Neuroshima Hex! (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

trzewik pisze:
Natomiast jeśli ALF używa wyrazów rodem z czasopism FAKT i SUPER EXPRES i uznaje to za BULWERSUJĄCE, ocenia grę po folii, pomijając faktopinii jakie zbiera od ponad roku, to cóż, pozostaje tylko skomentować to tak, jak skomentowałem. Super Expres to nie jest rejon, który uważamy za szczególnie szacowny i wart naszej uwagi.

To juz druga Pańska bardzo arogancka wypowiedż na temat mojej osoby. Nie ukrywam ,ze jest mi przykro.

No coz udalo sie Panu. Skutecznie mnie Pan przekonal na temat co mam myslec o wydawnictwie portal.


Mimo wszystko pozdrawiam

ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: scarneck »

A pal sześć tę folię i postawę wydawcy- chyba wszystko sobie wyjaśniliśmy więc nie ma co wiercić dziury w brzuchu.

Mam inne pytanie (być może trzewik odpowie być może nie).
Czy drodzy gracze uważacie, że w wyniku zdobywania kolejnych punktów na rynku międzynarodowym Portal zdecyduje się wypuścić NS Hex UD (ultra deluxe ;) )- tak żeby pochwalić się wszystkim na targach w Essen?

Z planszą i żetonami tej jakości co we wspomnianym Wysokim Napięciu czy GoTcie? Z ładnymi, żywymi kolorowymi grafikami na żetonach etc? Być może w nieco większym rozmiarze? Była podobna dyskusja o Gliku. Czy uważacie że podrasowana NS Hex też by się przydała? Czy czegoś wam brakuje w wykoananiniu, czy jest dobrze taka jak jest?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

scarneck pisze:Czy czegoś wam brakuje w wykoananiniu, czy jest dobrze taka jak jest?
Ładniejsze wydanie na pewno by nie zaszkodziło. Na rynku europejskim niedoróbki dotyczące wydania mogą niepotrzebnie popsuć grze opinię.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
trzewik

Post autor: trzewik »

Drogi Alfie, obraziłem Cię celowo, celowo wywołałem tą burzę, tak jak ty celowo zaatakowałeś HEXa pisząc o bulwersującej folii. Jestem zwarty i gotowy do przeprosin, jeśli tylko sam przyznasz, że z tą bulwersacją to jednak przesadziłeś.

Moim zdaniem przesadziłeś i ja celowo też przesadziłem, żeby ci pokazać jak to jest, jak ktoś przesadzi.


Jeśli chodzi o edycję na Essen, to pracujemy nad tym, jakie będa losy, nie wiem na razie. Będziemy informować na bierząco. Jest możliwość, że przygotujemy na Essen edycję na znacząco wyższym poziomie edytorskim, która oczywiscie niestety bedzie droższa, bo włożymy o wiele więcej środków w produkcję.
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Mnie się Ignacy wydaje, że rynek wszedł w ta fazę, w której pieniędzy jest wystarczajaco dużo i klienci zaczynają sobie cenić jakość. A wydawca może czuć się bezpieczny wydajac gre na wysokim poziomie edytorskim. Raczej węszyłbym powolny spadek zainteresowana grami Taniej Serii, tym bardziej, że są z nia problemy. Tak że czekam na Neuroshimę UltraGTX 8800 R600
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Różnica polega na tym, że ja tylko skrytykowałem produkt a Pan obraził mnie osobiście, ad personam.


Przeprosiny oczywiście przyjmuję Jednoczesnie przyznając ,że moje okreslenie bulwersujący moze rzeczywiscie nie było adekwatne co do wagi uchybienia jakim było nie foliowanie gry.


