inne tytuły? Może Powergrid? Ja tradycyjnie (czyli po raz drugi) przyniosę Caylusa i Osadników Dasilwy, co by mu je oddać.
Bo warto by było mieć więcej gier niż tylko tę jedną...Ostatnio był spory wybór, szkoda by było tym razem ograniczać się do WK...:-)

I do której zamierzacie grać??

MacDante - jest tam coś do jedzenia? W jakiej cenie?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Czipsy ale i będziesz mógł zjeść Hoddoga lub pizze, wiesz ;) wiem ile kosztuje piwo LECH:)
Małe 4
Duże 5

A resztę cen trzeba odpowiednie zmodyfikować. PS: nie jest to centrum więc ceny są normalniejsze :)


co do godziny to się jeszcze okaże jak to się mówi...ps; o 24 kończy się prochibicja ;p :D
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Don Simon pisze:Czy wszyscy zamierzają grać w WK? Weźmiecie jakieś inne tytuły?
Ja wezme Wings of War, Modern Art Knizii i cos jeszcze - od 16:00, przed WK bedzie jak znalazl. Na pewno Pancho bedzie tez Goę forsowal od tej samej godziny :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

jax pisze:
Don Simon pisze:Czy wszyscy zamierzają grać w WK? Weźmiecie jakieś inne tytuły?
Ja wezme Wings of War, Modern Art Knizii i cos jeszcze - od 16:00, przed WK bedzie jak znalazl. Na pewno Pancho bedzie tez Goę forsowal od tej samej godziny :)
Wez Power grida :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

OK - to na specjalne zyczenie wezme PG (ale tym razem gral nie bede).
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Ja w tym tygodniu niestety się nie pojawię :cry:

W każdym razie czekam na relację z gier (szczególnie z WK) i z ogólny opis miejsca pod kątem grania.

Co do przyszłego tygodnia, to gdyby byli chętni to ja miałbym ochotę pograć w AoM. Tak się składa, że mam grę od niedawna (jak na razie jedyna droższa gra w mojej skromnej kolekcji), więc mogę przynieść w razie potrzeby. Chętnie bym się przekonał jak gra się sprawdza w akcji, na razie grałem tylko pół raza (czyli do połowy) w dwie osoby. Z tego co czytałem to optimum to trzech graczy, ale w czterech też można zagrać. Podejrzewam, że wszyscy nie załapią się na WK. Kto chętny, niech daje znać.

Pozdrawiam i miłej zabawy w Alibi :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Post autor: Grzech »

Mogę przytachać Mississippie queen, no i kolejnego WK.
Pojawię się niestety około 18:30
Znajdzie sie jakiś stolik?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Mam Tikal, Taj Mahal, Beowulf, Senator, Weinhaendler i Land Unter.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Ja wezmę: Goa, Hacienda i For Sale.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Czyli znowu klęska urodzaju... :D
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

kleska urodzaju rowniez w kwestii ilosci postow - 3 strony postow w watku dot. klubu ktory jeszcze nie mial premiery :-)
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Przeczytałem zasady do WK... masakra :) Może być genialne gierka :) Szczególnie podoba mi się głosowanie na Zgromadzeniu, rozdawanie urzędów, nadań, wolne wnioski i zakaz uczestnictwa barona na zebraniu :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze:Przeczytałem zasady do WK... masakra :) Może być genialne gierka :) Szczególnie podoba mi się głosowanie na Zgromadzeniu, rozdawanie urzędów, nadań, wolne wnioski i zakaz uczestnictwa barona na zebraniu :)
Ja właśnie kończę czytać. Też mi się podoba - mechanika wydaje mi się elegantsza niż GoT, gdzie na planszy kładło się żetony - tutaj wszystko rozgrywane jest kartami. Jestem ciekaw jak to wygląda w rzeczywistości.

Ja będę około 17:30-18:00 zapewne - w zależności od rzeźni w komunikacji. Nie wiem, ilu chętnych już jest na WK i o której zaczynacie, ale chętnie zagram. Aczkolwiek ciśnieniea dużego nie mam i bez problemu ustąpię miejsca komuś bardziej podekscytowanemu grą.

A ze sobą mam Caylusa (i Osadników Sylwka).
Gramy do 23, czy mam się nastawiać na dłuższą nasiadówę?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 298 times
Been thanked: 97 times

Post autor: MataDor »

Pancho pisze:Przeczytałem zasady do WK... masakra :) Może być genialne gierka :) Szczególnie podoba mi się głosowanie na Zgromadzeniu, rozdawanie urzędów, nadań, wolne wnioski i zakaz uczestnictwa barona na zebraniu :)
hehe, mam te same wrażenia po lekturze :P

Don Simon - klub działa 24/7 więc jak kto ma czas ;)
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

MataDor pisze:
Don Simon - klub działa 24/7 więc jak kto ma czas ;)
To wiem. Ale sam przecież siedział nie będę :-). No nic, zobaczymy co wyjdzie :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Masakra !!!!!!! ani razu nie wygrałem !!!.... gorzej ani razu nie zająłem drugiego miejsca !!!! aaaa .... żądam rewanżu :twisted:

i to wszystko przez Pancho, bo robił zdjęcia z flashem który oślepiał a w międzyczasie przeciwnicy wykorzystywali chwilę mojego oślepienia :wink:
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

MacDante pisze:i to wszystko przez Pancho, bo robił zdjęcia z flashem który oślepiał a w międzyczasie przeciwnicy wykorzystywali chwilę mojego oślepienia :wink:
hehe złej baletnicy przeszkadzają nawet fotoreporterzy :twisted: . Rewanż jest tym niemniej koniecznością.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Tym razem ja_nie ja bede musiał Cie uświadomić co do zasad dotyczących Taj Mahal. Już podczas gry zgłaszałem zastrzeżenia, ale zdałem sie na twoje większe doświadczenie, niestety okazało się to zgubne :)

a więc tak:
" A player should play his cards so that they overlap each other, but heshould make sure that all players see the symbols on all cards he played. This is important so that players can easily see how much influence each player wields over each of the symbols. "

I druga wpadka którą zauważyłem podczas gry.Mowa o kartach specjalnych.
"They have the advantage that they return to the player's hand instead of being discarded when the player withdraws. Of course, when another
player has the two influence tiles corresponding to the special card, that player will take the card for himself at the end of the visit."

Chyba gralismy tak, że karta specjalna nie wracała do ręki po zagraniu tylko wracała na stół. Z tego wynika że jest inaczej.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

MacDante nie zwalaj winy na Pancho. Jak sobie poszedł, to w ModernArt też zostałeś na końcu.

A teraz trochę sie pochwalę. Grało mi się znakomicie. Raz wygrałem, ale za to w wielkim stylu w grę, której nie znałem - Taj Mahal. Tylko raz byłem trzeci - Tikal, pozostałe gry równo na drugim. 8)

Dużo zależy od kondycji psychicznej człowieka w danym dniu. Prawie tyle, co doświadczenie.
ODPOWIEDZ