Cytadela (Citadels)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Cytadela (Citadels)

Post autor: Nataniel »

Witam!

Dostałem właśnie e-mail od pana Bruno Faidutti - twórcy gry Citadels. W tym e-mailu rewolucyjna wiadomość:

----------------------------------------
Dear Mr Jedlinski,

I just signed last week for the polish edition of Citadels with the
US publisher, FFG, who seems to have a distribution agreement in
Poland, I don't know with whom.
----------------------------------------

Ciekawa sprawa, co? Zastanawiam sie, czy mu sie Polska nie pomylila z jakas Portugalia albo cos, bo az nie moge uwierzyc w to co czytam...
Ktos cos wie na ten temat?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Citadels - POLSKA EDYCJA!

Post autor: Pancho »

Nataniel pisze: Dostałem właśnie e-mail od pana Bruno Faidutti - twórcy gry Citadels. W tym e-mailu rewolucyjna wiadomość:
Może skontaktować się z FFG i spróbować od nich wydobyć jakieś wiadomości? Przede wszystkim z kim się dogadali i kiedy ma być :) Mogą się zasłaniać tajemnicą handlową, no, ale nóż widelec coś zdradzą...
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

Bruno Faidutti na swojej stronie pisze:German, Dutch, Danish, Swedish, Norwegian, French, US and spanish edition in print. Italian, slovenian and korean editions in the pipe.
A jest to uaktualnienie z lutego... Więc z tą polską edycją może to być prawda. Tylko kto ma być tym tajemniczym dystrybutorem? :)
Dudman
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:19
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time

Post autor: Dudman »

Nie no to jest masakra :)

Moze za ta firma pojda inne.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Citadels - POLSKA EDYCJA!

Post autor: Nataniel »

Pancho pisze:Może skontaktować się z FFG i spróbować od nich wydobyć jakieś wiadomości? Przede wszystkim z kim się dogadali i kiedy ma być :) Mogą się zasłaniać tajemnicą handlową, no, ale nóż widelec coś zdradzą...
Problem z FFG jest taki, że rzadko odpowiadają na mejle. Ale napiszę do nich, żeby to sprawdzić.

Nieoficjalnie dowiedziałem się, że PORTAL miał zostać oficjalnym dystrybutorem FFG na Polskę i pewnie to właśnie z nim się dogadywali. Jednak (także nieoficjalnie) wiem, że rozmowy na ten temat upadły kilka miesięcy temu (nie mam pojęcia dlaczego).

Także nieoficjalnie (lol) wiem, że ktoś inny prowadzi w tej chwili rozmowy z FFG nt dystrybucji na Polskę, ale sprawa rozwiazac sie moze dopiero na jesieni.

Spróbuję wszystko potwierdzić oficjalnie w FFG, wtedy dam znać.

Z ciekawostek - Mr Bruno pisał też o swojej nowej karciance "Boomtown":
Bruno Faidutti pisze:I thik Boomtown will be a hit, so why not a polish edition....
Ktoś kojarzy tę karciankę?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Re: Citadels - POLSKA EDYCJA!

Post autor: Szept »

Nataniel pisze:Ktoś kojarzy tę karciankę?
Google tyle mi wypluło
http://faidutti.free.fr/jeux/boomtown/boomtown.html
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Hmm, wyglada dobrze. W wolnym czasie poszukam jakichs opinii o tej grze.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Udało mi się skontaktować z wydawcą Citadels w Polsce (to jednak nie Portal jak podejrzewałem). Gra pojawi się w polskiej wersji językowej w okolicach października/listopada tego roku. Wydawca jest obecnie w fazie reorganizacji struktury firmy, bliższe szczegóły dotyczące zarówno wydawcy jak i samego Citadels PL będą znane za 2-3 tygodnie.

Co ciekawe, prawdopodobnie już na przełomie sierpnia ukaże się także polska edycja innej gry wydanej przez Fantasy Flight Games, niestety nie znam jeszcze żadnych szczegółów.

Tak czy inaczej - jestem pod wrażeniem! Jak tylko będę wiedział coś więcej - napiszę. Tymczasem na dniach ukaże się recenzje Citadels w wersji angielskiej!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Ooooooooooooo! Tak! Tak! Tak!

Interesujący dylemat inwestować w polskie czy angielskie wydanie? :P
Dudman
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:19
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time

Post autor: Dudman »

Dylemat jest czy kupowac teraz czy czekac do sierpnia? ^ ^
aluka
Recenzent
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2004, 00:46
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: aluka »

hmm... myslicie, ze roznica w cenie bylaby duza? wlasnie planuje zakup citadels i nie wiem, czy nie byloby madrze poczekac na polska edycje...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Orientacyjną cenę polskiego Citadels powinienem znać do konca lipca (oczywiście napiszę jak tylko bede cos wiedzial). Wg polskiego wydawcy oraz przedstawiciela Fantasy Flight Games gra powinna ukazac sie do konca tego roku, czyli jeszcze kilka miesiecy.

