Wakacje 2013 - dyskusja

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

W Czarnej większość ludzi była za zmianą ośrodka w przyszłym roku - obsługa ma umowy tylko do końca tego roku i to co będzie tam za rok będzie wielką niewiadomą. Grajdołek nie ma chyba tylu miejsc by połączoną ekipę pomieścić - więc co za rok? Ja już pasuje organizacyjne, wrocławiacy zapowiadali się że czegoś poszukają, może by tak sprawdzić co w Dębrzynie słychać?
Na razie wysłałem zapytania tu:
http://ow-tecza.pl
http://www.zwidokiem.nad-jeziorem.pl/ - Ten jest za mały - 70 miejsc w 15 domkach, sala tyko 80m2.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: skanna »

Ten drugi ma w sezonie pobyty tygodniowe, może się nie ugiąć dla nas, a jednak nie wszyscy są od soboty do soboty, z różnych względów.

Koleżanka ma jakieś znajomości tutaj http://www.zawiaty.com/, dziewczyny były w tym roku - bardzo zadowolone - podpytywać?

W drodze powrotnej z Bieszczadkonu zrobiliśmy wizję lokalną w beskidzkich ośrodkach, które wyszukała monga w necie i to doświadczenie wyraźnie pokazuje, że bez wizji lokalnej lub też informacji z pierwszej ręki od osób, które były w konkretnym miejscu - ani rusz. To co w necie wyglądało zachęcająco, nie wytrzymało nawet pierwszego spojrzenia - kto chciałby spędzać czas w ośrodku vis a vis betonowej ściany albo w domkach wystawionych na pełne słońce bez odrobiny cienia? Debrzyno (z czasów swojej świetności) i Czarna wysoko ustawiły poprzeczkę.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2012, 00:31 przez skanna, łącznie zmieniany 1 raz.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: jax »

skanna pisze:Koleżanka ma jakieś znajomości tutaj http://www.zawiaty.com/, dziewczyny były w tym roku - bardzo zadowolone - podpytywać?
Zdecydowanie podpytywać!
opis wyposażenia brzmi imponująco: http://www.zawiaty.com/art,51,wczasy_letnie.html
Poza tym są zajęcia dla dzieci (5h dziennie) - dla bardzo wielu osób było to niezwykle ważne!
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

Tylko cena niestety kosmiczna w Zawiatach - znacznie drożej niż w Czarnej (choć z pełnym wyżywieniem) - co może być sporym ograniczeniem i znów podzielić ludzi.
Sam nie wiem czy mnie będzie stać - za tydzień zapłacę tyle co w Czarnej za dwa ...
skanna pisze: To co w necie wyglądało zachęcająco, nie wytrzymało nawet pierwszego spojrzenia - kto chciałby spędzać czas w ośrodku vis a vis betonowej ściany albo w domkach wystawionych na pełne słońce bez odrobiny cienia? Debrzyno (z czasów swojej świetności) i Czarna wysoko ustawiły poprzeczkę.
Zgadza się. Te moje linki wyglądają ciekawie, a cena to nie od osoby jak w Zawiatach a za domek ;)
A może tak ktoś ma jakieś chody w biurach turystycznych które pomogłoby zorganizować imprezę w Chorwacji?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: monga »

Opis faktycznie wygląda bardzo zachęcająco, natomiast cenowo bardzo zniechęcająco. Zrobiłam kalkulację dla 4-osobowej rodziny z dwójką dzieci w wieku 4-12 lat (opcja tańsza - Domek ANIA) na 2 tygodnie - 8640 zł. Przy dwójce dzieci w wieku powyżej 12 lat wychodzi 10720 zł.

Przy takich cenach frekwencja raczej spadnie niż się zwiększy.
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: monga »

Drugi ośrodek - moim zdaniem za mały jeśli zakładamy, że frekwencja się zwiększy. 15 domków to zdecydowanie za mało.

Pierwszy też niezbyt duży, bo 15 + 9 domków to nadal nie jest jakoś dużo przy założeniu, że frekwencja będzie zbliżona do tej z czasów Debrzyna.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

tu trzeba by założyć że w 2-pokojowych domkach będziemy się w części lokować na pokoje, nie domki
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Don Simon »

jax pisze:
skanna pisze:Koleżanka ma jakieś znajomości tutaj http://www.zawiaty.com/, dziewczyny były w tym roku - bardzo zadowolone - podpytywać?
Zdecydowanie podpytywać!
opis wyposażenia brzmi imponująco: http://www.zawiaty.com/art,51,wczasy_letnie.html
Poza tym są zajęcia dla dzieci (5h dziennie) - dla bardzo wielu osób było to niezwykle ważne!
Bylem tam przez tydzien jakies 3 lata temu chyba. Moze sie cos zmienilo, ale wydaje mi sie, ze nie bedzie to dobre miejsce.

