Szogun / Shogun (Dirk Henn)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Shogun

Post autor: Furia »

Wysłane.
Awatar użytkownika
albercik1977
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2012, 13:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Shogun

Post autor: albercik1977 »

Niestety nic nie dostałem :-/, czy istnieje szansa na powtórne wysłanie wiadomości??
W razie czego podaję alternatywny adres h.rakowski@obrn.pl
Ż4.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Shogun

Post autor: schizofretka »

Jeśli ktoś mi prześle skan, mogę wrzucić go na swój serwer tak by problem się nie powtarzał.

Zawsze twierdziłem, że losowość w Szogunie jest kontrolowalna, ale dzisiaj miałem tak niewiarygodnego pecha w bitwach, że może zmienię zdanie. Pierwszy raz od kilkudziesięciu partii nie skończyłem w pierwszej dwójce :(

Aha - instrukcja tego nie precyzuje, ale czy ktoś wie, czy był jakiś oficjalny ruling w sprawie tego, kiedy właściwie odkrywamy zaplanowane rozkazy? Zawsze grałem tak, że dla każdej kolejnej akcji wszyscy odkrywają naraz, tak że pierwszy widzi, czy ostatni nie szykuje kontrataku, ale podobno w instrukcji do wallensteina stoi, że odkrywa się po kolei.

Ta instrukcja naprawdę ssie na wszelkie sposoby.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Shogun

Post autor: Senthe »

A tego, nie można jej wrzucić na BGG?
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Shogun

Post autor: schizofretka »

Hmm. pewnie można. To jak mi ktoś prześle mogę wrzucić.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3359
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: Shogun

Post autor: maciejo »

schizofretka pisze:Jeśli ktoś mi prześle skan, mogę wrzucić go na swój serwer tak by problem się nie powtarzał.

Zawsze twierdziłem, że losowość w Szogunie jest kontrolowalna, ale dzisiaj miałem tak niewiarygodnego pecha w bitwach, że może zmienię zdanie. Pierwszy raz od kilkudziesięciu partii nie skończyłem w pierwszej dwójce :(

Aha - instrukcja tego nie precyzuje, ale czy ktoś wie, czy był jakiś oficjalny ruling w sprawie tego, kiedy właściwie odkrywamy zaplanowane rozkazy? Zawsze grałem tak, że dla każdej kolejnej akcji wszyscy odkrywają naraz, tak że pierwszy widzi, czy ostatni nie szykuje kontrataku, ale podobno w instrukcji do wallensteina stoi, że odkrywa się po kolei.

Ta instrukcja naprawdę ssie na wszelkie sposoby.
Nie wyobrażam sobie inaczej jak po kolei :?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Shogun

Post autor: schizofretka »

A ja tak. Większa kontrola jest zawsze in plus.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3359
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: Shogun

Post autor: maciejo »

schizofretka pisze:A ja tak. Większa kontrola jest zawsze in plus.
W jakim celu więc potrzebne by było ustalanie "Wyboru kolejności Tur" :?: :D Dla mnie jest to jednoznaczne.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shogun

Post autor: NTomasz »

przecież wszystko się zmieni jak odsłonicie jednocześnie .... osoba która jest 1sza do rozpatrywania wie wszystko... dokladnie wszystko... co bedzie sie dzialo po jeje ruchu i w trakcie i przed :P
po to jest kolejnosc zeby robic wg kolejności
Awatar użytkownika
albercik1977
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2012, 13:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Shogun

Post autor: albercik1977 »

No to jesteśmy wraz z kolegami po dwóch pierwszych rozgrywkach.
Gra jest dobra. Wciąga. Daje do myślenia i po zakończeniu rozgrywki oraz odejściu od stołu cały czas się przewala w myślach.
Siedzę sobie teraz w robocie i się zastanawiam co źle zrobiłem, co można było poprawić itp. :-)

Dziękuję za instrukcję po polsku, mam ją więc mogę przekazywać dalej jakby co :-).

