Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2801
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: bogas »

Tringa pisze: 01 wrz 2022, 10:21 Ale to jest mega dziwne, bo jeśli jest PL wydawca to czemu nic o temacie nie mówi? Gra jest praktycznie niezależna językowo, więc odkąd tylko dostał licencję powinien się ogłaszać na prawo i lewo (nawet z datą premiery typu 2023-2024), aby ludzie czekali na pl wersję, a nie kombinowali i ściągali ang.
Łoj, nie powiedzialbym, że Trickerion jest niezależny językowo. Zwłaszcza z dodatkami.
kuba32
Posty: 328
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: kuba32 »

Atk pisze: 01 wrz 2022, 10:35
kuba32 pisze: 01 wrz 2022, 10:00
Atk pisze: 01 wrz 2022, 07:47

Ja tam wierzę w bombę PortalCon23!

Nadzieja matka głupich, ale umiera ostatnia, więc trzymam kciuki za Portal!

Tym bardziej, że na jakimś live nie pamiętam czy to by Grzesiek czy Marek ale na pewno nie Prezes powiedział "Portal w 2022 Tricerion nie wyda" zamiast Portal nie będzie wydawał Tricerion 😜
Tak było, ale na kolejnym live Trzewik powiedział, że kontaktowali się z wydawcą i nie ma szans, bo wydawca na Polskę już jest :)
No tak było, ale nie powiedzieli że to nie oni 😜 w końcu czemu mają się przyznac przed PortalCon23 i spalić sobie bombę, a tak hajp się sam kręci.
Powiedzieli, że to nie oni. Jakby to miała być bomba to by nic nie mówili.
sasquach
Posty: 1842
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

Czemu się nie ujawnia? Bo pewnie nie wszystko jest jeszcze dopięte. Np. nieznany jest termin druku. No bo co? Ma ogłosić, że "kiedyś będzie", ale, że będzie w "trzecim kwartale", a potem ciągle przesuwać premierę.

A co do niezależności językowej to proponuję zagrać w końcu z Dark Alley, że o dodatkach spoza podstawki nie wspomnę.

Plus, regularnie wychodzą u nas hity od dawna dostępne zagranicą i jakoś się sprzedają np. Spirit Island czy Pax Pamir.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11081
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3383 times
Been thanked: 3280 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: japanczyk »

sasquach pisze: 01 wrz 2022, 11:00 Plus, regularnie wychodzą u nas hity od dawna dostępne zagranicą i jakoś się sprzedają np. Spirit Island czy Pax Pamir.
Pierwszy druk SI sie sprzedal, ale drugi juz zalega na magazynie
Stawiam, ze to samo moze sie stac z pax pamir (ale tutaj Galakta tez male naklady robi podobno, wiec nic dzienwgo)

trickerion to nie bedzie mega-giga hit - to gra nie dla kazdego, ciezkie, przede wszystkim długie euro, ktorego zdecydowanie trzeba sie nauczyc, zeby czerpac z niego pelan przyjemnosc, w dodatku IMHO efekt snowball jest mocno odczuwalny w tej grze jesli powinie Ci sie noga, wiec odrzuci to sporo osob
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1546
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Tringa »

bogas pisze: 01 wrz 2022, 10:39
Tringa pisze: 01 wrz 2022, 10:21 Ale to jest mega dziwne, bo jeśli jest PL wydawca to czemu nic o temacie nie mówi? Gra jest praktycznie niezależna językowo, więc odkąd tylko dostał licencję powinien się ogłaszać na prawo i lewo (nawet z datą premiery typu 2023-2024), aby ludzie czekali na pl wersję, a nie kombinowali i ściągali ang.
Łoj, nie powiedzialbym, że Trickerion jest niezależny językowo. Zwłaszcza z dodatkami.
Nie grałam w grę z dodatkami. Mam ją wysoko na liście zainteresowania i zastanawiam się, czy czekać na PL wersję, czy jednak brać ang. Duża jest tam zależność językowa? Nie wszyscy w ekipie ogarniają angielski.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
mineralen
Posty: 978
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 576 times
Been thanked: 647 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: mineralen »