Sala w osrodku dosyc mala jak na Wasze potrzeby, domki ok, ale nie wiem, czy Wa miejsca wystarczy, plaza dosyc mala, boisko do siatkowki tuz przy niej, plac zabaw mikroskopijny (hustawki i tyle) no i dojazd wlasciwie tylko samochodem - kawal drogi w glab lasu.

Fajne miejsce, ale chyba nie przy takim zalozeniu o jakie Wam chodzi.

Ale moze sie zmienilo cos (chociaz watpie patrzac po zdjeciach).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Mongea »

po głowie mi chodzi Boszkowo:

http://www.hotelvitalia.pl/
bezpośrednio przy plaży Pudełkowo, animacje są, boisko do siatkówki również, zarówno hotel jak i domki
nie znam niestety cen (bo ofertę przygotowują indywidualnie), jakbyś ragozd mógł na priv podesłać zapytanie jakie wysyłasz do ośrodków to wyślę tam (nie wiem dokładnie jakie założenie jest odnośnie liczby osób, no i może są jakieś wymagania których ośrodek nie spełnia). Nie mają krytego basenu (ale może plaża przy wystarczy ?), sale konferencyjne itp. do wyboru

czekam na info
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: skanna »

Mongea pisze:po głowie mi chodzi Boszkowo:
O nie, tylko nie Boszkowo :)

To znaczy, jeśli większość tam pojedzie, to i my pewnie też, hotel wygląda bardzo ładnie, ale samo Boszkowo jest straszne.
no i dojazd wlasciwie tylko samochodem - kawal drogi w glab lasu
To akurat idealnie, tak było w Debrzynie, tak było w Czarnej.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: macike »

skanna pisze:
Mongea pisze:po głowie mi chodzi Boszkowo:
O nie, tylko nie Boszkowo :)
Fakt, że tak eufemistycznie powiem, Boszkowo przegrywa remisy.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: costi »

Sam nie wiem czy mnie będzie stać - za tydzień zapłacę tyle co w Czarnej za dwa ...
:lol: Przy tej cenie to się zrobi wyjazd dla największych twardzieli, może się okazać, że taniej będzie zlot w Indiach czy Tajlandii zorganizować. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: virco »

hmm czy ja wiem z tym Boszkowem...
teoretycznie mozna by wynajac tylko sale lub 2, a zakwaterowanie w Boszkowie zawsze sie znajdzie gdzie indziej, takie jak kto sobie wybierze,
i chyba nawet calkiem tanio..
do wyboru domki, namioty ośrodkki itd, itp..
do tego dojazd jest jeszcze chyba za pomoca pkp.. chyba ze juz zrezygnowalo z tej lini (ostatni raz w Boszkowie z 5 lat temu)

no nic pozdrawiam :)
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: Mongea »

to może być Boszkowo, ale nie musi - bardziej chodzi mi o kierunek (blisko jest kilka innych jezior i spokojnych miejsc), a lokalizacja myślę że dość atrakcyjna...

Zakładam że do Hermanowa jeżdżą w większości Poznaniacy, na Bieszczadkonie było sporo ludzi z Wrocka i Wawy więc fajnie by było spotkać się w połowie drogi ;)
nigdy tam nie byłam, ale google maps w środku trójkąta Poz-Wro-Waw pokazuje jezioro Jeziorsko. W centralnej części Polski więc teoretycznie dla każdego w miarę blisko.
(żaglówki, kajaki, konie - byłoby co robić między graniem) - pierwsza znaleziona stronka z pobytu w tamtych okolicach: http://kajaki-grabia.blogspot.com/
Ośrodka można poszukać, tylko czy miejsce pasuje?

jestem pewna, że jeśli pójdziemy w kierunku Suwałk za 10.000 zł (2 tygodnie rodzina z dziećmi) to frekwencja znacznie spadnie
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: ragozd »

