(Kraków) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Powinienem być przed 17.
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Będe przed 17-stą również. Tym razem wpadnie ze mną kolega, który tez postanowił zarazić się :twisted: planszówkami. Także powiększy nam się grono.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Ja wpadam z siostrzeńcem. Przejmujemy knajpe :)
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Groszek »

I jak było?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

No właśnie, może pora zacząć pisać parę zdań relacji po spotkaniu? Inni gracze czekają na opinie :lol:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Kolejne krakowskie spotkania!!! za nami. Na początek małe ogłoszenie.

Można pograć w planszówki 2 razy w tygodniu:

wtorki - pub "Śródziemie" (PlanShow) na Placu Wszystkich Świętych od godziny 18.
środy - "Albo Tak" na Małym Rynku, zwykle zaczynamy między 16 a 17.

Tyle ogłoszeń parafialnych, a teraz konkrety :)
We wtorek w Śródziemiu było całkiem sporo osób (zajęte 3 stoliki). Musiałem wyjść koło 20, ale zdążyłem 2 razy zagrać w Cytadelę. Na innych stołach grano z tego co zauważyłem w Carcassonne, Genial (Ingenious), DVONN? i Jenga. Były inne gry i być może po moim wyjściu w coś jeszcze grano. Jako ciekawostkę dodam, że dla zwycięzców były nagrody - bony na 10 zł do wykorzystania w barze. Nie wiem czy to stały element tych spotkań, ale na pewno bardzo miły :)
Wczoraj było 7 osób. Na początek poszła prosta gra Ave Cezar - wyścigi rydwanów. Szybka gra idealna jako przerywnik. Później na stole wylądował Caylus. Cały tydzień ostrzylismy sobie ząbki na tę rozgrywkę. Niestety mieliśmy pecha. Po rozegraniu pierwszej rundy okazało się, że za godzinę goście muszą opuścić lokal ze względu na rezerwację wszystkich stolików(!!!) na mecz. Siłą rzeczy Caylus przeniesiony został na przyszły tydzień. Na koniec rozegraliśmy jeszcze szybką partię w Kleopatrę. Dużo elementów i proste zasady. Gra przyjemna, może trochę zbyt losowa, ale mnie osobiście przypadła do gustu. Najlepsze są krokodyle :D.
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Szczególnie jak się zostało ich obiadem tak jak ja. :wink: I za co to? Za odrobinę niewinnej korupcji? :lol:
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Ktoś się wybiera jutro do Śródziemia?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

morciba pisze:Można pograć w planszówki 2 razy w tygodniu:

wtorki - pub "Śródziemie" (PlanShow) na Placu Wszystkich Świętych od godziny 18.
środy - "Albo Tak" na Małym Rynku, zwykle zaczynamy między 16 a 17.
Moja rada/propozycja. Zmodyfikujcie pierwszy post w wątku tak aby tam zawsze były namiary na aktualne miejsca i terminy spotkań. To ułatwi nowym graczom orientację.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Ja sie chyba pojawię, co by sprawdzić miejsce :) Ale przed 21 musze już iść. W jakie gry sie zaopatrujemy?
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

ja na 99% sie pojawie (w srode), w moim posiadaniu: http://tinyurl.com/ghrpa
moglbym Ys'a wziasc, chociaz przy pelnych 4 graczach moze byc lekki chaos :)

Stax, mi sie Maharaja spodobala (nie wiem czy ostatnio nie bylo)

BTW. Jakby ktos byl chetny (i dal wczesniej znac) to mam na zbyciu nadmiary woreczkow strunowych 6x4, 8x9 i 10x15 (chyba, bo nie pamietam dokladnie)
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1347
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Post autor: nahar »

Mhm o ktorej w tym Środziemiu? Ja moge wpaść, zabrać też coś tam mogę. Ale jak widze na cięższe tytuły raczej się nie ma co napalać - mało czasu. A i raczej nie przyjdę na Caylusa w środę do Albo tak.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Moze jutro jakies karcianki? Bede miał np Bang ale nie grałem w to nigdy. Graliście moze i znacie zasady? Mogę wziaść tez np Palazzo. A w Ys proponuje zagrac w Albo Tak.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Będę dzisiaj. Mogę być już koło 17. Jeśli ktoś też może przyjść o 17 niech da znać bo samemu nie chce mi się tam siedzieć :).

