[POZNAŃ] Spotkania Planszówkowe w Bardzie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

W zwiazku z tym, ze juz kilka osób spoza forum również zgłosiło się na granie w WK i GoT, wezmę obie gry. Sam mam większa ochotę na WK, więc biorę na siebie wprowadzenie "swieżych" graczy.

Pytanie brzmi - kto grał już w GoT'a i czuje się na tyle mocny w zasadach, że zajmie się ich tłumaczenim osobom niewtajemniczonym? Może Lothar?

Edrache - bardziej podchodzi mi WK, ze względu na odrobinę mniej "skrytobójczy" charakter rozgrywki i większe zrównoważenie sił na początku partii. W temacie GoT'a nie jestem jednak żadnym ekspertem, bo grałem w niego dotąd bardzo niewiele i czuję, że dopiero "liznąłem" jego mozliwości. Bardzo lubię natomiast serię książek Martina i muszę przyznać, że mechanika GoT'a premiująca "zdradzieckie" akcje znakomicie odzwierciedla klimat tej świetnej powieści. (oczywiście można wygrac grę nie posuwając się do ani jednej zdrady, jednak to raczej wyjątek od reguły, niż kanon przyjmowanych strategii ;-)

P.s.

jesli chodzi o listę chętnych do Warrior Knights to mam już trzy osoby spoza forum + Edrache + ja... czyli mamy w Radzie miejsce dla jeszcze jednego wielmoży.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Matt
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2006, 09:25
Lokalizacja: k. Poznania

Post autor: Matt »

już się zgubiłem...to kiedy jest spotkanie w bardzie?? wydawało mi sie że w ten wtorek co "był dwa dni temu;P" na który niestety nie dotarłem...
w każdym razie kiedy nastepne spotkanie licząc od dzisiasj?
pozdrawiam

P.S. aha ja tez mam świeży egzempalarz "Game of Thrones" ale niestety jeszcze niezaznajomiłem sie z zasadami. moge oczywiscie przynieść...
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Matt - spotykamy się w środę, 25 października w Bardzie o godzinie 18.00. Weź swojego GoT'a - może zbiorą się dwie ekipy do grania :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Matt
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2006, 09:25
Lokalizacja: k. Poznania

Post autor: Matt »

oki to wezme "Game of Thrones" (w którego jeszcze nie umiem grać;P) i nie wiem czy tak moźna ale chciałem wziąć ze sobą golegę o ile nikt nie ma nic przciwko, chyba wszystkim zaleźy na tym źeby było coraz więcej osób na spotkaniach.?!
pozdrawiam
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Powiem tak - jesli ktoś nie przyprowadzil dotąd jeszcze nikogo z zewnątrz, to lepiej niech to nadrobi, bo od przyszłego miesiąca wprowadzimy sankcje dla egoistów, którzy nie chcą dzielić się swoim najwspanialszym na świecie hobby ze znajomymi i rodziną.

I niech mi sie nikt nie usprawiedliwia "obiektywnym trudnościami". Jeśli ktoś nie ma ani znajomych, ani rodziny, która by się do niego przyznawała, zawsze może przecież przyprowadzić przypadkowo napotkanego przechodnia. Amen.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Co do mojego udzialu w GoT i WK narazie musze sie wstrzymac z powodow takich ze zapewne wezme ze soba swoja kobietę , wiec zapewne bedziemy razem w cosik grali ; d
Wiec dla mnie juz nie rezerwujcie miejsc; p pewnie spedze wieczor na Bangu albo Carcassone,citadels i innych takich szybkich gierek : )
pozdrawiam
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

No w koncu po 2 tygodniach czekania na dobry termin udalo mi sie przybyc na granie

nie zgadzam sie z przedmowcami, Bang jest swietna gra dla 7 graczy, wcale sie dlugo nie czeka na swoja kolejke, mozna sprytnie blefowac, dynamit dodaje adrenaliny a czeski jezyk jest bardzo humorystyczny

carcassone jak carcassone, ale puerto rico faktycznie bardzo wciagajace i ciekawe, oczywiscie trzeba by zagrac kilka razy zeby miec zasady w paluszku i myslec jedynie nad taktyka

Lothar: warcraft jak rozumiem bedzie w najblizszym terminie w srode?

rokter: obeszly mine sluchy ze posiadaz egzemplarz robo rally, jesli to prawda to czy jest szansa abys zabral na srode? chce sobie to kupic ale wolalbym wpierw przetestowac czy nie lepiej cos innego

