Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

japanczyk pisze: 22 lip 2021, 11:48 "Wyobrażam sobie jak różne trolle internetowe czekały na wydanie Mage Knighta, zeby można było po Portalu jechać [...] Na 355 stronach reguła, za regułą, za regułą jest 0 błędów [...] Dzisiaj mówimy o faktach [...] W tej całej stercie 2500 kart [...] walneliśmy się na 2 kartach"

Itd... Nie ma błędów... tylko że są... takie są fakty
Nie wiem czy dobrze odczytuję, ale jeśli na 355 stronach instrukcji nie ma błędów, a są tylko na 2 kartach z 2500 to chyba całkiem nieźle (wręcz bym powiedział, że nieprawdopodobne).
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tomp »

pcyzm pisze: 22 lip 2021, 11:27
tomp pisze: 22 lip 2021, 11:03 raczej fakty mówią, że zależnie jak wiatr powieje taki będzie przekaz. Nigdzie nie napisałem, że nie potrafią przeczyć sobie :)
Ale poddaję w wątpliwość Twoje słowa: "I tylko Portal na swoim oficjalnym kanale daje przekaz, że nie popełnia błędów". Gdzie można znaleźć ten przekaz?
watpliwości rozwiane => https://youtu.be/95zUKHHXYtI?t=2316
pcyzm pisze: 22 lip 2021, 11:58
japanczyk pisze: 22 lip 2021, 11:48 "Wyobrażam sobie jak różne trolle internetowe czekały na wydanie Mage Knighta, zeby można było po Portalu jechać [...] Na 355 stronach reguła, za regułą, za regułą jest 0 błędów [...] Dzisiaj mówimy o faktach [...] W tej całej stercie 2500 kart [...] walneliśmy się na 2 kartach"

Itd... Nie ma błędów... tylko że są... takie są fakty
Nie wiem czy dobrze odczytuję, ale jeśli na 355 stronach instrukcji nie ma błędów, a są tylko na 2 kartach z 2500 to chyba całkiem nieźle (wręcz bym powiedział, że nieprawdopodobne).
czyli portal popełnia czy nie popełnia błędów ?
1 czy 2 błędy to już "błąd" czy jeszcze nie jest "błędem". Wszystko zależy od punktu widzenia, np. inna tautologia 1 kraksa samolotu na 100000 lotów to też całkiem dobry wynik ?
Ostatnio zmieniony 22 lip 2021, 12:12 przez tomp, łącznie zmieniany 1 raz.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: japanczyk »

pcyzm pisze: 22 lip 2021, 11:58 Nie wiem czy dobrze odczytuję, ale jeśli na 355 stronach instrukcji nie ma błędów, a są tylko na 2 kartach z 2500 to chyba całkiem nieźle (wręcz bym powiedział, że nieprawdopodobne).
Ech... to jest filmik sprzed 2 lat - przytoczylem na poprzedniej stronie błędy z zeszłego roku - Mezo i zasady dla dwóch graczy, juz nie pamietam o co chodziło, ale zasada z Wicehrabiów Zachodniego Królestwa, zły card count w Aquatice, problem z zagadką w Wiedeńskim Łączniku, PRZEDRUK karty do Mage Knighta ze zmienionym, również błędnym tłumaczeniem
A to tylko rzeczy, o których wiem ;)
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

tomp pisze: 22 lip 2021, 12:07 Wtpliwości rozwiane => https://youtu.be/95zUKHHXYtI?t=2316
Chodzi o to "błędów w rulebookach nie mamy"? Przecież ta wypowiedź ma kontekst tylko Mage Knighta. Wyżej był cytat o błędach na kartach tamże.

japanczyk pisze: 22 lip 2021, 12:11 Ech... to jest filmik sprzed 2 lat - przytoczylem na poprzedniej stronie błędy z zeszłego roku (...).
Ja nie neguję, że te błędy są (chociaż nie bardzo widzę żeby Portal się tutaj jakoś wyróżniał) tylko tezę jakoby "Portal twierdził, że nie robi błędów".
Ostatnio zmieniony 22 lip 2021, 12:16 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tomp »

pcyzm pisze: 22 lip 2021, 12:13
tomp pisze: 22 lip 2021, 12:07 Wtpliwości rozwiane => https://youtu.be/95zUKHHXYtI?t=2316
Chodzi o to "błędów w rulebookach nie mamy"? Przecież ta wypowiedź ma kontekst tylko Mage Knighta. Wyżej był cytat o błędach na kartach tamże.
rozumiem, ze łatwiej zacytować klasyka: „Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne” 8)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