Po wzruszającym pojednaniu na forum

pozdrawia ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Mi sie nadal marzy wersja z figurkami :D (tak, tak - wiem, przeciez zetony sa ukryte - ale mozna zastapic je kartami i wtedy na plansze pojda figurki). Echhh marzenia :P
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Czy ja wiem, czy jakaś wersja deluxe jest w ogóle potrzebna... Osobiście NH kupiłem szybko, zagrałem szybko i szybko polubiłem, ale czy kupiłbym drugi, droższy egzemplarz tylko dlatego, że ma żywsze kolory? Wątpię.

No chyba, że wydawnictwo zdecyduje się na NH 2.0, wówczas możnaby faktycznie pomyśleć o lepszym wykonaniu. Z drugiej strony obecna cena za obecne wykonanie nieomal w pełni mnie satysfakcjonuje (no, może trochę przeszkadzają te dziwne, metalowe złączenia przy wskaźnikach obrażeń).
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

AvantaR pisze:Mi sie nadal marzy wersja z figurkami :D (tak, tak - wiem, przeciez zetony sa ukryte - ale mozna zastapic je kartami i wtedy na plansze pojda figurki). Echhh marzenia :P
Wg mnie bylby to nietrafiony pomysl. W tej chwili gra jest przejrzysta i wszystko widac. Jakby byly jakies figurki i do tego karty obok, to by duzo gorzej bylo widac ktora figurka jakie ma wlasnosci. Chyba, ze opisac je jakos na podstawkach, ale to chyba nie warte swieczki.

Wersje Ultra z lepsza grafika bym z pewnoscia kupil. Gra jest na pewno warta wydania w lepszym wydaniu.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Chociaż nie znam tej gry to chętnie się wypowiem:)


Kompletnie nie ma sensu moim zdaniem wydawać NSH w ulepszonym jakosciowo wydaniu bez modyfikacji/uaktualnienia zasad i/lub dodania nowej armii , powiekszonej planszy etc.


Podsumowując wersja Deluxe MUSI moim zdaniem posiadać coś dodatkowego niz 1.0. No a Przede Wszystkim musi byc foliowana;))))))


ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Na Pionku widziałem ze sześć oficjalnych nowych Armii, tak że z nowościami nie byłoby problemu.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
trzewik

Post autor: trzewik »

To są armie z dodatku, który szykujemy a nie z nowej wersji NSH.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

trzewik pisze: Jeśli chodzi o edycję na Essen, to pracujemy nad tym, jakie będa losy, nie wiem na razie. Będziemy informować na bierząco. Jest możliwość, że przygotujemy na Essen edycję na znacząco wyższym poziomie edytorskim, która oczywiscie niestety bedzie droższa, bo włożymy o wiele więcej środków w produkcję.
Z całym szacunkiem - boję się czy to nie będzie początek końca Portalu. Jak na razie wygląda że Portalowi nie udaje się zbyt dobrze szukanie wydawców/drukarni którzy by wywiązywali się z zadań choćby dostatecznie. Włożenie 'o wiele więcej środków' w coś co i tak nie będzie powalało może być trudniejsze do zamortyzowania niż 'o wiele mniej środków' w dobrych grach... a czasu na testy danej drukarni chyba już zbyt dużo nie ma... Może Galakta odsprzeda swoje kontakty? :D
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

W razie potrzeby drukarnia sie znajdzie - o czym Trzewik wie ;-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

A z tym dodatkiem to ciekawa sprawa (oczywiście od razu zaznaczę, że na pewno go kupię). Wręcz taki paradoks. Bo jeśli zostanie od wydany w ładniejszej formie, niż podstawka, to będzie się strasznie wyróżniał i powstanie pytanie, czy nie można tak było od razu. Jeśli zaś zostanie wydrukowany tak, jak podstawka to powstanie pytanie, czemu upłynęło tyle czasu, a Portal stanął w miejscu pod względem edytorskim.

