[Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: steady »

Spoko Bogas, tyle, że ten wariant skrócony to ściema wielka jest. Gra trwa prawie tyle samo, zwykle z 30-45 minut się oszczędza, a balans cierpi na tym bardzo i losowość staje się upierdliwa.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: cezner »

No i kiszka, grypa nie odpuszcza i niestety w Brzegu się nie zjawię się :cry:
Udanego spotkania życzę.
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: zara2stra »

Przypominam, że jeśli ktoś z Opola lub okolic chce się zabrać to proszę o info. Jutro rano wyjazd :)
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Ryslaw »

Pierwszy dzień za nami. Jak na razie wrażenia znakomite. Mam nadzieję, że tak pozostanie do końca.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: skanna »

Oj tak, jest super. Świetna atmosfera, warunki, organizacja - jestem pod wrażeniem i czekam niecierpliwie na jutro :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: skanna »

Można już podsumować imprezę :)

Wielkie brawa dla Beaty i Krzyśka za super organizację, świetną atmosferę i w ogóle za wszystko. Że tak zacytuję jeden z ulubionych filmów "Taka imprezka, zostaję do środy" - do środy się niestety nie dało, ale już zapytowywuję - to kiedy następna? :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: monga »

To i ja się pod tym podpiszę :)
Impreza ze wszech miar bardzo udana, podziękowania dla Beaty i Krzyśka za wszystko to co już skanna napisała i za wszystko czego nie napisała. Naprawdę znakomicie całość wypadła, liczę że drugi raz będzie jeszcze w tym roku !
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: samur »

Ano. Tak na szybko, bo dopiero co wrocilem ;) Swietna impreza: bylem, pogralem, swietnie sie bawilem, wrocilem :twisted:
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: skanna »

offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Grzech »

Wspaniałe dwa dni planszówkowego szaleństwa :D

Wielkie podziękowania dla Beaty i Krzyśka za organizację, wspaniałą salę i niesamowitą ilość ludzi których ściągneliście do ratusza.

Zara2stra, dzięki za Magic Realm.
Awatar użytkownika
zara2stra
Posty: 384
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:38
Lokalizacja: Lubliniec/Pawonków
Been thanked: 1 time

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: zara2stra »

Było świetnie. Wprawdzie cały pierwszy dzień spędziłem w sali Carrom (no i na dworze, karmiąc raki z opolską ekipą), to i tak zdążyłem się nagrać w planszówki w Ratuszowej i potem, w hotelu. Za to już drugi dzień to Magic Realm (następnym razem ja gram krasnoludem ;) ) i Cosmic Encounter - w pierwszym przypadku dzięki za słuchanie, w drugim za tłumaczenie. No i oczywiście dzięki dla organizatorów za świetną imprezę :)
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: macike »

Rewelacja! Beato, Krzyśku - super imprezka, zostaję do środy. ;)
Mam nadzieję, że nie rozczarujecie Burmistrza i już planujecie kolejną edycję. BTW czy ktoś uzupełnił statek kolonistami? ;)

PS
Sala z wykładziną tłumiącą dywanami tłumiącymi hałas - coś czego można Brzegowi zazdrościć.

PS2
Last but not least - restauracja Ratuszowa ze swoimi kelnerami zupełnie inny poziom obsługi gastronomicznej, a w dodatku IMHO wyższy niż ceny (zwłaszcza w przypadku menu konwentowego).

PS3
Na końcu łyżka dziegciu, w żaden sposób nie związana z organizacją imprezy tylko z odwiedzającymi. Z niepokojem obserwowałem rosnącą liczbę elementów pojawiającą się na podłodze. Sam o mało nie rozdeptałem [białego :]] kolonisty z AoE III. Obawiam się, że jest to tendencja wzrostowa i organizatorzy imprez planszówkowych muszą podjąć działania prewencyjne i łagodzące skutki. Warto zacząć myśleć już dziś...
Ostatnio zmieniony 02 lut 2009, 13:04 przez macike, łącznie zmieniany 1 raz.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: monga »

macike pisze:PS3
Na końcu łyżka dziegciu, w żaden sposób nie związana z organizacją imprezy tylko z odwiedzającymi. Z niepokojem obserwowałem rosnącą liczbę elementów pojawiającą się na podłodze. Sam o mało nie rozdeptałem [białego :]] kolonisty z AoE III. Obawiam się, że jest to tendencja wzrostowa i organizatorzy imprez planszówkowych muszą podjąć działania prewencyjne i łagodzące skutki. Warto zacząć myśleć już dziś...
Oj tak, to fakt. Skannie zawdzięczam, że wypatrzyła na podłodze mój Kogworksowy trybik i moja gra pozostała kompletna, ja na odmianę uratowałam przed zdekompletowaniem Osadników Rysława. A takich sytuacji było więcej.
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: klema »

Było super! Beato, Krzyśku, naprawdę, mucha nie siada :) Zrobiliście Wpaniałą Imprezę, brawo!!! DZIĘKI WIELKIE!
A TUTAJ trochę fotek.
trzewik

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: trzewik »

Ja już wyrażałem wyrazy największego uznana w niedzielę rano na łamach Games Fanatic, ale i tu z przyjemnością złożę ukłony i podziękowania za bombową imprezę. Jestem absolutnie zachwycony.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: samur »