tomp pisze: 22 lip 2021, 12:15 ozumiem, ze łatwiej zacytować klasyka: „Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne” 8)
Nie, odsłuchaj tej fragment na spokojnie jeszcze raz. Inaczej to będzie przypominać 'dyskusję' polityków z cytowaniem zdań wyrwanych z kontekstu. Tam jest ewidentnie kontekst Mage Knighta i tych 355 stron.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tomp »

rozumiem ciebie :)
dobrze, ze to nie był kontekst nemesisa albo wsiąść do pociągu lub totalnie innego tytułu niewydawanego przez portal.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Nabuchodonozor
Posty: 261
Rejestracja: 06 wrz 2008, 19:57
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 11 times
Been thanked: 8 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Nabuchodonozor »

Wy Ciągle się przerzucacie czy Portal jest gorszy od innych wydawnictw. A ja już dawno zaproponowałem konkretne rozwiązanie problemu.
Na stronie 20stej tego wątku:
Nabuchodonozor pisze: 19 lip 2021, 10:54
Co według mnie miałoby sens praktyczny?
Należałby stworzyć osobne wątki (może nawet podforum) o błędach wydawniczych poszczególnych wydawnictw i co bardziej zorientowani dopisywaliby w pierwszym poście coś w rodzaju tabelki: rok, tytuł, rodzaj błędu. Wtedy mielibyście porównanie, że w wydawnictwie A częściej się dzieją takie rzeczy w danym roku, a w wydawnictwie B do tej pory nie było żadnych.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Nabuchodonozor pisze: 22 lip 2021, 14:00 Wy Ciągle się przerzucacie czy Portal jest gorszy od innych wydawnictw. A ja już dawno zaproponowałem konkretne rozwiązanie problemu.
Na stronie 20stej tego wątku: (...)
Ale to wymagałoby wysiłku, a zawsze łatwiej jest powielać te tezę jakoby Trzewik onegdaj rzucił hasłem, "Portal nie popełnia błędów" (buta Panie, buta!). Nawiasem mówiąc bardzo chętnie bym się zapoznał z takim zestawieniem o którym piszesz.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tomp »

@Nabuchodonozor bardzo fajny pomysł. Zastanawiam się, jak to realnie można by wykonać.
Zastanawiam też nad formatem takiego zestawienia. Mnie osobiście interesuje: tytuł, opis błędu, umiejscowienie błędu (karta, plansza, instrukcja, itd.), edycja/rok wydania, potencjalne metody naprawcze (np. link do naklejek, samodzielnego wydruku lub linki do formularza do wydawnictwa w sprawie pakietu naprawczego), kontakt do działu reklamacji.
Na dzień dobry sporo roboty, jeśli myśląc o wydaniach wstecz np. od 2000 roku. Wydaje mi się, że idea ma duży potencjał, ale też dużo negatywnej energii.
Jak zauważyłeś, na podstawie takie listy ktoś mógłby zrobić ranking najbardziej błędogennych wydawnictw. Podejrzewam, że decydenci, prezesi, udziałowcy firm bardzo nie chcieliby takich zestawień.

Wydaje mi się, że temat byłby krótszy, gdyby nie trzeba było uświadamiać fanbojów portalu (sam do nich należę) do ściągania różowych okularów i realnego spojrzenia na wydawnictwo np. kwestia braku błędów w wydawanych grach (prawda czy fałsz). Jak najbardziej rozumiem postawę zakłamywania rzeczywistości, niestety jest mi daleka.
Błędy są i będą, wszędzie się zdarzają. To co można zrobić to być świadomym o nich i reagować zgodnie ze swoim mniemaniem.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

tomp pisze: 22 lip 2021, 20:12 Wydaje mi się, że temat byłby krótszy, gdyby nie trzeba było uświadamiać fanbojów portalu (sam do nich należę) do ściągania różowych okularów i realnego spojrzenia na wydawnictwo np. kwestia braku błędów w wydawanych grach (prawda czy fałsz).
Podaj przykład takiego fanbojstwa w którym ktoś twierdził, że w grach Portalu nie ma błędów.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: tomp »

pcyzm pisze: 22 lip 2021, 20:32
tomp pisze: 22 lip 2021, 20:12 Wydaje mi się, że temat byłby krótszy, gdyby nie trzeba było uświadamiać fanbojów portalu (sam do nich należę) do ściągania różowych okularów i realnego spojrzenia na wydawnictwo np. kwestia braku błędów w wydawanych grach (prawda czy fałsz).
Podaj przykład takiego fanbojstwa w którym ktoś twierdził, że w grach Portalu nie ma błędów.
Cieszę się, że ściągnąłeś różowe okulary :)