Stax:
grałem w Banga, więc możesz wziąć - bardzo fajna gierka. Jeśli nie masz wersji angielskiej to wydrukuj z bgg instrukcję.
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Ja dopiero bede koło 18ej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

morciba pisze:
Można pograć w planszówki 2 razy w tygodniu:

wtorki - pub "Śródziemie" (PlanShow) na Placu Wszystkich Świętych od godziny 18.
środy - "Albo Tak" na Małym Rynku, zwykle zaczynamy między 16 a 17.

Jako ciekawostkę dodam, że dla zwycięzców były nagrody - bony na 10 zł do wykorzystania w barze. Nie wiem czy to stały element tych spotkań, ale na pewno bardzdo miły
Ło rany :) byłem tam na ostanim spotkaniu. Wygrałem kilka partii w Bang!!!, "For Sale" i "Um krone und kragen" . No i cóż lekko sie upiłem :wink: Bardzo fajne miejsce, duzo osób, dużo gier i bardzo fajny klimat. Jeżeli bedę miał okazję wpadam tam co tydzień. Z wszystkich gier najbardziej utkwiła mi gra Bang!!!. Jak dla mnie rewelacja!!! Myślę, że ta pozycja powinna pozostac stałym elementem krakowskich spotkań :)
Awatar użytkownika
Stax
Posty: 301
Rejestracja: 14 wrz 2006, 01:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stax »

Aha no i oczywiście Bang!!! zabieram jutro tzn. dzisiaj :) do Albo Tak.
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

Ja też tam byłem miód i wino piłem.....tzn. w Śródziemiu :)

Tak jak pisał Stax było bardzo fajnie. Zapomniałeś dodać, że graliśmy jeszcze w Palazzo. Bang wymiata. Wiedziałem, że tak będzie, dlatego z niecierpliwością czekam na wydanie polskie.
Co do samego spotkania. Ludzie grali przy 6 albo 7 stolikach. Masa zupełnie "zielonych" planszówkowiczów. Oby tak dalej. Gry różne. Oprócz tytułów, które wymieniliśmy wcześniej widziałem jeszcze Warcrafta, Zombiaki, Cytadelę, Jungle Speeda, Carcasonne i kilka tytułów, których nie rozpozonaję na pierwszy rzut oka ;)

Wygląda na to, że mamy w Krakowie dwa różne miejsca do spotkań - Śródziemie, gdzie odbywa się "masowe" granie i "Albo Tak" z klimatem raczej kameralnym. Mnie osobiście jak najbardziej odpowiada taka sytuacja i myślę, że osoby zainteresowane graniem również będą zadawolone z możliwości wyboru.


Dzisiaj będziemy ze Staxem w "Albo Tak" koło 16.30. Wreszcie spróbujemy rozegrać poważną partię w Caylusa......a na odprężenie zostanie Bang

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kober
Posty: 10
Rejestracja: 20 wrz 2006, 22:35
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kober »

off-topic [on]

czy ktos z waszego szacownego, krakowskiego grona posiada trzecia edycje talismanu?

off-topic [off]

a ja juz za niecale 2 tyg. wracam do grodu kraka i w koncu bede mial mozliwosc dolaczyc do was :)
Groszek
Posty: 52
Rejestracja: 01 gru 2004, 10:09
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Groszek »

morciba pisze:
Dzisiaj będziemy ze Staxem w "Albo Tak" koło 16.30. Wreszcie spróbujemy rozegrać poważną partię w Caylusa......a na odprężenie zostanie Bang

Pozdrawiam
A mnie niestety nie będzie :( - a chętnie zagrałbym w Caylusa (w domu ciężko mi kogoś namówić na ten tytuł)
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Jak zwykle postaram się pojawić koło 16:30, jak inni powyższsi członkowie "kameralnego grona Albo Tak" :lol:
nauplius
Posty: 29
Rejestracja: 19 sty 2005, 15:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: nauplius »

ehh, postaram sie byc jak najwczesniej, ale 16.30 to dla mnie zabojcza pora . Przyniose morcibowa Attike. Do zobaczenia!!
morciba
Posty: 381
Rejestracja: 15 lut 2006, 12:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: morciba »

nauplius pisze:ehh, postaram sie byc jak najwczesniej, ale 16.30 to dla mnie zabojcza pora . Przyniose morcibowa Attike. Do zobaczenia!!
Nie martw się. Poczekamy na Ciebie z daniem głównym ;)
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kommar »

Dokładnie, akurat będzie czas na małą powtórkę zasad dla tych co ostatnio mieli szczęście zagrać tylko dwie tury. :)
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

ja przyjde (2 osobowo) kolo 17.30...18, w plecaku mam Ys i zombiaki
ODPOWIEDZ