[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9455
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

folko napisał:
Grałem w blokusa dziesiątki razy... nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, że w 3/4 partii można było odgadnąć wynik. Jestem w szoku
Draco trochę przesadził. Aczkolwiek faktycznie powstała dość dziwna sytuacja - dwaj gracze stworzyli dwukolorową ścianę, odcinając dostęp do sporego obszaru dwum pozostałym graczom. I tylko draco mógł się tam budować. W rezultacie, gdy wszystkim zostało po 5 klocków, draco zauważył, że tylko on może położyć wszystkie.
PS. Oczywiście po tym, co napisał Pancho o rozgrywce Notre Dame w Art Bem, pozwoliliśmy, żeby draco wygrał :lol:
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Oko - fajne miejsce! Dyrekcja bardzo miła i otwarta na współpracę. Z dojazdem trudno przez te remonty, ja preferuję metro do Politechniki i tramwaj 15 pod sam klub. Zresztą Plac Narutowicza to naprawdę blisko centrum.

Z Pędrakiem testowaliśmy fajny scenariusz do Memoira'44 i wyszło super.
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Trutu pisze:Z dojazdem trudno przez te remonty, ja preferuję metro do Politechniki i tramwaj 15 pod sam klub. Zresztą Plac Narutowicza to naprawdę blisko centrum.
Ano wlasnie. Musze wyprobowac Wasz sposob, bo jazda przez Jerozolimskie to bardziej spacer przypomina...

Mefiug - obiecuje, ze nastepnym razem tez wezme Goa i mam nadzieje, ze sie uda zagrac. Wczoraj bylem naprawde ledwo zywy...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

melee pisze:pędrak - tak, to jestem ja, nie mam zony i dzieci :)
Zadzwoń, 0-700... :D
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Sama miejscówka dobra. Co prawda sala trochę "mniej optymistyczna" przez ciemne podłoże, stolików mało, ale można skombinować dodatkowe. No i jest scena. Także jak ktoś chce przygrywać w trakcie planszówkowania... :)

Guatemala Cafe

To nawet nie o to chodzi, że się zblokowałem i co najmniej od połowy rozgrywki byłem tylko tłem. Gra taka jakaś średnia. Niby trzeba mieć strategie od początku, ale jest losowość. Poza tym beznadziejne kolory. Może i "kawowe", ale czerwono-brązowy i brązowy są trochę podobne. Nawet gdybym miał grać już świadomie, to nie widzę, aby gra mogła się bardziej spodobać. Chyba największym plusem jest świetny pomysł z dodadaniem ziaren kawy (choć akurat w dużej sali w OKU nie było czuć aromatu kawy)


Pitchcar

Te głupie zwężenia :) Browarion gratulacje!


Ys

Czemu ta gra jest raczej mało znana? Niby znowu licytacja, zbieranie kamieni, walczenie o przewagi. W praktyce jest jednak rewelacyjnie. Świetny pomysł z stawianiem jednego brokera zakrytego przez co dochodzi jeszcze blef. Ystari robi naprawdę dobre gry.


Do "zamawiających gry". Powróciłem do poprzedniego trybu i nie jestem na forum non stop. Jak mam przynieść jakąś grę, to muszę o tym wiedzieć z wyprzedzeniem. Pamiętam o Tygrysie na następny raz.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Prosze o zaktualizowanie pierwszego wpisu w tym watku, tak aby kazdy kto tu wejdzie mial od razu czytelne info - gdzie i kiedy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Sztefan pisze:
Ys

Czemu ta gra jest raczej mało znana? Niby znowu licytacja, zbieranie kamieni, walczenie o przewagi. W praktyce jest jednak rewelacyjnie. Świetny pomysł z stawianiem jednego brokera zakrytego przez co dochodzi jeszcze blef. Ystari robi naprawdę dobre gry.
Owszem, mnie tez sie bardzo podobala. Co prawda nie mialem wczesniej doswiadczenia w grach ekonomiczno-licytacyjnych i nie ogarnalem jeszcze wszystkich niuansow (zwlaszcza gre na rynku musialbym poprawic ;) ), ale jestem w stanie dostrzec ilosc mozliwych zagran i niuansow. Podejrzewam, ze "replayability" tej gry jest bardzo duza.
Sztefan pisze:
Do "zamawiających gry". Powróciłem do poprzedniego trybu i nie jestem na forum non stop. Jak mam przynieść jakąś grę, to muszę o tym wiedzieć z wyprzedzeniem. Pamiętam o Tygrysie na następny raz.
Dobra, pisze z wyprzedzeniem. Otoz dzis zamowilem nareszcie Tygrysa i o ile nie wydarzy sie zaden kataklizm powinienem go juz w piatek miec i bede w stanie go przyniesc. Moze wiec zrobmy tak, ze ja przyniose Tygrysa a Ty Neuroshime? (Nawet jesli nie zdazysz tego przeczytac to dwa egzemplarze Tygrysa chyba nie beda zawadzac. ;) )
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Wilk pisze: Dobra, pisze z wyprzedzeniem. Otoz dzis zamowilem nareszcie Tygrysa i o ile nie wydarzy sie zaden kataklizm powinienem go juz w piatek miec i bede w stanie go przyniesc. Moze wiec zrobmy tak, ze ja przyniose Tygrysa a Ty Neuroshime? (Nawet jesli nie zdazysz tego przeczytac to dwa egzemplarze Tygrysa chyba nie beda zawadzac. ;) )
W razie czego, to ja się piszę na Tygryska, jeśli pozwolicie. Coś tam ze sobą też przyniosę - na co macie ochotę: Luis XIV, Caylus Magna Carta, Elasund, Dugneoneer?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Gorigon
Posty: 59
Rejestracja: 20 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gorigon »

