Wolsung: The Boardgame

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Wolsung: The Boardgame

Post autor: janekbossko »

Witam

wydaje mi sie ze byl juz założony temat o tej grze ale jakos nie moge go znalezc :?

w kazdym razie na jeden ze stron a mianowicie Krainie Gier znalazlem wstepna recenzje, a mzoe lepiej powiedziec "rzut okiem" na wersje pre-final :)

Jako ze sledze ten produkt juz dluzszy okres czasu dlatego tez chcialbym was zaprosic na...
http://www.krainagier.net/content/view/357/1/
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: maluman »

Zaczynam mieć awersję do gier, w których na siłę na pudełko wciska się xywy autorów. Mam smutne przeczucie, że Wolsung "powtórzy" sukces Pól ryżowych.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: janekbossko »

ja jednak pokladam w niej nadzieje, moze zupelnie niepotrzebnie ale jednak...

chcoiaz nie iwem czemu na samym pocztku skojarzyla mi sie gra z pewna staaara produkca portalu Machina ;)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: mst »

A ja trzymam kciuki aby Wolsung okazał się być jak najlepszy. Zastanawiam się tylko czy jeśli w Wojnach Ryżowych pomimo kilku lat testów nie uniknięto błędów np. w instrukcji to jaki wpływ na jakość Wolsunga będzie miał narzucony b.szybki termin realizacji.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: draco »

Mnie bardzo zastanawia dlaczego na pudełku podany jest czas gry 10-90 minut. Grafiki bardzo ładne. Jak będę miał czas, to przeczytam instrukcję.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: Al »

maluman pisze: Zaczynam mieć awersję do gier, w których na siłę na pudełko wciska się xywy autorów..


Nie rozumię rozumiem jak coś takiego może wywoływać awersję, skoro wszędzie dookoła pełno pseudonimów autorskich, aktorskich, piosenkarskich, piłkarskich i, i, i.
Jeśli autor chce nazywać się na swoim produkcie "Wacek Czesia" to dlaczego miałby sobie żałować ?
Nie rozumię rozumiem też co oznacza "wciskanie na siłę na pudełko", jak miałoby się to odbywać aby nie zostać określone "wciskaniem na siłę" ?

maluman pisze:Mam smutne przeczucie, że Wolsung "powtórzy" sukces Pól ryżowych.
Tego też nie rozumię rozumiem - co chcesz przez to powiedzieć ? Że Pola ryżowe nie odniosły sukcesu ? Skąd takie informacje ? Masz gdzieś jakieś statystyki sprzedaży ? Wydaje mi się, że gra wyszła stosunkowo niedawno. Słyszałem już bardzo pozytywne komentarze dochodzące zza zachodniej granicy, a Essen za pasem.

No i czym wytłumaczysz to "smutne przeczucie" ? Miał ktoś w rękach ? Grał ktoś ?
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: Neurocide »

Widzę, że na zamieszczonych zdjęciach, karty w grze nie posiadają zaokrąglonych rogów. Rozumiem, że krągłości kart wpływają na cenę produktu, lecz wiem też z doświadczenia, że karty w kant cięte szybko ulegają uszkodzeniu. Czy te zdjęcia pochodza z finalnej produkcji czy z e egzemplarza do testów.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: khaox »

Zdjecia, ktore umiescilem w recenzji sa z prototypu z prawie ostateczna grafika. Mialy byc dolozone drobne poprawki poprawiajace czytelnosc 2-3 elementow. Zdjecia na BGG pokazuja karty z zaokraglonymi rogami, wiec mysle ze nie bedzie zle :)

Tak swoja droga nie wydaje mi sie, zeby podzielilo losy Rice Wars'ów. O ile wojny nie byly takie zle moim zdaniem o tyle mialy duuuzo niedociagniec, ze ostatecznie nie mielismy nic co by gre wyciagalo z poziomu "srednio i niedorobki". Tutaj na pewno plusem jest grafika, tzn licze, ze masowa produkcja bedzie rownie ladna co prototyp. Co do instrukcji... najpierw grę mi wytłumaczono, później czytalem instrukcje... i wydaje mi sie, ze łatwiej będzie wchodziła do głowy mając planszę przed sobą.
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: kmiernik »