Droga, bardzo skomplikowana gra, która jest od wielu lat na rynku i prawie każdy kto był zainteresowany i zna angielski na poziomie lepszym niż „I like banana” już w nią zagrał. Siostra gry Anachrony, której wydanie w Polsce było wtopą dla Albi. Oceniam potencjał sprzedażowy Trickeriona PL na 30 egzemplarzy. Ale może jakieś wydawnictwo bardzo by chciało strzelić sobie samobója.
Spoiler:
Dodam jeszcze, że Trickerion nie jest nawet w top 100 bgg (w przeciwieństwie do Anachrony), więc potencjał marketingowy jest ograniczony.
xydorux
Posty: 34
Rejestracja: 31 maja 2021, 10:51
Has thanked: 15 times
Been thanked: 43 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: xydorux »

Tringa pisze: 01 wrz 2022, 11:10
bogas pisze: 01 wrz 2022, 10:39
Tringa pisze: 01 wrz 2022, 10:21 Ale to jest mega dziwne, bo jeśli jest PL wydawca to czemu nic o temacie nie mówi? Gra jest praktycznie niezależna językowo, więc odkąd tylko dostał licencję powinien się ogłaszać na prawo i lewo (nawet z datą premiery typu 2023-2024), aby ludzie czekali na pl wersję, a nie kombinowali i ściągali ang.
Łoj, nie powiedzialbym, że Trickerion jest niezależny językowo. Zwłaszcza z dodatkami.
Nie grałam w grę z dodatkami. Mam ją wysoko na liście zainteresowania i zastanawiam się, czy czekać na PL wersję, czy jednak brać ang. Duża jest tam zależność językowa? Nie wszyscy w ekipie ogarniają angielski.
Jeśli chodzi o znajomość języka w trakcie gry to przede wszystkim sprowadza się ona do kart w Dark Alley. Na nich jest tekst, natomiast te karty są odkryte (chociaż dyskusja czy te karty powinny być odkryte czy zakryte jest długa, ale można grać na obydwa warianty) i widoczne dla wszystkich, więc wystarczy na początku gry przeczytać je przy wszystkich i każdy powinien rozumieć. W momencie gdy pobierasz kartę, odkrywa się kolejna i można od razu przeczytać jakie ma zastosowanie. Podejrzewam, że często grając nawet w polskie wydania stosuje się taką praktykę czytania na głos aby było jednakowe zrozumienie w grupie danej karty. Gdybyście woleli grać z zakrytymi to wtedy sprawa się nieco komplikuje.
Wspomniany wcześniej dodatek ze specjalnymi umiejętnościami to również sam tekst, ale zwłaszcza na początku można go odpuścić, bo nie wprowadza tak dużo do rozgrywki.

Moim zdaniem musisz sobie sam odpowiedzieć ile jesteś w stanie czekać. Zakładając, że miałby to być np. Portal, więc ogłosi to na Portalconie co może oznaczać, że gra byłaby dostępna hmmm.... już w Q2? Trochę za wcześnie... więc może Q3/Q4 już może bardziej realnie? Ale to oznacza rok czekania. Natomiast pewnie zawsze będzie możliwość sprzedać ang wersją. Jak lubisz ciężkie gry to na pewno się nie rozczarujesz, niemniej domyślam się, że w przypadku takiej gry dobrze, żeby cała grupa się dobrze bawiła i nie psuła wrażenia z rozgrywki
sasquach
Posty: 1842
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

japanczyk pisze: 01 wrz 2022, 11:07 Pierwszy druk SI sie sprzedal, ale drugi juz zalega na magazynie
Stawiam, ze to samo moze sie stac z pax pamir (ale tutaj Galakta tez male naklady robi podobno, wiec nic dzienwgo)

