Kragmortha - wesoła gra o goblinach

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Kragmortha - wesoła gra o goblinach

Post autor: moonman »

Galakta ma w planach tę grę
http://www.galakta.pl/newspost_56.html

zapowiada się fajnie... grał ktoś? jakieś opinie?
Ghost
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2006, 17:50

Post autor: Ghost »

A ona już wyszła? Z tego co zrozumiałem newsa Galakty była tylko zaprezentowana na targach, ale jeszcze swojej premiery nie miała.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Ghost pisze:A ona już wyszła? Z tego co zrozumiałem newsa Galakty była tylko zaprezentowana na targach, ale jeszcze swojej premiery nie miała.
faktycznie, teraz doczytalem i poogladalem zdjecia na BGG - fajnie się prezentuje ta ogromna "wersja targowa" - szczegolnie mag :P
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

http://www.galakta.pl/newspost_57.html

Czy nie jest to przypadkiem historyczny moment, kiedy Polska edycja wychodzi razem z zachodnimi ? :)
http://www.boardgamegeek.com/game/26859

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Przeczytalem instrukcje - zachecajaca.
Oczywiscie to gra bardziej funowa a nie jakis szczyt wyrafinowania dedykowany dla zagorzalych gamerow.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Do jutra jest promocja w Galakcie.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

rozwalił mnie ten fragment instrukcji:
Gracz, który najbardziej przypomina goblina (lub najniższy gracz) rozpoczyna grę
:D :D :D
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: khaox »

moonman pisze:rozwalił mnie ten fragment instrukcji...
Ze tak offtopa wtrące:
- Naszyjnik Królowej - gre zaczyna osoba majaca ubrana najladniejsza/najmodniejsza bizuterie
- Machina II - gre zaczyna gracz o imieniu Krystyna, a jezeli nie ma to gracz o imieniu Roman
- Saboteur - gre zaczyna gracz najbardziej przypominajacy krasnoluda
i ostatecznie...
- Eiszeit - gre zaczyna gracz najbardziej owłosiony
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

khaox pisze:
moonman pisze:rozwalił mnie ten fragment instrukcji...
Ze tak offtopa wtrące:
ze tak offtopa bede kontynuowal:
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/12979
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

No to dopowiedzmy, że w najnowszej wersji Tygrysa i Eufrata grę zaczyna "gracz, który ostatni był na urlopie" :>
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5201
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 886 times
Kontakt:

Post autor: raj »

W Shogunie zaczyna najstarszy...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post autor: Van »

[goblining*]A w niagarze zaczyna gracz, który nie potrafi/boi się pływać[/goblining] :twisted:




*na potrzeby tematu synonim trollingu
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
dewodaa
Posty: 356
Rejestracja: 12 lis 2006, 10:30
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Has thanked: 1 time

Post autor: dewodaa »

rajgildia pisze:W Shogunie zaczyna najstarszy...
Myśmy to zawsze tak interpretowali, że zaczyna gracz, którego Shogun jest najstarszy (to jest bodajże czarny kolor), w związku z tym kolejność była zawsze taka sama :). Na inną interpretację moje towarzystwo się nie zgodzi bo to ja jestem najstarszy:). A tak btw to w TtR Europe ed. zaczyna gracz który zwiedził najwięcej miast europejskich, w Shadows over Camelot ten który jest Królem Arturem, jeśli takowy nie występuje to zaczyna najmłodszy gracz
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rokter »

tak z pamięci, na szybko:

Shear Panic (Haste Bock) - zaczyna gracz z najdłuższymi włosami
For Sale - zaczyna gracz mieszkający w największym domu
Himalaya - zaczyna bodaj najmądrzejszy gracz (czyli ten, który czytał instrukcję ;-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

W Walhalli zaczyna osoba, która jako ostatnia piła miód z rogu
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

mam wrażenie że kiedy w instrukcji pisze 'zaczyna gracz najmłodszy' to ten gracz ma łatwiej. Analogicznie najstarszy, a juz na pewno właściciel gry- jest osobą która zna grę najlepiej, więc powinien mieć najtrudniej.