Nawiązując do wątku powyżej. karty należy odkrywać oczywiście po kolei.

Przy okazji mam pytanie. Czy gracz, który położył kartę prowincji na pole rozkazu (na planszy) może zrezygnować ze swojego ruchu?? Innymi słowy, czy mogę nie atakować w sytuacji gdy odkrywam kartę leżącą na polu ataku?
Ż4.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Shogun

Post autor: adikom5777 »

pola A i B są polami ataku/ruchu. Wiec musisz albo zaatakować, albo się poruszyć. Jeżeli masz możliwość wykonania akcji to musisz ją zrobić.
Awatar użytkownika
albercik1977
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2012, 13:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Shogun

Post autor: albercik1977 »

O.K. Dziękuję, to rozwiązuje problem który pojawił się w czasie wczorajszej rozgrywki.
Ż4.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3359
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: Shogun

Post autor: maciejo »

albercik1977 pisze:No to jesteśmy wraz z kolegami po dwóch pierwszych rozgrywkach.
Witamy w klubie :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Shogun

Post autor: jolietjake »

Takie rzeczy się ciągle zmieniają, więc zadam tu pytanie, ktore podejrzewam, że już padało, jeśli chodzi o tą grę.
Czy ma ktoś pomysły jak ją mogę dostać? Na rebelu (gdzie rowniez się wyprzedala z resztą), brytyjskim amazonie czy na allegro (uzywane sztuki) ceny są dla mnie za wysokie. Czy mogę prosić o cynk jesli znacie jakies polskie sklepy lub byćmoże zagraniczne, z których można ten tytuł zamówić za trochę niższą cenę? Czy w Essen byłaby taka możliwość? Z góry dziękuję za pomoc!
Joliet Jake na BGG
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Shogun

Post autor: schizofretka »

Nową? Będzie trudno. Używki są regularnie na allegro, ale niewiele taniej niż nowy Wallenstein, a to ta sama gra na mapie cesarstwa niemieckiego od razu z dwoma dodatkami.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3359
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: Shogun

Post autor: maciejo »

schizofretka pisze:Nową? Będzie trudno. Używki są regularnie na allegro, ale niewiele taniej niż nowy Wallenstein, a to ta sama gra na mapie cesarstwa niemieckiego od razu z dwoma dodatkami.
Ale mimo tych wszystkich dodatków i innych upiększeń w dalszym ciągu jest to tylko Walluś a nie Szogun :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Shogun

Post autor: jolietjake »

Najlepiej nowa, ale używana też może być... Niestety na allegro dość dużo jak dla mnie sobie życzą. Mogę dać za Shoguna tyle ile kosztowała polska edycja na rebelu, czyli 150zł, ale widzę, że chyba sobie mogę pomarzyć...

Naświetlicie mi, nowicjuszowi w tej dziedzinie, sprawe, dlaczego taka znana gra jest niedostępna?
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Shogun

Post autor: FortArt »

jolietjake pisze:Mogę dać za Shoguna tyle ile kosztowała polska edycja na rebelu, czyli 150zł, ale widzę, że chyba sobie mogę pomarzyć...
Ale to było pod koniec 2008, czyli niemal cztery lata temu. W grudniu 2008, jeśli jesteś statystycznym Polakiem, to średnio zarabiałeś 3419,82 zł, od grudnia 2011 masz już 4015,37. To chyba możesz sobie pozwolić na wydanie tych 59 złotych więcej? ;)

A zupełnie serio to raczej nie należy oczekiwać, że ceny bestsellerów zaczną relatywnie spadać.
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3359
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: Shogun

Post autor: maciejo »

