Mah Jong - gdzie kupic

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Mah Jong - gdzie kupic

Post autor: aswiech »

Oczywiscie nie chodzi o popularna wersje komputerowa. Na BGG widzialem sliczne pudelko na kilka wzorow klockow, a jako ze zona moja jest wielka fanka Mah Jonga - bylby to fajny prezent na Walentynki np.
Slyszeliscie/widzieliscie? Wiecie gdzie mozna to kupic? Niestety, miejsca jak Rebel, czy GryPlanszowe... odpadaja. Wiem, ze to nie jest tania rzecz, ale moze ktos z Was wie, czy mozna to kupic w Polsce? Ewentualnie prosilbym o namiary "zachodnie".
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Jako szczęśliwy posiadacz odpowiadam: najtaniej i najlepiej znaleźć osobę wybierającą się do Chin (w Japonii ciężko znaleźć). Mi przywiózł kuzyn właśnie z Chin, cena za ogromny piękny zestaw ważący bagatela 6kg!!! wyniosła zaledwie 80PLN. Znacznie skromniejsze i brzydsze zestawy widywałem u nas we Wrocławiu w sklepie "azjatyckim", jednakże ich cena zwykle powyżej 300PLN przyprawia o ból zębów. Sporadycznie pojawiają się też na naszym Allegro - średnio 200-300PLN, zaś zdesperowani znajomi zaopatrzyli się na austryjackim Ebay - tam są regularnie, koszt ok 180PLN + 45Euro wysyłka :)
Uwaga: ta gra może uzależnić, na szczęście trzeba do gry 4 osób, więc z tym czasem jest problem :)
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Dzieki. Teraz trzeba mi kogos, kto jedzie do Chin:(
Zebym mogl po chinskich sklepach szukac;) to by bylo latwiej...
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Zapomniałem jeszcze sprostować; poprawna nazwa gry to Mah Jongg :)
Polecam też stronę Real Mah Jongg z komputerową wersją gry, nie układanki tylko prawdziwego Mah Jongga na 4 osoby :)
http://www.mahjongg.com/
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

W zeszłym roku sprowadziłem testowo z Hong Kongu 30 sztuk Madżonga, ale nadspodziewanie szybko sie sprzedał, mimo ceny ok. 150 zł. Następny (większy) transport chyba już do mnie płynie, ale będzie dopiero w marcu. Zestaw wygląda tak:
http://www.rost.com.pl/Gry/Mahjong.htm
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Mój zestaw wygląda dośc podobnie, choc jest bez tych patyczków, które w niektórych systemach służą do punktacji (z pewnością w japońskim, tajwańskim i chyba z hong kongu)
Na podanej przez Ciebie stronie jest błąd w opisie; :) każdy grający wie, że pionów w zestawie jest nie 136 a 144, ktoś nie wymienił 4 pór roku oraz 4 pionów żywiołów/kwiatów/zwierząt/istot/numerów (zależnie od zestawu i systemu) u mnie np są żywioły i kwiatki.
Żeby było śmieszniej, klocki te są widoczne na drugim zdjęciu od góry, w prawej dolnej przegrodzie obok białych smoków. W tym zestawie oprócz 4 pór roku są akurat 4 dodatkowe 5-tki - prawdopodobnie jako bonusy np "złoty kogut".

I oczywiście jak widac na ostatnim zdjęciu, w Chinach raczej się liczmanów nie używa, mają zupełnie inny system :)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Czy tym razem będzie w podobnej cenie (ok.150zl) :?: Gra wygląda ciekawie i dość .. orientalnie :D Dusso jakbyś mógł przynieść ją w, któryś wtorek na spotkanie, chętnie w to zagram :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Magma pisze:Czy tym razem będzie w podobnej cenie (ok.150zl) :?: Gra wygląda ciekawie i dość .. orientalnie :D Dusso jakbyś mógł przynieść ją w, któryś wtorek na spotkanie, chętnie w to zagram :wink:

Pozdrawiam
Hmm ze względu na ciężar gatunkowy (6kg) :roll: musiałbym przyjechać samochodem, co z kolei wyklucza picie piwa.. hmmm małe szanse :twisted:
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Coz - marzec nie Walentynki;) ale wstepnie - pisze sie.
Slicznie to wyglada generalnie:)
Juz mi sie podoba:)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dusso napisał:
Na podanej przez Ciebie stronie jest błąd w opisie; każdy grający wie, że pionów w zestawie jest nie 136 a 144, ktoś nie wymienił 4 pór roku oraz 4 pionów żywiołów/kwiatów/zwierząt/istot/numerów (zależnie od zestawu i systemu) u mnie np są żywioły i kwiatki.
W podstawowym zestawie jest 136 kamieni. Dodatkowe 8 (np. kwiaty i pory roku) są dodatkowym elementem. W zasadzie nie biorą nawet udziału w grze, a tylko wpływają na punktację (posiadacz takiego kamienia od razu wykłada go na stół i dobiera inny). Zaawansowani gracze uważają, że stosowanie tych kamieni czyni grę niepotrzebnie bardziej losową. Bo tak naprawdę punktowanie za te kamienie to coś takiego, jak punkty za "koronki" w brydżu - na turniejach sie ich nie stosuje, tylko w grze kółkowej i to nie zawsze.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dusso napisał:
Żeby było śmieszniej, klocki te są widoczne na drugim zdjęciu od góry, w prawej dolnej przegrodzie obok białych smoków. W tym zestawie oprócz 4 pór roku są akurat 4 dodatkowe 5-tki - prawdopodobnie jako bonusy np "złoty kogut".
Zestaw, który sprowadzam, produkowany jest głównie na rynek japoński. Składa się faktycznie ze 144 klocków, przy czym są kwiaty ale nie ma pór roku (czy innych o równoważnym znaczeniu), są natomiast 4 inne, których używa się w japońskim wariancie gry.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Faktycznie sluza one tylko do dodatkowej punktacji, nie zmienia to jednak faktu, że nie widziałem do tej pory zestawow bez tych klocków, a na stronce nie ma o nich żadnej wzmianki.
Te klocki są też wykorzystywane w innych grach korzystających z klocków do Mah Jongga, więc jaki tam z nich dodatek :)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Dusso pisze:Hmm ze względu na ciężar gatunkowy (6kg) :roll: musiałbym przyjechać samochodem, co z kolei wyklucza picie piwa.. hmmm małe szanse :twisted:
Czy z każdej strony muszą otaczać mnie alkocholicy :lol: Żartuję oczywiście :wink:

