Ile bylibyście w stanie dać za dobrą grę?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Ile bylibyście w stanie dać za dobrą grę?

Post autor: Dominiquita »

Witam!

Pomyślałam, że mogłabym się zająć sprowadzaniem ciekawych gier z całego świata. Tu moje pytanie: ile zapłacilibyście za naprawdę fajną grę? Troszkę by mnie to ukierunkowało na mój biznesplan. Nie chcę zaczynać czegoś, co nie wypali.

Pozdrawiam i proszę mi nie dokuczać!
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Powiem tak - przypuśćmy, że gra kosztuje normalnie ok. 150 złotych, ale nie jest nigdzie w Polsce dostępna. Gdyby gra mi sie podobała i bym jej pragnął, byłbym w stanie dać do 200 pln, by ją dostać ewentualnie z zagranicy.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Hmmm - będziesz miała sporą konkurencję. =)

Ale cóż - tak powyżej ~150,- zł zaczynam się poważnie zastanawiać nad tym, jak bardzo zależy mi na danym tytule. Powyżej 200,- zł to wychodzą zazwyczaj tylko bardzo niszowe gry strategiczne lub coś naprawdę "overproduced", ale też byłbym gotów tyle wyłożyć na stół, jeżeli by mi zależało.

Zazwyczaj staram się jednak utrzymywać w okolicach 100,- zł, chyba że nie mam innego wyjścia.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Właśnie o to mi chodzi. Większość gier, które upatrzyłam jest dość droga. Ok. 150 zł. Zważywszy, że zaczynam od zera, nie chcę nakupić towaru nawet za te 500 zł, a potem martwić się, że nikt tego nie chce..
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Lim-Dul - sporą konkurencję? No właśnie nie mogłam się dopatrzeć tych gier, które znalazłam na polskim rynku.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

W tej chwili na polskim rynku jest praktycznie wszystko co ludzie chcieliby kupić. Takich, którzy są skłonni przepłacić za rzadką grę jest garstka - zbyt mało, żeby był sens bawić się na tej bazie w biznes. Reszta to odbiorcy, którym w zupełności wystarczy oferta polskich sklepów internetowych. Tak więc jeśli chcesz konkurować z tymi sklepami, musisz przebić ich ceny. Naciąganie nas na deklaracje co do naszych chęci jest tu całkowicie zbędne - wystarczy wejść na linki z działu "Gdzie kupić" portalu i tam się rozejrzeć.
Ostatnio zmieniony 03 paź 2007, 16:59 przez ja_n, łącznie zmieniany 1 raz.
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Cóż.. w takim razie nadal będę bezrobotna. I szczerze mówiąc nie naciągam na żadne deklaracje. Przecież zawsze możecie kupić to, co chcecie w swoich "wszystkomających" sklepach.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

Czesc!

Mysle, ze ogolna odpowiedz bylaby - jak najmniej :-)

Ale tak juz na powazniej, to stanowczo zalezy od typu i wielkosci gry. Ja godze sie w moich zakupach na ponizsze ceny:
- karcianki niekolekcjonerskie (Munchkin, Chez Geek) = 35-45 zl
- niewielke planszowe (DungeonTwister) lub karcianopodobne (Fist of Dragonstones) = 50-65 zl
- sredniej wielkosci gry (Runebound, GoT, Talisman) = 110-125 zl
- duze gry (WoW, Descent, Twilight Empire) = 170-185 zl

Mysle ze z takimi cenami mialabys duzy zbyt :-) Problem z takimi cenami wynika oczywiscie niestety z kosztow wysylki. W zwiazkuz tym potrzebowlabys dobrego i taniego przewozu hurtowego najlepiej. Przy moich zamowieniach z USA wychodzi jedno - im wiecej osob sie zrzuca i im wiecej gier jest zamawianych tym taniej wychodzi koszt wysylki przez osobe, co sie przeklada wlasnie na takie ciekawe ceny :-)
Pamietaj rowniez o tym, ze cena jest podbijana przez wysylke u nas w kraju - dochodzie srednio okolo 8 zlotych. Wiec zaplanuj tez co moznaby zrobic, aby koszt wysylki obnizyc maksymalnie lub owgole go sie pozbyc, wtedy taka oferta brzmialaby znacznie lepiej (np 65 zł + 8 zł wysylki to juz jest 73 zł, a to juz niekoniecznie jest cena akceptowalna).

