Plany zakupów

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Groan
Recenzent
Posty: 33
Rejestracja: 04 cze 2004, 23:04
Lokalizacja: Ballymena/Elbląg
Kontakt:

Plany zakupów

Post autor: Groan »

Chciałbym abyście podzielili się swoimi planami zakupów gier. Ot, tak, kto o czym marzy? Może kilka słów o każdej grze. Ograniczmy się do pięciu tytułów.
Na początek moja lista:
- Ticket To Ride. Chyba tegoroczny laureat Gry Roku. Gra, w którą da sie zagrać po 5 minutach czytania instrukcji, wspaniała by wprowadzić innych w świat planszówek. Skrótowo: budujemy sieć lini kolejowych.
- Risk. Choćby dlatego że nie mam jej w swojej kolekcji. :D
- Pirate's Cove. Ciężkie jest życie pirata - zdobyć złoto, sławę. Przepięknie wydana gra, która kusi mnie swoim kolorytem. Pewnie dlatego, że tak bardzo lubię "Piotrusia Pana".
- Tigris & Euphrates. podobno najlepsza gra R. Knizia. Chciałbym się przekonać.
Groan
Ekf Fremen
Dudman
Posty: 70
Rejestracja: 03 cze 2004, 23:19
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time

Post autor: Dudman »

Game of Thrones - lubie takie klimaty :]
Puerto Rico - sadzac po ocenach i entuzjastycznych recenzjach ta gra musi byc co najmniej b. dobra
Citadels - gra chyba potrzebuje duzo ludzi ale lato szykuje sie pochmurne, dlatego bede mial z kim grac :)
Risk 2210 A. D. - czasami czlowiek musi powalczyc :]
Ticket to Ride - podobno gra ma proste zasady ale nie jest prosta do wygrania. Bardzo lubie proste gry z pomyslem.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Na fali 7. morza chętnie zakupiłby coś z pirackim sznytem a Pirate's Cove bardzo ładnie się prezentuje.
Następnie coś z bogatej oferty karcianek np. Queen's Necklece (fajny pomysł, fajna realizacja) albo Citadels.
Nie pogardziłbym też klasykami typu Settlers of Catan, Risk, Puerto Rico czy Tikal.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Sid Meier's Civilization - przy wersji komputerowej spędziłem parę lat, podobnie jak kilku najbliższych znajomych. Wersja planszowa (o ile jest udana, a na to wygląda) byłaby miłą rozgrywką na jakimś wyjeździe czy spotkaniach towarzyskich.
Memoir '44 - te lądowania na plażach prezentują się naprawde świetnie. Może być kupa dobrej zabawy.
Tigris & Euphrates - dużo dobrego się o niej naczytałem
St. Petersburg - fajny klimacik carskiej Rosji gdy stawała się światową potęgą. Ruble, siermiężny styl na kartach, prezentuje się interesująco.
Puerto Rico - na razie grałem jeden raz na dwóch graczy, w samoróbkę. Rozgrywka prezentuje się całkiem niezle, ale czekam na spotkanie ze znajomymi i partyjkę w cztery, pięc osób. A później pewnie trzeba szukać dobrego sklepu wysyłkowego :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Puerto Rico - prowadzę jakieś wstępne rozmowy z Ravensburgerem i jego dystrybutorem w Polsce - BRIO. Zapowiada się super, ma fajny klimat (ekonomia a'la Port Royal). Jeśli dorwę wersje ang. w rozsądnej cenie (nie lubię drukować sobie instrukcji mając wersję niemiecką).

Ticket to Ride - jak tylko znajdę gdzieś wersję angielską, z powodów jak wyżej.

Sid Meier's Civilization - gra na którą czekam już miesiąc, niestety okazało się, że jest obecnie Out of Print i w ogóle nie można jej dostać w Europie :-(

Get Out! - szalona gra Cheapass - wygląda intrygująco, przypomina mi taką grę na komputerze, w której zdobywało się pracę, chodziło na zakupy itd, nie pamiętam tytułu ale była wypasiona (na c64!).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
koryntianin
Posty: 2
Rejestracja: 05 cze 2004, 09:09
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: koryntianin »

A Game of Thrones - odkąd o niej przeczytałem. Powieść bardzo mi się podobała, grałem też w karciankę tej samej firmy.

Runebound - lub coś w podobie. Przygodowo-erpegowa gra fantasy.