Już o tym kiedyś było, ale ja także mam awersje do ksywek na pudełku. Z ciekawości zadałem sobie trud przejrzenia pudełek pierwszych 40 gier na BGG i nie znalazłem ani cienia tego dziwnego zwyczaju. Nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek widział gry, poza produkcjami "Kuźni Gier", w których ktoś to stosował. Dla mnie pierwsze wrażenie, gdy widzę coś takiego, jest oczywiste: gra zrobiona przez kolegów dla kolegów. Nie wiem czy dokładnie o to chodzi wydawnictwu... W każdym razie chętnie dowiem się o dalszych losach Wolsunga.
Awatar użytkownika
neishin
Posty: 17
Rejestracja: 29 cze 2004, 19:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: neishin »

Save the cheerleader
Save the world
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: maluman »

Al pisze:
maluman pisze: Zaczynam mieć awersję do gier, w których na siłę na pudełko wciska się xywy autorów..
Nie rozumię rozumiem jak coś takiego może wywoływać awersję, skoro wszędzie dookoła pełno pseudonimów (...)
Kmiernik to trafnie ujął. Poza tym pierwszą grą gdzie się z tym spotkałem był Wiochmen Rejser i później "Najbardziej oczekiwana gra roku 2007" czyli... "Na sygnale"... bleeee. Chciałbym podkreślić że moje odczucia są subiektywne (by definition).
Al pisze:
maluman pisze:Mam smutne przeczucie, że Wolsung "powtórzy" sukces Pól ryżowych.
Tego też nie rozumię rozumiem - co chcesz przez to powiedzieć ? Że Pola ryżowe nie odniosły sukcesu ? Skąd takie informacje ? Masz gdzieś jakieś statystyki sprzedaży ? Wydaje mi się, że gra wyszła stosunkowo niedawno. Słyszałem już bardzo pozytywne komentarze dochodzące zza zachodniej granicy, a Essen za pasem.
No i czym wytłumaczysz to "smutne przeczucie" ? Miał ktoś w rękach ? Grał ktoś ?
Moje przeczucie wytłumaczę tym co o grach czytam i nie mają nic do rzeczy statystyki sprzedaży. Tak samo na filmy nie chodzę kierując się Box officem, tylko konkretnymi opiniami.
Przed premierą "Przeklętej kopalni" też był 'hype' (no może mini hype). Więcej się na to nie nabiorę. Czytam uważnie opinie o grach i jeśli przeczytam kilka pozytywnych z konkretnie wymienionymi walorami od osób, które mają ugruntowaną pozycję wśród graczy (przypomnę np. Kazaam które było chwalone przez nowych forumowiczów) to chętnie spojrzę na grę, choć nadal z rezerwą.
Może bez sensu wogóle w ogóle się odzywałem, bo znów sypnąłem jadem, ale z czegoś to wynika. Obym kiedyś powiedział to co Tomaszewski bo pierwszych sukcesach Benhakkera "Tylko krowa nie zmienia poglądów".

PS: Ja nie rozumiem, ty nie rozumiesz, on nie rozumie itd...

m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: Al »

maluman pisze:
PS: Ja nie rozumiem, ty nie rozumiesz, on nie rozumie itd...m.
Skąd ja to wiedziałem, że to właśnie Ty zwrócisz mi uwagę ? :lol:

Jad masz w genach :lol: i prawo do jego rozsiewania po świecie (niestety).

