Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
scathlock
Posty: 32
Rejestracja: 17 wrz 2013, 18:05

Re: Android: Netrunner

Post autor: scathlock »

pattom pisze:
Galakta sraciła rynek, który świetnie się rozwija :-)
Galakta nic nie straciła, po prostu kasuje za wersję oryginalną.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

scathlock pisze:
pattom pisze:Ja jestem graczem raczej każualowym :-) chociaż zagrałem w jednym turnieju i pewnie w niejednym zagram.
Na forum dedykowanym po prostu dużo się dzieje i tam szukamm jeśli już, informacji.

Paradoksalnie, scena ANR po zaprzestaniu wydawania wersji PL, ma się chyba jeszcze lepiej. Pojawiają się artykuły na blogach, turnieje są częste i frekfencja na nich dopisuje. Spotkania graczy w ANR w wielu miastach odbywają się 2-3 razy w tygodniu.
Galakta sraciła rynek, który świetnie się rozwija :-)
Galakta nic nie straciła, po prostu kasuje za wersję oryginalną.
Jasne :-) szczególnie jak gro osób kupuje pomijając Galaktę :-)
scathlock
Posty: 32
Rejestracja: 17 wrz 2013, 18:05

Re: Android: Netrunner

Post autor: scathlock »

pattom pisze:
scathlock pisze:
pattom pisze:Ja jestem graczem raczej każualowym :-) chociaż zagrałem w jednym turnieju i pewnie w niejednym zagram.
Na forum dedykowanym po prostu dużo się dzieje i tam szukamm jeśli już, informacji.

Paradoksalnie, scena ANR po zaprzestaniu wydawania wersji PL, ma się chyba jeszcze lepiej. Pojawiają się artykuły na blogach, turnieje są częste i frekfencja na nich dopisuje. Spotkania graczy w ANR w wielu miastach odbywają się 2-3 razy w tygodniu.
Galakta sraciła rynek, który świetnie się rozwija :-)
Galakta nic nie straciła, po prostu kasuje za wersję oryginalną.
Jasne :-) szczególnie jak gro osób kupuje pomijając Galaktę :-)
Mają takie prawo. Reszta kupi przez Galaktę.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

Szkoda, że wszystkie turnieje tak daleko i tak niewiele czasu:(
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

xel4 pisze:Szkoda, że wszystkie turnieje tak daleko i tak niewiele czasu:(
Do Katowic masz bardzo blisko, czasem coś tam się dzieje. A do Wrocławia też masz dość blisko, pod koniec czerwca gramy duży turniej :) http://netrunner.galakta.pl/index.php?p=11&t=26
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Markus pisze:Na forum cisza a na stronie rankingowej galakty mamy juz 80 unikalnych graczy ktorzy wzieli udzial w turniejach.
Niezle jakna tak niedlugi czas dzialania rankingu
Akurat tutaj uruchomienie rankingu na frekwencję nie wpłynęło, bo turnieje były już wcześniej i to scena marudziła Galakcie, że obiecała ranking w zeszłym roku. Ludzie grali, to rankingu nie było :P

Pytam o Casuali, bo granie turniejowe ma się bardzo dobrze i scena rośnie. Organizacje regularnych spotkań jest albo na forum http://netrunnerforum.decktech.eu/ albo na fejsie w grupach dedykowanym miastom. Chodzi mi o to że wcześniej wiedziałem duży ruch ludzi którzy kupowali dodatki i grali po domach ze znajomymi. Później była burza o wersję PL no i co? Koniec?
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

Inermis pisze:Jakoś cicho sie zrobiło :) gracie jeszcze w netrunnera casual? Jakieś wrażenia po nowym dużym dodatku?
To ja coś powiem bo czuję się bardziej casualowym niż turniejowym graczem :-)


H&P bardzo fajnie rozwinął Jinteki i Cryminala, chociaż tego ostatniego nie było potrzeby :D
Nowe ID wzbogaciły grę i możliwości, różnorodność zawsze jest pozytywną cechą więc można się cieszyć.
Jinteki stały się dzięki temu mniej monotonne i już nie zawsze, albo często, nastawione na zabicie runnera :-) Widać różne warianty i możliwości od szybkiego awansowania do silnego defensywnego muru.

