Duel in the Dark (Friedemann de Pedro)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

O bunkier 'wasserwerk @ st.paul' zapytamy autora przy okazji naszego zamówienia :)

Te cyferki na kartach to KOSZT vp jaki musimy zapłacić żeby wziąć te karty do ręki - jest to kolejny poziom planowania na daną noc. Czyli anglik który zdecyduje się na 'wykupienie' weterańskich załóg i radaru H2S zapłaci już na starcie 6VP niemcowi. Jednak sprytne i skuteczne użycie tych kart może przynieść więcej VP niż trzeba było wyłożyć - albo wręcz przeciwnie, gdy nie wykorzystamy naszych kart, to straciliśmy te startowe VP zupełnie bez sensu.
Dla przykładu, radar H2S może być użyty przy bombardowaniu niemieckich miast nadbrzeżnych - wykorzystany w ten sposób, znosi kary punktowe za obecność chmur, mgły i nowiu.
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Duel in the Dark

Post autor: ignus »

ja bym się pisał na wspólne zamówienie, mógłbym wziąć wtedy worek dodatków. W polsce nigdzie go nie ma, a skoro z tą drugą edycją są jeszcze ciekawsze przeboje niż z pierwszą to może ją sobie daruję. w ogóle wiadomo czy w skład drugiej edycji też wchodzi Early Nights?
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

Nie wchodzi, jasno było powiedziane że 9 pierwszych dodatków - czyli całość tej zbiorczej paczki 'complete edition'.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: Andy »

B pisze:Te cyferki na kartach to KOSZT vp jaki musimy zapłacić żeby wziąć te karty do ręki
Kamień z serca i jasne spojrzenie w przyszłość! ;)

Chcę zatem tych kart. Zdecydowanie!
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: clown »

Karty taktyczne już w sprzedaży, cena - 9,90 Euro
Zamawiać, nie wybrzydzać :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

No cena taka sprytna dość, ale jak się ktoś pasjonuje walkami nocnymi to nie ma wyjścia.

Wpisywać się oficjalnie, kto jest chętny na wspólne zamówienie!

Ja jestem!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: Andy »

Melduję się!

Tylko że nasza trójka rozsiana jest po całej Polsce, czy to się będzie opłacało, biorąc pod uwagę dodatkową wysyłkę krajową?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

No trzeba sobie zadać pytanie czy jest alternatywa od tego 'opłacania się' - albo chcemy te karty, albo nie. Jeśli chcemy, to nie ma wyboru :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: Andy »

Jest: każdy może sobie te karty zamówić indywidualnie u Friedemanna. Kiedy ostatni raz sprowadzałem coś od niego, to transport kosztował symbolicznie (chyba 2,5 euro za mini dodatek). Jeśli to się nie zmieniło, albo niewiele, to nic nie zyskujemy na wspólnym transporcie.

A karty chcemy mieć, oczywiście! :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

Mi się coś kołacze jakieś 8 ojro za wysyłkę, nie wiem w sumie czemu.
To co, napiszę maila z pytaniem o koszty wysyłki nie? A jak to jest z przelewami na niemieckie konta - nie jest tak, że biorą jakieś prowizje specjalne? Tyś Andy chyba zamawiał od Friedemanna rzeczy, weź no coś powiedz.

EDIT: no w sklepie na duelinthedark.com wyliczyło mi ponad 8 ojro wysyłkę...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: Andy »

Ja kupując płaciłem kartą albo przez PayPala - już nie pamiętam. Przelewów za granicę jeszcze nie stosowałem.

8 ojro to sporo. Ciekawe, czy jak się zamawia więcej zestawów kart, to koszt wysyłki pozostaje na tym poziomie?
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

8,60EUR za wysyłkę przy 4 sztukach, 48,20EUR za 4 sztuki + wysyłkę = ~198PLN

Zakładając że wysyłka tych kart poleconym już na terenie kraju, to trzy osoby zapłaciłyby faktycznie jakieś 56PLN za całość, jedna osoba 50PLN.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: Andy »

Piszę się zatem na tę spółdzielnię, jako więcej płacący, mniej aktywny udziałowiec.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

No to jest nas dwóch i teraz musimy mieć kogoś kto paypalem zapłaci :)
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: clown »

Czołem - ja jestem trzeci i mam dostęp do PayPala. Czekamy na czwartego, czy zamawiamy? ja biorę jeszcze dodatki do podstawki.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: Grzech »

clown pisze:Czołem - ja jestem trzeci i mam dostęp do PayPala. Czekamy na czwartego, czy zamawiamy? ja biorę jeszcze dodatki do podstawki.
To ja chętnie podłącze się do zamówienia i także poproszę o zestaw dodatków do podstawki i karty.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

Andy - karty (11,34EUR)
B - karty (11,34EUR)
clown - karty + worek (26,24EUR)
Grzech - karty + worek (26,24EUR)
ignus - karty + worek (26,24EUR)
Pjaj - karty + worek (26,24EUR)

