V edycja Pionka - gliwickich spotkań z grami planszowym

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Czy ktos moglby wziac Lisa Pustyni? Mam ochote sprawdzic, co tym razem zgotowalo nam Imperium - pocieszajaco wyglada to, ze nowa gra nie ma nic wspolnego z Wrogiem u Bram.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

trzewik pisze: Ja sam w Teście Folko zdobyłem 27 pts. na 30 możliwych... Można mnie pobić :)
Wiesz, w Twoim tescie z Uikiem na 10 gier ukrytych w tekscie znalezlismy 12:P
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

No to nie uniknęlibyście dyskwalifikacji :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Post autor: trzewik »

I właśnie dlatego w najnowszej edycji konkursu Trzewika i Folko istnieje specjalna pula pytań "Ujek Category". :twisted:
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

mst pisze:No to nie uniknęlibyście dyskwalifikacji :lol:
Wiecej - wygralismy.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Dobra dobra, wszyscy wiedzą, że pytanie było przygotowane specjalnie pod Was - słuchowców. Co mieliśmy zrobić z Bogasem, skoro obaj jesteśmy wzrokowcami? :wink:
Ech, a teraz pewnie będę musiał umykać przed drugą rundą i znowu nie będę mógł wziąć udziału...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Względy logistyczne wyrzuciły Mr. Jacka poza nawias mojego bagażu (ach te podróże pociągiem..), więc będę zobowiązany jeśli ktoś przejmie to zobowiązanie, za to pojawię się zaopatrzony w Giganten (nie moje co prawda, no ale przywiozę, czyż nie? :) ).
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Biore ze soba:
- Tannhauser
- Wsiasc do Pociagu
- Hazienda
- Utopia
- Agricola
- Im Jahr Des Drachen
- Brawl
- Talisman
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2791
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 630 times

Post autor: bogas »

kwiatosz pisze:Dobra dobra, wszyscy wiedzą, że pytanie było przygotowane specjalnie pod Was - słuchowców. Co mieliśmy zrobić z Bogasem, skoro obaj jesteśmy wzrokowcami? :wink:
Ech, a teraz pewnie będę musiał umykać przed drugą rundą i znowu nie będę mógł wziąć udziału...
Ech, a ja na 99,9% w ogóle się nie pojawię, a ten 0,1% to takie wpadnięcie na parę minut żeby się ze wszystkimi przywitać.
Jednak gdyby i to się nie udało to bawcie się dobrze.
Awatar użytkownika
piterek
Posty: 193
Rejestracja: 16 maja 2007, 11:13
Lokalizacja: Metropolis

Post autor: piterek »

Nataniel pisze:Biore ze soba:
(...)
- Talisman
Brawa dla tego Pana
;)
Ja zapakowałem:
- Mystery of Abbey
- Hansa
Moze jeszcze jutro rano cos dorzuce do wora...
Pozdrawiam,
piterek
Awatar użytkownika
Jarek B.
Posty: 148
Rejestracja: 17 wrz 2007, 08:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 10 times

Post autor: Jarek B. »

Niestety nie będę mógł przyjechać na Pionka. Weekend spędzam w pracy, nie oznacza to jednak, że organizowane przeze mnie turnieje zostaną odwołane. Oba - w NIAGARĘ i MANILĘ - odbywają się zgodnie z planem, a ich zwycięzcy otrzymają nagrodę pocztą. Ignacy prześle mi namiary na te osoby.
Tradycyjnie, zwycięzca turnieju w Niagarę otrzyma dodatkowo DIAMENTOWEGO JOE.

Przepraszam wszystkich, z którymi umówiłem się na spotkanie, ale zadziałała siła wyższa.

Pozdrawiam i życzę udanej zabawy (której już Wam zazdroszczę).
Jarek
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

No i jesteśmy na półmetku Pionka - swoją drogą ciekawe czy w jakimś pubie/knajpce/hotelu gra toczy się nieprzerwanie od wczoraj :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Post autor: ronczi »

Niestety choroba żony i córki uziemiły mnie dzisiaj. Dzięki za wczorajsze spotkanie, jak zwykle było super.
Awatar użytkownika
buras
Posty: 178
Rejestracja: 07 cze 2007, 19:13
Lokalizacja: Knurów
Kontakt:

Post autor: buras »

Mimo duzych obwiązków udało mi sie dojechać na ostatnie 3h pionka w sobote i bardzo miło wspominam te chwile, dzieki za ciepłe przywitanie. Dziś nie dojade :( Żonka ma urodzinki :P , MAX tez sie cieszył, zagrał w ulubionego MALL of HORROR, ale sie tez zawiodł bo nie mogł wyprobowac elektrycznej gry (nie wiem jak sie zazywa) "ale niezle kopie" :P
ps.
ASWIECH'u nastepny pionek postaram sobie zalatwic wolny czas na wypadzik do knajpki.
Matti
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2007, 20:00

Post autor: Matti »

Dzięki wszystkim za tak świetną atmosferę (jak co Pionek), dzięki że sprawiacie że Pionek uzależnia (jak każdy Pionek). Znowu super rodzinna impreza, na której nie mogłem niestety zostać do samego końca. Dzięki, że dzięki Wam poznałem w całą masę nowych i fajnych gier (jak co Pionek).
Dzięki za super imprezę. Do zobaczenia następnym razem.