-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: macike »

samur pisze:Tez narobilem kilka fotek: http://picasaweb.google.pl/samur666/Brzeg012008#
Ze zdjęcia 4 wnioskuję, że w pociągu graliście w "Butelkę", a ze zdjęcia 5, że nie wygrałeś. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
ko73
Posty: 128
Rejestracja: 22 kwie 2008, 09:21
Lokalizacja: Brzeg

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: ko73 »

Tutaj Beata (korzystam z konta Krzysia- jemu ze wzruszenia oczy łzawią i nie może pisać :) )
Bardzo się cieszymy, że impreza się udała, a to w ogromnej mierze Wasza zasługa. Dzięki :)
Ale nie obyło się bez wpadek i tu….. (Rysiu wybacz) nie podziękowaliśmy paru osobom.
DZIĘKUJEMY:
Rysławowi - wspaniały doradca, pisarz, rzecznik internetowy:) dostępny 24 na dobę.
Piotrowi za projekt plakatu (wygrałeś konkurs – jesteś najlepszy :)) i identyfikatorów.
Rokterowi za teksty. Twoje pomysły: konkurs fryzjerstwa, wystawa psów rasowych i gala boksu zawodowego… niestety nie cieszyły się popularnością :( - wybrali planszówki.
WC – Ty wiesz za co :)
Mondze, która ratowała nas w najgorętszych momentach i pomagała w prowadzeniu konkursów.
Skannie i Macike, Dorotce i Olo, Magmie, Grzechowi, Tusimarze i Sawce, Ani i Repkowi, Kubkowi, Kamilowi, Tokage, Asi i Maksowi.
Klemie ( a zdjęcia – utrafione chwile)
Paulinie i Kubie oraz innym uczestnikom Carrom
Młodzieży z ZSE (Karolinie, Elizce, Emilce, Agnieszce, Mateuszowi i jego dziewczynie, Gadzikowi, Tomkowi i jego dziewczynie, Monice, Marcie, Magdzie, Sandrze, Martynie, Michałowi, Przemkowi),
I wielu, wielu innym za pomoc i obecność – BEZ WAS NIE BYŁOBY TAKIEJ IMPREZY.

i oczywiście sponsorom :)

PS/ Przez festiwal przewinęło się około 400 osób! Były takie momenty, że na Sali Stropowej trudno było znaleźć wolne miejsce przy stole.
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Piotro »

Ej, naprawde było super. To nie żadne hype!
Dzięki :D
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: tokage »

R E W E L A C J A!!!

Sala po prostu genialna. Praktycznie nie było czuć tego tłumu ludzi (no może poza sobotnim wieczorem gdzie faktycznie ciężko było o stół).
Myślę że, biblioteczka gier w tym przypadku sprawdziła by się bardzo dobrze, gdyż chordy dzieci podbiegały do gier, otwierały pudła oglądały zawartość i nie zawsze udało im się poskładać wszystko do kupy nim zamknęły pudło.

Knajpa świetna. Dobre jedzenie za przyzwoite pieniądze.

Dołączę się do chórku pytań- kiedy druga edycja?


Ps. Jeśli był więcej niż jeden axiom to właściciele niech sprawdzą czy mają wszystkie pionki. Znalazłem jakiś pod stołem i wrzuciłem do pierwszego axioma którego znalazłem bez sprawdzania zawartości.
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: samur »

tokage pisze: Ps. Jeśli był więcej niż jeden axiom to właściciele niech sprawdzą czy mają wszystkie pionki. Znalazłem jakiś pod stołem i wrzuciłem do pierwszego axioma którego znalazłem bez sprawdzania zawartości.
To chyba uratowales mojego, bo wydaje mi sie, ze drugiego nie bylo ;) Dzieki!
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2792
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 350 times
Been thanked: 632 times

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: bogas »

macike pisze:PS
Sala z wykładziną tłumiącą dywanami tłumiącymi hałas - coś czego można Brzegowi zazdrościć.
No i jak to zwykle bywa wszystko ma swoje plusy i minusy. Jak się okazuje dywan skutecznie wytłumił nie tylko hałas, ale także dźwięk spadających elementów gier. Do tego trudniej jest coś na dywanie wypatrzyć niż np. na parkiecie. Jednak mimo tych minusów dywany rewelacja (zwłaszcza dla małych dzieciaków).
Ogólnie impreza bardzo, ale to bardzo sympatyczna.

P.S. Musze jedynie zrewidować moje wcześniejsze wyobrażenie, że "Brzeg jest zaraz za Opolem" na "Brzeg jest tuż przed Wrocławiem" ;)
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: cezner »

Tak właściwie, to jest prawie dokładnie po środku.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: Nataniel »

Moja relacja: http://www.gry-planszowe.pl/article.php ... rzegu.html
A tutaj trochę prywaty: Wielkie dzięki dla Maksa i Asi (za nocleg we Wrocławiu), Squirrel (za nocleg w Poznaniu), Moniki (za transport), samura (za pokazanie Phoenicia), wc (za identyfikator) i last but not least, Krzyska i Beaty za organizacje ABSOLUTNIE REWELACYJNEJ imprezy.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
monga
Posty: 373
Rejestracja: 27 wrz 2005, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Brzeg] Festiwal gier planszowych w Brzegu

Post autor: monga »

Coś mi na tamtej liście granych gier brakuje High Society :)
ODPOWIEDZ