:twisted: :twisted: :twisted:

aha, mam w poznaniu jeszcze bardzo zabawna gierke Pictionary, gra jest banalnie prosta, szybka i mega zabawna, dla 4+ graczy ktorzy nie maja ochoty na ciezkie czy epickie gry, mam zabrac?
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Demnogonis tak, we srode bedzie i WoW i Warcraft : )
co do Warcrafta przypomne sobie zasady i moge z kims pograc, zas w WoWa srednio mi sie chce ; p

btw. czy Twój avatar to nie czasem jakis artwork z Doom Troopera ew.Mutant Chronicle? , chyba byla taka karta ktora dodawała pancerz czy coś, nie pamietam już ,to bylo z 14 lat temu ;d
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

Lothar pisze: btw. czy Twój avatar to nie czasem jakis artwork z Doom Troopera ew.Mutant Chronicle? , chyba byla taka karta ktora dodawała pancerz czy coś, nie pamietam już ,to bylo z 14 lat temu ;d
Tak masz racje, jak widac z xywy i avatara jestem fanem swiata mutant chronicles i grywalem zarowno w rpg, karcianki (obie) i bitewniaka (wszystkie edycje) i nawet bym nadal gral gdybym mial z kim

ja sobie zasady do warcrafta zwyklego przyswoje do srody tez, dedzie szybciej
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Heh. Wlasciwie odpisuje w tym momencie głownie po to, by skonforntowac mój Avatar z dwoma powyższymi ;-)

a tak serio - czolem demnogonis :-) oczywiscie ze przyniose robbo rally.
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Mój avatar też niezgorszy ;)
Harun pisze:Malumanie, byłoby świetnie jeśli podrzuciłbyś Scotland Yard, jeżeli ktoś zechce w to zagrać. Zechce ktoś zagrać w Scotland Yard?
Wygodniej byłoby mi podrzucić na spotkanie czwartkowe (czyli 2 listopada), bo w przyszłym tygodniu wtorek/środa mnie nie ma. Jeśli zależy teraz, to mogę podrzucić do Barda. Co do samej gry - moim zdaniem będziesz potrzebował przynajmniej dodatkowe 3 osoby żeby się dobrze bawić, ja mógłbym teoretycznie zlądować 2 listopada ok. 21.00.

Pozdrawiam, m.
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 524 times

Post autor: Harun »

Malumanie, co do Scotland Yardu - oczywiście, że w listopadzie będzie ok. Nie rób sobie problemu, zwłaszcza że będzie mi miło zagrać także z Tobą.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

rokter pisze:a tak serio - czolem demnogonis :-) oczywiscie ze przyniose robbo rally.
Gorąco polecam Wam wypróbowanie wariantu RoboRally: Domination. Opis wariantu tutaj:

http://gamesfanatic.blogspot.com/2006/0 ... ation.html

Jeśli macie pytania do tego wariantu - pytajcie.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

ja_n - a jak wygląda kwestia komunikacji między graczami z jednej drużyny? czy wolno pokazywać sobie karty ruchu użyte do zaprogramowania robota na najbliższą rundę? Czy wolno informować się w inny sposób o zaplanowanych ruchach swoich robotów ("tylko przede mnie nie wjeżdżaj, bo teraz będę skręcać!" etc.)

A swoja drogą wariant wygląda bardzo ciekawie - dzięki za sugestię :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

nigdy w RR nie gralem wiec sie nie wypowiadam : D
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Nie wolno pokazywać kart ani programów oczywiście. Ale można PRZED OBEJRZENIEM KART ustalić kto będzie miał jakie zadanie. Po obejrzeniu kart już nie gadamy.
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: demnogonis »

Aha zapomnialem dodac ze w poznaniu mam jeszcze egzemplaz bardzo zabawnej towarzyskiej gry Pictionary

Taka gra dla 4+ osob w ktorej najogolnie rzecz biorac sie rysuje i zgaduje na czas

jak cos to moge zabrac
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

demnogonis pisze: aha, mam w poznaniu jeszcze bardzo zabawna gierke Pictionary, gra jest banalnie prosta, szybka i mega zabawna, dla 4+ graczy ktorzy nie maja ochoty na ciezkie czy epickie gry, mam zabrac?
juz pisales ale mozesz wziasc jak bedziesz mial miejsce moze beda jacys chetni :)
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 524 times

Post autor: Harun »

Rozpocząłem wątek o grach w klimatach arabskich i pojawiło się kilka propozycji. Macie może coś z takich gier, jak np. Emira, Alhambra, Through the desert, Medina itp.? Chętnie bym spróbował, w końcu mój avatar do czegoś zobowiązuje :wink:
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

Trough the desert mam ale zafoliowane w sklepie ; p
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