Go - ale takie solidne, najlepiej drewniana plansza i kamyki.
Zbliża się Zagłada! Biegnij do Schronu na http://www.schron.gildia.com
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Rathi »

Nataniel pisze:Get Out! - szalona gra Cheapass - wygląda intrygująco, przypomina mi taką grę na komputerze, w której zdobywało się pracę, chodziło na zakupy itd, nie pamiętam tytułu ale była wypasiona (na c64!).
Na PC jest cos w tym stylu. Nazywa sie "Jones" (o ile mnie pamiec nie myli). Mozna grac w 1-4 graczy. Zajmuje okolo 1 MB. Moge wyslac jak ktos chce : ))
Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Rathi pisze:Na PC jest cos w tym stylu. Nazywa sie "Jones" (o ile mnie pamiec nie myli). Mozna grac w 1-4 graczy. Zajmuje okolo 1 MB. Moge wyslac jak ktos chce : ))
Dokladnie nazywa sie Jones in the Fast Lane. Klasyk, ale fajny.
Awatar użytkownika
wilczelyko
Posty: 174
Rejestracja: 04 cze 2004, 09:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 39 times

Post autor: wilczelyko »

Ja to bym chciał wszystko! :lol: Zafiksowałem na fazie analnej - jakby Freud powiedział - bo chciałbym posiadać, posiadać, podsiadać dziesiątki gier. A później siedziałbym i pieścił te figureczki, żetoniki, karty... :lol:
Pod koniec wakacji na pewno coś kupuję. Myślę, że będzie to Settlers of Catan lub Puerto Rico W następnej kolejności znajdują się m.in. Tygrys i Eufrat, Citadels, Prince of Florence, Warcraft, Diplomacy, Dampfrost i zdecydowanie Cywilizacja. Cywilizacja, jeśli będzie dostępna, to chyba powinna się znajdować na jednym z pierwszych miejsc. Lista marzeń jest bardzo długa.[/b]
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Ha, odświeżę temat, jako że dopiero niedawno wpadłem na pomysł odzyskania kasy z RPGowej makulatury, którą pieczołowicie gromadziłem przez ostatnie lata. Złote Korony płyną szerokim strumieniem, więc wymieniam je na gry.

Najbliższe zakupy:
-Pirate's Cove- gra zachwyca mnie na pierwszy rzut oka. Zastanawiam się, czy Sid Meier's Pirate's nie będzie jeszcze lepsze, ale doszedlem do wniosku, ze najwyzej bede mial obie- tym bardziej, że lubie te klimaty
-Gra o Tron. No w koncu musze ja miec. Szczerze sie przyznam, ze obawiam sie lekko o to, czy mi sie spodoba. Mialem Warcrafta i nudzil mnie niesamowicie (w kółko to samo- po 3 turze ziewałem).
-Bohnanza- juz kolejny raz odraczam ten zakup no ale w koncu sobie kupię. Jednak cena trochę wysoka. Moze poczekam az Terror zalozy ten swoj sklep- bo za Odrą chyba jest duuuzo tansza?
-Age of Mythology? Pociaga mnie opinia, ze gra sie sprawdza na dwie osoby. Jednak mam przeczucie, że poczekam na Age of Empires (klimat mi bardziej pasuje)
-Twilight Imperium- Moze na gwiazdke? Jeszcze nie wiem

A poza tym biorę na pniu wszystko czym poczęstuje mnie Galakta. Tym bardziej że czekają na nas naprawdę gorące tytuły.
Awatar użytkownika
Christian Noir Stein
Posty: 13
Rejestracja: 19 lut 2005, 15:25
Lokalizacja: Polska, Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Christian Noir Stein »

To i ja skorzystam z okazji i się wpiszę :

TICKET TO RIDE : EUROPE - po grze ONLINE muszę ją mieć
GRA O TRON - liczę, że przed zakupem jeszcze wypróbuję
TWILIGHT IMPERIUM 3ed. - to samo co wyżej
PUERTO RICO - w końcu TOP1 na BBG zobowiązuje do zakupu
LOST CITIES - coś prostego i miłego na każdą okazję
SHADOWS OF CAMELOT - wpierw jednak chcę zagrać jako, że z co-op już mam Arkham
AXIS & ALLIES - interaktywne demo na www producenta wygląda zachęcająco

Liczę, że całość zakupię po wypłacie w sierpniu - na Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Ciekaw tylko jestem czy REBEL tam rozstawia się tylko jako sklep? Czy także będzie coś na wzór GR by tytuły popróbować - ktoś się orientuje?
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

xshadow pisze:-Bohnanza- juz kolejny raz odraczam ten zakup no ale w koncu sobie kupię. Jednak cena trochę wysoka. Moze poczekam az Terror zalozy ten swoj sklep- bo za Odrą chyba jest duuuzo tansza?
Też myślałem o zakupie Fasolek, ale są za drogie. Szczególnie, że z tego co wiem w Niemczech kosztują coś kolo 6 Euro (25zł) + pierwszy dodatek około 5 Euro (20zł). Nie mówiąc o tym, że czas realizacji w Rebelu dla tej gry jest do miesiąca.

