dominusmaris.pl

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Archibald
Posty: 167
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:39
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: dominusmaris.pl

Post autor: Archibald »

Najpierw powiem, ze duchowo popieram Dominusmarisa. Lepsza taka niz ciagle gadanie "jaka by to sie gre zrobilo ale sie nie robi". Co do "psucia wizerunku planszowek" sie nie zgodze, bo PnP to taka bieda ze juz nic tutaj zaszkodzic nie moze.

Natomiast w gre nie zagram gdyz (czesc z tego mozna naprawic, czesc pewnie nie):
- koszty druku - instrukcja jako pelny kolor to przesada. W PnP nie gra sie dla oprawy wizualnej, bo i tak niezwazne co by sie nie robilo i tak bedzie to wygladalo jak scierwo w porownaniu do Shadows Over Camelot. Wiec po co zarzynac drukarke?
- 2 wersje - w ktora wersje ja chce zagrac? Jezeli mi nie powiesz to co mam zrobic, rzucic moneta? A moze wydrukowac obie? To ty jako autor musisz zadecydowac, nie ja. Lepsza zostawiasz, gorsza wywalasz albo dajesz jako "wersja alternatywna".
- brak podstawowych informacji - aby dowiedziec sie dla ilu graczy jest ta gra nalezy: kliknac na "gry", nastepnie "instrukcja full", sciagnac .doc, otworzyc. W pierwszym akapicie bedzie podane ilu graczy. Mnie sie nudzilo, wiec to zrobilem, ale normalnie po nie znalezieniu tej informacji na stronie glownej bym sobie odpuscil.
- brak instrukcji txt/rtf/doc (nie dotyczy wersji full) - obrazek (wersja mini) nie nadaje sie do czynia na kompie, to sie da czytac dopiero po wydruku (wiem, daloby sie jakby sie uprzec, ale staralem sie "emulowac" nieuzdolnionego technicznie uzytkownika). Ale jak mam zadecydowac czy gra jest warta wydrukowania jezeli nie moge przeczytac instrukcji?
- typ gry - nie wiem co to jest, ale wyglada jak taktyczny bitewniak? Jezeli tak to raczej nie dla mnie (coz, tutaj wszystkim nie dogodzisz :D)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: dominusmaris.pl

Post autor: Matio.K »

Dominusmaris, skąd można jeszcze pobrać twój tytuł? Strona wygasła :o
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: dominusmaris.pl

Post autor: surmik »

Wprawdzie nie jestem dominusmaris ale spróbuj tu : http://www.dominusm.webd.pl/DM/www/
Dominusmaris
Posty: 410
Rejestracja: 16 paź 2008, 12:05
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: dominusmaris.pl

Post autor: Dominusmaris »

Nie przedłużyłem domeny z pl. Teraz jest pod www.dominusmaris.com

Co do opinii Archibalda. Właściwie ze wszystkim się zgadzam.
Temat Dominus Maris po prostu zakończyłem.
Wisi sobie w internecie, ale nic z tym nie robię i nie zrobię.

To że są dwie gry wynika z historii ich powstania.
Wersja Full była pierwsza. Miała być na konkurs w świętej pamięci magazynie Gry Planszowe.
Elementy mogły być na dwie strony A4, instrukcja bez ograniczeń. Potem miałem ją wydać w siętej pamięci wydawnictwie Lizardy. Nawet ją potestowaliśmy...
Zadżumiona ta gra, czy co? ;)

Wersja mini miała być w CD-ACTION a oni byli zainteresowani wkładką na 1 stronę.
Instrukcja też musiała być na jedną stronę. Grafika była dla nich i tak już zostawiłem.

P.S. Mam jeszcze jedną wersję gry. Powstała jako pierwsza dla CD-Action, ale ze względu
na cenę wypychanych żetonów (w sumie 15 stu) szybko ją odrzucili. Miała być tylko dla 2-3 graczy ale była chyba najciekawsza. Nie dałem jej na necie bo wymagała sporego wycinania a nie była tak przetestowana jak wersja full.

Dzięki za odświeżenie wątku ;)
Awatar użytkownika
re-gen
Posty: 25
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: dominusmaris.pl

Post autor: re-gen »

Witam!
Czy jest jeszcze gdzieś szansa na pobranie gry,
Tak sobie o niej czytam i tu i na forum http://gamekeeper.offnet.pl/forum/viewtopic.php?t=4110
a nigdzie nie mogę jej znaleźć.. :(
A szkoda bo zapowiadała się bardzo ciekawie..
Może macie jakiś link, albo może ktoś mógłby podesłać na maila...
ODPOWIEDZ