Dominion - Rozdarte Królestwo

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Wszystko zależy od wahań walut, ale mimo wszystko będzie warto poczekać. Wybacz, że mogę wiele powiedzieć, bo to wszystko nie tylko od nas zależy. to nie jest jakiś szum maketingowy jak koledzy pisali. Część wyjaśnię jak już gra pojawi się na http://www.bard.pl
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Odi »

Hm. Czyli będą dodatkowe karty.... :twisted:
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Nie, nie o tym pisałem. Ale zaintrygowało mnie w jaki sposób wyciągasz wnioski :twisted:
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Odi »

A to bardzo prosty system: myślenie życzeniowe + czytanie między wierszami (wiersze w Twojej wypowiedzi były trzy, a więc daje to dwie przestrzenie międzywierszowe - ergo: dwie karty :wink: )
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Zaraz powymyślacie promocje gdzie wszyscy będą mówić co bard wydaje a my się dowiemy na sam koniec :lol: :lol: :lol:
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: mst »

Można tego łatwo uniknąć informując jak promocja/przedsprzedaż będzie wyglądała w rzeczywistości. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Blue »

bard.pl pisze:Zaraz powymyślacie promocje gdzie wszyscy będą mówić co bard wydaje a my się dowiemy na sam koniec :lol: :lol: :lol:
Całkiem dobry pomysł.. :twisted:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Nataniel »

Odi pisze:A to bardzo prosty system: myślenie życzeniowe + czytanie między wierszami (wiersze w Twojej wypowiedzi były trzy, a więc daje to dwie przestrzenie międzywierszowe - ergo: dwie karty :wink: )
wishful thinking = pobożne życzenia :-) skad to "myślenie życzeniowe" tak się rozpowszechniło w Polsce?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: mst »

Sekularyzacja życia. :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Geko »

Nataniel pisze: wishful thinking = pobożne życzenia :-) skad to "myślenie życzeniowe" tak się rozpowszechniło w Polsce?
Odreagowanie po czasach PRL, gdzie trzeba było za wszystkim się mocno nastać lub nabiegać..
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: BloodyBaron »

Geko pisze:
Nataniel pisze: wishful thinking = pobożne życzenia :-) skad to "myślenie życzeniowe" tak się rozpowszechniło w Polsce?
Odreagowanie po czasach PRL, gdzie trzeba było za wszystkim się mocno nastać lub nabiegać..
Tia... tak jakby coś się zmieniło akurat w tej kwestii... :)

czekam na oficjalne informacje i start przedsprzedaży.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Arhtu »

bard.pl pisze:Wszystko zależy od wahań walut, ale mimo wszystko będzie warto poczekać. Wybacz, że mogę wiele powiedzieć, bo to wszystko nie tylko od nas zależy. to nie jest jakiś szum maketingowy jak koledzy pisali. Część wyjaśnię jak już gra pojawi się na http://www.bard.pl
Wybacz, ale wciąż jest to postawa: "mówię, ale nie mówię; będzie, ale nie wiadomo, co będzie". Naprawdę nie chcę znowu wyjść na czepialskiego, ale jak to mamy odbierać - wciąż brak konkretnych informacji, a zainteresowanie jest konsekwentnie podtrzymywane. Temat ma już siedem stron, a o polskiej edycji gry w zasadzie nadal nic nie wiadomo, oprócz tego, że będzie niedługo i wyda ją Bard. Irytująca ta tajemniczość. Obawiam się, że polska edycja nie będzie się różniła poza napisami od angielskiej, ale chcecie utrzymać ludzi w niepewności, żeby teraz nie zdecydowali się na zakup oryginału, bo po premierze najprawdopodobniej zdecydują się na wersję polską, mimo że nie będzie zawierała nic więcej, ale będzie w języku ojczystym i będzie to stanowiło naturalny wybór.

To nie jest żaden atak ani oskarżenie, po prostu nie dajecie żadnych przesłanek, które pozwalałby mi myśleć o tym inaczej. Podkreślam, że cieszę się z tego wydania, jak z każdej gry, która ukazuje się na każdym rynku, jednak polityka informacyjna Barda jest osobliwa. Mówcie wprost lub nie mówcie wcale, bo inaczej nie unikniecie głosów podobnych do mojego.
-
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Nataniel »

Arhtu pisze:Mówcie wprost lub nie mówcie wcale, bo inaczej nie unikniecie głosów podobnych do mojego.
Unikanie głosów (rozgłosu) nie jest chyba jednym z celów marketingu i reklamy (w wykonaniu dowolnym). Zupełnie nie rozumiem całego Twojego jęczenia - Łukasz napisał, że gra będzie, że będzie jakiś bonus nie tylko cenowy, ale nie może nic obecnie zdradzić. Ja mu się nie dziwię - kursy walut tak skaczą, że nic nie jest pewne i składanie teraz jakichś deklaracji, które później być może okażą się nie do spełnienia - jest bez sensu. Jeżeli nawet gra będzie tylko po polsku, bez żadnego bonusa i w takiej samej cenie jak angielska -- to chyba warto ten miesiąc poczekać?!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Arhtu »

Przeczytaj cytowany przeze mnie fragment, a następnie swój post... :evil: Proponowałbym wnikliwsze czytanie przed napisaniem odpowiedzi.

