Dominion - Rozdarte Królestwo

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Dzej »

Arhtu pisze:Też podejrzewam, że nazwa się nie zmieni, a cały konkurs był tylko marketingową ściemą mającą zrobić zamieszanie. Ewentualnie był już jakiś typ (np. Dominium skoro na "D"), a reszta jw. Bo nie potrafię inaczej wyjaśnić nieujawniania tytułu.

A piszę o tym, ponieważ gdybym na miesiąc-dwa odciął się od Internetu (czyli informacji o grach), to nie wiedziałbym czego szukać w przypadku polskiego Dominionu w katalogach sklepowych.

Może się czepiam, ale co to ma być za konkurs, w którym nie ma jawnego rozstrzygnięcia? Nie wygląda mi to na poważne traktowanie potencjalnych klientów. Ale może jestem przewrażliwiony,
Konkurs miał raczej na celu ukazanie ze Dominion w wersji PL będzie wydany.:Przy okazji mozna było wygrac kilka gier.Myślę , że nikomu to na złe nei wyszło.Wolelibyscie tylko banner reklamowy? Ja nie.Zresztą Bard nigdy nie napisał , że NIE skorzysta z sugerowanych nazw.

A tajemnica?Dla mnie najważniejsze jest to , że wyjdzie Dominion po Polsku i będe mogł przekonać do niego kilku znajomych gorzej znających angielski.

A czy będzie Sie nazywał Dominion lub Królestwo lub inna cholera nie robi mi róznicy.Liczy sie zawartośc i to , że gra jest naprawde dobra :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9448
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: MichalStajszczak »

Don Simon pisze:Nie mowie, zeby sie zachwycac, ale trudno udawac, ze jej nie ma i w imie dziwnie pojetej (politycznej?) poprawnosci odrzucac istniejace konstrukcje jezykowe.
Off topic odnośnie Dominiona ale w związku z Kalim i polityczną poprawnością:
Kilka lat temu w programie telewizyjnym zapytano pewną studentką z Afryki, czy spotkała się z jakimiś rasistowskimi uwagami ze strony polskich kolegów. Odpowiedziała, że nie. Po czym dodała, że tylko raz, jak zgasło światło, ktoś powiedział bardzo brzydko, że "jest ciemno jak ..."
Nie dokończyła, bo prowadzący program bardzo postępowy redaktor wybuchnął śmiechem, po czym już powaznie dodał, że faktycznie jest takie powiedzenie.
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Chłopaki widzę, że muszę wyjaśnić, konkurs był po to by zapytać graczy (dla których jest wydawana ta gra) co sądzą i jakie mają zdanie, czy powinien zostać angielski czy polski tytuł, jeśli polski to jaki. (To dość trudne pytanie wbrew pozorom)
Też podejrzewam, że nazwa się nie zmieni, a cały konkurs był tylko marketingową ściemą mającą zrobić zamieszanie.
Stary nie wiem na jakiej podstawie tak uważasz. Rozstrzygnięcie konkursu jak najbardziej jest. Masz napisane kto wygrał. Rozstrzygnięciem miały być osoby które wygrały gry a nie ogłoszenie nazwy polskiego Dominiona. Ja bardzo się cieszę, że ogłosiliśmy konkurs. Wiele osób zadało pytanie na które my znaleźliśmy odpowiedzi. i bardzo dobrze że te pytania padły. Cieszę się ze poznałem tutaj ludzi którzy nieźle główkują i zadają mądre pytania, a my właśnie na takie czekaliśmy. Arthur uwierz mi tej gry nie trzeba reklamować, choć nikt nie pisnął sowa, że to wydajemy już mieliśmy telefony kiedy będzie premiera i rezerwacje pierwszej partii. Sami się dziwiliśmy, że tak wielkie jest zainteresowanie. Gra jest świetna i sprzeda się z reklamą czy bez. To świetny tytuł a większość ludzi na forum to potwierdza a ich zdanie dla mnie się liczy.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9448
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1444 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: MichalStajszczak »