PS. Nie zostań teraz hejterem Portalu, bo to fajne wydawnictwo.
PS2.
Spoiler:
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

tomp pisze: 22 lip 2021, 20:47 Cieszę się, że ściągnąłeś różowe okulary :)

PS. Nie zostań teraz hejterem Portalu, bo to fajne wydawnictwo.
Zakładam, że "przeczenie" i posiłkowanie się materiałem potwierdzającym przeciwną hipotezę jest przykładem fanbojstwa. Strzał w stopę, no cóż. Też tak mam, Mezo über alles ! :)
Tomp, nie obraż się, ale chyba po raz któryś czytasz bez zrozumienia. Po kolei:

podlinkowany materiał przeczy Twojej tezie związanej z tym, że Portal jakoby robił przekaz, że nie popełnia błędów. Po raz drugi zachęcam do odsłuchania dokładnie tego samego przytoczonego przez Ciebie fragmentu, tylko bez ucinania kontekstu, przecież Trzewik wyraźnie nawet dopowiada liczbę stron instrukcji. To w ogóle byłoby absurdalne gdyby jakiekolwiek wydawnictwo robiło taki temat z przekazem, że nie robią błędów i jednocześnie omawiając poszczególne przypadki.

Po drugie cofnij się kilka stron wstecz gdzie sam pisałem o erracie do Wiedeńskiego, no to chyba logiczne, że te błędy mi przeszkadzają i nie zaklinam rzeczywistości. Podobnie mapy do Smartphone'a.

To czego nie lubię to powielanie niesprawdzonych informacji typu "przecież Portal sam twierdzi, że nie popełnia błędów" po czym brakuje dowodów. Można dyskutować czy dużo czy mało, ale trzymajmy się faktów.
Ostatnio zmieniony 22 lip 2021, 22:27 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kwestor »

O znalazłem, to jest nagranie z livestreamu z otwarcia pre-orderów: https://youtu.be/c6TCGEA4d6c?t=957

I rzeczywiście się Prezes przejęzyczył i powiedział Haroken. Myślę, że powinni w tej sytuacji zatrzymać cały stream i odwołać pre-ordery do czasu wystosowania erraty.

A w kontekście odpowiedzialności za jakość druku międzynarodowego: tak, można jak najbardziej wymagać od Portalu (Galakty, LDG etc) żeby jakość przez nich wydawanych gier była dobra, ale w przypadku, gdy cały druk międzynarodowy jest słabej jakości, to czego się spodziewamy? Że wydawnictwo zrezygnuje z wydawania już wydrukowanej gry? Weźmie stratę na siebie? Przestanie wydawać gry danego wydawcy? Bo nie wierzę, że umowy z wydawcami zagranicznymi na druk wspólny pozwalają na niezapłacenie za grę bo plansze są na słabej tekturze albo jakaś figurka jest brzydka. Nie wspominam już o kolorach, bo tu któryś wydawca ostatnio mówił, że każda umowa z drukarnią ma zapis, że kolory się mogą różnić od tych z poprzednich druków.

PS: Ten sam filmik, parę minut dalej: https://youtu.be/c6TCGEA4d6c?t=1295, jest już Harkonnen, nawet automatyczne napisy YT zrozumiały.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3560
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1058 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: psia.kostka »

jestesmy skazani na bylejakosc
;)
Spoiler:
Czekam na "Made in Boland" :roll:
Produkt, ktory mial zawojowac SdJ.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

Pewien User na piątkowym live napisał taki oto komentarz:
@Portal Games PL za obraze katolicyzmu nie kupie juz zadnej gry z waszej stajni!!! I nie mowie tutaj o tytule odcinka tylko pieknym przejawem inteligencji stakeholdera na fb -.-
Czy ktoś wie o co chodzi i co Trzewik znowu nieopatrznie chlapnął na swoim koncie FB które już zostało zablokowane?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

japanczyk pisze: 26 lip 2021, 13:24
BOLLO pisze: 26 lip 2021, 13:16 Pewien User na piątkowym live napisał taki oto komentarz:
@Portal Games PL za obraze katolicyzmu nie kupie juz zadnej gry z waszej stajni!!! I nie mowie tutaj o tytule odcinka tylko pieknym przejawem inteligencji stakeholdera na fb -.-
Czy ktoś wie o co chodzi i co Trzewik znowu nieopatrznie chlapnął na swoim koncie FB które już zostało zablokowane?
Konto jest dostepne, ale Ignacy usunal widocznosc posta https://www.facebook.com/ignacy.trzewiczek