Miejmy nadzieję, że casualowi gracze dalej będą rośli w siłę :-) ciesząc się z samej gry i rozwijając swoje umiejętności.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

Markus pisze:Na forum cisza a na stronie rankingowej galakty mamy juz 80 unikalnych graczy ktorzy wzieli udzial w turniejach.
Niezle jakna tak niedlugi czas dzialania rankingu
Graczy z rankingiem byłoby jeszcze więcej, ale z nieznanych mi przyczyn wszystkie większe turnieje w północno-zachodniej Polsce (Toruń, Bydgoszcz, Poznań) mimo zgłoszenia nie mają wprowadzanych wyników (Chronos i Regionals w Toruniu, Chronos w Poznaniu (tu jest jeszcze dzień do terminu, może się pojawią), Regionals w Bydgoszczy nawet nie był zgłoszony (choć to akurat w końcu wcale nie okazał się być duży turniej), Regionals w Poznaniu też jeszcze nie jest zgłoszony a do turnieju zostały niecałe dwa tygodnie). A w Gdańsku coś się w ogóle dzieje jeśli chodzi o Netrunnera? Na liście 10 ostatnich turniejów rankingowych są 4 turnieje w Warszawie i 3 we Wrocławiu (oprócz tego po jednym w Poznaniu, Krakowie i Katowicach), fajnie by było gdyby ranking, skoro już jest, miał szerszy zasięg.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

Tylko jednak trzeba mieć jakieś dodatki by pograć turniejow :) Ja teraz zakupuje 7 dodatków:P

Może będę się częściej pojawiał. Wrocław i Katowice blisko, blisko tylko że nie jestem zmotoryzowany. I czasami przeraża mnie czas trwania turnieju od 10 do 22... to kupa czasu:) prawie jakbym w Twilight Imperium grał.

Wiem, że to zadziała zapewne na zasadzie - wezmę udział to udział będę brał do końca życia:). Ale z natury jestem tak bardzo leniwy.
Jander
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2013, 17:52
Lokalizacja: Tychy

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jander »

Zdarzają się turnieje w Białym Słoniu w Zabrzu, to już niedaleko od Gliwic. W Katowicach w miarę regularnie grywamy małe turnieje 18 do 22.
W Bielsku graliśmy od 11:30 do 22, ale większość skończyła koło 18. :)
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

xel4 pisze:Tylko jednak trzeba mieć jakieś dodatki by pograć turniejow :) Ja teraz zakupuje 7 dodatków:P

Może będę się częściej pojawiał. Wrocław i Katowice blisko, blisko tylko że nie jestem zmotoryzowany. I czasami przeraża mnie czas trwania turnieju od 10 do 22... to kupa czasu:) prawie jakbym w Twilight Imperium grał.
Jakieś pewnie trzeba, choć zdecydowanie da się obyć bez wszystkich, 7 to już całkowicie wystarczy :)

Od 10 do 22 to ekstrema, tyle może potrwać spory Regionals pod warunkiem że go wygrasz/prawie wygrasz więc grasz do końca. Ostatni większy turniej we Wrocławiu (miesiąc temu) miał 5 rund, zaczęliśmy troszkę przed 12, skończyliśmy o 17. Regionals we Wrocławiu mam nadzieję będzie miał 6 rund + top 8, więc dla tych, co nie wejdą do top 8, potrwa pewnie około 7 godzin, dla tych co wejdą, troszkę dłużej.

Zmotoryzowanie oczywiście jest przydatne (szczególnie z Gliwic do Wrocławia czy Krakowa, do Katowic już niekoniecznie), ale bez niego też można sobie poradzić, jest Polski Bus, jest blablacar.pl, są inni gracze, którzy bywają zmotoryzowani. Do Wrocławia na pewno jakaś ekipa z Górnego Śląska będzie jechać na Regionals, jak się z nimi dogadasz, dojazd będzie dużo łatwiejszy :)
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: xel4 »

Jasne:) Wszystko się da!:) Narazie w katowicach były organizowane turnieje w środku tygodnia i to jeszcze w godzinach 17-18. Co mnie nie zachęca do udziału w turnieju. Kiedyś napewno się wybiore! Jakby nie było to scene turniejową śledze cały czas. Tylko terminy turniejowe są przeważnie dla mnie niedogodne;( takie fatum.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