Jeżeli gra jest w trakcie produkcji, to chyba wiadomo, czy w pudełku znajdzie się jakiś bonus czy nie, prawda? Informacja jest istotna dla osób, które są grą zainteresowane, więc można ją podać.
-
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Jako klient rozumiem twoje zażenowanie zaistniałą sytuacją i zapewne miałbym podobne zdanie. Ale siedząc po tej stronie wiedząc czemu tak jest mam odmienne. jest wiele spraw które mają na to wpływ i choćbym bardzo chciał to nie mogę nic więcej ogłosić. Artur nie jest do końca tak jak mówisz. To bardzo chimeryczny biznes, wydanie gry, jest jeszcze bardziej narażone na niespodzianki. Nataniel napisał mądre słowa które powtórzę - nie chcę składać deklaracji które potem mogą okazać się nie do spełnienia. To nie jest tak, że wszystko jest już ustalone czekamy sobie na towar a robimy szum by było głośno o polskim wydaniu. Część informacji wam po wydaniu gry ujawnię bo wtedy to nie będzie żadna tajemnica, ale teraz sam nie wiem co będzie jutro.

ja zrobiłem konkurs, bo potrzebowaliśmy waszych opinii. I bardzo się cieszę, bo nigdzie na żadnym forum nie odnalazłem tylu trafnych pytań. To, że temat cały czas się utrzymuje to nie moja zasługa, to nie ja sztucznie nabijam posty ale odpowiadam na zadawane pytania. Przecież wiecie, że to czytam a nie mogę dopuścić do sytuacji byście poczuli się olani. Są pytania więc piszę tyle co mogę i wiem.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Nataniel »

Arhtu pisze:Jeżeli gra jest w trakcie produkcji, to chyba wiadomo, czy w pudełku znajdzie się jakiś bonus czy nie, prawda? Informacja jest istotna dla osób, które są grą zainteresowane, więc można ją podać.
A jezeli planowany bonus nie ma nic wspolnego z pudelkiem? Np. dodatkowe karty do Talismana byly zupelnie osobno. Jezeli bonus ma byc tylko w przedsprzedazy, to NA PEWNO nie znaduje sie w pudelku. A "znaduje sie w produkcji" to nic nie znaczy - sama produkcja to 1-2 dni (druk), a proces produkcji (przygotowanie, zlecenia, bukowanie terminow w drukarniach, etc.) to masa roboty, z ktora BARD nie ma NIC WSPOLNEGO (zamawia gre, przesyla tlumaczenie i na tym sie konczy), a wiec nie ma zadnej kontroli i w zasadzie moze dowiedziec sie po fakcie, ze cos jest lub czegos nie ma. Jezeli Łukasz mowi, ze to niemozliwe - to nie rozumiem o co chodzi, uszanuj to.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Arhtu »

Nataniel pisze: A jezeli planowany bonus nie ma nic wspolnego z pudelkiem?
To jest właśnie informacja, na której mi zależy.
-
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Dzej »

Ja bym się cieszył że wogóle coś Bard pisze bo mogłby zamieścic informacje na swojej stronie i tyle. Dobrze że nie podaje Łukasz konkretniej daty(nawet jeśli jakąs mniej więcej zna) bo by podzielił los Galakty i ciągłego jęczenia na ich forum(którego jednak nie uniknął ale na forum GP :P ).Ludzie chyba nie mają pojęcia jak ruchome potrafią być terminy , NIEZALEŻNIE od wydawnictwa. D.W miej więcej wytłumaczył to u nich na forum.Polecam lekture :wink:

P.S gdzie ten entuzjazm ludzi ze wogóle coś będzie wydane po Polsku ? :wink: Ja np bardzo się ciesze bo będe mógł gre pokazać szerszemu gronu . NIe wazne czy za tydzien czy miesiąc, ważne że będzie. Póki co mam inne gry
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Andy »

MisterC pisze:Czy mi coś podano, że mam taki dobry nastrój? Nie wiem, ale jak sie dowiem, to podzielę się na forum nazwą, bo zdecydowanie umila czekanie na premierę.
Inny sposób, to zagrać w coś fajnego. :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Odi »

Jakieś niusy z Barda...? Koniec marca (jako data graniczna) wciąż aktualny?
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Tommy »

Odi pisze:Jakieś niusy z Barda...? Koniec marca (jako data graniczna) wciąż aktualny?
Niom, to już wypada, że za dwa tygodnie...... no to już chyba ten czas preorderów by się przydał.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Spokojnie spokojnie każdy na przedsprzedaż się załapie, powiedziałem, ze będzie przedsprzedaż to będzie, w końcu jakoś ten okres oczekiwania trzeba wam wynagrodzić :)
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Tommy »

bard.pl pisze:Spokojnie spokojnie każdy na przedsprzedaż się załapie, powiedziałem, ze będzie przedsprzedaż to będzie, w końcu jakoś ten okres oczekiwania trzeba wam wynagrodzić :)
Wiesz, nie chodzi nam o to czy będzie preorder czy nie (bo wiemy, że będzie), Odi (i ja się do tego dołączam) pytał raczej o datę graniczną czyli czy koniec marca wciąż jest uznawany za najpóźniejszą datę?
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Chłopaki słowo daję, jeśli tylko zostanie coś ostateczne ustalone, napiszę tu po 5 minutach.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Informacja kiedy będzie premiera polskiego dominiona oraz kiedy rozpoczyna się przedsprzedaż zostanie podana w piątek.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
ODPOWIEDZ