trickerion to nie bedzie mega-giga hit - to gra nie dla kazdego, ciezkie, przede wszystkim długie euro, ktorego zdecydowanie trzeba sie nauczyc, zeby czerpac z niego pelan przyjemnosc, w dodatku IMHO efekt snowball jest mocno odczuwalny w tej grze jesli powinie Ci sie noga, wiec odrzuci to sporo osob
Ale pierwsze nakłady się sprzedały i o to chodzi. Pax Pamir ze względu choćby na cenę też nie jest grą dla każdego.
Ja nie twierdzę, że Trickerion będzie ever greenem jak Catan. Ale wątpię, żeby sprzedał jest w ilościach szczątkowych jak niektórzy tu wieszczą

Plus Trickerion jest ciężko dostępny, więc już samo to może napędzić sprzedaż.

Tringa pisze: 01 wrz 2022, 11:10 Nie grałam w grę z dodatkami. Mam ją wysoko na liście zainteresowania i zastanawiam się, czy czekać na PL wersję, czy jednak brać ang. Duża jest tam zależność językowa? Nie wszyscy w ekipie ogarniają angielski.
W podstawkę możesz grać w dwóch trybach - z Dark Alley i bez. Ten pierwszy to jedyny słuszny tryb grania w podstawowego Trickeriona. Ale masz w nim karty z angielskimi opisami, które trzymasz ukryte przed innym, więc nie bardzo jest opcja, żeby dopytać kogoś co robi dana karta.
Granie bez Dark Alley to taki tryb szkoleniowy, żeby mniej doświadczonych graczy nie rzucić od razu na głęboką wodę.
sasquach
Posty: 1842
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

xydorux pisze: 01 wrz 2022, 11:30 Jeśli chodzi o znajomość języka w trakcie gry to przede wszystkim sprowadza się ona do kart w Dark Alley. Na nich jest tekst, natomiast te karty są odkryte (chociaż dyskusja czy te karty powinny być odkryte czy zakryte jest długa, ale można grać na obydwa warianty)
Wariant zakryty jest obecnie oficjalny i tylko on się pojawia w nowych rulebookach. Wersja odkryta to był pomysł z pierwszej edycji z którego zrezygnowano. Ale oczywiście, jak to mówią, gra jest twoja i grasz jak chcesz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11081
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3383 times
Been thanked: 3280 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: japanczyk »

Gra nie jest slabo dostępna- z webshopu Mindlacsha mozna od reki zamówić
Tanio nie jest, ale dostępność jest
sasquach
Posty: 1842
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

Podstawki już nie ma. Jest tylko all-in, a to spora inwestycja jak na eurasa. A następna tura pewnie będzie dopiero razem z Voidfallem.
dragonstar
Posty: 98
Rejestracja: 05 gru 2016, 22:41
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: dragonstar »

sasquach pisze: 01 wrz 2022, 12:47 Podstawki już nie ma. Jest tylko all-in, a to spora inwestycja jak na eurasa. A następna tura pewnie będzie dopiero razem z Voidfallem.
Jest tutaj:
https://www.planszomania.pl/strategiczn ... erion.html
sasquach
Posty: 1842
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

Na zamówienie. A w sklepie wydawcy nie ma. Coś czuję, że ew. zakup skończy się zwrotem środków.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: AnlAir »

sasquach pisze: 01 wrz 2022, 23:13
Na zamówienie. A w sklepie wydawcy nie ma. Coś czuję, że ew. zakup skończy się zwrotem środków.
Ma być dodruk w pierwszym kwartale 2023