FortArt pisze:
jolietjake pisze:Mogę dać za Shoguna tyle ile kosztowała polska edycja na rebelu, czyli 150zł, ale widzę, że chyba sobie mogę pomarzyć...
Ale to było pod koniec 2008, czyli niemal cztery lata temu. W grudniu 2008, jeśli jesteś statystycznym Polakiem, to średnio zarabiałeś 3419,82 zł, od grudnia 2011 masz już 4015,37. To chyba możesz sobie pozwolić na wydanie tych 59 złotych więcej? ;)

A zupełnie serio to raczej nie należy oczekiwać, że ceny bestsellerów zaczną relatywnie spadać.
Otóż to :D
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3359
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 109 times
Been thanked: 130 times

Re: Shogun

Post autor: maciejo »

jolietjake pisze:Najlepiej nowa, ale używana też może być... Niestety na allegro dość dużo jak dla mnie sobie życzą. Mogę dać za Shoguna tyle ile kosztowała polska edycja na rebelu, czyli 150zł, ale widzę, że chyba sobie mogę pomarzyć...

Naświetlicie mi, nowicjuszowi w tej dziedzinie, sprawe, dlaczego taka znana gra jest niedostępna?
tu masz linka do aukcji,może nie pójdzie drogo :wink:
http://allegro.pl/show_item.php?item=2670212489
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
albercik1977
Posty: 9
Rejestracja: 13 sty 2012, 13:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Shogun

Post autor: albercik1977 »

Ja osobiście szukałem około roku. Postanowiłem, że nie dam za grę więcej niż 200 PLN i ostatecznie kupiłem wersję angielską za 250 PLN.
Parę razy spotkałem się z sytuacją gdy cena w czasie licytacji przekraczała 400 PLN.

O dziwo, dostałem grę oryginalnie zapakowaną, zawartość pudełka również była nieruszana :-).

Nie wiem jak wygląda polska wersja gry :-) ale na angielskiej da się grać bez żadnych problemów.
Frajda jest nieziemska.
Ż4.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Shogun

Post autor: jolietjake »

No nie ma dla mnie znaczenia jaka wersja językowa, bo chyba w samej grze języka nie ma, racja?
FortArt pisze:Ale to było pod koniec 2008, czyli niemal cztery lata temu. W grudniu 2008, jeśli jesteś statystycznym Polakiem, to średnio zarabiałeś 3419,82 zł, od grudnia 2011 masz już 4015,37. To chyba możesz sobie pozwolić na wydanie tych 59 złotych więcej? ;)
Niby różnica niewielka. I gdybym tą średnią zarabiał, a nie był głodującym studentem, to bym się skusił i na taką cenę ;) ale cóż... narazie zmuszony jestem szperać w poszukiwaniu okazji
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Shogun

Post autor: watman »

jolietjake pisze:/ciap/ narazie zmuszony jestem szperać w poszukiwaniu okazji
IMO zdecydowanie lepiej kupic Wallensteina - jesli tylko nie jestes freakiem z zolta goraczka, to setting jest tak ze 666x ciekawszy, a sam fakt wrzucenia dodatkow do pudelka z podstawka przebija minus 'nielegendarnosci'...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Shogun

Post autor: Olgierdd »

watman pisze:
jolietjake pisze:/ciap/ narazie zmuszony jestem szperać w poszukiwaniu okazji
IMO zdecydowanie lepiej kupic Wallensteina - jesli tylko nie jestes freakiem z zolta goraczka, to setting jest tak ze 666x ciekawszy, a sam fakt wrzucenia dodatkow do pudelka z podstawka przebija minus 'nielegendarnosci'...
A jeżeli tematyka nie robi różnicy, to moim skromnym zdaniem mapa w Wallensztajnie jest ciekawsza od tych w Szogunie.
Nie mówiąc już o dodatkach w pakiecie.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Shogun

Post autor: herman »

Dokładnie - gdybym miał wydać +/- 250 zł to z pełną świadomością kupiłbym Wallensteina - mapa zdecydowanie lepsza.
ODPOWIEDZ