(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
HaNocri
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2006, 00:10
Lokalizacja: Wrocław/Zielona Góra
Been thanked: 2 times

Post autor: HaNocri »

Strasznie licho... ja dzis mialem straszny dzien na uczelni wiec wczoraj nie dalo rady zebym byl... ;/ moja pierwsza nieobecnosc... :( a w wysokie napiecie bym zagral... !! szkoda... wlasnie wrocilem wiec nie za bardzo mam czas zeby sie rozpisywac... nabazgram cos pozniej...
saq
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:47

Post autor: saq »

[quote="Dusso"][quote="Magma"]Kto był :?: Co było :?: Jak było :?: To chyba tyle na początek :lol:

wysokie napięcie - całkiem do rzeczy gra - zwłaszcza na pierwszy raz :)
pozdrawiam
Sebastian
Miłosz
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2007, 20:05

Post autor: Miłosz »

We wtorek było fajnie, jedna gra ale porządna. Wysokie napięcie to fajna gierka.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Dusso pisze: Mało brakowało a nie wiem czy wogóle by było cokolwiek, przez pierwsze ponad pół godziny byłem sam i w zasadzie miałem już wychodzić :( potem w ciągu kolejnych 30 min uzbierało się jeszcze 5 osób i zagraliśmy w Wysokie Napięcie :)
pozdr
Dusso, nie dziwota .. Sesja się zbliża :? Zaliczenia, wpisy, egzaminy, z resztą co będe gadał jak każdy wie o co chodzi :( Obiecuje jednak, że za tydzień już napewno się pojawię :wink:

Oby za tydzień WN też nie zabrakło, bo bardzo chce, spróbować tej gry :) No i mam nadzieje, że frekwencja za tydzień także dopisze :twisted: Tak BTW w końcu ktoś się tu odezwał :lol: :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Ja niestety za tydzień będę we wtorek i środę w Warszawie dlatego nie zjawię się w Gumowej :( Więc jeśli myślisz o WN to licz na kogoś innego..
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

hmm .. Ma to w ogóle jeszcze ktoś :?: Wygląda na to, że na WN jeszcze sobie poczekam :evil: Trudno .. Na wszystko przyjdzie pora :twisted:
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hejka!
Od czterech dni na forum posucha, rozumiem, ze wciaz z powodu sesji. W kazdym razie: jutro spotkanie oczywiscie odbedzie sie, chociaz nie wiemy w jakiej liczebnosci. Ja i Asia zjawimy sie na 100%, mamy nadzieje, ze nie bedziemy sami:)
Pozdrawiamy!
Awatar użytkownika
TommAsh
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2006, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TommAsh »

No i byliśmy, pograliśmy i dobrze się bawiliśmy. Podczas króciutkiego pobytu udało się rozegrać:

Konfrontacja - z tego co wiem gra ma zarówno wielkich fanów, jak i zagorzałych przeciwników. Ja zdecydowanie zaliczam się do tych pierwszych. Pierwszy raz zdarzyło mi się, żebym w jakąś gierkę rozegrał kilkadziesiąt partii pod rząd! I jeszcze chce się więcej.

Drakon - hmm.. naczytałem się dużo złych rzeczy o tej gierce, ale na mnie wrażenie zrobiła naprawdę dobre. Dużo kombinowania i podkłądania świni (to lubię!). No i dużo śmiechu przy okazji.

Attika - ostatnimi czasy najczęściej grana przez nas gierka. Rewelacja!

Mam nadzieję że uda nam się zjawić w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam.
saq
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:47

wtorek wieczorek 23.01

Post autor: saq »

[quote="TommAsh"]No i byliśmy, pograliśmy i dobrze się bawiliśmy.

zgadzam się. planszówki ww były całkiem ok (no i w osadników udało mi się wygrać).
Karcianka z groszami na koniec także była fajna.

Szkoda tylko, że tam tak strasznie ciemno - przebrnięcie przez przepisy i dobre wgranie się w grę w takich warunkach to czasem mistrzostwo.

Sebastian
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

steady pisze: Od czterech dni na forum posucha, rozumiem, ze wciaz z powodu sesji.
Od czterech dni :?: Maksiu Ty niepoprawny optymisto :P W moim przypadku sesja nie jest żadnym powodem do tego, żeby nie wypowiadać się na forum :wink: 5 minut w przerwie zawsze sie znajdzie wiec te 2 - 3 zdania zawsze można skrobnąc :wink:
TommAsh pisze: Drakon - hmm.. naczytałem się dużo złych rzeczy o tej gierce(...).
Złe źródła czytałeś w takim razie :wink:
TommAsh pisze: Mam nadzieję że uda nam się zjawić w przyszłym tygodniu.
Niechce Cie straszyć, ale ja taką nadzieje miałem w tym tygodniu i nic z tego nie wyszło :roll:
saq pisze: Szkoda tylko, że tam tak strasznie ciemno - przebrnięcie przez przepisy i dobre wgranie się w grę w takich warunkach to czasem mistrzostwo.
hmm .. Czyżbym był jedynym, któremu nie przeszkadza tam mała ilość światła :?: Moim zdaniem to światła jest wystarczająco :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