Pozostałe reguły- moim zdaniem tak dla śmiechu/

my zwykle ustalamy kto zaczyna, a przy następnych partiach pamiętamy kto zaczynał ostatnio (nawet na ostatnim spotkaniu) tak żeby tym razem zaczynał ktoś inny.
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Ale off-top się wyklarował, no ładnie :) .

Wygląda na to, że możnaby pokusić się o stworzenie gry, która w sumie polegałaby na rzucie k6 i wykulaniu większej liczby niż inni, a całość ciężaru przeniosłaby się na to, kto ma jechać pierwszy.

Słowem: grę zaczyna gracz, który przekona pozostałych, że to on powinien zacząć poprzez zagrywanie odpowiednich kart, wykupienie największej ilości domków i podbicie przynajmniej 6 państw europejskich.
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Off top off topem, ale powiedzcie: grał już ktoś, jakie sa pierwsze wrażenia?
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Gra jest bardzo smieszna, ale wymagająca kondycji fizycznej, np jest karta po wyciagnięciu której należy stać na jednej nodze, albo trzymać zacisnięte pięści, ewentualnie trzymać karte na głowie.
Zasady są proste i można je wytłumaczyć w 10 minut.
Proste zasady nie oznaczaja gry prostej, troszkę pokombinować na planszy tez trzeba, akurat tyle, żeby nie zepsuć dobrej zabawy, przerywanej nieustannymi wybuchami śmiechu. Partie trwają ok 30 minut.
Jak dla mnie zakup jak najbardziej udany.
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
Ramontalonas
Posty: 47
Rejestracja: 22 kwie 2007, 08:35
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Ramontalonas »

Gra się naprawdę przyjemnie, chociaż faktycznie kombinacja trzech Krzywych Spojrzeń z tych "cięższych" może wykończyć, zwłaszcza jeśli przeciwnicy przez "przypadek" przeciągają rozgrywkę :D Świetna rozrywka i idealny przerywnik pomiędzy cięższymi grami. Szczerze polecam.
Awatar użytkownika
Vasquez21
Posty: 167
Rejestracja: 21 lip 2004, 14:26
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: Vasquez21 »

gierka rewelacyjna... i znów nie przesadzajmy z tymi trudnymi zadaniami. Na jednego nodze trzeba stać, ale można zmieniać nogę.

Ogólnie rozgrywka jest bardzo śmieszna, a co ważne nie tylko dlatego co dzieje się poza planszą, czyli różnymi śmiesznymi zachowaniami graczy, ale również na planszy jest bardzo dobrze. Zassady są niby proste, ale pokombiniować trzeba.

Moim zdaniem REWELACJA
http://www.mgla.pl - ogromny wybór gier bitewnych, gier planszowych i gier karcianych. Jeżeli jesteś w Jaworznie lub okolicach odwiedź nas!
(HUDSON): Hey Vasquez, Have you ever been mistaken for a man?
(VASQUEZ): No... Have you ?
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Przekonaliście mnie :) Nie dosć, że dobra gra, to jeszce wesoła i o goblinach. Coś dla mnie i mojej ekipy. Dzięki za opinie
Gobla
Posty: 56
Rejestracja: 03 paź 2006, 11:13
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gobla »

Jestem po kilku pierwszych rozgrywkach. Co ciekawe, nie grałem, ze swoją stałą ekipą planszówkową, a z "neofitami" w tym temacie. Byli zachwyceni ( mi tez się bardzo podoba). Być może te kilka partii, to zbyt wcześnie by wyciągać wnioski, ale wydaje mi się, że Kragmortha wciąga dziewczyny bardziej niż Carcassonne :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Post autor: Jacek_PL »

Czy ktoś trafił na błędnie zapakowane kart ? Mnie trafiły się karty po niemiecku i nie mogę pograć :cry: bo mój niemiecki jest bardzo słaby.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Jacek_PL pisze:Czy ktoś trafił na błędnie zapakowane kart ? Mnie trafiły się karty po niemiecku i nie mogę pograć :cry: bo mój niemiecki jest bardzo słaby.
Zwroc sie do wydawcy (kontakt znajdziesz na http://www.galakta.pl ), na pewno przesle Ci wlasciwe karty.
ODPOWIEDZ