Ursuppe a Reef Encounter

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Ursuppe a Reef Encounter

Post autor: kuki »

Na wstępie zaznaczę, że Reefa uważam za jedną z najlepszych gier. Jak Ursuppe wypada w porównaniu z Reefem (mechanika, agresywność rozgrywki, "mózgożerność")?
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Są to dwie kompletnie różne gry.

Reef Encounter jest bardzo mózgożerny, ma niezłą mechanikę (chociaż początkujący gubią się w mnogości akcji) i jest dość agresywny...

Ursuppe nie jest tak mózgożerne, mechanikę ma o wiele prostszą, za to agresywność jest podobna (z odpowiednimi genami - albo jak podjada się jedzenie innym amebom, albo je atakuje itp. =), jeżeli nie większa.

Jak dla mnie Ursuppe jest grą bardziej "lajtową", chociaż wcale nie gorszą. Jedyny problem polega na downtime'ie, który występuje gdy nowicjusze wybierają geny... Do tego jest parę bardzo dobrych kombinacji genów, które są znane doświadczonym graczom, a raczej nieznane tym nowym i przez to najlepiej jest grać w grupie ludzi o podobnym stopniu wtajemniczenia. =)

Jak dla mnie Ursuppe to 8/10 w skali BGG, szczególnie że tematyka jest interesująca, grafika ekstra (te ameby z drewnianymi koralikami też :-D), a mechanika, chociaż może nie skomplikowana i mózgożerna, to świetnie symuluje życie ameby. :-D (Dla porównania Reef Encounterowi dałem 7/10, bo to gra, w którą naprawdę trzeba zagrać parę razy, zanim zacznie "gładko chodzić", a moich znajomych jakoś kompletnie do niego nie ciągnie...)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Re: Ursuppe a Reef Encounter

Post autor: aswiech »

dev0x00 pisze: Jak Ursuppe wypada w porównaniu z Reefem (mechanika, agresywność rozgrywki, "mózgożerność")?
SGP#1?
Dobrze pamietam?
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Bardzo dobrze :D
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Ursuppe a Reef Encounter

Post autor: draco »

aswiech pisze: SGP#1?
Dobrze pamietam?
Rafa nie była recenzowana w ŚGP#1.

Z powodów, które napisał lim-dul moja ocena Rafy jest dużo wyższa niż Zupy. Rafa ma dużo ładniejszą grafikę i więcej możliwości. Obie gry ciekawią mnie tematyką, ale Rafa bardziej oddziaływuje na moją wyobraźnię. Kombosy w Zupie znacznie obniżają wartość gry z mojej strony.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Faktycznie, coś mi się pomyliło... myślałem że Jacek porównywał również Reefa. Nie grałem w żadną z nich, stąd ten bład...
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Reef Encounter to faktycznie gwałt na mózgu, ale za to oryginalny koncept i morze grywalności.
Awatar użytkownika
ARKHAM12
Posty: 156
Rejestracja: 29 cze 2007, 16:10

Re: Ursuppe a Reef Encounter

Post autor: ARKHAM12 »

Wiem ,ze Reefa szukalo sporo osob i byl niedostepny. Teraz widze ,ze jest dostepny w Rebelu za stowke (czyli taniej jak poprzednio)
ODPOWIEDZ