Nataniel, uzależniłeś nie o Agricoli! Nie jest już dostępna w sprzedaży, dlatego będę uprawiał obrzydliwą agitację. Kto ma do odsprzedania od ręki Agricolę? Kto?
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Post autor: GOOR »

Dzięki wszystkim obecnym - Pionek jak zwykle bardzo udany a atmosfera wspaniała!
Do zobaczenia w przyszłym roku!
Matti
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2007, 20:00

Post autor: Matti »

Oczywiście Goor mi przypomniał o bardzo ważnej rzeczy. Dzięki rewelacyjnej grupie operacyjnej "Kredens". Dzięki Wam było miło sympatycznie i wesoło :).
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Post autor: Korzeń »

Ten pionek był dla mnie inny niż pozostałe, głównie dlatego, że latałem w pomarańczowej koszulce grupy operacyjnej "Kredens". To znaczy, że większość czasu zeszło mi na tłumaczeniu gier, ale dzięki temu poznałem gry jeszcze lepiej. Było super, zawsze jest, ale teraz było super, że hej! Bezsprzecznie rządziła gra z elektroprądem i dziwna gra o klepaniu przeciwnika i ustawianiu z dłoni daszka nad głową. Nikt nie wiedział o co chodzi, ale widok tłumu ludzi, którzy nagle robią "daszki" bawił do łez. Był konkurs pytań abstrakcyjnych, w którym dobrnąłem do finału razem z Magmą (pozdro stary, daliśmy radę!), była masa innych konkursów, o których Trzewik pewnie napisze w obszernej relacji. Ja bawiłem się świetnie, zwłaszcza na końcówce grając z chłopakami w "Filary ziemi" na czas.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Matti pisze:Znowu super rodzinna impreza
Kurczę, Matti trafiłeś w dziesiątkę. To jest właśnie czar Pionka. Zjeżdzają się ludzie z całej Polski, którzy znają się często tylko wirtualnie i od wejścia na aulę czują się jak na rodzinnej imprezie w najlepszym tego słowa znaczeniu. Mimo opóźnień w podróży do Gliwic i koszmarnej po prostu podróży powrotnej już szykuję się na kolejną edycję. Tym razem na pewno samochodem (dobra, bazik, wygrałeś; samochód lepszy).
Matti
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2007, 20:00

Post autor: Matti »

Widzę Ja_n że też masz złe wspomnienia z podróżą z powrotem. Ja o 5 rano pojechałem z gliwic do Katowic na pociąg, który ostatecznie nie przyjechał. Później błąkałem się po Katowicach próbując znaleźć rozsądny środek transportu o 5 rano. Nie udało się, dlatego musiałem jechać intercity do Wawy, a później busem z wawy do Lublina :). Dlatego oficjalnie oświadczam, ża na kolejny Pionek również jadę samochodem.
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post autor: Van »

Dzięki wszystkim raz jeszcze za super zabawę i za wszsystko :D
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

PKP nigdy więcej. Pionek forever. :)

Moja relacja tutaj:
http://gamesfanatic.blogspot.com/2007/1 ... stwie.html
adam.lakomy
Posty: 239
Rejestracja: 31 paź 2007, 18:30
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adam.lakomy »

Dziekuje wszystkim za gre. Bylo swietnie!
Szczegolnie dziekuje za gre w space truckera i specjalne dzieki dla kolegi z Czech, ktory bardzo swietnie wytlumaczyl zasady. Sama gra swietna, ale w moim odczuciu za mala role odgrywa przemyt, mozna te gre wygrac bez zadnej ladowni ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

Wielkie dzięki Trzewikowi wspieranemu przez Grupę Operacyjną "Kredens" za organizację kolejnej wspaniałej imprezy.

Wielkie dzięki wszystkim Uczestnikom, tym z którymi zagrałem w konkursach i w "cywilnych" zmaganiach oraz tym, z którymi nie zagrałem za stworzenie wspaniałej, znanej w całej Polsce (a teraz także poza jej granicami) pionkowej atmosfery.

P.S.: i jeszcze specjalne podziękowanie dla Andre za przywiezienie i wprowadzenie w tajniki Factory Fun oraz Korzenia, który zareklamował i objaśnił mnie i mojemu synowi Mause Karussell, które to gry okazały się dla mnie największym odkryciem tej edycji Pionka
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: mrowka »

Matti pisze:Nataniel, uzależniłeś mnie o Agricoli!
Nic dodac, nic ujac.

A Pionek, choc w moim przypadku jednodniowy, rewelacja :)
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
ODPOWIEDZ