Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

arturmarek pisze: 06 paź 2022, 10:46 W temacie bardziej ludzkim, to przesłuchałem ostatnio wywiady z Kaczmarem i Gambitem u Piotrka z Planszowych Newsów i dziwię się jak dorośli ludzie potrafią przejmować się pierdołami. Kaczmar ma zepsuty weekend, bo ktoś mu wytknął błędy, po czym w ogóle wchodzi w dyskusję i robi jakieś osobiste wycieczki w stronę internetowego anonima. Gambit się stresuje, że ktoś w internecie napiszę, że się sprzedał za grę za 200 zł. Ogólnie z tym "sprzedawaniem się za grę" to dla mnie jest hit, samo nakręcenie i złożenie materiały to pewnie ze 3h, nie mówiąc o graniu. Komu by się to chciało robić za grę, zakładając, że ta gra go niezbyt interesuje, poza jej wartością monetarną? Co do krytyki, to jeśli nie w niej żadnej merytoryki, tylko jad, to po co w ogóle się tym przejmować? Przecież to jest jeden komentarz na kilka tysięcy oglądających....
Problem jest taki, że w życiu osobistym mamy tyle bodźców, często również negatywnych jak wojna na Ukrainie, Rosja i atom, inflacja, niepewna zima, rządy z dupy przez ostatnie 70 lat w Polsce, etc., że nawet taka mała niby bezsensowna krytyka od "fana" potrafi człowieka dobić.
Siedzisz nad materiałem XX godzin (bo w początkowych stadiach, a może nawet później, musisz poświęcić sporo czasu, żeby to jakoś wygladało), a mistrz sprzed TV albo ekranu napisze Ci, że "w dupie byłeś i gówno widziałeś" i zaczynasz myśleć po co to wszystko robisz. Jestem w stanie zrozumieć twórców. Czego jednak nie trawię, to zadufanie i nie posypywanie głowy popiołem, że coś zrobiło się źle lub oszukiwanie ludzi (vide co przeczytałem o GTTV - żałość i dwa metry mułu... Ale o Piotrku miałem zdanie, że sprzedałby dużo a może nawet wszystko co by mógł ;))
SosnowyPatyk pisze: 06 paź 2022, 11:34 Taki suplement do moich poprzednich wypowiedzi jeszcze : A ja teraz w przerwie w pracy, szukając info o jednej grze, natrafiłem na kanał Argo Nawija i jaki koleś ma głos genialny, który mógłby być wykorzystywany jako lektor. W ogóle to wydaje mi się, czy to podobieństwo, czy to on w Telezakupach był głosem lektora :mrgreen:
Argo nawija tak, że mógłby czytać ulotki z leków w radiu - gdzie liczy się czas na przekazanie reklamy - "Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu"

Niestety ja nie zauważyłem niczego interesującego w jego treściach albo nie poświęciłem im wystarczająco dużo czasu.
Ostatnio zmieniony 06 paź 2022, 11:39 przez miker, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

kuba32 pisze: 06 paź 2022, 11:00 Ja za to polecam fanpage na FB Pana Pandy, który to pojawia się na kanale wspominanego wyżej Kaczmara, akcja z Northgardem i spięcia dup ludzi powiązanych z CzachaGames 10/10 :lol:
Widziałam te komentarze i trochę nie rozumiem reakcji właściciela wydawnictwa. Panda robi memy z różnych wydawnictw, innych recenzentów i sytuacji w świecie planszowym. Foch Czachy pokazał tylko, że za grosz nie mają do siebie dystansu.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 2036 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