Co ja planuje zakupić w najbliższym czasie?

Jungle Speed - bardzo dobre opinie, tania, wciągająca gra. Przyda się do grania przy piwie, jako alternatywa Jengi :)

Gra o Tron - w końcu trzeba się w to zaopatrzyć. Szczególnie, że będe miał niedługo czas, aby sobie w to pograć. Mianowicie urlop nad morzem i czteroosobowy zespół :) Jeszcze rozpatruje wszystkie za i przeciw, ale obecnie bliżej jest do zakupu.

St. Petersburg - moja gra roku 2004. Uwielbiam ten tytuł, szczególnie, że można świetnie się bawić i w dwie osoby i w cztery. Będę miał okazję zakupu przez kumpla z Niemiec i muszę z niej skorzystać.

Puerto Rico - w poprzednie wakacje świetnie bawiliśmy się przy samoróbce. W tym roku czas na oryginał. Kumpel z Niemiec pomoże ją dostarczyć po okazyjnej cenie :)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Ja mam na celowniku mniej głośne tytuły:
- Niagara
- Ubongo
- Jambo
Chętnie także (w roli dopełniacza paczki)
- Balloon Cup
- Odin's Ravens
Dodatkowo moja obsesja sprzed lat (reprint wkrótce):
- Robo Rally (ale raczej rozsądek powstrzyma mnie przed zakupem ze względu na koszty)
No i muszę w końcu spróbować zagrać w samoróbkę
- Tichu, a potem pewnie kupić oryginał.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

ja_n pisze:Ja mam na celowniku mniej głośne tytuły:
- Niagara
No, to już nie jest mniej głośny tytuł :) Też się zastanawiam, czy może nie wziąść jeszcze od kumpla z Niemiec Niagary... ale to chyba będzie trochę za dużo. Nie będe miał kiedy grać w to wszystko :)
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Post autor: mistrz_yon »

heh, ja mogę napisać o marzeniach spełnionych, bo znajoma przywiozła mi zza wielkej wody zestaw gierek o których marzyłem:

java - czyli kolorowa zabawa w klimaty niemieckie
euphrates&tigris - ...boszzzzzz... jakie bajeranckie mogą być elementy drewniane
serenissima - trochę handlu jeszcze nikomu nie zaszkodziło. no i to ładowanie statków...
mare nostrum - czyli śródziemnomorze u stóp
mystery of the abbey - niby dektewistyczna, niby wszystko znane, ale jakie śliczne i klimatyczne

z wyżej wymienionych grałem póki co w dwie osoby w jave i wrazenia miałem średnie, ale zdaje sobie sprawę, że to wynik przyjęcia ekstensywnej strategii (po co się męczyć, skoro jest tyle wolnej przestrzeni). we 3-4 osoby powinen być już większy hardcore. w pozostałe rzeczy jeszcze nie grałem - czekają na swoją chwilę. myślę że jako pierwsze poójdzie mystery

a z marzeń zostało mi jeszcze:
Revolution: The Dutch Revolt 1568-1648
shadows over camelot[/url]
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

mistrz_yon pisze: mystery of the abbey - niby dektewistyczna, niby wszystko znane, ale jakie śliczne i klimatyczne
Koniecznie napisz jakie masz wrażenia z tej gry
Awatar użytkownika
FaLqUa
Posty: 87
Rejestracja: 04 sie 2005, 11:28
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: FaLqUa »

Obecnie mam w planach zakup 2, ewentualnie 3 gier.

War of the ring - ostatnio napaliłem się na tą gre i muszę ją mieć :twisted:

Risk 2210 - uwielbiam gry z serii "Ryzyko" lubię czasem usiąść, porzucać sobie kostkami i lyczyć na los :P

Twilight Imperium - tutaj stawiam największy znak zapytania, największy problem będzie z uzbieraniem uczestników, no ale dla chcącego nie ma nic trudnego. :wink:
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

U mnie zupełnie plany się pozmieniały. Gra o Tron niestety przenosi się na odległy termin, prawdopodobnie gdzieś pod koniec roku. Jungle Speed nie wiem kiedy. Puerto Rico może na początku października albo później.