hsiale pisze: Graczy z rankingiem byłoby jeszcze więcej, ale z nieznanych mi przyczyn wszystkie większe turnieje w północno-zachodniej Polsce (Toruń, Bydgoszcz, Poznań) mimo zgłoszenia nie mają wprowadzanych wyników (Chronos i Regionals w Toruniu, Chronos w Poznaniu (tu jest jeszcze dzień do terminu, może się pojawią), Regionals w Bydgoszczy nawet nie był zgłoszony (choć to akurat w końcu wcale nie okazał się być duży turniej), Regionals w Poznaniu też jeszcze nie jest zgłoszony a do turnieju zostały niecałe dwa tygodnie). A w Gdańsku coś się w ogóle dzieje jeśli chodzi o Netrunnera? Na liście 10 ostatnich turniejów rankingowych są 4 turnieje w Warszawie i 3 we Wrocławiu (oprócz tego po jednym w Poznaniu, Krakowie i Katowicach), fajnie by było gdyby ranking, skoro już jest, miał szerszy zasięg.
Toruń chyba się spóźnił z wprowadzaniem wyników (Marchewa sympatyczny ale leniwy ;) ), a Poznań z tego co słyszałem to bojkotuje ranking galakty.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Jander
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2013, 17:52
Lokalizacja: Tychy

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jander »

hsiale pisze:Do Wrocławia na pewno jakaś ekipa z Górnego Śląska będzie jechać na Regionals, jak się z nimi dogadasz, dojazd będzie dużo łatwiejszy :)
Pobudka o 5, Polski Bus o 6:50, granie w kiepsko oświetlonym miejscu, powrót o bógwiektórej, pewnie o 23 jeśli topka. Ostatnio byłem u was wykończony po 3 grach, nie wiem czy mam znowu ochotę się męczyć.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

Inermis pisze:Toruń chyba się spóźnił z wprowadzaniem wyników (Marchewa sympatyczny ale leniwy ;) ), a Poznań z tego co słyszałem to bojkotuje ranking galakty.
Lokalny turniej 22. maja wprowadzili, Chronosa 3 dni później już nie, to musiała być nagła decyzja o bojkocie. Wiadomo coś czemu tak Galakty nie lubią? Tam akurat decyzja o likwidacji polskiej wersji była chyba dość popularna bo wszyscy grali po angielsku.
Jander pisze:Pobudka o 5, Polski Bus o 6:50, granie w kiepsko oświetlonym miejscu, powrót o bógwiektórej, pewnie o 23 jeśli topka. Ostatnio byłem u was wykończony po 3 grach, nie wiem czy mam znowu ochotę się męczyć.
Przyjedź w piątek wieczorem :) Nad poprawą oświetlenia w Padbarze pracujemy, może coś się uda zrobić.
Jander
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2013, 17:52
Lokalizacja: Tychy

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jander »

Jak noclegi to dwa, a na to mnie średnio stać. :)
A i liczcie topkę minimum siedem 35 minutowych meczy, w dwie godziny ciężko się uwinąć.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Ja casualowo gram regularnie (na temat H&P jeszcze nie mam przemyśleń bo dopiero niedawno kupiłem) ale na turnieju nigdy się nie pojawię, bo po 4 max 5 partiach na luzie mózg mi paruje, czyli na turnieju rzuciłbym ręcznik w połowie trzeciej rundy :)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

hsiale pisze:
Inermis pisze:Toruń chyba się spóźnił z wprowadzaniem wyników (Marchewa sympatyczny ale leniwy ;) ), a Poznań z tego co słyszałem to bojkotuje ranking galakty.
Lokalny turniej 22. maja wprowadzili, Chronosa 3 dni później już nie, to musiała być nagła decyzja o bojkocie. Wiadomo coś czemu tak Galakty nie lubią? Tam akurat decyzja o likwidacji polskiej wersji była chyba dość popularna bo wszyscy grali po angielsku.
Poznań niczego nie bojkotuje, tylko ranking Galakty nam jest totalnie obojętny i mało dla nas sensowny - stosowne opinie różni ludzie wyrażali na grupie FB - ale wysyłania wyników nikt nie blokuje. Mamy fajniejsze rozgrywki organizowane lokalnie, żeby tam się przejmować jakimś odgórnym rankingiem. W niczym to zabawy nie zmienia. Nie jestesmy najwidoczniej tak entuzjastycznie nastawieni jak niektórzy, ale to jeszcze nie powód, by od razu przypinać łatkę bojkotujących - to nieprawda.

