250 zlotych i dylemat

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
lokhgard
Posty: 80
Rejestracja: 27 sty 2006, 22:34
Been thanked: 1 time

250 zlotych i dylemat

Post autor: lokhgard »

ok, powiedzmy, ze mam do wydania 250 zlotych na planszowke, powinna spełniac nastepujace wymagania:
- w miare proste zasady (w Warhammera 40K gra sie calkiem fajnie, ale 180 stron podrecznika z niewiadomych powodow odpycha czesc ludzi:P)
- sporo mozliwosci taktycznych
- zachecajacy wyglad
- integracja miedzy graczami
- czas gry do 2 maksymalnie 3 godzin
- ograniczenia miejsca gry do 1 max 2 knajpianych stolikow:)
- najlepiej zeby bylo to RPG albo strategia czy też cos pomiedzy

Macie jakies pomysly? osobiscie myslalem o warcrafcie z dodatkiem, albo dodatkach do dungeoneera, chociaz poza nowa grafika faktycznie nie wnosza chyba nic nowego do gry(a 2 czesci juz mam). Proszę zatem forumowiczow o pomoc:)
Awatar użytkownika
bandoG
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:27
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: bandoG »

Proponuje Shadows over Camelot ze względu na połączewnie rpg i planszówki. Duża interakcja i spore emocje, no i kasa zostanie jeszcze.
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: maluman »

Proponuję poczekać na StarCrafta, poczytać opinie graczy i ew. zakupić.
m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Mam podobny problem (już nie pierwszy raz z resztą), ale stwierdzam zdecydowanie, że lepiej kupić np. dwie lub trzy mniejsze gry niż pakować tyle pieniędzy w jedną. W obecnej chwili najbardziej zastanawiam się nad Cubą, Brassem, Goa (i kilkoma ale już na dalszych pozycjach :wink: ). Nie wiem czy by Ci się ta gra spodobała (tutaj już apropo gry dla Ciebie), ale może spróbuj Runebound'a ? Może gra nie jest górnolotna (w zasadzie to napewno nie jest), ale ja akurat czuje w niej pozytywny klimat, który skłania mnie do tego, że chce w nią grać. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że moja opinia jest raczej odosobniona :lol:
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Post autor: janekbossko »

a propos Runebounda mam na oddanie za male pieniadze :)

w dziale handel zapraszam :) i polecam...
Awatar użytkownika
qotsa
Posty: 91
Rejestracja: 28 cze 2005, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: qotsa »

Zdecydowanie polecam Starcrafta.
Opinie graczy można już znaleźć na BGG.
You Think I Ain't Worth A Dollar, But I Feel Like A Millionaire
-----------
Moje pasje:
http://www.boardgamegeek.com/user/gooser
http://jpgmag.com/people/jarek
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Post autor: Ezechiel »

Zdecydowanie polecam Starcrafta.
Opinie graczy można już znaleźć na BGG.


Zdecydowanie polecam rozwagę i rozegranie kilku partii w gry różnego rodzaju.

Świeżymi opiniami na BGG nie warto się przejmować, są często nadmiernie entuzjastyczne. Z zachwytami warto poczekać jakieś 3 miesiące, aż pył marketingowo - świąteczny ochłonie.

Spróbuj poszukać informacji o grach Doom, Shadows over Camelot lub Descent. Spróbuj też zagrać w typowe "strategie" (zwane eurogrami) np. Wysokie Napięcie czy Tygrys i Eufrat. Przed zakupem poczytaj recenzje (np. planszowki.polter.pl) i spróbuj zagrać kilka partii. Nie kupuj gier w ciemno, tylko na podstawie komentarzy z jednego medium.