Tomek
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

Nie zgadzam sie z przedmowcami, ze wszytsko mozna dostac u nas. Jest wiele gier, ktorych nie mozna zakupic albo ktore kosztuja zbyt duzo nawet jesli sa. Ja nie lubie przeplacac, a z tago co wiem podobnego zdania jest wiele osob.
Wiec wystarczy znalezc jeden takis klep, ktory ma konkurencyjne ceny w stosunku do wsyztskich pozostalych i juz sie w nim stale kupuje. Ja taki znalazlem - jest przebicie okolo 15% taniej niz w Rebelach czy innych sklepach. I zgadnijcie w ktorym sklepie tylko kupuje?
Wystarczy dac wlasnie takei przebicie cenowe, rozglosic sie i juz bedziesz miala klientow. Zwlaszcza, jesli zaplanujesz np zbieranie zamowien od klubowiczow, potem sprowadzasz to co napewno chca i wszyscy sa zadowoleni :D

Tomek
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

O, właśnie! Interesują mnie też zagadnienie wysyłki. Czy podane ceny to cena za wysyłkę 1 gry, 1 kg czy jeszcze inaczej? Pamiętam, że jak zamawiałam książki, to chyba opłata była stała niezależnie od ilości.

Mój pomysł jest jeszcze w powijakach. Ale chcę o to zawalczyć nawet po to, żeby nie siedzieć bezczynnie w domu. kurcze, bardzo bym się cieszyła, gdybym mogła wyjść na czysto chociaż na 500 zł.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

Cena zalezy od tego gdzie zamawiasz... ale zazwyczaj placisz od wagi gry i od sposobu ubezpieczenia, pakowania, tego czy paczka lotnicza (szybka i droga) czy morska (tania i wolna).
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Podzielę się moim pomysłem, a co tam. Myślałam o podziale moich gier na 2 kategorie. Pierwsza to gry egzotyczne, ale relatywnie tanie. Nie jakieś tam z fabryk, ale z bazarków, gdzie np kupcy spędzają sobie miło przy nich czas. Bardzo popularne tam, w Polsce myśle też by sie przyjely. A druga kategoria to gry z wyższej półki. Głównie edukacyjne i na logikę. Stymulujące mózg. Na grach RPG, fantasy czy innych zupełnie się nie znam. Jestem prosta z ludu :)
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Hmm..troche sie zagalopowalam. Gry egzotyczne tez sa rozwijajace, tylko ze sa wykonane recznie, a wiec ulomnie. Ale w tym te jest pewnego rodzaju urok:)
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Hej - nie mówiłem, że w Polsce jest wszystko, tylko że będzie spora konkurencja. W końcu Rebel.pl też przyjmuje zamówienia na rzadkie gry, a do tego ma w swojej ofercie nie tylko gry wydane w Polsce.

W celu dostania rzadszych gier ludzie często robią zbiorowe zamówienia w zagranicznych sklepach, a że gry są tam zazwyczaj i tak tańsze (np. w Niemczech o ok. 30%), to się to bardzo opłaca.

Tak samo Al sprowadza różne tytuły z zagranicy.

Aha - przy wyjątkowo rzadkich tytułach opłaca się też często kupić coś najzwyczajniej na eBayu - nawet używane...

Wiem coś o tym jak trudno jest zarobić na sprowadzaniu czegoś - próbowałem pościągać trochę markerów paintballowych z USA do Polski i mimo że sprzedawałem je o 25%, czyli 1000,- zł (!) taniej, to popyt był znikomy i po trzech sprowadzonych sztukach mi się odechciało. ;-)

Tak więc - życzę powodzenia, jednak myślę, że będzie Ci wyjątkowo trudno, a do tego rozkręcenie tego typu biznesu, jak się bardzo szybko zorientujesz, to coś, co bardzo trudno jest robić "tylko tak na boku".