{Off topic]Jakieś 40 lat temu, w trakcie tzw. rewolucji kulturalnej, Chiny nie utrzymywały z resztą świata żadnych kontaktów, nawet sportowych. Znaczącym wydarzeniem był więc przyjazd do Chin rumuńskiej drużyny hokejowej. W rozesłanej przez agencję Sinhua wiadomości na ten temat były wymienione nazwiska wszystkich chińskich dygnitarzy, którzy zaszczycili swoją obecnością mecz, nie było natomiast informacji o wyniku meczu. {koniec off topic]
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Arhtu »

bard.pl pisze:Rozstrzygnięcie konkursu jak najbardziej jest. Masz napisane kto wygrał. Rozstrzygnięciem miały być osoby które wygrały gry a nie ogłoszenie nazwy polskiego Dominiona.
To w końcu był to konkurs na wygranie gier czy na nazwę?
Gra jest świetna i sprzeda się z reklamą czy bez.
Tak, ale robiąc zamieszanie sprawiacie, że sporo osób (również z tego forum) poczeka na Wasze wydanie, nie kupując w ciągu tych dwóch miesięcy wersji oryginalnej. Więc nie mów, że nie ma to żadnego związku z próbą wpłynięcia na przyszłą sprzedaż.

Ja bardzo się cieszę, że wydajecie tę grę, jak za każdym razem, gdy dobry tytuł pojawia się na naszym rynku. Nie jestem potencjalnym klientem, bo swój egzemplarz już mam, w konkursie nie brałem udziału. Oczekuję jednak, że wydawcy będą swoich klientów traktowali poważnie, a nie metodą: wpaść, nagadać, szumu narobić, a później i tak nikt nie będzie wiedział, o co chodziło. Ważne żeby było głośno i temat na osiem stron przez dwa tygodnie wisiał wysoko.

Naprawdę szanuję trud, jaki polscy wydawcy wkładają w wydanie wartościowych tytułów na naszym rynku. Jednak irytuje mnie ten jaskiniowy marketing, który czasem uprawiają, jakby chcąc zasugerować, że gracze to grupa będąca poniżej pewnego poziomu intelektualnego i można traktować ich jak stado owiec.

Nie przypisuję Ci złych intencji, jednak trzeba pamiętać, że zupełnie przypadkiem można wywołać złe wrażenie. Na przykład robiąc konkurs na nazwę i mówić, że wcale nie chodziło o wyłonienie tytułu.
-
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Ink »

Wydaje mi sie, ze przez pare przypadkow niezbyt eleganckiej proby reklamy, jakie ostatnio pojawily sie na forum (podszywanie sie pod zwyklego uzytkownika z jakims glupim tematem byle tylko dac link/wzbudzic dyskusje, o ile pamietam dotyczylo to Monopoly a potem Androida), wsrod czesci forumowiczow pojawila sie ogolna niechec do wszelkich dzialan promocyjnych prowadzonych przez sklepy. A nie widze uzasadnienia takiej postawy. Sklepy z natury rzeczy robia konkursy zeby zwiekszyc zainteresowanie swoja oferta, a nie zeby pobawic sie w Sw. Mikolaja. Zarzut, ze sklep oglosil konkurs jedynie w celach marketingowych jest najczesciej... sluszny, bo po to wlasnie robi sie konkursy. Jesli jest to robione w sposob jawny, elegancki i jeszcze idacy na reke graczom (bo ktos bedzie mial Dominiona za darmo) to naprawde nie wiem czego tu sie czepiac...
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Tommy »

Ink pisze:Jesli jest to robione w sposob jawny, elegancki i jeszcze idacy na reke graczom (bo ktos bedzie mial Dominiona za darmo) to naprawde nie wiem czego tu sie czepiac...
DOKŁADNIE! Popieram w 100%.

PS. Niektórzy stawiają tutaj zarzuty jakby to miało być na siłę wybieranie polskiego tytułu, a o ile pamiętam konkurs miał jednak trochę inaczej sformułowany cel (bodajże na stronie od razu tak było) - jaką chcecie polską nazwę, czy może podoba Wam się bardziej oryginalna.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Nabuchodonozor »

Cóż. Polacy to w końcu najbardziej marudny naród w Europie.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Andy »

Marudzisz, Nabuchodonozor! :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

1) ja nic nie reklamowałem na forach, ani monopoly ani android to nie moja robota. Ja mam swoje konto i zależy mi bym mnie rozpoznawano pod tym nickiem.
jakby chcąc zasugerować, że gracze to grupa będąca poniżej pewnego poziomu intelektualnego i można traktować ich jak stado owiec.
2)Ja tego nie rozumiem, piszę że właśnie ciesze się, że tutaj mamy mądrych ludzi którzy zadają modre pytania na które my firmie staramy się sobie odpowiedzieć a w odpowiedzi widzę powyższą wypowiedź.