Cześć!
Geko skoro się tak deklarujesz to możesz przynieść Caylus Magna Carta.
Pozdrowiania Gorigon!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Gorigon pisze:Cześć!
Geko skoro się tak deklarujesz to możesz przynieść Caylus Magna Carta.
Pozdrowiania Gorigon!
Mówisz i masz :D

Pozdrawiam
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Gorigon
Posty: 59
Rejestracja: 20 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gorigon »

Dzięki. Mam nadzieje że zagramy.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

Mefiug - obiecuje, ze nastepnym razem tez wezme Goa i mam nadzieje, ze sie uda zagrac. Wczoraj bylem naprawde ledwo zywy...
Pozdrawiam
Szymon
Spoko Szymonie
tylko mnie w ten piatek nie ma bo jade na dzialeczke znow :( / :D
wiec dopiero w piatek 13 moze zagramy i oby ten dzien byl fartowny
no chyba ze jestes gdzies na spotkaniu w srodku tygodnia wtedy bardzo chetnie
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Geko pisze:... na co macie ochotę: Luis XIV, Caylus Magna Carta, Elasund, Dugneoneer?
Luis XIV PLEASE
jeszcze nie grałem, a apetyt mam wielki :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Geko pisze: W razie czego, to ja się piszę na Tygryska, jeśli pozwolicie. Coś tam ze sobą też przyniosę - na co macie ochotę: Luis XIV, Caylus Magna Carta, Elasund, Dugneoneer?
Ja bym sie pisal na Dungeoneera, ale niekoniecznie juz w piatek, zalezy to od Twojej wygody (nie chce nazamawiac u ludzi gier, w ktore pozniej nawet nie zdaze zagrac - wiadomo, ze czas na jednym spotkaniu jest ograniczony. ;) Inna sprawa, ze poniewaz na razie gralem jeszcze w zbyt duza ilosc gier, czesto wystepuje u mnie sytuacja typu "osiolkowi w zlobie dano" :) ). A do Tygryska zapraszam. :)
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Zapewne sie zjawie po dlugiej niebytnosci na spotkaniu w piatek. Przyniose dwie moje nowe pozycje - Gheos i No thanks. Szukam chetnych do stestowania... Pozdrawiam znowu w kraju
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Popyt na moje propozycje nadspodziewanie duży :D

Dobra, na pewno wezmę CMC i Louisa XIV (jestem na etapie rozgryzania zasad i już mniej więcej łapię o co biega, a w ogóle to jeszcze nie grałem i mam wielki apetyt).
Dungeoneera też chyba wezmę, tylko że jedną część (jak ktoś chce zagrać to jednak polecam ogólne zapoznanie się z regułami). W ogóle to chciałbym zagrać w wersję kampanijną (władca lochu vs. pozostali gracze) ale raczej za tydzień.

Na szczęście w/w gry nie są wielkie, więc chyba dam radę zabrać wszystkie. W co zagramy, to wyjdzie w praniu :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Valmont pisze:Przyniose dwie moje nowe pozycje - Gheos i No thanks.
To Ty je stworzyles? (pod pseudonimami jak rozumiem). Szacuneczek.
Valmont pisze: Szukam chetnych do stestowania...
Hej! Wydawcy nie poinformowali cie ze te gry juz dawno zostaly przez nich wydane :?: O kurcze, teraz musisz sie upomniec o swoja kase...

