Pismo "Karcianki i Planszówki"

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Pismo "Karcianki i Planszówki"

Post autor: JAskier »

Oficjalna strona: http://www.kip.irpg.pl

Już 25 sierpnia ukaże się pierwszy numer naszego pisma pt. "Karcianki i Planszówki". Jego objętość to 44 strony (a5), a cena to w zależnosci od preferowanej możliwości:

PDF - 3zł
Druk - 10zł

Pismo nabyć będzie można ze strony naszego wydawcy - http://www.ckgroup.pl W redakcji zasiadły osoby znane w fandomie planszówkowym: JAskier, Saise, Avantar, Owiec, Neurocide i Żucho. Mamy nadzieję, iż zadowolimy Was zawartością pierwszego numeru, która w przybliżeniu wygląda następująco:


Newsy ze Świata i Polski
Recenzje:
Coloretto
Nexus Ops
Mag Blast
Glik
Caylus Magna Carta
Spadamy
Doom: the Boardgame
Atomuuuówki
Louis XIV
Felieton "Bracia autorkowcy"
Relacja z konwentu Porytkon
Konkursy
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

a co tak z zaskoczenia oglaszacie? nie lepiej bylo sprawe wczesniej, naglosnic, rozreklamowac, zrobic troche szumu, zwabic nieco potencjalnych czytelnikow...?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Tez jestem zaskoczony.

Ale oczywiscie powodzenia!

Jak czesto planowo ma sie ukazywa Wasze pismo?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

a co tak z zaskoczenia oglaszacie? nie lepiej bylo sprawe wczesniej, naglosnic, rozreklamowac, zrobic troche szumu, zwabic nieco potencjalnych czytelnikow...?
Wiesz, jestem takim człowiekiem który z natury rozgłasza wszystko za szybko a później nic z tego nie wychodzi. Tym razem postanowiłem ogłosić dopiero jak prawie wszystko będzie gotowe. Poza tym ogłaszamy 2 tyg. wcześniej więc i tak troche szumu przez ten czas powinno się narobić :)
Jak czesto planowo ma sie ukazywa Wasze pismo?
Wiele zależy od tego jak się spodoba pierwszy numer. Jeśli opinie nie będą złe to planowo ma to być nieregularnik (ale będziemy się starali wypuszczać kolejne numery mniej więcej raz na kwartał)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Podeslesz okladke? Wstawie newsa.
Byle dystrybucja byla lepsza niz Konkurencji.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Wstaw newsa już teraz z logiem pisma, okładka bedzie gotowa dopiero za pare dni.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Oj, to chyba 25 sierpnia to nie jest data premiery tylko pobozne zyczenie? :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Ghost
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2006, 17:50

Post autor: Ghost »

Szczerze mówiąc niespecjalnie widzę w Polsce opcję kupowania pdfa.
Mam nadzieję, że się mylę ale z konkurencją dla ŚGP będzie ciężko.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Nataniel pisze:Oj, to chyba 25 sierpnia to nie jest data premiery tylko pobozne zyczenie? :)
Wcale nie, pismo jest prawie złożone :), a okładka "się robi".
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Jesli bedzie mozna kupic pdf-a SMS-em, to moze znajda sie chetni (np. ja : )) ).
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

sms-em płaci się łatwo, ale z tego co się orientuję operatorzy ściągają chore prowizje...

dla mnie byłoby najprościej zapłacić przez przelewy24 albo podobny system- parę klików i po sprawie
płatność na konto ostatecznie może być- o ile macie konta we wszystkich głównych bankach, myślę że przy takich kwotach klienci nie będą chcieli płacić za przelew..

a co do sensowności płatnej gazety- jeśli teksty będą w dobrej ilości i jakości to byłbym skłonny ją czytać. pierwszy numer myślę że kupię:)

powodzenia!

PS
myślę że szansą dla nowego tytułu jest podejście do planszówek z innej strony, niż obecny papierowy monopolista ;) - może jakieś poradniki, rozbudowane analizy?
bo wydaje mi się że klienci nie będą chcieli płacić za newsy (przecież w internecie pełno tego za darmo, do tego wszystko świeże:) ) i duplikujące się 'normalne' recenzje
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Post autor: borg »

Płatności na CK Group realizowane będą za pomocą systemu platnosci.pl (czyli za pomocą kart kredytowych i przelewów z większości eBanków).

Płatności smsem nie wprowadzimy, gdyż prowizja wynosi w nich około 80% (!).