Harun - w przyszłym tygodniu przyniosę grę, która plasuje się prawdopodobnie w ścisłej czołówce planszowego rankingu islamskich ekstremistów.
Monsters Menace America - czyli niszczenie USA na "potworną" skalę :-)

http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... meid=17835
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 646 times
Been thanked: 524 times

Post autor: Harun »

rokter pisze:Harun - w przyszłym tygodniu przyniosę grę, która plasuje się prawdopodobnie w ścisłej czołówce planszowego rankingu islamskich ekstremistów.
Monsters Menace America - czyli niszczenie USA na "potworną" skalę
Ha, ha ale ja nie chcę nikogo niszczyć! Dlatego piszę o klimatach arabskich, a nie islamskich. Muzułmanów szanuję, ale nie sądzę, abym miał się stać jednym z nich. مع السلام في بارد
Awatar użytkownika
Lothar
Posty: 121
Rejestracja: 15 wrz 2006, 07:44
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Lothar »

dzisiaj w szczytowym momencie było 17 osób . dużo nowych twarzy a dużej ilości poprzednich bywalców brakowało. pelniejszy raport w pozniejszej godzinie : )
za tydzien spotykamy w czwartek (,który mam nadzieje zeostanie juz stalym terminem).
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: edrache »

Udało mi się zagrać tylko w 2 gry, ale za to jakie...

Um Krone und Kragen - gra świetna. Idealna do wprowadzania ludzi w temat planszówek. Zasady zna prawie każdy - poznać trzeba tylko funkcje postaci a one są i tak pokazane na kartach. To będzie chyba mój kolejny zakup. Mimo, że gra jest droga jak na zwykłe rzucanie kośćmi, to wykonanie jest perfekcyjne - piękne obrazki i jakość kart - CUD MIÓD I ORZESZKI :)

Warrior Knights - tłumaczenie zasad około 2h, gra (moja) - niecałe 2h, wrażenia z gry - bezcenne :). Popełniłem sporo błędów taktycznych i strategicznych i zostawiłem mojego następce (przepraszam, nie pamiętam imienia) w nienajlepszej sytuacji. Dajcie znać jak poszło zielonemu :). Nadal zastanawiam się nad kupnem (trochę mniej, bo gra jest ciekawa) i fajnie by było zacząć grać wcześniej już bez tłumaczenia zasad - może kiedyś się uda.

Robbo Rally - grana na sąsiednim stole. Przyjrzałem się chwilę grze i już chyba znam zasady (przynajmniej część) i powiem, że zapowiada się świetnie.

Drakon - też sąsiedni stół. Harun - jak podobała się Wam gra? Nie słyszałem, żebyście się kłócili, więc chyba nie za bardzo ;)

Ogólnie uważam spotkanie za bardzo udane - poznałem kilka nowych świetnych gier :D Dzięki wszystkim
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

edrache pisze:
Um Krone und Kragen - gra świetna. (...) To będzie chyba mój kolejny zakup. Mimo, że gra jest droga
Cieszę się, że sie podobało ;-) a co do ceny - przypominam, żeby uderzyć do malumana przy okazji jego kolejnych zakupów w niemczech (według poprzedniej oferty gra kosztowałaby "tylko" 55 zł - zamiast 70 ;-)
edrache pisze: Warrior Knights - tłumaczenie zasad około 2h, gra (moja) - niecałe 2h, wrażenia z gry - bezcenne :). Popełniłem sporo błędów taktycznych i strategicznych i zostawiłem mojego następce (przepraszam, nie pamiętam imienia) w nienajlepszej sytuacji. Dajcie znać jak poszło zielonemu :).
generalnie prawie wszyscy byli zieloni ;-) A jeśli chodzi o Błażeja - to szło mu całkiej niezgorzej, więc nie masz się czym przejmować (noga podwinęłą mu się jedynie na kartach bitwy - dysponując przeważającymi siłami, musiał wycofać się po szturmie na miasto Czerwonego Adama, co ostatecznie przypieczetowała jego zwycięstwo).
edrache pisze: fajnie by było zacząć grać wcześniej już bez tłumaczenia zasad - może kiedyś się uda.
Właśnie taki mamy chytry plan na przyszły czwartek. Wszystkie osoby grające wczoraj spotykają się o 18.00 i od razu przechodzimy do rzeczy :-) Acha i proponuję na wstępie ustalić, że wszyscy pierzemy Adama. Tak na wszelki wypadek, bo za dobry jest w te klocki ;-)

pozdrawiam i dziękuję wszystkim za wspólne granie
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Zablokowany