Ze swojej strony mam również nadzieję, że w dodatku znajdzie się coś więcej, niźli jakieś kolejne strony konfliktu. Gra ma potencjał, więc wierzę, że można sprzedać graczom jeszcze sporo fajnych opcji, które trudno sobie wydrukować z Sieci (wersja "samotnik", sytuacje wyjściowe do rozwiązania, zróżnicowany teren, może jakieś plastikowe figurki).
Awatar użytkownika
scarneck
Posty: 209
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: scarneck »

Dla nas nie ma sensu poprawiać bo i tak kto kupił to już ma. Ja nie mam co prawda, ale gdyby Portal wydał tę grę lepiej to też przecież nie obiecuję że kupię. Grę można ładnie przygotować właśnie pod kątem Essen- tym bardziej że ostatnio zapłonęło jasne światełko w tunelu.
Pomysł z figurkami jest do kitu, bo wprowadza chaos i nawet kierunki ataku ciężko pooznaczać a potem odczytać. Z jednym wyjątkiem. Warto by może rozpatrzyć plastikowe figurki-bazy, z obracanym na wałku licznikiem punktów wytrzymałości (albo czymś podobnym).
Grzegorz973
Posty: 122
Rejestracja: 30 maja 2007, 20:47
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: Grzegorz973 »

Jaka powinna być NS HEX "Deluxe"?:
-ładniejsza plansza i żetony
-więcej armii
-poprawione liczniki uszkodzeń

-większa plansza? Czy ja wiem... To, że szybko robi się "ciasno" jest nieodłącznym elementem zabawy IMHO. Chyba, że z dodatkowymi armiami wprowadzimy tryb gry dla - powiedzmy - sześciu graczy. Tylko czy to ma sens?
-figurki? Też się nie sprawdzą. Nie dość, że drogie, trzeba by jakieś podstawki przejrzyste zrobić itd, to nie ma zwyczajnie sensu, skoro jednostki raczej długo sobie nie żyją w tej grze. Zresztą bądźmy realistami, jeżeli chodzi o moce "Portalu" - fajnie zaprojektowane żetony to jest akurat jak najbardziej w zasięgu ręki.
-żetony terenu (coś jak w Memoir?) też ciężka sprawa. Gra jest szybka, prosta, plansza jest mała... Coś takiego wprowadzałoby chyba dużo zamieszania.

Tak więc moim zdaniem warto by poprawić warstwę wizualną NS, mechaniki zaś chyba ruszać nie warto - i tak jest bardzo dobra.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Grzegorz973 pisze: -żetony terenu (coś jak w Memoir?) też ciężka sprawa. Gra jest szybka, prosta, plansza jest mała... Coś takiego wprowadzałoby chyba dużo zamieszania.
Elementy terenu jak najbardziej - zawsze moga to byc zasady dodatkowe ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
ALF
Posty: 65
Rejestracja: 10 cze 2007, 14:15
Lokalizacja: K-PAX

Post autor: ALF »

Informuje wszem i wobec , ze ALF jednak sie przelamal i kupil neuroshime zorientowani wiedza ,ze to moze byc swietna dla mnie alternatywa w przerwach pomiedzy zajmujacymi artykulami w Super Expresie :) . Pytanie tylko brzmi czy to bedzie foliowany egzemplarz ?


Pozdrawia

ALF
Widziałem niebo. Anioły mi je pokazały. Chodzi o to żebym dla nich zabijał. No wiecie ... Oczyścił ten świat. Daję wam ostatnią szansę ... ŻAŁUJCIE ZA SWE GRZECHY !!
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Wow. Gratulacje dla Michała Oracza (autora) i Ignacego (wydawcy). Neuroshima Hex w Ideal Game Library Faiduttiego... Do czego to doszło. Super.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Obrazek
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Faktycznie. Szacunek 8)
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
ram
Posty: 201
Rejestracja: 29 lis 2005, 16:07
Has thanked: 103 times
Been thanked: 24 times

Post autor: ram »

:D Pod wrażeniem. Gratulacje !
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Ekspresowo przydzielany szacun, czyli Rispekt, ode mnie :D
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