Pozdrówka
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Klos »

Z mojej strony polecam BattleLore. Genialna strategia turowa.
http://www.boardgamegeek.com/game/25417
W tej cenie powinienes moc od razu dokupic dodatek z dodatkowymi mapami aby moc grac w 6 osob.
http://www.boardgamegeek.com/game/28260
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Vilk »

Teraz wyraźnie widać, że tego typu prośby wygłaszane na forum przynoszą skutek odwrotny do oczekiwanego. Każdy wtrąci swoje trzy grosze, zaproponuje inny tytuł i w rezultacie biedny człowiek jest jeszcze bardziej skołowany, niż przed zadaniem pytania :wink: :wink:
unicorn
Posty: 59
Rejestracja: 28 sie 2006, 14:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: unicorn »

Mi BattleLore tez się podoba - ale radzę zagrac przed zakupem (nie wszystkim ta gra odpowiada).
Zaś dodatek Epic bym odradzał - kosztuje sporo a to właściwie sama plansza (mając podstawkę możesz za darmo pobrać przepisy do Epic'a ze stron producenta). Do rozegrania duzych scenariuszy będzie brakować figurek - moim zdaniem lepiej, przed zakupem, poszukać w okolicy czy ktoś nie ma drugiej podstawki - wtedy jest i dodatkowa plansza i dodatkowe figurki, żetony itp.
No i jest to, moim zdaniem, zdecydowanie gra dla 2 osób (i tylko dla 2 osób).
msztext
Posty: 6
Rejestracja: 07 paź 2007, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Shogun

Post autor: msztext »

Kup Shogun'a. Rewelacyjna strategia. Nie bez kozery jest w pierwszej dziesiątce BGG http://www.boardgamegeek.com/game/20551
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
oneiros
Posty: 76
Rejestracja: 04 mar 2007, 15:20
Lokalizacja: Tichau

Post autor: oneiros »

Przesiadać się z czterdziechy chyba najlepiej na War of the Ring.
I spełnia wszystkie wymogi.
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cogito »

No raczej nie da się partii war of the ring rozegrać w 2-3 godziny, raczej 4-6... Choć to gra doskonała - szczególnie z dodatkiem. Opinia po 50+ rozegranych partiach.

Pozdrawiam,
Piotrek
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Jervon »

A ja proponuje Dooma z dodatkiem - na to może trochę kasy braknąć :/ Albo Fury of Dracula - kasy zostanie :) Obydwie gry wymagają dużej interakcji pomiędzy graczami. Doom jest dłuższy ale dużo bardziej erpegowy. Więcej pisał nie będę ale wybierz jedną z tych dwu gier a nie pożałujesz :)
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
hobb3
Posty: 107
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:30
Lokalizacja: Toruń

Post autor: hobb3 »

Cogito pisze:No raczej nie da się partii war of the ring rozegrać w 2-3 godziny, raczej 4-6... Choć to gra doskonała - szczególnie z dodatkiem. Opinia po 50+ rozegranych partiach.

Pozdrawiam,
Piotrek
Jak czytam takie opinie to sie zastanawiam, czy niektorzy nie graja z obciaznikami na rekach ;)
Na razie mamy za pasem 5 partii, ale nie gralismy dluzej niz 3 godziny.
Awatar użytkownika
lokhgard
Posty: 80
Rejestracja: 27 sty 2006, 22:34
Been thanked: 1 time

Post autor: lokhgard »

hmmm...duzo tego:) serdeczne dzieki wszystkim, ktorzy cos napisali i mam nadzieje, ze cos sobie wybiore...uswiadomilem tez sobie, ze 3 miesiace bez neta i stycznosci z planszowkami (brytania na wakacje) nie spowodowaly tak duzego zamieszania jak sie spodziewalem...do wiekszosci wymienionych tytulow przegladalem kiedys instrukcje/opinie/recenzje+w czesc gralem, tym samym wybor nadal pozostaje trudny:/

jeszcze raz dzieki wszystkim:)

ps. moze ktos chcialby zerknac na "imprezke" w "pomyslach i ideach"? tylko 2 posty w temacie i do tego obydwa moje...
ODPOWIEDZ