Organizatorzy wysyłają wyniki do Galakty, z tego co mi wiadomo, czemu akurat Chronos jeszcze nie poszedł, trzeba by pytać załogę sklepu Cube (organizatorzy), może coś tam zapomnieli. Nikt z (nas) graczy tego raczej nie pilnuje.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

rattkin pisze:Mamy fajniejsze rozgrywki organizowane lokalnie, żeby tam się przejmować jakimś odgórnym rankingiem.
Tzn. lokalne turnieje macie niezgodne z zasadami turniejowymi FFG (przez co nie mogą być zaliczane do rankingu), czy są zgodne, ale nikomu się nie chce wrzucać turniejów do systemu a później wpisywać wyników?
rattkin pisze:Organizatorzy wysyłają wyniki do Galakty, z tego co mi wiadomo, czemu akurat Chronos jeszcze nie poszedł, trzeba by pytać załogę sklepu Cube (organizatorzy), może coś tam zapomnieli. Nikt z (nas) graczy tego raczej nie pilnuje.
To może być właśnie różnica, wszędzie tam, gdzie ranking dobrze działa, turnieje są organizowane przez graczy, nie przez sklepy.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

hsiale pisze:
rattkin pisze:Mamy fajniejsze rozgrywki organizowane lokalnie, żeby tam się przejmować jakimś odgórnym rankingiem.
Tzn. lokalne turnieje macie niezgodne z zasadami turniejowymi FFG (przez co nie mogą być zaliczane do rankingu), czy są zgodne, ale nikomu się nie chce wrzucać turniejów do systemu a później wpisywać wyników?.
Turnieje nie zawsze są zgodne stricte z zasadami FFG, nie wiem, czy wyniki systematycznie zgłaszane są z ANRTournament. Czasem są grane np tylko 3 rundy Swiss (takie miniturnieje co 2 tyg. 3 rundy ze względu na ograniczenia czasowe), a gra z 15 osób, po 3 rundach te wyniki są mocno wypaczone czasem, więc jaki sens coś takiego zgłaszać... żeby sobie "punkty nabijać"?

My mamy też trochę grania casualowego, draft oraz dwie osobne ligi na swoich zasadach. Po prostu wydaje mi się, że nie ma zainteresowania rankingiem, bo mamy niemało lokalnych atrakcji, choć może są u nas gracze o których nie wiem, a którzy ten ranking śledzą. Na pewno nie ma bojkotowania, a co do zgłaszania wyników, to trzeba pytać organizatorów - którzy zresztą też często są graczami w ANR i orientują się w sytuacji.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

rattkin pisze: Turnieje nie zawsze są zgodne stricte z zasadami FFG, nie wiem, czy wyniki systematycznie zgłaszane są z ANRTournament. Czasem są grane np tylko 3 rundy Swiss (takie miniturnieje co 2 tyg. 3 rundy ze względu na ograniczenia czasowe), a gra z 15 osób, po 3 rundach te wyniki są mocno wypaczone czasem, więc jaki sens coś takiego zgłaszać... żeby sobie "punkty nabijać"?
Ranking bazuje na ELO zatem ilość rund między graczami naprawdę nie ma znaczenia, trzeba gry wygrywać i tyle. Premia za wygraną na turnieju nie jest jakaś wielka, a zasady Galakty ograniczają 'nabijanie punktów' poprzez limit 2 turniejów na tydzień w danym mieście. Uważasz, że nie jest to wystarczające ograniczenie?

Wcześniej słyszałem, że po postu duża część graczy nie życzyła sobie być zarejestrowana w Galakcie.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

Inermis pisze:Wcześniej słyszałem, że po postu duża część graczy nie życzyła sobie być zarejestrowana w Galakcie.
Co nie jest problemem bo, jak widać na stronie rankingu, Galakcie nie przeszkadza, jeśli ktoś rejestruje się pod pseudonimem.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Inermis pisze: Ranking bazuje na ELO zatem ilość rund między graczami naprawdę nie ma znaczenia, trzeba gry wygrywać i tyle. Premia za wygraną na turnieju nie jest jakaś wielka, a zasady Galakty ograniczają 'nabijanie punktów' poprzez limit 2 turniejów na tydzień w danym mieście. Uważasz, że nie jest to wystarczające ograniczenie? .
Nie mam zdania. Wyjdzie w praniu, jak sądzę.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

Już bardzo ładnie wychodzi. Ostatnio zająłem drugie miejsce w 3-rundowym turnieju (grało 7 osób). Zająłem je troszkę przypadkowo (bye w pierwszej rundzie, potem jeden mecz przegrałem, jeden wygrałem, obaj moi przeciwnicy mieli niższy ranking ode mnie). Efekt: mój ranking, bardzo słusznie, spadł (i spadłby nawet, gdyby doliczyć mi premię za drugie miejsce, której, przez mały rozmiar turnieju, nie było). Ten akurat system rankingowy nie ma problemów jeśli zagrane jest za mało rund.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

ODPOWIEDZ