(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Stax pisze:Wziąść coś? Jakieś lekki pozycje czy ciężkie? :wink:
Weź, weź. Może Caylusa albo Puerto Rico. Ja zabiorę pewnie mój nowy nabytek - Alhambrę. I Vortexa.

Ma ktoś Banga albo TuTa?? Chętnie bym zagrał.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Ok. Ja mam Turn und... i mogę wziąść razem z Caylusem. W Alhambrę chętnie zagram bo też sie przymierzam do zakupu, a nie ma to jak stestować wcześniej :wink:
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Mnie nie bedzie. W czwartek rano wyjezdzam na 2 tygodnie na wakacje, dlatego nie bedzie mnie rowniez przez 2 kolejne srody.
Milego grania i do zobaczenia za 3 tygodnie.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Witam. Pojawię się koło 16.30, żadny poznania nowych planszówek. :lol:
Mam nadzieję, że mnie nie wyprosicie za ciągłe żerowanie na waszych tytułach i nie przynoszenie żadnych. :?
nauplius
Posty: 29
Rejestracja: 19 sty 2005, 15:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: nauplius »

Ja bede okolo 17.00. Wezme Konfrontacje Knizi gdyby jakichs dwoch bidokow sie nie zalapalo na danie glowne :). Jaka ta Alhambra i Thurn und Taxis? Bo moze uda mi sie (choc na chwile) dziewczyne sciagnac, to by sie przydalo cos przyjemnego jej pokazac na zachete :) (nie wiem czy znacie ten bol, gdy druga polowka niekoniecznie podziela twoje fascynacje.. ;) )
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

nauplius pisze:Jaka ta Alhambra i Thurn und Taxis? Bo moze uda mi sie (choc na chwile) dziewczyne sciagnac, to by sie przydalo cos przyjemnego jej pokazac na zachete :) (nie wiem czy znacie ten bol, gdy druga polowka niekoniecznie podziela twoje fascynacje.. ;) )
Ja na szczęście nie mam tego problemu :) Moja dziewczyna nie lubi tylko gier strategicznych.
Alhambra i TuT są dosyć ładne, więc może jej się spodobają. Nie wiem jak TuT, ale Alhambra wydaje się być również dosyć prostą grą.

Wezmę też Attikę. Może uda nam się zagrać.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

Ja na 99% sie pojawie (w 2 osobach), po 2 tygodniach grywania tylko w domu czuje narastajaca potrzebe pogrania w wiekszym gronie. Niestety bez zadnej gry bo bede jechal prosto z pracy a mam jedynie wiochman rejsera w plecaku.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Kolejne spotkanie za nami. Wczoraj zjawiło się 7 osób. Powoli tworzy się stała ekipa do grania i dobrze.

Graliśmy w trzy gry. Na początek poszły lżejsze Thurn und Taxis i Alhambra a na deser zostawilismy sobie Caylusa. Każda z tych gier była dla mnie nowością i wszystkie mi się spodobały.
Thurn und Taxis - bardzo przyjemna gra i niezbyt skomplikowane zasady. Nie jestem przekonany czy zasługuję na tytuł gry roku, ale w mojej ocenie mocne 7.
Alhambra - bardzo prosta zasady i szybka, przyjemna rozgrywka bez większych przestojów. Dziwne, że nie jest w ofercie znanych mi sklepów internetowych. Wydaje się być idealną grą na wprowadzenie nowicjuszy w gry planszowe a i "wyjadacze" mogą się przy niej dobrze bawić.
Caylus - na początku przytłacza ilość zasad i mozliwości, ale po 2-3 turach wszystko jest jasne i przejrzyste. Bardzo spodobała mi się elegancja mechaniki. Nie zdążyliśmy rozegrać całej partii, ale myślę, że niedługo zagramy znowu. Bardzo dobra gra.

Stax przypominam o liście gier.
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Czyli straciłem możliwość zagrania w Caylusa, chociaż bardzo chciałem. Mam nadzieję, że to nie jedyny raz i skoro wam się spodobał to jeszcze jego temat powróci.
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

Alhambra mnie pozytywnie zaskoczyla, krotka rozgrywka i wymalowana na twarzach nadzieja, ze nikt nie wezmie budynku za 3 denary. Szkoda ze gra niedostepna w polsce :(