Ogólnie to jego prywatne zdanie ;-)
Jesteś pewien czy ten wpis jest/był prawdziwy i to on sam go wpisał i udostępnił?
Awatar użytkownika
StanKoko
Posty: 205
Rejestracja: 27 lis 2020, 23:33
Lokalizacja: Berlin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 4 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: StanKoko »

Jak będąc prezesem firmy, która ma mimo wszystko zasięg międzynarodowy można powiedzieć cos takiego? Patrząc na kampanie Robinsona i takie wypowiedzi to widać, ze to firma troche niedostosowana do naszych czasów i raczej pewnego poziomu nigdy nie przebije, bo Prezes nie jest na to mentalnie gotowy, a on tam praktycznie za wszystko odpowiada.

PS. Czy to sytuacja podobna do tej z Daniele Tascini? Beda jakieś poważniejsze konsekwencje niz oburzony widz?

edit: O ile to prawda z tym wpisem, ale tak jakoś mnie rozbawił, ze się nie powstrzymałem od posta.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Seykan »

japanczyk pisze: 26 lip 2021, 13:24
Konto jest dostepne, ale Ignacy usunal widocznosc posta https://www.facebook.com/ignacy.trzewiczek

Ogólnie to jego prywatne zdanie ;-)
XD o kurde, to wygląda na jakiś trolling, takiej pasty bym się na Wykopie spodziewał^^
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

Seykan pisze: 26 lip 2021, 13:47
XD o kurde, to wygląda na jakiś trolling, takiej pasty bym się na Wykopie spodziewał^^
Też tak mi się wydaje....Trzewik jaki jest każdy wie. Że ma 2gą żonę i nie kryję się ze swoimi poglądami na różne tematy polityczno-duchowe też każdy kto go zna wie. Ale taki wpis raczej by się u niego nie pojawił. No chyba że chlapnął sobie szklaneczkę za dużo i coś go ukuło w serduszko. Tak czy inaczej sprawa nie fajna i powinien to sprostować.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bruno »

Moim zdaniem fejk - zbyt poprawna ortografia :mrgreen:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Obstawiam, że to nie fake. Przy czym zastanawiające w jakim kierunku ewoluuje ten wątek na forum, od błędów w instrukcji do krytyki osobistych poglądów właściciela wydawnictwa...
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 728
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Seykan »

pcyzm pisze: 26 lip 2021, 14:01 Obstawiam, że to nie fake. Przy czym zastanawiające w jakim kierunku ewoluuje ten wątek na forum, od błędów w instrukcji do krytyki osobistych poglądów właściciela wydawnictwa...
W końcu temat woła o ogarnięcie się Portalu, a Portal jakby nie było to głównie Trzewik :P
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: BOLLO »

pcyzm pisze: 26 lip 2021, 14:01 Obstawiam, że to nie fake. Przy czym zastanawiające w jakim kierunku ewoluuje ten wątek na forum, od błędów w instrukcji do krytyki osobistych poglądów właściciela wydawnictwa...
Kierunek jeszcze jest ok "Portal Ogarnij się" i prezes na czele tejże firmy mieszczą się jak najbardziej w ramach tego wątku. A z osobistymi poglądami to nie tak do końca , bo jeżeli je upubliczniasz to już nie są tylko twoje. Ale nie rozpisujmy się do puki cała sprawa nie zostanie zbadana i potwierdzona. Najprościej zapytać o to samego autora.
Po jego urlopie nie omieszkam się zapytać co autor miał na myśli i czy to faktycznie jego wpis. Mam jednak nadzieję że mnie wyśmieję że to łyknąłem za możliwość prawdy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4729
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Mr_Fisq »

japanczyk pisze: 26 lip 2021, 13:24 Konto jest dostepne, ale Ignacy usunal widocznosc posta https://www.facebook.com/ignacy.trzewiczek
Ogólnie to jego prywatne zdanie ;-)
Jeżeli to post z jakiejś prywatnej dyskusji, to mimo mojej największej niechęci do tego typu wypowiedzi (treść + forma), nie przekreślał bym Poralu z jego powodu. To Ignacego problem na co po pluje w "domowym zaciszu"...

Oficjalnie to tylko popierali Strajk Kobiet :)
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Zablokowany