A moim zdaniem przydałyby się jakieś lampki dodatkowe, ciężko odróżnić kolor zielony od niebieskiego i fioletowy od czarnego :(
Kto jutro się zjawi? Nie wiem czy brać Wysokie Napięcie.. :roll:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Dusso pisze:A moim zdaniem przydałyby się jakieś lampki dodatkowe, ciężko odróżnić kolor zielony od niebieskiego i fioletowy od czarnego :(
Fakt, może i ciężko odróżnić te kolory, ale jakoś dajemy sobie rade, więc czy jest sens specjalnie wywalać kase na dodatkowe światło :?: Może pogadać z obsługą i poprostu zamontować mocniejsze żarówki :D
Dusso pisze:Kto jutro się zjawi? Nie wiem czy brać Wysokie Napięcie.. :roll:
No ja będę na 100% myślę, że koło 18:30 się zjawię. Wysokie napięcie nie jest obszerną pozycją, więc możesz wziąść :wink: Ja chętnie spróbuję tej gry :twisted:
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Z tym dawaniem rady to czasem i owszem a czasem w ogóle :?
Mocniejsze żarówki może i by pomogły, jednak problem w tym, że klosze są przy scianach a nie nad stolikami, efekt nie bedzie powalający..

Wysokie Napięcie nie obszerne? Hmm no w sumie :) Ostatnio partia zajeła nam ok 3h.. :lol:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

No może i nie będzie powalający, ale napewno coś pomoże :wink: Chodziło mi, że nie jest obszerny pod wzgledem wielkości pudełka, a nie czasu grania. Z resztą 3 godzinki to nie jest wcale tak dużo :)
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Pudełko ma przecież spore jak większość gier w dużym formacie..
a co do czasu grania, do dzis pamiętam z czasów liceum jedną partię DoomTroopera, zaczętą ok 16tej, a skończonej o 6:45 dnia następnego :)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Dla mnie duże pudełko to cywilizacja, TI3, WoW, WotR :P Tak ja wiem, że znowu marudze, ale cóż :lol: od 16 do 6:45 - no to jest wyczyn nie lada :twisted: Jak do tej pory najdłużej grałem w GoT'a - 7 godzin :D No i na pierwszym CoolKonie to gralismy praktycznie od bodajże 20 w piatek do chyba 14 w niedziele :twisted: Z przerwami na jedzenie oczywiscie :wink:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Dwa słówka o dzisiejszym spotkaniu :) Było 12 osób (o ile dobrze was zliczyłem :twisted: ). Napewno była, dość długa partia Wysokiego Napięcia, jednak o tym, może skrobnie coś, ktoś kto grał :wink: Ja miałem przyjemność po raz wtóry pojeździć Na Sygnale, walcząc o pacjentów. I po raz kolejny polec w ulicznej walce :cry: :lol: Jednak chciałbym się skupić na grze, w którą grałem pierwszy raz :arrow: Hacienda. Klimat rodem z Ameryki Południowej, który mi osobiście bardzo, ale to bardzo przypadł do gustu. Bardzo prosta i przyjemna gra, w której głównie chodzi o to ... żeby wygrać :lol: Dwugodzinny wypas stad bydła i zajmowanie nowych terenów, zaowocowało dla mnie ostatnim miejscem na czterech graczy. Cóż za zaszczytne miejsce 8) Jeżeli chodzi o mechanike gry, nie wymaga ona od grających, niestworzonych talentów taktycznych. Prostota zasad, czyni Haciende niezwykle łatwą do opanowania grą. Oczywiście wszędzie jest jakiś haczyk. Bardziej wprawieni gracze, mają już swoje "strategie" itd. Jednak nie uważam, żeby gracz początkujący miał ogromne problemy z wygraniem partii. IMO to zaleta tej gry. Wykonana jest bardzo porządnie, a jedyne co mi się nie podoba, to karty, które tak jak w osadnikach, zapewne będą się dość szybko zużywać. Co jeszcze jest dla mnie nowością. Przy wielu grach, kiedy przegrywam, rozmyślam później co mogłem zrobić inaczej, jak zagrać itp. Co w pewien sposób pozostawia niesmak, a jednocześnie zachęca do kolejnej rozgrywki. W Haciendzie nie odczułem tego. Poprostu gra mi się bardzo spodobała, przegrałem i świetnie się bawiłem. Nie myślę jednak co mogłem zrobić inaczej, a mimo tego chcę zagrać jeszcze raz :wink: Może to fenomen gry :?: Tak czy inaczej w szkolej skali ocen, gra ma u mnie mocną piątke :twisted:

Druga sprawa, która poniekąd wiąże się z naszymy spotkaniami. Maks i ja wpadliśmy na pewien pomysł, o którym nie wszyscy słyszeli dlatego pisze o tym tutaj:
:arrow: Sesja sesją, jednak kiedyś ona dobiegnie końca i będzie troche wolnego (mamy nadzieję). W związku z tym, wpadliśmy na pomysł, żeby zorganizować wyjazd w góry. Żadnych szczegółów jeszcze nie znamy, bo wiadomo, że wszystko zależy od tego jak pójdą egzaminy. Jednak termin przypadłby (przy dobrych wiatrach) między 8, a 28 lutego. Prosiłbym ewentualnych chętnych o info. Więcej szczegółów podamy pod koniec przyszłego tygodnia.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hejka!
Forum co prawda zdechło, jednak nie znaczy to, że spotkań już nie ma. Wczoraj było sympatycznie: na stołach wylądowali Osadnicy, Carcassonne, Maćkowi udało się w końcu znaleźć godnego przeciwnika do Memoira. My graliśmy w Cytadelę (wciąż twierdzę, żę wariant na trzy oosoby jest the best), w Wilki i Owce i jak zawsze dobrego Jungle Speeda.
Do zobaczenia w przyszłym tygodniu!

PS Kamil, czekamy na listę do Puerto Rico:D.

Pozdrawiamy!
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

steady pisze:Hejka!
Forum co prawda zdechło!
Maks, nie zdechło, nie strasz ludzi :lol:
steady pisze: Maćkowi udało się w końcu znaleźć godnego przeciwnika do Memoira.!
No z tym nie mogę się nie zgodzić. Paweł naprawde świetnie sobie radził jak na pierwszą rozgywkę - szacunek :wink: Co nie zmiena faktu, że z Tobą też jeszcze muszę zagrać :twisted:
steady pisze: Kamil, czekamy na listę do Puerto Rico:D
Właśnie, co mnie ominęło ? Bo widze, że tu jakieś szczerzej zakrojone plany, a ja nic nie wiem. Jak to sie stało ? Czy Monika już się zapisała ? Bo ja też chce :D
Awatar użytkownika
flak
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2004, 15:54
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Post autor: flak »

Oto obiecana lista.

Puerto Rico - rozgrywka 000001/2007. Lista uczestników (wpisowe - 50zł :D):
1. Szef
2. Max
3. Asia
4. Maciek
5.

Jak widać, niektórzy byli na tyle przezorni, żeby zaklepać sobie miejsce zawczasu, ale dla gap pokroju Maćka :P jest jeszcze szansa, by się załapać, tym bardziej, że po agresywnych rozmowach ze sponsorem uruchomiona została bonusowa lista:

Puerto Rico - rozgrywka 000002/2007. Lista uczestników:
1. Szef
2.
3.
4.
5.

Listy są oczywiście otwarte dla wszystkich chętnych. Wpisywać się, kto żyw. Decyduje kolejność zgłoszeń. Do każdego zgłoszenia wymagane są, rzecz jasna, CV + list motywacyjny oraz zaświadczenie o niekaralności :)
Ostatnio zmieniony 08 lut 2007, 14:34 przez flak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

flak pisze:Oto obiecana lista.

Puerto Rico - rozgrywka 000001/2007. Lista uczestników (wpisowe - 50zł :D):
1. Szef
2. Max
3. Asia
4. Maciek
5.
To mnie tu proszę dopisać :D Albo .. Sam się dopisałem :P

flak pisze: dla gap pokroju Maćka
No ja nie wiem, trzeba by tego Macka do porządku przywołać, co on sobie wyobraża :evil: .. :lol:
flak pisze:oraz zaświadczenie o niekaralności :)
No i sobie pograłem .. :cry: :lol:

P.S.
Kamil masz mega paskudnego avatara :shock: :P
Ostatnio zmieniony 14 lut 2007, 16:04 przez Magma, łącznie zmieniany 3 razy.
Wojciech
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:55

Post autor: Wojciech »

Z sesją to jak ze świętami: sesja, sesja i po sesji. Jako że udało mi się wszystko pozaliczać w pierwszych terminach, to nie będę miał niestety okazji wpaść w ten wtorek (prawdopodobnie w następny też) na giercowanie - wracam do domu na FERIE, które trwają DWA TYGODNIE.
Życzę miłych partyjek!
P.S.
Proszę o wpisanie mnie na listę rezerwową do Puerto Rico. A nuż się coś wydarzy i wpadnę w przyszłym tygodniu.
Do zobaczyska.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Oj Wojtku, Wojtku, bardzo nieuprzejmie z Twojej strony :P Oprócz PR, proponuje zrobic jakieś zapisy na Warcrafta (4osoby), albo Runebound'a (6osób).

Na ostatnim spotkaniu, zadziwiła mnie pewne przedstawicielka płci pięknej (swoją drogą, ową płeć godnie reprezentowała :D ), która podeszła do mnie i Pawła i zapytała się co to za gra (akurat graliśmy w M'44). Muszę przyznać, że mało z krzesła nie spadłem. Kobiety są jak hobbity, możesz znać je 100 lat, a za 101 i tak Cię czymś zaskoczą :wink:

Pozdrawiam i do zobaczenia we wtorek :)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

a co powiecie na spotkanko w czwartek ??
będę i chętnie w coś pyknę

POzdro 8)

P.S. Zagadnąłem o sprawę już Magmę :P
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9448
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Browarion - zagraj we Wrocławiu w Przez Pustynię. Bo w Warszawie nie masz szans w to wygrać :lol:
ODPOWIEDZ