Caylus rowniez (po przebrnieciu przez mnogosc zasad) okazal sie bardzo przyjemny i chetnie bym zagral ponownie (btw gral ktos w caylusa dla 2 graczy? jak z grywalnoscia?)
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Grałem wiele partii dwuosobowch w Caylusa i gra sie bardzo przyjemnie, a gra nic na tym nie traci (nie ma takiego odmóżdżania jak przy 4 czy 5 graczach :lol: )Wrzucam link do listy moich gier. Jeśli nie bedą padały propozycje to co środę przynoszę Caylusa :wink: http://www.boardgamegeek.com/viewcollec ... leryview=1
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Z forum galakty:
Witam,
Zapraszam do „Śródziemia” w każdy wtorek na „PlanShow” – wieczory gier planszowych i karcianych. Zaproszenie to jest dla WSZYSTKICH!
Spotykamy się około godziny 18 (Kraków, pl. Wszystkich Swietych Cool i przy zarezerwowanych na ten cel stolikach gramy w kilka osób. Zawsze możesz się przenieść do innego stolika, jeśli gra Ci się nie spodoba. Obowiązuje jedna zasada – kończysz rozpoczętą partię lub znajdujesz kogoś w zastępstwie. Można grać w parach.
Założeniem jest stworzenie miejsca, gdzie ludzie mogą przyjść i pograć, również w gry przyniesione przez siebie.
W przyszłości chcę też organizować wieczory „specjalistyczne”, gdzie grać będziemy w skomplikowane gry „Encore”, w starocie wciąż jare, jak Magia i miecz, pokazywać przykładowe rozgrywki gier bitewnych i kolekcjonerskich karcianek.
Zapraszam,
Andrzej
Pomyślałem, że może Wam się przyda...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Stax:
chętnie przyjrzałbym się Emirze i Um Krone und Kragen. Oczywiście Caylus też mnie interesuje.

Co do postu Don Simona. Znam Śródziemie. Nie jestem przekonany czy to dobre miejsce na takie spotkania. Jest to typowy PUB w piwnicy. Miejsce raczej ciemne.......spróbuję się skontaktować z autorem postu, może coś wspólnie będziemy organizować.

----
Don Simon - dzięki za info :)
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Skontaktowałem się z ludźmi, którzy spotykają się w "Śródziemiu".
Jest propozycja, żebyśmy w przyszłym tygodniu umówili się we wtorek właśnie w "Śródziemiu". Zobaczymy jak to wygląda. Pogadamy. Spróbujemy jakoś połączyć siły.

Co wy na to, żeby przenieść najbliższe spotkanie na wtorek do Śródziemia?
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

nowym doswiadczeniom nigdy nie mowie nie :)

przy jakis tragicznych wrazeniach mozna sie przeciez wycofac na z gory upatrzone stoliki w albo tak
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Witam

Jesli w tym tygodniu bedzie to wtorek, to ja niestety musze opuścić spotkanie Wtorek wieczór mam zajęty. Jeśli pozostanie środa to jestem obecny :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Mnie wtorek tez nie za bardzo pasuje. Wieczór mam zajęty. Wolałbym zostać przy środzie.

Czyżby trzeba było organizować konkurencyjne spotkanie w środę? :lol:
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

hehe.
Mnie też za bardzo wtorek nie pasuje :)

Proponuje zorganizować normalne środowe spotkanie w "Albo Tak", a jeśli ktoś będzie mógł niech wpadnie też we wtorek do "Śródziemia", żeby wybadać sprawę. Myślę, że będę w "Śródziemiu" koło 18, ale nie posiedzę zbyt długo.
Rozmawiałem z organizatorami tamtego spotkania i próbowałem namówić do zmiany terminu na środę ;), ale na razie nie jest możliwe. Jutro mają pierwsze spotkanie i podobno w zbyt wielu miejscach ogłaszali się, żeby to szybko zmienić. Natomiast z rozmowy wynikało, że są otwarci na połączenie sił w przyszłości.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

No to super :) spotykamy sie w środę w Albo Tak. W co gramy tym razem?
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Stax pisze:No to super :) spotykamy sie w środę w Albo Tak. W co gramy tym razem?
Caylus, Emira z Twoich zbiorów?
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Cokolwiek by to nie było, jestem za.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

To może wezmę Caylusa a nastepnym razem Emire, bo jeszcze nie przebrnałem przez całą instrukcję, a zagrałem tylko kilka kolejek. Caylus napewno pójdzie szybciej. I wezmę może jeszcze cos lekkiego :wink: I może cos jeszcze :lol:
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1343
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 124 times
Been thanked: 86 times

Post autor: nahar »

Ja tez jesli mogę to się chetnie pojawię.

Mam np Cleopatrę (raczej lekka). Oraz kupiona 2 tyg temu we Francji dolina mamutów Faiduttiego, ale po francusku wiec najpierw musze przygotowac sciage z kart - a na jutro nie zdążę.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Wpadaj, wpadaj. Masz Cleopatrę od DoW? Jeśli tak to sie nie zmieści na stołach w Albo Tak :) A jak przeglądniesz instrukcje do Doliny... to ja sie piszę na granie. Słyszałem o tej grze sporo, ale nie miałem okazji zagrać.

Pozdrawiam

Aha bede dzisiaj trochę po 17ej
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

ja sie tez pojawie (nie wiem, chyba w 2 osobach). Sprawilem sobie Ys'a, ale nie przezarlem jeszcze zasad na tyle zeby tlumaczyc (wczoraj pierwsza partie rozegralem)
ODPOWIEDZ