3)Niech mnie ktoś przytuli...

4) Wiecie co Polacy lubią najbardziej robić razem.... Narzekać :)
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2814
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 102 times
Been thanked: 157 times
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Ink »

bard.pl pisze:1) ja nic nie reklamowałem na forach, ani monopoly ani android to nie moja robota. Ja mam swoje konto i zależy mi bym mnie rozpoznawano pod tym nickiem.
No przeciez wlasnie napisalem, ze mam wrazenie iz przez tamte akcje oberwalo sie _ogolowi_ ludzi zwiazanych ze sklepami, przez uogolnienie. Nijak nie sugerowalem, ze to byly akcje Barda.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Jasne luz, chciałem tylko zaznaczyć, nie precyzuje togo do Ciebie ;)
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Comandante »

czy ktos zaproponowal juz "Wirujacy seks"?
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: pikpol »

Comandante pisze:czy ktos zaproponowal juz "Wirujacy seks"?
Chyba już za późno ale próbować możesz:)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Tommy »

bard.pl pisze: Przedsprzedaż będzie bardzo atrakcyjna nie tylko cenowo, ale to niespodzianka.

Wiadomo już może kiedy ruszy przedsprzedaż? Chciałbym się na to załapać i czekam z niecierpliwością :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Jeszcze nie, ale dowiesz się na pewno ;)
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Kommar
Posty: 88
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Kommar »

To wiadome jaka będzie ta nazwa polskiej wersji, bo się zgubiłem...? :?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Sztefan »

I tak i nie. Tak, bo Bard (chyba) już wie, a nie, bo nie zostało ogłoszone jaka ta nazwa ostatecznie będzie ;)
Awatar użytkownika
Arhtu
Posty: 518
Rejestracja: 06 paź 2004, 18:07
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Arhtu »

Bo to pilnie strzeżona tajemnica. Po prostu nie chcą, żeby ktoś wydał pierwszy grę pod takim tytułem. W przedsprzedaży będzie można zamówić "6. miejsce na BGG - edycja polska".
-
Awatar użytkownika
Styku
Posty: 232
Rejestracja: 07 sie 2007, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Styku »

Arhtu pisze:W przedsprzedaży będzie można zamówić "6. miejsce na BGG - edycja polska".
"6 biore" ? zgadłem ? polski tytuł ?
12' inches and single
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Andy »

To może nowy konkurs: Jaką nazwę wybrał Bard? ;)

Zgłaszam Dominium.

Nagroda jest sprawą oczywistą. ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Tommy »

Sztefan pisze:..... bo Bard (chyba) już wie .....
Bard już wie i nie wiem czemu nie chce podać nazwy (ja sam nie wiem dokładnie jak to brzmi, ale wiem, że decyzja została już podjęta i chyba byłoby ciężko zgadnąć).
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Pliki są u wydawcy i tytuł jest w trakcie zatwierdzania. Za niedługo zostanie podany do publicznej wiadomości.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1738
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 107 times
Been thanked: 27 times

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Tommy »

Będe męczył, ale po oglądnięciu wczoraj dwóch videocastów o Dominionie mój HYPE który na razie dało się powstrzymać upadł na pysk - chcę Dominiona ASAP :!: :!: :D

Zastanawia mnie tylko, bo jak teorie mówiły o przełomie luty/marzec, potem marzec to te preordery powinny się chyba powoli klarować, a jakoś ich nie widzę. Zaczynam sobie wmawiać, że to jest symptomatyczne i mówi nam o raczej opcji późniejszego wydania niż wcześniejszego, i to znacznie późniejszego.... obym się mylił.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
Łukasz Pach
Posty: 424
Rejestracja: 16 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dominion - konkurs na polską nazwę gry

Post autor: Łukasz Pach »

Nic na to nie zapowiada w dalszym ciągu będę utrzymywał że koniec marca to ostateczny termin.
Łukasz Pach
Niegdyś pracownik Bard.pl aktualnie Grupa ADream
Dziękuję wszystkim z forum którzy mnie wspierali i którzy pomagali przy pracy nad Dominionem.
Promocji o kryptonimie "rozwalamy serwer" nigdy nie zapomnę. Dziękuję ;)
ODPOWIEDZ