To tyle ode mnie, jako wydawcy. Zawartość zależy już głównie od Redakcji pisma.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

borg pisze:Płatności smsem nie wprowadzimy, gdyż prowizja wynosi w nich około 80% (!).
Gruba przesada. Albo trafiliscie na naciagaczy.
Z tego co pamietam, to z SMS-a za 9 zl dostaje sie 4 zl. Co daje ~55% na rzecz operatora. Nawet po doliczeniu VATu wychodzi ~64%. Daleko do 80%.
Co nie zmienia faktu, ze jest to o wiele za duzo.
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniu dzisiejszym ukazał się pierwszy numer Karcianek i Planszówek. Pismo dostępne jest przez sklep Internetowy na stronie wydawnictwa ( http://www.ckgroup.pl/component/page,sh ... /Itemid,1/ ) w cenie 3 zł za plik PDF i 10 zł w druku na żądanie.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

3zł to nie majątek, postanowiłem sprawdzić co to jest, choć przyznam, że nastawiony jestem sceptycznie :wink:
Czekam na przesyłkę.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Też jestem nastawiony sceptycznie, a przecież współtworzyłem to pisemko :lol: Żartuje. Z niecierpliwością czekamy na słowa krytyki ;)
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Plus za szybką przesyłkę. Plik udało mi się otworzyć, mimo, iż w przesłanym kodzie znalazły się 2 błędy...W wolnym czasie poczytam.
Po przeglądnięciu newsów sceptycyzm się pogłębia:
-festiwal, o którym informujecie nazywa się Warsaw Open z tego co wiem, nie ma tam żadnego Monopoly
-info o tym, że Portal nic nie wyda do targów w Essen jest raczej mało interesujące, takich wydawców jest raczej sporo :wink:
-popracujcie nad literówkami (Zwłaszcza w tytułach gier: Dun, Hanibal Barkas - tego się nie robi;), powtórzeniami itp.

Generalnie sporo pracy przed wami
:)
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Wielkie dzięki za opinię i za wskazanie błędów. Ciekawi mnie jak spodobała się reszta...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Dopiero zaczalem czytac, ale faktycznie - bledy strasznie raza. Bledy w nazwach gier, nazwie festiwalu, itp.

Najbardziej spektakularna wpadka jak dotad to dla mnie "Nexus Ops, spod ręki Avalon Hill"... no sorry, takie cos nie ma prawa wyjsc z pisma, ktore chce uchodzic za fachowe.

Dodatkowo - dziwi brak koloru w wydaniu PDF - przeciez nie jest to wiekszy koszt.

EDIT: Wg recenzji Nexus Ops to atakujacy wybiera jaka jednostka przeciwnika ginie - co o ile tlumaczono mi dobrze zasady, nie jest prawda i bardzo zmniejsza oplacalnosc najsilniejszych jednostek w grze.

EDIT2: Dlaczego Saise jako jedyny podpisuje sie tylko nickiem a nie nazwiskiem?

EDIT3: Saise pisze poradnik jak wydac gre... Czy przegapilem jakas produkcje, ktora wydal? :)

EDIT4: Hint: Ticket to Ride: Europe wyszedl po polsku :)

EDIT5: W recenzji Spadamy sa zdjecia angielskiej edycji
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Ghost
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2006, 17:50

Post autor: Ghost »

Złamałem swoją zasadę, w myśl której nie kupuję elektronicznych gazet. Wrażenia po przeczytaniu umieszczę za jakiś czas, jak zwykle na Wrotach Wyobraźni.
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Post autor: pomimo »

oj tak łupiecie chłopaków od razu z góry, weźcie jakieś pozytywy znajdźcie, w końcu to się machnęli odważnie na jakiś projekt - a wy tylko błędy wyszukujecie, mam wrażenie, jakbyście chcieli przez to pokazać jacy jesteście kompetentni

nie mówię, że nie trzeba wskazać pomyłek, ale czemu od razu tak jednostronnie

na tym forum często brakuje konstruktywnej krytyki

chociaż widać jaskółki chociażby uwaga Hudsona "Plus za szybką przesyłkę" to już coś ale może w samym piśmie coś wartościowego się znajdzie
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Pomimo, spokojnie, przecież napisałem, że dopiero zaczynam czytać, nie jest to więc ocena całościowa :) Nie mam zamiaru udawać jaki to jestem kompetentny, ale szukać plusów na siłę nie ma sensu.
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Post autor: pomimo »

przecież ja wiem, że wy nie tacy źli :lol: to taka prowokacja hehe
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Ok, sprowokowałeś mnie :)
Brawo dla Saise, świetna recenzja Caylusa MC. Dobry styl, klarowny skrót zasad (nie za długi), opinia na temat gry poparta argumentami. Gdyby takich tekstów było więcej, pismo byłoby równorzędnym konkurentem dla śgp.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

EDIT: Wg recenzji Nexus Ops to atakujacy wybiera jaka jednostka przeciwnika ginie - co o ile tlumaczono mi dobrze zasady, nie jest prawda i bardzo zmniejsza oplacalnosc najsilniejszych jednostek w grze.
Cóż, wstyd przyznać, ale w Nexus Ops nie grałem i zawierzyłem pod kątem recenzji Owiecowi. Najwidoczniej się pomyliłem - mój błąd.
EDIT2: Dlaczego Saise jako jedyny podpisuje sie tylko nickiem a nie nazwiskiem?
a) nie jako jedyny
b) każdy jest podany tak jak chce (saise ;) )
EDIT3: Saise pisze poradnik jak wydac gre... Czy przegapilem jakas produkcje, ktora wydal?
Z pewnych źródeł wiem, że gra saise jest przygotowywana do druku, ale o to trzeba już jego pytać
EDIT4: Hint: Ticket to Ride: Europe wyszedl po polsku
No i? :)
EDIT5: W recenzji Spadamy sa zdjecia angielskiej edycji
Eee, że co? :)
ODPOWIEDZ