polskie gry na BGG

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

polskie gry na BGG

Post autor: bazik »

zostałem zachęcony do rzucenia pomysłem i tutaj, co niniejszym czynię:

w skrócie: polskim planszówkom/wydawcom dobrze może zrobić jeśli zostaną zauważone za granicą, a jednym z niezłych na to pomysłów jest żeby miały dużo ocen na boardgamegeek.com (szczególnie żeby miały ponad 30 ocen, kiedy to przestają być przed ludźmi chowane). stąd prośba do wszystkich żeby poświęcili tę chwilkę na założenie konta i wystawienie paru ocen. (więcej się produkowałem tu: http://gamesfanatic.blogspot.com/2006/0 ... eek-u.html )
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Proponuje rowniez polecac liste polskich planszowek stworzana przez bazika. To tez powinno wplynac na popularyzacje.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

a ja nie moge glosowac tam :( caly czas mam "blad na stronie"
Nie powiem, by mnie to cieszylo :( Ignorantem nie jestem, moze nawet wrecz przeciwnie, ale tam poleglem na calej lini :(
Awatar użytkownika
Herr JoJoss
Posty: 181
Rejestracja: 03 mar 2005, 15:30
Lokalizacja: Manchester, Warszawa

Post autor: Herr JoJoss »

ja o czywiście juz zagłosowałem z patriotycznego obowiazku :D
polecam każdemu
jak nie bedzie straszyc giertychem :twisted:
"Miecz jest duszą samuraja;
Jeżeli ktoś o nim zapomni lub go utraci
nie będzie mu to odpuszczone"
- fragment testamentu szoguna Ieyasu Tokugawa
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Na liście brakuje mi dwóch świetnych gier Jarka Flisa (obecnych na BGG): Roku 1920 i Ostatniej Wojny Cesarzy.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

jak nikt nie doda do listy to ja to zrobie, tyle ze wtedy znow bede musial napisac 'never tried', a tak by mialy szanse na kilka slow zachecajacego opisu :-)
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AcikCieslik »

Wiochmenowi brakuje tylko dwoch glosow aby sie przebic do glownego rankingu.
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Ja wspomagając "dobre oblicze Polskich planszówek" dodałem kolejną pozycje do listy gier BGG. Możecie więc ją oceniać. To i ona:
http://www.boardgamegeek.com/game/24999
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Była dodana już wcześniej razem z Grunwaldem. W ogóle na BGG nie ma wielu dobrych polskich strategii.
Nie ma też Zostań prezydentem. Gdybym miał łatwiejszą wymowę w języku Szekspira, tobym dodał, a tak to... ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

E tam... Próbuj, najwyżej cię poprawią :)
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Jarzynek pisze:Była dodana już wcześniej razem z Grunwaldem. W ogóle na BGG nie ma wielu dobrych polskich strategii.
Nie ma też Zostań prezydentem. Gdybym miał łatwiejszą wymowę w języku Szekspira, tobym dodał, a tak to... ;)
Jakoś nie była, bo szukałem Arden wcześniej i nie znalazłem, a tą BGG mi zatwierdził znaczy się nie było poprzednio. A co do Zostań Prezydentem, to co z tego, że po Polsku? Piraci: Córka Gubernatora też jest cała po Polsku i jest na BGG. Wrzucaj, każdy tytuł się liczy.
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Jakoś nie była, bo szukałem Arden wcześniej i nie znalazłem, a tą BGG mi zatwierdził znaczy się nie było poprzednio.
Przepraszam, zwracam honor :oops: . Ty dodałeś ją do BGG a ja tylko do listy.
Pozdrawiam
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Spoko :). Jak ktoś ma w domu jakieś gry z Dragon'a, których jeszcze nie ma na BGG to niech wrzuci na strone. Ja posiadam jedynie Ardeny. Znam inne gry Dragon'a, ale żeby tam umieścić gre potrzebne, jak wiadomo są konkretne dane (publikacja, czas gry, twórca itp). No i jakieś zdjęcia by się też przydały.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9463
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dani napisał:
Jak ktoś ma w domu jakieś gry z Dragon'a, których jeszcze nie ma na BGG to niech wrzuci na strone.
Nie rozumiem tylko po co zasmiecać bgg grami, których już dawno nie ma w sprzedaży. Jeżeli po to, by zwiekszyć liczbe polskich gier, to może wrzucić tez wszystkie podróbki Monopoly, wszystkie wersje Grzybobrania itd.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

