Battlestar Galactica: The Board Game (Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: waffel »

Kilka zasad, które łatwo pominąć: odkryty Cylon może dorzucić tylko po jednej karcie do każdego testu, a jeśli w swojej turze grał kryzys, to ignoruje się jego znaczki na dole: nie aktywuje się statków cylońskich ani nie przesuwa jump track. Postacie w więzieniu nie ciągną kryzysów. Odkryci Cyloni nie mogą grać skill cardów jako akcji, czyli np. wydawać sobie executive orderów (nota bene: można grać tylko jeden EO na turę, nie można robić z nich łańcuszków) itd, i w ogóle nie działają na nich skill cardy ani umiejętności postaci.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Dzej »

waffel pisze:Kilka zasad, które łatwo pominąć: odkryty Cylon może dorzucić tylko po jednej karcie do każdego testu, a jeśli w swojej turze grał kryzys, to ignoruje się jego znaczki na dole: nie aktywuje się statków cylońskich ani nie przesuwa jump track. Postacie w więzieniu nie ciągną kryzysów. Odkryci Cyloni nie mogą grać skill cardów jako akcji, czyli np. wydawać sobie executive orderów (nota bene: można grać tylko jeden EO na turę, nie można robić z nich łańcuszków) itd, i w ogóle nie działają na nich skill cardy ani umiejętności postaci.
Wszystko uwzględnialismy oprócz: Odkryci Cyloni nie mogą grać skill cardów jako akcji, czyli np. wydawać sobie executive orderów . Ale wtedy i tak było po ptokach.

Ale słuszna uwaga wiele wnosząca.

Dzięki Wafel
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: sowacz »

Nataniel pisze:Dostępne obecnie w Polsce angielskie wydania też niedługo podrożeją. Jak i wszystkie gry.
W Rebelu Battlestar już podrożał z 119 do 129 zł.... :/
Złe czasy się zaczynają, ciemne chmury się zbierają
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Dzej »

sowacz pisze:
Nataniel pisze:Dostępne obecnie w Polsce angielskie wydania też niedługo podrożeją. Jak i wszystkie gry.
W Rebelu Battlestar już podrożał z 119 do 129 zł.... :/
Złe czasy się zaczynają, ciemne chmury się zbierają
W bardzie jest za 120 :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Soulless
Posty: 569
Rejestracja: 22 cze 2008, 21:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Soulless »

A czy tajny Cylon, ale taki któremu jest wszystko jedno czy go wykryją czy nie, np siedzący w brygu, może wydawać executive ordery ujawnionemu Cylonowi w Caprice? :D
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: waffel »

waffel pisze:nie działają na nich skill cardy ani umiejętności postaci.
Może nieprecyzyjnie się wyraziłem: na ujawnionych Cylonów można powiedzieć "nic nie działa", tzn nie działają skill cardy grane jako akcje ale też umiejętności postaci czyli np. Moral Compass też nie. Tracą też własne umiejętności postaci i sami nie mogą zagrywać skill cardów jako akcji. Można powiedzieć, że przestają być postaciami (characters) w normalnym znaczeniu.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: sowacz »

:shock: kryzys daje się we znaki widać. Cena w Hobbicie podskoczyła ze 120 do 150 zł a w rebelu ze 130 do 160... Masakra
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Blue »

Ale jest w preorderze za 150 pl edycja. ;]
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: TuReK »

czulem ze tak bedzie, zdazylem kupic za 120 :mrgreen:
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: BloodyBaron »

takie czasy :) przemyślanych zakupów. Gry za 150-180 zł nie kupuje się już tak "pod wpływem impulsu".
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: jax »

tu chyba jakas mega-fajna cena na Galaktike (angielska):
http://www.hobbit.net.pl/battlestar-gal ... a1a2b7bf37
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
eazydoor
Posty: 218
Rejestracja: 30 sty 2007, 12:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: eazydoor »

Są też inne sklepy z angielską wersją gry i w podobnej cenie, tzn. ok 120 zł :)
Dziedzic cukrowej pamięci :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6456
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 590 times
Been thanked: 943 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Odi »

No i mam wersję PL :) Na razie BSG ładnie wygląda na półce... 8)

Raz jeszcze podziękowania dla Galakty za tą odważną decyzję wydania BSG w wersji PL!

Aha
Nie żebym narzekał, ale wspomnieć muszę: w moim egzemplarzu plansza nie jest idealna. Brzegi okleiny są lekko poszarpane i trochę się....'pruszą' [edit by Odi: 'prószą' oczywiście.... 8) ]
Z jednej strony zanotowałem nawet drobne naderwanie okleiny. Niby nic szczególnego, ale to naderwanie występuje dokładnie pośrodku pola 'Zdolności przywódcze', przeto jest widoczne bardziej, niżbym sobie tego życzył. Karty w obu deckach były dziwnie wygięte w lekki łuk. Może to i lepiej - nie będzie trzeba ściągać ich ze stołu paznokciami :wink: Tu naturalnie winy Galakty nie ma żadnej - ot, lekko wybrakowany egzemplarz, albo generalne obniżenie się jakości u chińskich partnerów FFG.

Mam też wrażenie, że jest mały błąd w tłumaczeniu flavour textu na jednej z kart kworum, (tej z przemową prezydencką) - zamiast 'Twoje' powinno być chyba 'Wasze' (tak by wynikało z kontekstu...).