No ale najważniejsze, że mnie zrozumiałeś ;-)
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: Neurocide »

Te Ksywy sa umieszczone pomiędzy nazwiskami, więc w czym problem? Trzy pierwsze pseudonimy dobrze są znane w środowisku graczy RPG, bywalców krakowskich i ogólnopolskich konwentów. Prawdopodbnie chodzi tu własnie o fandomową manierę, bo: Lucek, to aktywny krakowski działacz, Garnek, to twórca Wolsunga jako całego konceptu świata, zas Puszon to totalna legenda - wydawca, organizator, autor tekstów, fandomowiec najczystszym tego słowa znaczeniu. Jasne, na polu planszowym może budzić to z dziwienie, ale to dosyć stara gwardia RPG, w tym półświatku najlepiej rozpoznawana włąsnie po ksywach - bo krócej, bo bez dystansu.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: maluman »

Neurocide pisze:Te Ksywy sa umieszczone pomiędzy nazwiskami, więc w czym problem?(...)
Problem jest tylko jeden dla mnie - najlepszą grą 'z ksywkami' w jaką grałem był Wiochmen Rejser (jedyna, w którą zagrałem więcej niż raz - zagrałem w nią dwa razy), dlatego napisałem że "zaczynam mieć awersję". Można oczywiście dorabiać do tego różne ideologie - mniej lub bardziej trafne.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: Neurocide »

Generalizacja źródła bodźca?
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: maluman »

Nie miałbym nic przeciwko temu, a wręcz prosiłbym o to, aby moderator wyciął z tego wątku (lub przeniósł do innego wątku) wszystkie moje głupie wypociny na tematy nie związane z merytoryczną wartością gry Wolsung: The Boardgame. Łącznie z niniejszym postem.
:oops: :oops: :oops:
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: kmiernik »

Neurocide pisze:(...)Trzy pierwsze pseudonimy dobrze są znane w środowisku graczy RPG, bywalców krakowskich i ogólnopolskich konwentów(...)
Czyli niejako potwierdzasz moje odczucia. Gra zrobiona przez kolegów dla kolegów: dla graczy RPG i bywalców konwentów. Mam nadzieję, że ktoś powie jak sprawuje się to co jest w pudełku. Może gra sama w sobie jest dobra?
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: khaox »

kmiernik pisze:Mam nadzieję, że ktoś powie jak sprawuje się to co jest w pudełku. Może gra sama w sobie jest dobra?
Mam w zasadzie 2 mozliwości ... posądzić Cię albo o nieumiejętność korzystania z wyszukiwarki internetowej albo przewiniecia wątku do 1 posta ;)

Poza tym, po 1 rozgrywce wylądowała na mojej wishliscie ... a po nieformalnej (z watku na BGG) obietnicy autorow, ze moze kiedys jakos powstanie dodatek ... podskoczyla jeszcze wyżej.
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: kmiernik »

Wbrew pozorom umiem znaleźć pierwszy post i nawet przeczytać recenzję. Oczywiście czekam na więcej opinii o samej grze, na razie jest jedna. Trudno na tej podstawie wyrobić sobie zdanie.
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: assurbanipal »

Wiadomo kiedy to ma wyjść i ile będzie kosztować?
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: mst »

Premiera zapowiedziana jest na Essen.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
neishin
Posty: 17
Rejestracja: 29 cze 2004, 19:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: neishin »

Czyli nikt nie pofatygował się, żeby wpisać w googla "Rice Wars recenzja":D

http://paradoks.net.pl/read/8525?sess_id=449691360
Save the cheerleader
Save the world
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: kmiernik »

Świetnie, tylko, że temat wątku to "Wolsung: The Boardgame"...
Awatar użytkownika
neishin
Posty: 17
Rejestracja: 29 cze 2004, 19:04
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: neishin »

Eh, mój błąd, pomyrgało mi się:D
Save the cheerleader
Save the world
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Wolsung: The Boardgame

Post autor: sipio »

Już trochę mineło od premiery, czy może ktoś już może podzielić sie swoimi wrażeniami.
ODPOWIEDZ