dla mnie gry na bgg sa glownie po to zebym mogl sie czegos o niej dowiedziec jak bede chcial (chocby rok wydania i ilosc graczy), zobaczyc jak jest oceniana, moze nawet znalezc tlumaczenie regul. i jak akurat mnie zainteresuje stara gra czeska to wlasnie na bgg poszukam info w pierwszej kolejnosci...
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Dokładnie. Poza tym na BGG jest sporo gier, które już dawno nie są w produkcji. I co, mieliby je usunąć z bazy danych. Poza tym istnieje allegro/ebay i jak ktoś natrafi na aukcji na np. coś z Dragon'a, to będzie mógł sprawdzić na BGG czy są tam jakieś dane na temat tej pozycji. W końcu jeśli to ma być największa na świecie baza danych o grach, to musi być jak najwięcej pozycji, nawet kolejna wersja Monopoly czy Grzybobranie :).

[poprawione przez: Rathi]
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

Dani pisze:Dokładnie. Pozatym na BGG jest sporo gier, które już dawno nie są w produkcji. I co, mieli by je usunąć z bazy danych. Pozatym istnieje allegro/ebay i jak ktoś natrafi na aukcji na np. coś z Dragon'a, to będzie mógł sprawdzić na BGG czy są tam jakieś dane na temat tej pozycji. W końcu jeśli to ma być największa na świecie baza danych o grach, to musi być jak najwięcej pozycji, nawet kolejna wersja Monopoly czy Grzybobranie :).
z tym allegro to dobry argument - jakis czas temu ktos probowal sprzedac gre z rycerzami/zamkami/figurkami/etc, wygladalo niezle (nie pamietam juz nazwy), ale nie bylo gry w bgg wiec uznalem ze to jakas sciema i nie zalicytowalem...
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Ja z kolei mam pytanie - po jakim czasie zdjecia zostaja dodane do strony z gra? Dodalem wczoraj zdjecie Mozaiki, dostalem info na Mailboksa, ze zostalo przyjete, ale nie ma go na stronie z gra :/
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Jak ja dodawalem, to czekalem 1-2 dni
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Aha, no to mnie troche pocieszyles ;)

Bo fotka - http://boardgamegeek.com/browser.php?it ... me=AvantaR Juz jest, tylko nie przy samej grze. Zreszta co tam, wazne, ze GeekMonetke mi dali :P
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

Zauważyłem że jedna z polskich gier jest już w rankigu BGG: Wiochmen Rejser na 2133 miejscu. Jak narazie to chyba jest jedyna?
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

neuroshima jest juz od jakiegos czasu
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

avantar pisze:Bo fotka - http://boardgamegeek.com/browser.php?it ... me=AvantaR Juz jest, tylko nie przy samej grze.
Troche mylace moze byc to zdjecie. Sugeruje ze to jakis dodatek do Osadnikow ( :wink: ) albo wykorzystuje jakies jego elementy. Ja bym tam pudelka Osadnikow nie dawal :) (wiem, wiem, najlatwiej skrytykowac a trudniej cos samemu zrobic :) )
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

jax pisze:
avantar pisze:Bo fotka - http://boardgamegeek.com/browser.php?it ... me=AvantaR Juz jest, tylko nie przy samej grze.
Troche mylace moze byc to zdjecie. Sugeruje ze to jakis dodatek do Osadnikow ( :wink: ) albo wykorzystuje jakies jego elementy. Ja bym tam pudelka Osadnikow nie dawal :) (wiem, wiem, najlatwiej skrytykowac a trudniej cos samemu zrobic :) )
Nie sadze, zeby ktos sie pomylil. Wzialem pudelko bo chcialem miec jakas kontrastowa podkladke ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
zewsi
Posty: 122
Rejestracja: 17 lut 2006, 16:56
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 1 time

Post autor: zewsi »

avantar pisze:
jax pisze:
avantar pisze:Bo fotka - http://boardgamegeek.com/browser.php?it ... me=AvantaR Juz jest, tylko nie przy samej grze.
Troche mylace moze byc to zdjecie. Sugeruje ze to jakis dodatek do Osadnikow ( :wink: ) albo wykorzystuje jakies jego elementy. Ja bym tam pudelka Osadnikow nie dawal :) (wiem, wiem, najlatwiej skrytykowac a trudniej cos samemu zrobic :) )
Nie sadze, zeby ktos sie pomylil. Wzialem pudelko bo chcialem miec jakas kontrastowa podkladke ;)
No się przyznam: pomyliłem się :)
ODPOWIEDZ