Najnowsze wersje Monopoly

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
MonoPolak
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2008, 22:07

Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: MonoPolak »

Siema! Jestem tu nowy i mam pytanie: na pewno słyszeliście o Monopoly tu i teraz z kartą bankową? Co nie? jest sporo wersji monopoly np. z czekolady, z bajek, z klubów sportowych itp.
Jednak przeglądając ostatnio ebay.pl wpadłem na Monopoly Trader. Zdjęcia mnie osłupiły! Prezentuje się ciekawie lecz nigdzie nie ma informacji po Polsku. Patrzyłem w google i nic! są tylko zdjęcia. Może ktoś coś wie o monopoly trader i o innych ciekawych wersjach? napiszcie coś! Z góry dzięki
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najnowsze wersje MONOPOLY

Post autor: blazej »

Moja ulubiona wersja to Gay Monopoly http://www.boardgamegeek.com/game/11862
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najnowsze wersje MONOPOLY

Post autor: Gabriel »

Mnie zadziwiła edycja "Władcy Pierścieni", z tego co pamiętam, nawet na BGG informacje były szczątkowe...
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Najnowsze wersje MONOPOLY

Post autor: Andy »

A ja mam wersję Star Wars, o tę: http://www.boardgamegeek.com/game/5029 :lol:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najnowsze wersje MONOPOLY

Post autor: Styku »

MonoPolak pisze:Siema! Jestem tu nowy
Nie musisz pisać, że jesteś nowy. Przecież pytasz o Monopoly.
12' inches and single
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Najnowsze wersje MONOPOLY

Post autor: Dzej »

blazej pisze:Moja ulubiona wersja to Gay Monopoly http://www.boardgamegeek.com/game/11862
n/c

Grałes w tą wersje? :D
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Najnowsze wersje MONOPOLY

Post autor: jax »

Dzej pisze:
blazej pisze:Moja ulubiona wersja to Gay Monopoly http://www.boardgamegeek.com/game/11862
n/c

Grałes w tą wersje? :D
Skoro jego ulubiona to musial grac wielokrotnie. I miec fun :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: Geko »

Styku pisze: Nie musisz pisać, że jesteś nowy. Przecież pytasz o Monopoly.
No właśnie :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: dasilwa »

Wpisałem na BGG Monopoly Trader i co mi wyskoczyło? Oczywiście kolejna wersja monopoly ale za to jakiego ma zacnego autora :D
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: westwood »

dasilwa pisze:Wpisałem na BGG Monopoly Trader i co mi wyskoczyło? Oczywiście kolejna wersja monopoly ale za to jakiego ma zacnego autora :D
Rany boskie :shock:
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: Lim-Dul »

Wyszło to dosłownie jak nieprzyzwoite zdjęcia gwiazdy filmowej: "Byłam młoda, potrzebowałam pieniędzy..." ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: mst »

Może doktor R. w pogoni za stworzeniem gry w każdym możliwym gatunku i rodzaju musiał przejść także przez to :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
MonoPolak
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2008, 22:07

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: MonoPolak »

Ok. Fajnie że napisaliście o waszych ulubionych wersjach. Mój brat lubi ze mną grać w wersję Władca Pierścieni i w Tu i Teraz Banking. I jakby ktoś jeszcze miał informacje na temat Monopoly Trader to prosiłbym o info. Z góry dzięki.
P.S. jak ktoś posiada tą grę to może sprzeda? :D
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: mst »

mst pisze:Może doktor R. w pogoni za stworzeniem gry w każdym możliwym gatunku i rodzaju musiał przejść także przez to :wink:
A jak użytkownicy BGG wyobrażają sobie inne klasyki (m.in.PitchCar, kółko i krzyżyk) przerobione przez R.K. można przeczytać tutaj:
http://www.boardgamegeek.com/geeklist/13102
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1054
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 25 times

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: uyco »

Lim-Dul pisze:Wyszło to dosłownie jak nieprzyzwoite zdjęcia gwiazdy filmowej: "Byłam młoda, potrzebowałam pieniędzy..." ;-)

He he he... doskonałe :mrgreen:
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: blazej »

Dzej pisze: Grałes w tą wersje? :D
Jasne, często gram kolegami :D
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: Dzej »

I tak najlepszy jest eurobiznes :D
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
MonoPolak
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2008, 22:07

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: MonoPolak »

Dzej pisze:I tak najlepszy jest eurobiznes :D
No nie wiem!? Eurobiznes zrobili raz i kilka podobnych. A Monopoly wydaje wiele serii limitowanych dla kolekcjonerów. Ja wolę Monopoly bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić Eurobiznes-Władca Pierścieni, Eurobiznes-Tu i Teraz itd. (oczywiście nic osobistego) :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: Geko »