Wracajac do OKO - spotkanie bardzo udane, faktycznie bylo ok. 30 osob, czyli nieco tylko mniej niz bywalo na Smolnej. Polecam i zachecam wszystkich.
Co do dlugiego dojazdu niektorych, to ja takie 'rozkosze' przezywalem dojezdzajac na Smolna (40-60 min). Niech inni teraz poczuja ich smak :wink:
Ostatnio zmieniony 02 lip 2007, 13:13 przez jax, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Valmont pisze:Zapewne sie zjawie po dlugiej niebytnosci na spotkaniu w piatek. Przyniose dwie moje nowe pozycje - Gheos i No thanks. Szukam chetnych do stestowania... Pozdrawiam znowu w kraju
Witaj! Cieszę się, że już wróciłeś.
Ja też wreszcie zawitam, bo ostatnio porywała mnie proza życia...
Zbieramy z Abigerem ekipę do Here I Stand. Próbujemy to zrobić od dwóch miesięcy, ale ciągle coś nam przeszkadza. Teraz na pewno się uda.
Co do dojazdów - ja będę jechał pociągiem do stacji Ochota przy pl. Zawiszy. A stamtąd to już bliziutko - chyba trzy przystanki tramwajem.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Valmont pisze:Zapewne sie zjawie po dlugiej niebytnosci na spotkaniu w piatek. Przyniose dwie moje nowe pozycje - Gheos i No thanks. Szukam chetnych do stestowania... Pozdrawiam znowu w kraju
Ja się piszę na Gheos.

Przynieście też Age of Empires 3, czas spróbować. Ja przyniosę Zooloretto i Notre Dame.

W piątek, jak rozumiem, robimy drugi wyścig w mistrzostwach Pitchcar mini.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

jax pisze: To Ty je stworzyles? (pod pseudonimami jak rozumiem). Szacuneczek.
No ale z ciebie Jacek głuptas.. A niby "sam jesteś dziadkiem" 8)
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9455
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Leo napisał:
ja będę jechał pociągiem do stacji Ochota przy pl. Zawiszy. A stamtąd to już bliziutko - chyba trzy przystanki tramwajem
Dokładnie cztery i pół przystanku (można wysiąść albo przy kinie Ochota albo przy Banacha - OKO jest pośrodku między tymi przystankami)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

MichalStajszczak pisze:Leo napisał:
ja będę jechał pociągiem do stacji Ochota przy pl. Zawiszy. A stamtąd to już bliziutko - chyba trzy przystanki tramwajem
Dokładnie cztery i pół przystanku (można wysiąść albo przy kinie Ochota albo przy Banacha - OKO jest pośrodku między tymi przystankami)
Wydaje mi sie, ze z Banacha jest blizej (dokladnie to przystanek Bitwy Warszawskiej). Ostatnio szedlem od kina i prawie do Banacha musialem dojsc (tak po prawdzie to szedlem od Narutowicza, bo mi sie nie chcialo na tramwaj czekac ;-) )...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Molu
Posty: 122
Rejestracja: 11 maja 2007, 22:40
Lokalizacja: Wa-wa
Been thanked: 1 time

Post autor: Molu »

Ja tez chetnie przyjde w tym tygodniu. Pracuje w poblizu i koncze o 16 wiec pewnie chwile poczekam :)
Poniewaz od niedawna grywam - mam na razie tylko jedna wlasna gre - Shadows over Camelot, jesli ktos chcialby zagrac to moge przyniesc. Pozostale pozyczam od McDante :P
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Geko pisze: Na szczęście w/w gry nie są wielkie, więc chyba dam radę zabrać wszystkie. W co zagramy, to wyjdzie w praniu :wink:
OK, to ja się kompleksowo przygotuję, właśnie pobieżnie przejrzałem po raz pierwszy reguły do Dungeoneera i Louisa XIV - do reguł CMC jeszcze nie zaglądałem, w każdym razie na piątek będę chyba w miarę przygotowany, żeby zagrać w to, co wyjdzie w praniu. ;)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Wilk pisze: OK, to ja się kompleksowo przygotuję, właśnie pobieżnie przejrzałem po raz pierwszy reguły do Dungeoneera i Louisa XIV - do reguł CMC jeszcze nie zaglądałem, w każdym razie na piątek będę chyba w miarę przygotowany, żeby zagrać w to, co wyjdzie w praniu. ;)
Super. To się nazywa przygotowanie :D Nacisk kładę na Louisa XIV. Rozumiem że umawiamy się na tę grę z Tobą i Browarionem. Jeszcze jedno wolne miejsce jest, więc zapraszamy 8)

Co do CMC, to zobaczymy, czy się uda. W każdym razie reguły są na tyle proste, że nie trzeba ich specjalnie czytać wcześniej.

Dungueoneera traktuję całkiem rezerwowo, nawet nie wiem, czy na pewno go przytargam. Raczej za tydzień. Piszę, bo podejrzewam, że tak naprawdę nie starczy nam na niego czasu. Przecież jeszcze Tygrys się czai w pudełku :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