Strategia/taktyczna dla 2 osob

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Artt
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2012, 10:08

Strategia/taktyczna dla 2 osob

Post autor: Artt »

Witam poszukuje jakies ciekawej gry strategicznej i zastanawialem sie nad gra Dust (nie tactics) ale niemoge znalesc za duzo informacji czy jest fajna i jak bardzo podobna jest do ryzyka. Bylbym wdzieczny gdyby ktos mi cos powiedzial o tej grze. Czekam takze na propozycje gry strategicznej ktora bedzie grana w 2 osoby i bedzie ja mozna bez problemu kupic tzn niejest wyczerpany naklad. Zastanawialem sie takze na dust tactics chociaz to moze nie dokonca strategia ale wydaje mi sie ciekawa i czy druga edycja zestawu startowego wystarczy na troche gry czy trzeba odrazu kupic dodatkowe figurki
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Strategia/taktyczna dla 2 osob

Post autor: Kolejarz »

Zimna Wojna, czyli Twilight Struggle. Nie ma problemu z dostępnością, świetna strategia dla dwóch osób. Niepodobna do Ryzyka, ale też masz mapę świata z państwami - tylko tutaj walczysz o wpływ, nie ma jednostek, to w końcu zimna wojna. Dużo emocji, świetnie przeniesione realia tamtego konfliktu, dużo strategicznego myślenia. Pierwsze miejsce w rankingu BGG.
Artt
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2012, 10:08

Re: Strategia/taktyczna dla 2 osob

Post autor: Artt »

Chodzilo mi raczej o strategie z jednostkami w klimacie fantasy lub sf zadne historyczno wojenne
Vincent
Posty: 397
Rejestracja: 27 lip 2011, 13:23
Been thanked: 1 time

Re: Strategia/taktyczna dla 2 osob

Post autor: Vincent »

Nie wiem czy o taki typ gry Ci chodzilo, ale moze Claustrophobia lub Gears of War?
Awatar użytkownika
kemotix
Posty: 111
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznań / Toruń

Re: Strategia/taktyczna dla 2 osob

Post autor: kemotix »

Stronghold :)

Od 2 do 4 osób (najlepiej działa na 2). Jedna osoba broni twierdzy, druga próbuje ją zdobyć :)

Orki, trolle, machiny oblężnicze... walka pełną gębą!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Strategia/taktyczna dla 2 osob

Post autor: kwiatosz »

Tak długo nie widziałem tego wątku... Neuroshima Hex, zdecydowanie warta obadania do regularnego grania na 2 osoby :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Artt
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2012, 10:08

Re: Strategia/taktyczna dla 2 osob

Post autor: Artt »

Neuroshime hex i claustrophobie juz mam gears of war odpada bo to gra kooperacyjna a ma byc rywalizacja
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Strategia/taktyczna dla 2 osob

Post autor: kwiatosz »

Doom jest świetny - gracz musi prowadzić więcej niż 1 marinesa żeby gra miała sens, jak prowadzi 3 to już jest ultra trudno. Bardzo dobra gra, jak będzie potrzeba to na więcej osób chodzi też świetnie :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