Pandemic / Pandemia (Matt Leacock)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: yosz »

U mnie na 90% jest ok, nie liczyłem kart ale po 4 rozgrywkach nie zauważyłem żeby było coś podwójnego.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: Pandemic

Post autor: klema »

U mnie na 100% jest ok, przeliczyłem wszystko, uff :)
deexer
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2008, 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pandemic

Post autor: deexer »

Dzięki chłopaki :), tak podejrzewałem i nie omieszkam sprawdzić. Nie ukrywam jednak, że jest dla mnie fenomenem, że wyłapaliście coś takiego - robicie tak z każdą nową grą? Bo przynajmniej dla mnie wyłapanie czegoś takiego podczas rozgrywki było by niemożliwe. Swoją drogą wychodzi na to że samo przeliczenie kart nie wystarczy ;).

Tak w teoretycznie, to jednak powiązanie kart do miast nie jest aż tak do końca oczywiste. Można przecież dopuścić sytuację, w której jakieś miasto jest bardziej narażone na atak (czyli duplikat) (bo naprzykład łatwiej z niego się rozprzestrzenia epidemia), a jakiegoś tam nie ma, żeby było trudniej lub jest nieistotne.

W ramach ciekawych histori dodam tylko co mnie bardzo zirytowało w Pandemicu. Myślę, że zdarza się to każdemu, bo mnie zdarza się notorycznie, że "przy okazji" jednego zakupu robimy drugi. U mnie tym bonusem był dodatek Verflixx. Otwieram dodatek V.: sześć elementów na krzyż, pionki, kosta, czyli teoretycznie prawie nic (w dodatku prawie na 100% wszystko wyląduje w pudełku podstawki) ale pudełko - marzenie! Przegródki na każdy element - cud, miód i czokolada :). Otwieram Pandemica i ... cóż rozczarowanie... bo w tym elemencie Pandemic wypada jak dla mnie poniżej przeciętnej... i tylko nie wiem, czy cieszyć się, że nie musiałem modyfikować przegródek, żeby zmieścić karty w koszulkach...
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: yosz »

Co do wyszukania takiego błędu podczas gry w Pandemicu da się bardzo łatwo:
- Wypada karta epidemii np Tokyo, dochodzi 3 kostka. Na jakiś czas można odetchnąć że do Tokyo nie dojdzie kolejna kostka (chyba że dzięki epidemii). Gdybym nagle wyciągnął kolejną kartę Tokyo to bym chyba zauważył ;) szczególnie że discard'a można w czasie gry spokojnie przeglądać (co czyniliśmy żeby zaplanować akcję)

- A wypraska to rzeczywiście szajs, natomiast samo pudełko jest z bardzo przyjemnego kartonu wykonane.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6456
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 590 times
Been thanked: 943 times

Re: Pandemic

Post autor: Odi »

Akurat te karty miast w Pandemicu to specjalnie sprawdziłem, bo na BGG były sygnały o brakach w taliach.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic

Post autor: Smoku »

Epidemia dalej się rozprzestrzenia ,wczoraj zamówiłem swój egzemplarz. :wink:
Mam nadzieję ,że nie będzie żadnych brakujących kart do kompletu ,bo chcę się "kompletnie" rozchorować.......
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Pandemic

Post autor: westwood »

deexer pisze:Nie ukrywam jednak, że jest dla mnie fenomenem, że wyłapaliście coś takiego - robicie tak z każdą nową grą?
Dla mnie fenomenem jest raczej, że ktoś tak nie robi (czyli nie liczy i nie sprawdza wszystkich elementów nowozakupionej gry) :P
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Pandemic

Post autor: assurbanipal »

westwood pisze:
deexer pisze:Nie ukrywam jednak, że jest dla mnie fenomenem, że wyłapaliście coś takiego - robicie tak z każdą nową grą?
Dla mnie fenomenem jest raczej, że ktoś tak nie robi (czyli nie liczy i nie sprawdza wszystkich elementów nowozakupionej gry) :P
Dokładnie, ja zawsze pierwsze co robię po rozpakowaniu gry to przeliczam wszystkie elementy.

I ja zachorowałem na Pandemię i zamówiłem pomimo mocno nadszarpniętego budżetu. Zaraza do Czechowic powinna dotrzeć jutro, ciekawe tylko czy kompletna :mrgreen:
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Pandemic

Post autor: pomimo »

a niedługo pojawi się polskie wydanie Pandemica

http://spiellust.blogspot.com/2008/06/t ... olska.html
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pandemic

Post autor: Geko »

Coraz lepiej się dzieje na naszym rynku 8)
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: mst »

Geko, cieszysz się z rozprzestrzeniania się epidemii? :shock: To już prawdziwe planszomaniactwo. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1788
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 159 times

Re: Pandemic

Post autor: Legun »

pomimo pisze:a niedługo pojawi się polskie wydanie Pandemica

http://spiellust.blogspot.com/2008/06/t ... olska.html
Kurna, jak tak dalej pójdzie, to niedługo każda nowa gra będzie wydawana po polsku. I z czego my się wtedy będziemy na tym forum cieszyć ;).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic

Post autor: Jarzynek »

Legun pisze:I z czego my się wtedy będziemy na tym forum cieszyć ;).
Z lokalizacji gier figurkowych, gier polskich autorów, lokalizacji polskich gier na całym świecie... ;). I jeszcze zawsze można ponarzekać na lokalizację :D.

