[Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

[Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

Skoro w głównym temacie spotkań we Wrocku znalazło się kilku chętnych, to zdecydowałem się założyć temat organizacyjny. Gwoli ścisłości przypominam że chodzi o spotkania podobne do tych organizowanych przez Monikę, z tą różnicą że gramy raczej w Ameritrashe (z tego co widziałem w temacie u Moniki poruszane są głównie Euro). Miejsce gry znajduje się na ulicy Glinianej i może pomieścić kilka osób spokojnie (myślę że będzie miejsce żeby pograć w 5-6 osób na luzie, a pewnie i parę więcej się zmieści), jednak mamy jeden stół niestety (chyba że dogadam się z koleżanką i będę od niej z pokoju pożyczał drugi w razie konieczności :P).

Trzeba ustalić dzień w który byśmy się spotykali, więc w sumie czekam na propozycje od was. Jeśli o mnie chodzi to odpadają piątki (całe wieczory mam zajęte), reszta jest w miarę otwarta (choć w co drugi weekend będę jeszcze do wakacji miał zjazdy na uczelni więc te dni też są ograniczone). Także patton, Vortavor, salane, kamael7, virco i ewentualnie inni chętni piszcie jakie dni tygodnia i ewentualnie w jakich godzinach by Wam najbardziej pasowały. Spróbujemy ustalić termin dogodny dla jak największej ilości osób.

Najbliższe spotkanie:

???
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2014, 09:51 przez zbajszek, łącznie zmieniany 7 razy.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: pattom »

Ja do 10 lutego jestem w Polanicy. Właściwie każdy dzień jest dobry i wszystko zalży od gry w jaką przyjdzie grać i ile czasu ona zajmuje. Siedzenie do 1 w nocy jak rano trzeba wstać to średni pomysł. Oczywiście soboty i piątki są idealne na posiedzenie przy długich grach. W tygodniu to już ciężej ale pewnie coś da się zrobić.

Mi najbardziej odpowiada sobota, godzina 18-19.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: piogar »

Hej. Tez bylbym chetny, ale czesto jest krucho z czasem. Jesli chodzi o dzien, to moze poniedzialek albo wtorek wieczorem?
Awatar użytkownika
kamael7
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2012, 08:37
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: kamael7 »

Dla mnie raczej też weekendy najbardziej pasują. Poniedziałki i piątki odpadają.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: virco »

ja się dostosuje..
chociaż każde spotkanie to będzie indywidualne zmaganie z przesunięciem innych obowiązków :)
daj znać najbliższą propozycje :)
pozdrawiam
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: salane »

Też preferuje wieczory w weekend choć czasami uda mi się wygospodarować wieczór w tyg, wszystko zależy od okoliczności życia codziennego :-). Więc soboty są dla mnie czymś najpewniejszym. Będę starał się dostosowywać
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

Ta sobota u mnie na 99% odpada (ewentualnie w niedziele może wygospodaruje czas, ale to powinienem wiedzieć najpóźniej jutro jak to jest z tym weekendem). Ale skoro większości pasuje weekend, to możemy ustalić sobotę wstępnie na bardziej regularne spotkania (będziemy się poruszać między sobotą a niedzielą w zależności od moich zajęć).

Co do tego tygodnia proponuję jutro, albo pojutrze jakby ktoś był chętny i wstępnie niedzielę (to jeszcze potwierdzę).

Jak ktoś chętny to na PW dostanie namiary na mieszkanie :D.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
Vortavor
Posty: 44
Rejestracja: 04 sty 2013, 22:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: Vortavor »

Jeśli chodzi o mnie to ja pracuję również w weekendy , a za to miewam wolne w tygodniu.
Z tegoż też powodu (że większości osób w weekend pasuje ) ja będę się dostosowywał i po prostu jak wybierzecie termin i mi podpasuje to wtedy się będę pojawiać :)
Za to mam grafik na cały miesiąc zawsze więc to tez może pomóc w ewentualnym umówieniu się.
For as long as single one of Us stands,
We are Legion.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: virco »

zbajszek pisze:Ta sobota u mnie na 99% odpada (ewentualnie w niedziele może wygospodaruje czas, ale to powinienem wiedzieć najpóźniej jutro jak to jest z tym weekendem). Ale skoro większości pasuje weekend, to możemy ustalić sobotę wstępnie na bardziej regularne spotkania (będziemy się poruszać między sobotą a niedzielą w zależności od moich zajęć).

Co do tego tygodnia proponuję jutro, albo pojutrze jakby ktoś był chętny i wstępnie niedzielę (to jeszcze potwierdzę).

Jak ktoś chętny to na PW dostanie namiary na mieszkanie :D.
cos się z tego wykluło?
ja jutro/pojutrze miałbym wolne.. ale dopiero koło 21:00
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

Nikt się nie zgłosił ani na wtorek, ani jeszcze na środę, więc raczej odpuścimy i prawdopodobnie spotkamy się w niedzielę.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

OK w niedzielę będę mógł grać. Kto się pisze? Godzina do ustalenia (myślę że gdzieś popołudniu, żeby za późno nie skończyć, bo rozumiem ból wstawania rano do pracy, choć w tym momencie mnie on nie dotyczy :) ). Tytuły do dogadania (co na co ma ochotę i co kto ma :). Po dane kontaktowe pisać na PW.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: salane »

W tym tyg niedziela mi nie pasuje więc już jakoś się zgaduje się na sobotę. Przyszłych niedziel nie wykluczam. Mam nadzieję że grupa ameri się rozkreci. W swoim imieniu trzymam kciuki :-)
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
kamael7
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2012, 08:37
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: kamael7 »