Michale, a czy ten transport będzie na tyle duży, że znajdzie sie jeden egzemplarz i dla mnie ? :D :wink: Będzie to gra w oficjalnej sprzedaży (jeżeli tak to gdzie będzie można ją dostać :?: ) :?:

Może tym razem dostane odpowiedź na pytanie .. :?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Jak rozumiem transport dla hurtowni to nie sa 2-3 sztuki:) Raczej kilkanascie, kilkadziesiat:)
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Hmm przecież napisał wyraźnie, że transport bedzie większy niż 30 sztuk :)
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

aswiech pisze:Jak rozumiem transport dla hurtowni to nie sa 2-3 sztuki:) Raczej kilkanascie, kilkadziesiat:)
Doprawdy :?: Dzięki za informacje, bo sam chyba bym na to nie wpadł :lol: Może nie zauważyłem, ale gdzie jest napisane, że to transport dla hurtowni :?: :roll: Ja przeczytałem tylko, że jakiś czas temu 30 sztuk rozeszło się w błyskawicznym tempie i płynie do nas większa dostawa :wink: Poza tym różnica jest duża, bo wiekszy transport to może być 80 szt., a może być 2000 sztuk 8) Dla mnie różnica zasadnicza :roll: :lol: Jeden starczy na powiedzmy miesiąc drugi na pół roku, a może i dłużej. Więc może najpierw czytajmy ze zrozumieniem, potem się wypowiadajmy. BTW odróżniajmy zdania pisane z przymrużeniem oka, od poważnej rozmowy :)

Pozdrawiam :wink: ... z przymrużeniem oka :lol:

P.S.
I więcej poczucia humoru wam życzę ..
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Dusso pisze:Hmm przecież napisał wyraźnie, że transport bedzie większy niż 30 sztuk :)
31 to także więcej niż 30 :wink:
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

osobiscie obstawiam raczej okolice 100 sztuk
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dla uściślenia: madżong przyjechał do mnie pod koniec sierpnia, o czym zreszta pisałem na forum:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =mad%BFong
Przez trzy miesiące sprzedałem tylko kilka sztuk, więc nie zamawiałem następnych. Dopiero na początku grudnia praktycznie przez tydzień jeden z moich sklepów sprzedał 20 sztuk. Może pomogło to, że zrobiłem plakat formatu A3, który został powieszony na drzwiach tego sklepu. Tym razem zamówienie jest większe, bo chciałbym, żeby gra była w ciągłej sprzedaży.
Filip Graliński
Posty: 11
Rejestracja: 20 maja 2006, 23:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Filip Graliński »

Dusso pisze:Zapomniałem jeszcze sprostować; poprawna nazwa gry to Mah Jongg :)
http://www.mahjongg.com/
Po polsku to "madżong". (Ja bym napisał małą literą.)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Ja też staram sie propagować nazwę "madżong". Uważam, że chińskie nazwy najlepiej pisać fonetycznie, a nie stosować angielską transliterację. Poza tym angielskich sposobów zapisu jest kilka (przez jedno lub dwa "g", jako jeden wyraz lub dwa, z myślnikiem lub bez) i robi się zamieszanie. Zresztą jedna z tych form zapisu została wprowadzona kiedyś specjalnie jako znak towarowy przez jedną z amerykańskich firm produkujących, czy może importujących zestawy do tej gry.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

W USA znajduje się światowa federacja tej gry używająca właśnie nazwy Mah Jongg. Ale faktycznie istnieje u nas jej odpowiednik - madżong, choc mi samemu jakoś ciężko się do niego przyzwyczaic :)
No ale pomijając tą nieistotną kwestię, madżonga należy promowac, sprowadzac i sprzedawac, bo naprawdę na to zasługuje :)
Wszystkim zdecydowanie polecam.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dusso napisał:
madżonga należy promowac, sprowadzac i sprzedawac, bo naprawdę na to zasługuje
Też tak uważam i od kilku lat podejmowałem próby sprowadzania tej gry, a właściwie namówienia importerów chińszczyzny, żeby włączyli madżonga do swojej oferty. Niestety zwykle słyszałem pytanie "Czy da sie tego sprzedać 5 tysięcy sztuk rocznie?", bo przy mniejszych ilościach nie chcieli sobie zawracać głowy.
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Noo 5 tysięcy to można sprzeda chyba tylko przez markety :roll: swoją drogą co w takim razie sprzedają? chyba 5000 długopisów, koszulek albo tenisówek? tylko co to za porównanie..
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9469
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1447 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Dusso zapytał:
swoją drogą co w takim razie sprzedają?
Może to Ciebie zaskoczy, ale m.in. gry. Bo gier można tyle w Polsce sprzedać, jeżeli sie ma odpowiednią sieć sprzedaży. Np. Wilków i owiec sprzedało się przez pół roku bez żadnej reklamy ponad 5 tysięcy
ODPOWIEDZ