Ja tam kupilem sobie Citadels zanim dowiedzialem sie o polskiej edycji, wiec nie mam tego dylematu :)

P.S. Kupujac Citadels warto sobie od razu zakupic najtanszy zestaw koszulek do kart (takich, jak uzywaja karciarze), i powkladac w nie postacie - inaczej dosyc szybko sie niszcza.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
donovan
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2004, 09:12
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: donovan »

nonono - Citadels PL.... Powiem tak, radze poczekac na polska wersje, nawet jesli oakze sie badziewna... Wtedy wydawca moze sie skusic na kolejne tytuly, lepsze tluamczenia itp. Trza to popchnac troche, bo rynek nam zasypia ^&^
aluka
Recenzent
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2004, 00:46
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: aluka »

wlasnie ja wolalabym wersje angielska... z jezykiem nie mam zadnych problemow, a zasady sa na tyle proste, ze i mniej obeznani gracze powinni szybko je zrozumiec... nie wiem tylko, czy polska cena bylaby nizsza (bo odchodza koszta sprowadzenia) czy wyzsza (bo dochodza koszta tlumaczenia i byc moze jakies zmiany)...

co do koszulek, to calkowicie sie zgadzam... na szczescie sama dlugie lata gralam w mtg, a teraz moj brat jest nalogowcem - wiec koszulek ci u nas dostatek... :)

mam jeszcze pytanie troche z innej bajki - kiedy na dracoolu gralam w citadels, zetony zlota byly tekturowe... na teleporcie za to mieliscie takie fajne zlote dropsiki... ;) to jakies uleopszenie wydania, czy wasz wlasny wynalezek? :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

aluka pisze:mam jeszcze pytanie troche z innej bajki - kiedy na dracoolu gralam w citadels, zetony zlota byly tekturowe... na teleporcie za to mieliscie takie fajne zlote dropsiki... ;) to jakies uleopszenie wydania, czy wasz wlasny wynalezek? :)
Nie widzialem wydania na Dracoolu, ale to ktore mialem to najnowsze angielskie wydanie, w ktorym sa m.in. te dropsiki (bardzo sympatyczne faktycznie) oraz nowe postacie i rozszerzone zasady dla nich, pozwalajace grac w 8 osob.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Jak gra będzie droga i badziewna, to nawet "odradzający się rynek" nie skłoni mnie do zakupu.
Na razie jestem nastawiony optymistycznie - gra będzie dobra i tania. :) Tym tańsza, im więcej treści zawierają kart.
aluka
Recenzent
Posty: 9
Rejestracja: 13 lip 2004, 00:46
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: aluka »

Nataniel pisze:Nie widzialem wydania na Dracoolu, ale to ktore mialem to najnowsze angielskie wydanie, w ktorym sa m.in. te dropsiki (bardzo sympatyczne faktycznie) oraz nowe postacie i rozszerzone zasady dla nich, pozwalajace grac w 8 osob.
z tego co pamietam, tamto wydanie nie roznilo sie niczym, procz wlasnie zetonow... a skoro najnowsze wydanie jest z tymi 'dropsikami', to bardzo sie ciesze - calkiem sa ladne i nie niszcza sie jak tekturowe zetony...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

W koncu konkrety! Cena 75 zl, wydanie identyczne z angielskim (a więc będą też złote dropsy)! Dylemat czy czekać do zimy stał się jeszcze bardziej realny :)

http://www.gry-planszowe.pl/article.php ... LSKU!.html
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

A nie mówiłem :P
Ale nie chwalmy dnia przed zachodem.

Dylemat? Teraz na pewno nie mam dylematu. :D
Awatar użytkownika
donovan
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2004, 09:12
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: donovan »

A więc w tym momencie moge zmienic swoj post w temacie CENY, bo nie uwzglednilem takiej ewentualnosci. KUPUJE, czekam i gram :D
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Musze poczytac o Citadels. Jesli jest naprawde tak dobra jak mowicie, to prawie na pewno kupie. Mam nadzieje, ze w jakiejs promocji uda sie za mniej niz 70 zl : ))
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
donovan
Posty: 17
Rejestracja: 13 lip 2004, 09:12
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: donovan »

Szczerze mowiac chyba nie tylko Ty czekasz na taka ewentualnosc :D
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Użytkownicy tego forum dostaną zniżkę 10 zł, zalogowani przed 6 czerwca kolejne 10 zł, z dorobkiem ponad 80 postów kolejne 10 zł :mrgreen:
Awatar użytkownika
Szept
Posty: 225
Rejestracja: 04 cze 2004, 00:49
Lokalizacja: okolice Warszawy
Has thanked: 1 time

Post autor: Szept »

Trzymam za słowo :D
http://szept.deviantart.com
-I am James Hook, captain of the Jolly Roger.
-If you are Hook, then who am I?
-You are a codfish.
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Misiołak pisze:Użytkownicy tego forum dostaną zniżkę 10 zł, zalogowani przed 6 czerwca kolejne 10 zł, z dorobkiem ponad 80 postów kolejne 10 zł :mrgreen:
Brakuje mi 15 (teraz juz 14) postow.
Musze gdzies troche pospamowac : )))
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
ODPOWIEDZ