Update: Może podałabyś jakiś przykład gier, które chciałabyś sprowadzać, bo obawiam się, że może być na nie wyjątkowo mały popyt...
Ostatnio zmieniony 03 paź 2007, 16:13 przez Lim-Dul, łącznie zmieniany 1 raz.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Hmm..jak popatrzylam na ceny w USA, a potem na ceny w UK tych samych gier, to az sie za glowe zlapalam-takie przebicie! Czasem 2-krotne. Musialabym dobrze poszperac..mam kontakty w swiecie, mogliby przysylac. Tylko zastanawiam sie nad rachunkami za zakup, clem, etc ale to juz temat na forum "Firma" :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Odpowiedzią jest jakże prosty system "najpierw zamówienie - potem sprowadzanie". Jeżeli byłaby opcja kupić takie Tide of Iron za 150zł, tudzież 180, to mógłbym spokojnie poczekać 2-3 tygodnie :)

Oczywiście takie coś mogłoby działać bez cła, podatków i innych tego typu wymysłów, dzięki którym gry w PL są duużo droższe niż w stanach :)

A wracając do głównego pytania - jeśli jestem na grę straszliwie nakręcony to 200 jest dla mnie ceną zaporową (tyle ostatnio dałem za Tannhausera - błąd, wielki błąd :wink: ), a przy zwyczajnych tytułach to staram się ~130 nie przekraczać, oczywiście w zależności od zawartości pudełka.

Z karciankami rzecz ma się inaczej - na magblasta już mi 50 szkoda... Ale przy zwykłych planszówkach kosztujących 100 nie mam specjalnych dylematów :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

tyle ostatnio dałem za Tannhausera
Tannhäuser do bani, powiadasz? Obejrzę go sobie na targach w Essen. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Lim-Dul pisze: Tannhäuser do bani, powiadasz? Obejrzę go sobie na targach w Essen. =)
Można przyjść do Graala też jest, nie trzeba jechać do Essen :P
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

A czy sa tu fani Khet Laser Game? (Deflexion). Nie ukrywam, ze szalenie mnie zainteresowala i chcialabym ja rozpropagowac w Polsce. Szachy uwielbiam. Khet wydaje mi sie ciekawa alternatywa. Tylko no wlasnie...cena...
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Dominiquita pisze:A czy sa tu fani Khet Laser Game? (Deflexion). Nie ukrywam, ze szalenie mnie zainteresowala i chcialabym ja rozpropagowac w Polsce. Szachy uwielbiam. Khet wydaje mi sie ciekawa alternatywa. Tylko no wlasnie...cena...
Fani to może za duże słowo, ale znajdą się osoby co mają. Zdaje się że bazik ma na sprzedanie za 100zł od jakiegoś czasu. Jakoś nikt się chyba nie pali do zakupu
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

A jakie inne gry chciałabyś sprowadzić :?: Mnie na przykład interesuje Freya's Folly. Jakby wyszło tanio...
Awatar użytkownika
ThomasBittern
Posty: 108
Rejestracja: 27 sty 2005, 15:39
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: ThomasBittern »

Dominiquita pisze:A czy sa tu fani Khet Laser Game? (Deflexion). Nie ukrywam, ze szalenie mnie zainteresowala i chcialabym ja rozpropagowac w Polsce. Szachy uwielbiam. Khet wydaje mi sie ciekawa alternatywa. Tylko no wlasnie...cena...
Recenzja Kheta:
http://krainagier.blogspot.com/2007/07/khet.html
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Głownie chce sie oprzec na grach, ktore sa popularne tam, gdzie technika nie zaszla jeszcze za wysoko. Carrom, szisz-bisz, tik-trak, moze cos jeszcze z Meksyku

Do gier superdrogich podchodze z rezerwa. Myslalam o tych opisanych w artykule o grach nietypowych (Khet, Nacht der magier). No, moze oprocz master thieves - to juz za droga impreza.

Nie jestem tak jak Wy pasjonatka gier. Nie znam kazdej gry na rynku. Po prostu jak na cos trafiam i dobrze sie przy tym bawie, to uwzgledniam to w pomysle. To nie mial byc sklep dla fachowcow, bo i nie wiaze z tym dalszej przyszlosci. Kiedys musze isc do "prawdziwej" pracy:)
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Khet za 229 zl? Slono sobie licza.
Dominiquita
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:36
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Dominiquita »

Kurcze, dlaczego wiadomosci pw niby przeze mnie wyslane zapisuja sie w folderze "do wyslania" a nie wyslane? W koncu nie wiem, czy poszly czy tez nie..

Dobranoc Wszystkim:)
ODPOWIEDZ