Jeziorsko - ciekawe, ale są tam tylko 2 ośrodki
http://www.rafa-jeziorsko.eu - nie wiadomo czy mają sale do gry, no i same domki
http://vantur.dobrynocleg.pl - tu znów piszą ze 3km do jeziora - tak czy owak trzeba pojechać by sprawdzić

znajomy poleca
http://www.rusalkamazury.pl/ - to bliskie mazury - ale to też same domki
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: virco »

nie wiem jaka byla frekfencja..
ale dla malych i srednich grup proponuje to:
http://karlowickadolina.pl/oferta/

mozna by tez caly osrodek wynajac :)
a ceny sa stosunkowo niskie.. ale to jednak "zadupie" :)
tylko ze glowna atrakcja mialy by byc planszowki :)
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: skanna »

virco pisze:nie wiem jaka byla frekfencja..
ale dla malych i srednich grup proponuje to:
http://karlowickadolina.pl/oferta/
W tym roku było nas w "najgęstszym" momencie 55 osób. Ale w poprzednich latach ta liczba przekraczała 80.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
cezaras
Posty: 1925
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 14 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: cezaras »

Do tej pory nie byłem na takim wyjeździe, a i nie sądzę, żebym żonkę namówił w najbliższej przyszłości, więc tylko jako podpowiedź:
.. wydaje się, ze spełnia wszelkie warunki,

co istotne - mają dwie kobitki, które są "przypisane" do obsługi dużych grup i z nimi zdecydowanie da się ponegocjować.
Sam tam jeżdżę z naprawdę pokaźna ekipą i nigdy nie było nieporozumień....
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: melee »

i to jest dobry kierunek - Kaszuby!
mam jakiś znajomych w Kościerzynie, mógłbym podpytać
to jest tak blisko miejsca poprzednich wyjazdów, że aż dziwi to, że nie odwiedziliśmy tego miejsca
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: skanna »

melee pisze:i to jest dobry kierunek - Kaszuby!
mam jakiś znajomych w Kościerzynie, mógłbym podpytać
to jest tak blisko miejsca poprzednich wyjazdów, że aż dziwi to, że nie odwiedziliśmy tego miejsca
Kaszuby to niezły kierunek, ale przyznam, że wolałabym jednak choć raz pojechać na (...)kon krócej niż 8h. Że już o kosztach nie wspomnę.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: virco »

popieram przedmówcę :)

a może cos tutaj.. a dla niecierpliwych w miare blisko granica:

http://owmaria.pl/?s=26

albo lepiej to:
http://www.jamrozowapolana.com/site/cennik/n/1/n/1.html

nie bylem tam, ale wujek google doradził :)
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: skanna »

virco pisze:nie bylem tam, ale wujek google doradził :)

Już kiedyś ten temat był przerabiany - ośrodki, które doradził wujek google mogą być brane pod uwagę po zweryfikowaniu. Bo to, co na stronie często nijak się ma do rzeczywistości i do naszych potrzeb. Ostatnie dwa ośrodki mocno nam zawyżyły wymagania :), tak więc, przed rzuceniem linku wskazana wizja lokalna, żeby było wiadomo, o czym naprawdę rozmawiamy.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: virco »

nie róbmy jaj, przecież jak jedziesz za granice na wakacje to chyba nie tylko do miejsc w których juz byłaś...
ba nawet wątpie czy 2 razy do tego samego ośrodka/miejscowości jeżdzisz następnego roku..

to nie średniowiecze..
oklice znane, granica blisko, telefonicznie lub mailowo można ustalić ceny..
mysle, ze nie w jednym miejscu w internecie znajdzie sie jakaś opinia na temat tego czy innego ośrodka..

po to się ustala jakieś minima by je ośrodek spełniał.. jak nie spełnia dziękuje do widzenia..

jak pozostaniecie przy sprawdzonych miejscach za 10000 zł to ja podziekuję... osobiście az tak "wysoko" poprzeczki nie stawiam..
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: mst »

Daaawno temu ustaliliśmy, że będziemy brali pod uwagę jedynie ośrodki zweryfikowane osobiście przez aktywnego użytkownika forum/uczestnika wcześniejszych wyjazdów. :-)

Oczywiście można zacząć od poszukiwania ośrodków w internecie ale umieszczanie tutaj dziesiątków linków do takich niesprawdzonych ofert nie ma sensu.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Wakacje 2013 - dyskusja

Post autor: skanna »

mst pisze:Daaawno temu ustaliliśmy, że będziemy brali pod uwagę jedynie ośrodki zweryfikowane osobiście przez aktywnego użytkownika forum/uczestnika wcześniejszych wyjazdów. :-)
Tak właśnie, nic dodać, nic ująć. Zresztą, w trakcie Bieszczadkonu monga znalazła w necie ciekawe, wydawałoby się, ośrodki - wracając, zrobiliśmy wizję lokalną - jeden w środku "kurortu", drugi "łysy", domki jak na patelni. A w necie spełniał wszystkie wymagania.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
ODPOWIEDZ