'' .....Trickerion base game have now reverted back to Mindclash Games, and we have already started preparations for the first reprint, scheduled to arrive in 2023 Q1!....''
ckbucu
Posty: 369
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 416 times
Been thanked: 574 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: ckbucu »

sasquach pisze: 01 wrz 2022, 23:13
Na zamówienie. A w sklepie wydawcy nie ma. Coś czuję, że ew. zakup skończy się zwrotem środków.
W sklepie oficjalnego wydawcy (a przynajmniej tego, który był oficjalnym do sierpnia) jeszcze jest:
https://www.apegames.com/portfolio/trickerion/
sasquach
Posty: 1842
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 939 times
Been thanked: 588 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: sasquach »

ckbucu pisze: 02 wrz 2022, 19:46 W sklepie oficjalnego wydawcy (a przynajmniej tego, który był oficjalnym do sierpnia) jeszcze jest:
https://www.apegames.com/portfolio/trickerion/
Chodziło mi o mindclash: https://eu.mindclashwebshop.com/shop/ca ... ickerion-2
APE games to pewnie wydawca na USA i ew. okolice. Plus nie można zamówić z ich sklepu do nas.
AnlAir pisze: 02 wrz 2022, 19:46 Ma być dodruk w pierwszym kwartale 2023

'' .....Trickerion base game have now reverted back to Mindclash Games, and we have already started preparations for the first reprint, scheduled to arrive in 2023 Q1!....''
Tak, pisałem wcześniej, że będzie z Voidfallem.
ckbucu
Posty: 369
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 416 times
Been thanked: 574 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: ckbucu »

sasquach pisze: 03 wrz 2022, 11:15
ckbucu pisze: 02 wrz 2022, 19:46 W sklepie oficjalnego wydawcy (a przynajmniej tego, który był oficjalnym do sierpnia) jeszcze jest:
https://www.apegames.com/portfolio/trickerion/
Chodziło mi o mindclash: https://eu.mindclashwebshop.com/shop/ca ... ickerion-2
APE games to pewnie wydawca na USA i ew. okolice. Plus nie można zamówić z ich sklepu do nas.
AnlAir pisze: 02 wrz 2022, 19:46 Ma być dodruk w pierwszym kwartale 2023

'' .....Trickerion base game have now reverted back to Mindclash Games, and we have already started preparations for the first reprint, scheduled to arrive in 2023 Q1!....''
Tak, pisałem wcześniej, że będzie z Voidfallem.
Mindclash nie miał w sklepie samych podstawek ani giftow - w 2023 będzie miał. Teraz ma bundle - dostępne. Napisz do Planszomanii i ich po prostu zapytaj jak jest z dostępnością i sprowadzeniem tego, przecież skądś to zamawiają.
EDIT: chyba już nieważne, bo zmieniony maja na stronie status w Planszomanii na niedostępny.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: tomp »

Tak myślę, że właśnie odpowiedziano za zagwostkę, dlaczego nie będzie polskiej wersji w 2022. Zakładam druk międzynarodowy wraz z dodrukiem oryginału.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: XLR8 »

Zagrałem ponownie po latach i nadal ta gra jest straszna. Wszyscy współgracze zgodnie stwierdzili, że to jedno z ich najgorszych doświadczeń planszówkowych.
Ja mam trochę lepsze zdanie, ale nadal jest tak strasznie fiddly, że momentami się odechciewa grać. Sama mechanika główna razem z kartami z dark alley to ścisła topka workerplacement.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Ardel12 »

XLR8 pisze: 28 wrz 2022, 22:05 Zagrałem ponownie po latach i nadal ta gra jest straszna. Wszyscy współgracze zgodnie stwierdzili, że to jedno z ich najgorszych doświadczeń planszówkowych.
Ja mam trochę lepsze zdanie, ale nadal jest tak strasznie fiddly, że momentami się odechciewa grać. Sama mechanika główna razem z kartami z dark alley to ścisła topka workerplacement.
Dziś ja zagrałem z kolegą, który grał pierwszy raz i jednym ogranym. Tłumaczenie tego trwa wieki xD Już zapomniałem ile tyc reguł i regułek jest. Albo grać w trickeriona co jakiś czas jak się pamięta zasady albo wcale :D a na pewno nie chciałbym co partię kogoś wprowadzać.