Ale generalnie wspaniałym jest uczucie trzymania w ramionach nowej, polskojęzycznej, pachnącej Galaktiki! :D
Ostatnio zmieniony 05 mar 2009, 23:21 przez Odi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: janekbossko »

hehehe no wreszcie ktos sie odezwal!
ja swoj egzemplarz odbiore dopiero w weekend zreszta to samo tyczy sie AH :)

daj znac jak to wyglada...jakies zdjecie tych "uszkodzonych" elementów?
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: scarneck »

Z tego co mi się wydaje to flavor jest przetłumaczony poprawnie. Tam prezydent zwraca się do kogoś konkretnego, ale nie pamiętam o kogo chodzi.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6456
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 590 times
Been thanked: 943 times

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Odi »

janek -> trudno mówić o 'uszkodzeniach'. Powiedziałbym raczej, że to nieco obniżona jakość wykończenia w porównaniu z innymi grami FFG, które mam u siebie.

scarneck -> oczywiście głowy nie dam, bo nie pamiętam tej konkretnej sytuacji z serialu. Na karcie mówica zwraca się niejako do floty, a w następnym zdaniu mówi o 'Twoim poświęceniu'. Mam wrażenie, że 'yours' powinno być przetłumaczone jako 'Wasze' w tym wypadku - nie 'Twoje'. Tym niemniej żaden to problem. Tak tylko z wrodzonego czepialstwa piszę :wink:

OT - Kurcze, planszówkowicze, to są jednak 'francuskie pieski' :wink:
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: scarneck »

Coś pomieszałem chyba. To jest tekst z 2 odcinka 1 sezonu i chyba faktycznie mówi do floty.

A tak przy okazji jest błąd w wersji angielskiej. Tam nie pojawia się słowo "behalf" tylko "for"- musiałem zmienić kryteria wyszukiwania na "dedication" bo z pierwszego searcha miałem 0 wyników :)
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nadchodzi Battlestar Galactica: The Board Game od FFG

Post autor: Aba »

BloodyBaron pisze:takie czasy :) przemyślanych zakupów. Gry za 150-180 zł nie kupuje się już tak "pod wpływem impulsu".
E tam plotki, AoE III wskoczył pod wpływem impulsu i przy normalnym komentarzu "a miałem nic nie kupować" :P.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: janekbossko »

a ja rozpocznę moze taki maly OT chociaz właściwie już ktoś o tym wspominał :)

wczoraj obejrzałem pilot serialu - naprawde zgrabnie i fajnie wymyslona historia. Juz nie moge się doczekać kiedy zobacze karty z grafikami z serialu!
PS
Cylon nr 6 ROX! :twisted:
szakul
Posty: 7
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:46

Re: Battlestar Galactica

Post autor: szakul »

A ja dodam, że także nie jestem zadowolony z wydania polskiego. Mam poszarpany brzeg planszy, w niektórych miejscach okleina leciutko się unosi. Wypraska słaba, bardzo łatwo uszkodzić niektóre żetony, szczególnie te oznaczające uszkodzenia. Obie talie miałem lekko wygięte w łuk, nie wiem czy to dobrze trochę mi zajęło nadanie im normalnego kształtu.

Powiedzcie mi jak to jest, czy karty w wersji angielskiej też są takie cieniutkie? mam wrażenie, że w BG są najcieńsze karty planszówkowe z którymi się spotkałem.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Blue »

Panowie, proszę bez takiego... ja mam świra na punkcie wykonania gier, dla mnie karty do RftG są źle wykonane jak za te pieniądze, a tutaj mi mówicie, że w BSG który do mnie jedzie takie wybryki...
szakul
Posty: 7
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:46

Re: Battlestar Galactica

Post autor: szakul »

Akurat karty mam nieuszkodzone, nie licząc tego wygięcia ale to pewnie po kilku partiach zejdzie. Szkoda, że są takie cienkie, jakoś ręce mi się przy tasowaniu trzęsą :).
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Dzej »

szakul pisze:Akurat karty mam nieuszkodzone, nie licząc tego wygięcia ale to pewnie po kilku partiach zejdzie. Szkoda, że są takie cienkie, jakoś ręce mi się przy tasowaniu trzęsą :).
Napewno bede miał w tym tygodniu pomacac karty i napisze ale z tego co pamiętam to tak :|

Ja zwykle jak kupuje produkty FFG t jest plansza uszkodzona lekko karty wygięte. NIc nowego :x
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Wuja »

Do mnie już też dotarł egzemplarz Battlestar Galactica PL.
Szkoda, że karty nie są takiej jakości, jak w Arkham Horror ( a może w polskiej wersji AH też są karty gorszej jakości ?)

Poza tym, innych usterek nie zauważyłem. Na razie jestem zadowolony, zobaczymy, czy tak samo będzie po pierwszej rozgrywce. :twisted:
szakul
Posty: 7
Rejestracja: 02 gru 2008, 22:46

Re: Battlestar Galactica

Post autor: szakul »

Wuja pisze:Szkoda, że karty nie są takiej jakości, jak w Arkham Horror ( a może w polskiej wersji AH też są karty gorszej jakości ?)
- sugerujesz, że jest różnica w jakości pomiędzy wydaniem polskim a angielskim? Chodzi mi o BG.

Pytam, bo właściwie wolałbym mocniejsze karty niż tłumaczenie, które defacto jakoś do mnie nie trafia (coś flavory są całkiem bezduszne)
ODPOWIEDZ