Łącznie 6 zestawów kart i 4 worki z dodatkami; duelinthedark.com nadal liczy wysyłkę na 8,60EUR (1,44EUR przy 6 osobach).
Nie wiem jaki przelicznik euro zastosować przy przelewaniu kasy dla clowna (nie znam się przyznam na tych kursach), plus trzeba jeszcze mu dorzucić te parę zeta na wysyłkę w miejsce docelowe już w Polsce - podejrzewam że jakieś 6-7PLN polecony priorytet by poszedł.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2009, 20:00 przez B, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

Karty i wór dodatków mają też w playme.de (ciut taniej, i dodatkowo mają wasserwerk 1 st.pol!), ktoś zamawiał od nich coś? Nie znalazłem ile wysyłka do PL.

edit: już znalazłem, 13EUR wysyłka do Polski, przy 5 osobach to groszowa różnica by wyszła w porównaniu z duelinthedark.com.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: Duel in the Dark

Post autor: Pjaj »

B pisze:Andy - karty (11,62EUR)
B - karty (11,62EUR)
clown - karty + worek (26,52EUR)
Grzech - karty + worek (26,52EUR)
ignus - karty + worek (26,52EUR)

Łącznie 5 zestawów kart i 3 worki z dodatkami; duelinthedark.com nadal liczy wysyłkę na 8,60EUR (1,72EUR przy 5 osobach).
Nie wiem jaki przelicznik euro zastosować przy przelewaniu kasy dla clowna (nie znam się przyznam na tych kursach), plus trzeba jeszcze mu dorzucić te parę zeta na wysyłkę w miejsce docelowe już w Polsce - podejrzewam że jakieś 6-7PLN polecony priorytet by poszedł.
Też bym się pisał na karty + dodatki. Jak tak dalej pójdzie może jakiś rabat utargujemy za hurtowe zamówienie :)
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

Wyedytowałem rozpiskę powyżej, koszt wysyłki zmienił się o marne grosze :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: ozy »

Właśnie rozegrałem 2 pierwsze partie w DitD. :) Moja Piękna ierując RAFem rozwaliła mnie 22 VP w 1 starciu i 1 VP w drugim. Ale na razie się uczymy. Super gierka. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
B
Posty: 795
Rejestracja: 01 cze 2007, 21:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: B »

No to widzę że doświadczenia bliźniacze z moimi - teraz najczęściej jest odwrotnie i już coraz rzadziej chce ze mną grać :(
Na początku najbardziej pomagała mi instalacja MW50, ale teraz już jej nawet nie montuję (nawet działa kolejowe odstawiłem).
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: Andy »

B pisze:Nie wiem jaki przelicznik euro zastosować przy przelewaniu kasy dla clowna (nie znam się przyznam na tych kursach), plus trzeba jeszcze mu dorzucić te parę zeta na wysyłkę w miejsce docelowe już w Polsce - podejrzewam że jakieś 6-7PLN polecony priorytet by poszedł.
Najprościej i najprecyzyjniej (ale też najmniej bezpiecznie dla clowna) byłoby, gdyby Czarek podał nam kwoty w złotych, które pojawią się na koncie w PayPalu zaraz po dokonaniu transakcji. Ja deklaruję dokonanie przelewu w kilka minut po odebraniu tej informacji, ale wcale bym się nie zdziwił, jeśli Czarek zechce mieć te pieniądze na swoim koncie z góry. W takim przypadku mogę przelać przybliżoną kwotę od ręki.

PayPal zarabia na mniej korzystnym dla klienta kursie - ale i tak będziemy do przodu, bo złoty ostatnio mocny aż miło! :)

Myślę, że się z Grzechem dogadamy i w rejon Warszawy pójdzie ze Szczecina jedna przesyłka, na adres któregoś z nas.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: Grzech »

Andy pisze: Myślę, że się z Grzechem dogadamy i w rejon Warszawy pójdzie ze Szczecina jedna przesyłka, na adres któregoś z nas.
Proponowałbym jednak przesyłke do Ciebie i jakos w Agresorze spróbuje odebrac bo teraz to przesyłka przez Atlantyk by nam groziła ;)

Odnośnie przelania pieniędzy to mogę w każdej chwili przelac tylko dajcie znac ile i nawet jak z naddatkiem będzie to jakoś przeżyję. Przynajmniej mam przelewy darmowę więc jakoś się to wyrówna.

Przy okazji warto zajrzeć na GMT bo mają kilka pozycji w bardzo ciekawych cenach. Między innymi Carthage za 35$
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Duel in the Dark

Post autor: clown »

Czołem Panowie. Myślę, że najlepsze rozwiązanie zaproponował Andy - zrobię zakup i poinformuję Was o kosztach po tym, jak przeliczą mi ojro. Dorzucę koszty wysyłki i podam Wam kwoty do wpłacenia na moje konto. W takim razie zamykam listę umieszczoną w poście B i robię zamówienie. Aha - zamówienie mam robić na stronie DitD czy Playme.de ?
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
ODPOWIEDZ