Jedynie St. Petersburg pozostał. Pojawi się u mnie w przyszłym tygodniu wraz z Piratenbucht (Pirate's Cove). I tutaj uwaga dla xshadow bo był zainteresowany tym ostatnim. O ile nie przeszkadza Ci wersja niemiecka (a tekstu nie ma tak dużo, trochę na kartach, które zresztą wszystkie przetłumaczone są na angielski na sieci) to jest świetna cena na amazon.de. Gra kosztuje taniej niż polskie wydanie Osadników z Catanu - 27,90 Euro (ok. 114zł) :shock: I jest to oczywiście wydanie Days of Wonder, a nie to stare niemieckie.

Wraz z końcem sierpnia kumpel z Niemiec przywiezie jeszcze Ticket to Ride i Niagarę. Tak, więc najbliższe dwa miesiące będą bardzo gorące :)
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Dzieki za info. Niby wszystko sie zgadza ale my chyba zaliczamy się do opcji Übriges Europa i za wysylke placimy 11e a do tego nie wysylaja gier.
Moglem cos pomieszać ale tak tam chyba jest napisane.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Oczywiście mówię o takiej sytuacji, że ktoś w Niemczech przesyła to do siebie (jakiś Twój znajomy). Przyjeżdza do Polski i wysyła Ci polską pocztą :)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

Ja kupuje gry w wiekszosci w Niemczech przez znajomego.
Wczoraj dotarl do mnie Elfenland :-)
Jesli masz znajomego w N. to gry wychodza dosc "tanio".
Karcianki w wiekszosci 20-30 zl, planszowki okolo 100...
np. TTR wyszlo mnie 80 zl :D
Awatar użytkownika
Uiek
Posty: 99
Rejestracja: 30 sie 2004, 11:40
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Uiek »

Jak się tak wszyscy chwalą, to ja nie pozostane gorszy :P
Oto lista gier, które do mnie idą, i powinny być do miesiąca - dwóch:
- Bohnanza + 1. rozszerzenie
- 6 nimmt!
- Eiertanz
- Puerto rico wraz z dodatkiem
- Citadels: Dark Lands Expansion Set

EDIT:
Z dodatku do Citadels byłem zmuszony zrezygnować, ponieważ premiera tragicznie sie odkłada. Z planowanego maja zrobił się listopad :/ Do tego czasu rodzina z USA przyjeżdza i nie mam zamiaru czekac na Puerto Rico ani dnia dłużej niż muszę.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2005, 22:40 przez Uiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

folko pisze:TTR wyszlo mnie 80 zl :D
Nie no bez jaj. Ja dałem pełne 170. Czas poszukać znajomych w Dojczlandzie.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

Uiek pisze:Jak się tak wszyscy chwalą...
Kupione kilkanaście dni temu w Niemczech:
Carcassonne /podstawowa/ - 10 euro
Wizard - 4 euro
Alexandros - 5 euro
Transamerica - 17 euro
i kilka gier dla mnie i mojego synka z Ravensburgera po 5 euro.
W planach Settlers of the Stone Age - 10 euro.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Dokładnie. Ceny w Niemczech są bardzo atrakcyjne. Mam listę zrobioną w Excelu na podstawie niektórych tytułów z Amazon.de. Przelicznik 1 Euro = 4,1 zł

Sankt Petersburg 82 zł
Zug um Zug 90,2 zł
Niagara 102,5 zł
Puerto Rico 102,5 zł
Manila 135,3 zł
Carcassone 53,3 zł
Candamir 102,5 zł
Mare nostrum 164 zł
San Juan 65,6 zł
Civilization 205 zł
Bohnanza 24,6 zł
Bohnanza - Dodatek 20,5 zł
Louis XIV 82 zł
Attack 143,5 zł
Warcraft 143,5 zł
Memoir '44 184,5 zł
Piratenbucht (Pirate's Cove) 114,8 zł
Zug um Zug - Europe 114,8 zł
Himalaya 123 zł
Saboteur 28,7 zł
Palazzo 82 zł

Czekać tylko, aby w Polsce był taki wybór, po takich cenach :)
ODPOWIEDZ