MonoPolak pisze:
Dzej pisze:I tak najlepszy jest eurobiznes :D
No nie wiem!? Eurobiznes zrobili raz i kilka podobnych. A Monopoly wydaje wiele serii limitowanych dla kolekcjonerów. Ja wolę Monopoly bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić Eurobiznes-Władca Pierścieni, Eurobiznes-Tu i Teraz itd. (oczywiście nic osobistego) :)
A mnie zdecydowanie nudzi marketingowe wyciskanie ostatnich kropli z jakiegoś produktu. Zwłaszcza jeśli jest to produkt co najwyżej przeciętny.
MonoPolak, jest tyle świetnych gier na rynku. Spróbuj. Ale ostrzegam - jeśli to zrobisz, Monopoly już nie będzie takie cudowne.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MonoPolak
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2008, 22:07

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: MonoPolak »

Ja nie gram tylko i wyłącznie w Monopoly. Znam wiele lepszych gier, ale do Monopoly zawsze będę miał jakiś taki osobisty sentyment. Choćby dla tego mam pseudo- MonoPolak. Ale potrafię się oderwać i zagrać w Eurobiznes :D lub w Robin Hooda. (taka stara gierka).
Razem z moim bratem, sąsiadem i jego bratem często grywamy sobie w taką super gierkę o tematyce baśniowej. Tytuł mi wyleciał z głowy. Można tam być czarownikiem, barbarzyńcą, i chodzi o to by dojść do środka planszy. Jak przypomni mi się tytuł to podam. Gierka świetna.

P.S. Bardzo lubię Monopoly i tak mi zostanie i musicie się z tym pogodzić. Wiem że to nie jest gra która pokona inne planszówki. I jeszcze jedno lubię ją za to jaka jest a nie za: MB, Parker, HasBro no i MONOPOLY.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: Geko »

MonoPolak pisze:Ja nie gram tylko i wyłącznie w Monopoly. Znam wiele lepszych gier, ale do Monopoly zawsze będę miał jakiś taki osobisty sentyment. Choćby dla tego mam pseudo- MonoPolak. Ale potrafię się oderwać i zagrać w Eurobiznes :D lub w Robin Hooda. (taka stara gierka).
Razem z moim bratem, sąsiadem i jego bratem często grywamy sobie w taką super gierkę o tematyce baśniowej. Tytuł mi wyleciał z głowy. Można tam być czarownikiem, barbarzyńcą, i chodzi o to by dojść do środka planszy. Jak przypomni mi się tytuł to podam. Gierka świetna.
Z tego co mi się wydaje, to gracie w same starocie (to ostatnie to chyba Magia i Miecz), które na dzień dzisiejszy są bardzo mocno przestarzałe mechanicznie. Oczywiście mają swój sentyment i trudno temu zaprzeczyć. Miałem na myśli, żebyś spróbował współczesnych planszówek.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MonoPolak
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2008, 22:07

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: MonoPolak »

Ja mogę spróbować tylko co tu jest ciekawego? Niagara? Trivial Prusit? Kpina! Ale jak dasz fajną propozycję.......
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9463
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: MichalStajszczak »

Monpolak napisał:
co tu jest ciekawego? Niagara? Trivial Prusit? Kpina! Ale jak dasz fajną propozycję....
Jak będziesz szukał tylko w hipermarketach, to faktycznie szanse na znalezienie ciekawej gry masz niewielkie.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: Lim-Dul »

W hipermarketach są przynajmniej Wilki i Owce. =)

Niemniej jednak faktycznie, MonoPolak - siedzisz nie do końca w tej "scenie" planszówkowej, co my. Nie martw się - wyciągniemy Cię z tego.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie Twojej edukacji byłaby lista gier na Board Game Geek:

http://www.boardgamegeek.com/browser.ph ... ortby=rank

Każda z gier na pierwszej stronie (i chyba na kolejnych dwudziestu ;-) jest lepsza od tytułów, które wymieniłeś, chociaż oczywiście też może nie podejść.
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
MonoPolak
Posty: 8
Rejestracja: 22 sty 2008, 22:07

Re: Najnowsze wersje Monopoly

Post autor: MonoPolak »

Mnie interesują strategie, gry wojenne, te rzeczy. Jak macie propozycję to czekam. A ja nigdy nie kupiłem i nie zamierzam kupić gry w jakimś hipermarkecie. I nawet nie patrze tam za grami jak to parę osób wnioskuje. Po prostu w telewizji pokazują tylko te bzdety a ja chcę sprawdzone gry. Jak o jakiejś nic nie wiem to jak mam kupić? I masa angielskich stron, a mało polskich choćby takich jak ta. Ja się angielskim nie interesuję i mam to daleko w....... miejscu gdzie słońce nie dochodzi. Jedyna gra która wydaje się trochę ciekawa jest podbój świata czy ryzyko albo jakoś tak ale są raczej za mało skomplikowane.


P.S. A Monopoly Trader jak będzie to i tak kupię!
Ostatnio zmieniony 27 sty 2008, 14:47 przez MonoPolak, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