Ja na niedzielę najbliższą jestem chętny.
Godzina popołudniowa mi pasuje.
Dane adresowe już dostałem
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: pattom »

Dam znać w sobotę czy mogę w niedziele jeśli to nie będzie zbyt późno.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

Spoko myślę że za późno nie będzie, choć też dobrze by było ustalić w co byśmy zagrali, żeby być mniej więcej przygotowanym (szczególnie jeśli ktoś miałby przynieść coś, to nie chciałbym żeby nosił na darmo ;) ).

salane ja też mam nadzieję że to się rozkręci :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: pattom »

Czołem,


O której planujesz spotkanie ? Ja około 17-18 moge wpaść :) Miałbym czas tak do 22-23.
W co planujecie grać ?
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

To niech będzie koło 17. Tytuły w sumie obojętnie z tego co mam, lub jak ktoś coś przyniesie to zagramy w to. Więc zapraszam, wysłałem na PW namiary. Jakby jeszcze ktoś był zainteresowany to niech pisze.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

Można powiedzieć, że oficjalnie zainagurowaliśmy spotkania. Niestety nie dotarł pattom (mam nadzieje że to nie było nic poważnego), więc rozkminianie Mage Knighta trzeba było przełożyć na inny termin. Zatem z kolegą kamael7 wyciągnęliśmy Posiadłość Szaleństwa. Kameralnie rozegraliśmy partyjkę, którą udało mi się wygrać. Cała partia razem z rozłożeniem trwała około 3 godzin.

W tym tygodniu proponuję także niedzielę (sobotę niestety na 90% mam zajętą) godzina do ustalenia jak wam wygodniej. Jeżeli jednak ktoś miałby ochotę na grę w poniedziałek (jutro) to nie ma problemu, jeżeli chodzi o inne dni tego tygodnia to po prostu muszę zobaczyć jak będę z czasem stał, choć prawdopodobnie większość dni będę miał wolnych (standardowo oprócz piątków).

Mam nadzieję że na następnym spotkaniu uda nam się zagrać w więcej osób :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: salane »

Nie ma co rozkminiać Mage Knighta, mogę poprostu z kimś zagrać :-). Grałem już z 10 razy oczywiście w angielską wersję, ze względu na dodatek niestety muszę zmienić na polską gdzie jest taka sama jakość druku w dodatku jak i polskiej wersji...sic! Wizkids jak zwykle się nie popisał. Sama gra jak dla mnie aspiruje do tzw Grala planszowek, niemożliwego czyli tematycznej gry euro.
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

No mnie właśnie ciekawi ile tam optymalizacji, a ile klimatu i czy to się nadaje do gry, dlatego byłem ciekawy a pattom ma i nie grał jeszcze więc mieliśmy rozkminiać wczoraj. Na razie czekamy kto będzie w niedzielę, jak będziemy wiedzieć mniej więcej ile osób to się pomyśli w co gramy :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: salane »

Tak to właśnie samemu trzeba ocenić. Ja osobiście uwielbiam optymalizację, a w grze jest jej bez liku, mózg paruje jak przy cięższym euro pokroju le havre. Z drugiej strony wspaniały świat fantasy który jest spójny i ma ciekawą historię w której ty nie musisz być tym dobrym uwalniającym mieszkańców Atlantydy :-) od złych orkow, możesz stać się liderem potężnej armii kroczącej poprzez ląd, palącej za sobą wioski i klasztory celem uzyskania potęgi pozwalającej ostatecznie podbić ostatnie miasta wolnych ludzi...
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

Zachęcasz mnie coraz bardziej, skoro można być zarówno tym dobrym, jaki i tym naprawdę złym (bo czasami można być niby tym złym, ale nie czujesz się jakbyś był naprawdę zły :D). Mam coraz większą ochotę zagrać :).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

To jak ktoś się pisze na sobotę? Z elementów zachęcających Mage Wars właśnie przyszedł :). Więc jestem trochę zajarany jak dzik szyszką ;) (jakby to mój szwagier powiedział :D).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
Awatar użytkownika
kamael7
Posty: 108
Rejestracja: 12 paź 2012, 08:37
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 4 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: kamael7 »

Ja w ten weekend odpadam niestety.
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] AmeriHuby u Zbajszka

Post autor: zbajszek »

Dzisiaj udało się zagrać w dwie gry nawet.

Najpierw Patton przyniósł Mage Knighta. Ciekawa gra, pewnie graliśmy z mnóstwem błędów, jak to pierwszy raz, ale gra całkiem sympatyczna, chętnie jeszcze spróbuję (graliśmy 1 scenariusz). Nawet tego downtime'u nie było za dużego, choć trzeba przyznać że raczej bawiliśmy się niż graliśmy na bardzo poważnie. Gdybyśmy zaczęli myśleć na poważnie nad tym co chcemy zrobić, niż po prostu poznawać grę, to mogło by to trwać dłużej.

Później pojawił się virco i spróbowaliśmy Mage Wars'a. Dla mnie gra ma olbrzymi potencjał i zrobiła na mnie świetne wrażenie. Ale tutaj też nie ustrzegliśmy się błędów i to dość znacznych. Na pewno grę trzeba trochę poznać, no i trzeba obyć się z używanymi w niej pojęciami, ale zdecydowany plus dla tej gry i już teraz wiem że zawszę wejdę na arenę jeżeli ktoś będzie chciał się pojedynkować ;).
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
ODPOWIEDZ