Mimo to grę uwielbiam i grało mi się wyśmienicie, dzięki wprowadzeniu nowego dodatku z maszynami i unikalnymi sztuczkami magików. Proste a dają fajną unikalność każdemu z graczy, dzięki czemu strategie zaczynają się mocniej różnić. Do potestowania czy jest zbalansowane. Na pewno kolejne partię będę grał z tym aż dorosnę do reszty dodatków.

Z innych przemyśleń, to insert moim zdaniem jest taki sobie. Straszny problem ze zmieszczeniem wszystkiego w koszulkach Paladin. Kolanem muszę dociskać karty umiejętności. Super tacki dla graczy, ale mam ciągle problem z dobrym podziałem kart między elementami insertu(zrobiłem jak na jakimś poglądowym filmiku).
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2801
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: bogas »

Ardel12 pisze: 28 wrz 2022, 23:23 Z innych przemyśleń, to insert moim zdaniem jest taki sobie. Straszny problem ze zmieszczeniem wszystkiego w koszulkach Paladin. Kolanem muszę dociskać karty umiejętności. Super tacki dla graczy, ale mam ciągle problem z dobrym podziałem kart między elementami insertu(zrobiłem jak na jakimś poglądowym filmiku).
Może pomoże oficjalny przewodnik jak to poukładać.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Ardel12 »

bogas pisze: 28 wrz 2022, 23:29
Ardel12 pisze: 28 wrz 2022, 23:23 Z innych przemyśleń, to insert moim zdaniem jest taki sobie. Straszny problem ze zmieszczeniem wszystkiego w koszulkach Paladin. Kolanem muszę dociskać karty umiejętności. Super tacki dla graczy, ale mam ciągle problem z dobrym podziałem kart między elementami insertu(zrobiłem jak na jakimś poglądowym filmiku).
Może pomoże oficjalny przewodnik jak to poukładać.
OO, nie znalazłem tego wcześniej, dzięki wielkie.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: XLR8 »

Szczerze to tłumaczenie jest bardzo proste, przynajmniej jeśli chodzi o samą podstawkę + DA. Jedynie same pokazy są trochę bardziej skomplikowane.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3371
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1047 times
Been thanked: 2039 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: Ardel12 »

XLR8 pisze: 29 wrz 2022, 10:19 Szczerze to tłumaczenie jest bardzo proste, przynajmniej jeśli chodzi o samą podstawkę + DA. Jedynie same pokazy są trochę bardziej skomplikowane.
Pomijając teatr to nie jest skomplikowana gra, ale ma tonę akcji, przez które należy się przebić tłumacząc. Ja wskazałem na CZAS. Do tego dochodzi ogarnięcie książeczki zaklęć co u nowych graczy powoduje piękny paraliż decyzyjny :D
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Trickerion: Legends of Illusion (Richard Amann, Viktor Peter)

Post autor: XLR8 »

Ardel12 pisze: 29 wrz 2022, 10:44
XLR8 pisze: 29 wrz 2022, 10:19 Szczerze to tłumaczenie jest bardzo proste, przynajmniej jeśli chodzi o samą podstawkę + DA. Jedynie same pokazy są trochę bardziej skomplikowane.
Pomijając teatr to nie jest skomplikowana gra, ale ma tonę akcji, przez które należy się przebić tłumacząc. Ja wskazałem na CZAS. Do tego dochodzi ogarnięcie książeczki zaklęć co u nowych graczy powoduje piękny paraliż decyzyjny :D
Książeczka to prawdopodobnie będzie główny powód przez który gra trafi na olx. Niestety nawet apka w internecie nie pomaga tutaj. Ta mechanika i pomysł to absolutny dramat i tak skutecznie wysysa fun z gry już na starcie, że większość graczy jeszcze przed pierwszym ruchem jest nastawiona negatywnie.
ODPOWIEDZ