Do mnie Pandemia doszła kompletna ( co sprawdziłem z drżeniem serca i rąk ;) ). Zabrakło tylko polskiej instrukcji ( o ile powinna takowa być dołączona )
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 192 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: yosz »

Rebel nie wysyłał z instrucją PL. Instrukcja of koz tutaj:

http://boardgamegeek.com/file/info/31549
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic

Post autor: BloodyBaron »

pomimo pisze:a niedługo pojawi się polskie wydanie Pandemica

http://spiellust.blogspot.com/2008/06/t ... olska.html
Doskonale - a już się zaczynałem przymierzać do wersji Z-Mana. A tak poczekam, odłożę i będzie. Naprawdę kupowanie zagranicznych edycji gier traci jakikolwiek sens dzięki rodzimym wydawcom.

Przecież polskie edycje już są lub zaraz będą :)
rewelacja.
_________
Moje gry
ronczi
Posty: 332
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Pandemic

Post autor: ronczi »

Zawalczyłem dwukrotnie i obie gry przegrane, gra wciąga, już mam patent na wygraną (przed obiema miałem :)
I pewnie znowu epidemia wygra.
Nie doceniliśmy jednak transportu za pomocą kart zachowując je na znalezienie antidotum, a po planszy chodząc pieszo.
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Pandemic

Post autor: noowy »

BloodyBaron pisze: Doskonale - a już się zaczynałem przymierzać do wersji Z-Mana. A tak poczekam, odłożę i będzie. Naprawdę kupowanie zagranicznych edycji gier traci jakikolwiek sens dzięki rodzimym wydawcom.

Przecież polskie edycje już są lub zaraz będą :)
rewelacja.
Ja bym się zbyt wcześnie nie cieszył. Może być tak samo jak z Carcassonne - niby polska edycja, a tak na prawdę jest to czeskie wydanie z dołożoną polską instrukcją i do tego droższe niż np. wersja niemiecka. "Polska edycja" Chicago Poker, którą wydaje Albi też będzie angielską wersją z przetłumaczoną instrukcją i kartami specjalnymi. Wydanie to jest według mnie bez sensu, bo np. w takim Rebelu też kupimy tę grę z dołączoną polską instrukcją i w dodatku odrobinę taniej niż zamierza sprzedawać Albi.
Obym się mylił, ale wydaje mi się, że wydania kolejnych zapowiedzianych przez Albi gier też będą tak wyglądać, czeska albo angielska edycja + dołożona polska instrukcja = "polskie wydanie", które jest droższe od zachodniego...
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Pandemic

Post autor: draco »

... i dlatego wyrzuciliśmy gry tak wydawane przez Albi z konkursu o tytuł gry roku. Niech nie idą na łatwiznę. Jeszcze w Pandemic nie grałem, ale cały czas obserwuję zarazę i bardzo chętnie zapoznam się z tytułem na Pionku.

Na polskim rynku brakuje mi gier osadzonych w "normalnych" polskich klimatach, a nie tam jakieś chore pogotowie czy coś podobnego. A jeszcze jakby autorem był Knizia, Kramer, Faidutti, Friese, etc. to byłoby super. Na razie mamy Lodz i Stettin w T&T, mapę w Wysokim Napięciu i Lubań w Sestimesti.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9451
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Pandemic

Post autor: MichalStajszczak »

draco napisał:
Na razie mamy Lodz i Stettin w T&T, mapę w Wysokim Napięciu i Lubań w Sestimesti.
Jest jeszcze m.in. Warszawa w Diplomacy i Kutno w Iron Dragon.
A jeśli chodzi o wydawanie gier w "polskich klimatach", to jest to ryzykowne. Jak kilka lat temu zrobiliśmy grę Blokada (oparta na zasadach Barykady ale na planszy w formie mapy Polski i z kombajnami blokującymi drogi), to pryncypialnie potępiła nas telewizyjna Panorama i kilka czasopism. Oczywiscie to było zanim Lepper został posłem.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic

Post autor: Don Simon »

Blokowanie drog przez kombajny nie wydaje mi sie "normalnymi polskimi klimatami", a to wlasnie postulowal Robert.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic

Post autor: Smoku »

"Pomny waszych przestróg" sprawdziłem od razu po rozpakowaniu karty w swojej talii i niestety dwa duble i dwa braki. :cry:
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic

Post autor: melee »

W mojej kopii jest wszystko OK
Gra była solidnie testowana dziś w Agresorze w Warszawie, więc można spodziewać się wysypu opinii ;)
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Pandemic

Post autor: assurbanipal »

A ja się nie doczekałem na swój egzemplarz :| Po raz pierwszy mi się zdarzyło, że kurier nie dostarczył przesyłki na następny dzień :evil: No ale skoro wiózł taką paczkę, to pewnie zachorował :twisted:
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Pandemic

Post autor: Smoku »

Przez strajk poczty firmy kurierskie też mają więcej roboty i nie wyrabiają z terminami.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Pandemic

Post autor: BloodyBaron »

noowy pisze:Obym się mylił, ale wydaje mi się, że wydania kolejnych zapowiedzianych przez Albi gier też będą tak wyglądać, czeska albo angielska edycja + dołożona polska instrukcja = "polskie wydanie", które jest droższe od zachodniego...
Trochę wiary w wydawcę :) a koniec końców, jeśli rzeczywiście tak to zostanie rozwiązane, można kupić wersję zagraniczną.
_________
Moje gry
ODPOWIEDZ