arturmarek pisze: 06 paź 2022, 10:46 Akurat w przypadku Gambita to zupełnie nie rozumiem czemu zbieżność gustów miałaby pomagać w oglądaniu. Tomek tak dokładnie (żaby nie pwoiedzieć do znudzenia) tłumaczy co mu się podoba, a co nie, że w sumie to czy jemu się to podoba czy nie to ja mam w D. Ważne jest jak opisuje mechaniki/odczucia.
Opis mechaniki to mam na pudełku ;p A właśnie ocena i odczucia są podstawą. Dla Gambita w tytule X dana rzecz to nie jest problem, dla mnie jest w tym, w innym nie było bo coś tam. Dla mnie jest w Y już za duża losowość, ale dla Gambita jest spoko. Jest wiele płynnych spostrzeżeń, których nie da się potraktować 0/1. Przez takie właśnie rozjazdy wpadłem kilka razy na minę. Ocena to tylko wypadkowa spostrzeżeń. Dlatego po recenzji Gambita mam większy dysonans z danym tytułem, bo muszę robić jeszcze rozkminę na poziomie hmm czy to jest już dla mnie problem czy nie i przypominać sobie jakiś inny tytuł, który recenzował Gambit by móc sie odnieść, a w który grałem najlepiej itd.

W sumie jak masz w D czy mu się podoba czy nie, to w sumie jego odczucia nie są niczym innym, więc czemu ich nie traktujesz tak samo? Są personalne.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

SosnowyPatyk pisze: 06 paź 2022, 08:23 Obejrzałem BOLLO z jego Wyprawą do Eldorado i ogólnie odczucie jest fajne, a spodziewałem się kontrowersyjnego kanału :)
Nie no palenia na stosie niewiernych raczej nie planuje :mrgreen:

Ale bardzo fajnie że widzowie są wyrozumiali na początku i piszą w sumie pozytywne komentarze. Pomysł na kanał mam jak go rozwijać, materiału (gier i tematów) na conajmniej 3lata nagrywania również mam, chęci są....nawet błogosławieństwo żony jest (co nie jest takie oczywiste). Brakuje jedynie czasu. Przy dużej rodzinie to właśnie czas jest najcenniejszą walutą. Dlatego nie spinam się i nagrywam kiedy:
a) mam czas (przeważnie to godz 21-2:00)
b) mam ochotę
c) nie jestem nikomu już danego dnia potrzebny (rzadkość)

W niedalekiej przyszłości chciałbym spróbować sił w tłumaczeniu zasad i przykładowa rozgrywka w której omówiłbym zasady podczas grania na 2 ręce.
Cos `ala cykl Granie w Chmurach z którego bardzo często korzystałem. Ale czytając jak przy tak ciężkim filmie z tłumaczeniami dostaje się po głowie to nie wiem czy iść w tę przepaść :mrgreen:

caro pisze: 05 paź 2022, 16:07 podobno nie wysyłane nagrody w konkursach (choć to akurat tylko plotka).
To po co w ogóle o tym piszesz? :)
[/quote]
W jednym z odcinków wygrał Karol S i nawet mój rocznik w niku i poczatek @ nawet mój...a że brałem udział w Top50 widzów to uznałem że wow wygrałem. Napisałem do Piotra informacje że nie jestem pewien ale "chyba" wygrałem grę w konkursie. Cisza. Napisałem na forum PW. Cisza. Napisałem na FB z konta koleżanki (bo jeszcze nie założyłem). Cisza. Napisałem na @ TOP50 gier widzów.....zgadnijcie jaka była odpowiedź?
Spoiler:
Blue pisze: 05 paź 2022, 19:38 Kaczmar ma praktycznie 2 razy(jak idzie o powierzchnie kadru) większą kartę, 2 razy większą czcionkę a karta jest mniej czytelna niż ta od kostek.

O ile rozumiem że tak mogło być 5+ lat temu, bo sprzęt drogi itp, to teraz...

O np BOLLO - teraz odpaliłem film i jestem w stanie przy tak drobnej czcionce w kadrze czytać instrukcję.
Co do Kaczmara i jego najnowszego filmu o N Lockdown. To widziałem go zanim pojawiły się tutaj głosy. Faktycznie i ja zwróciłem na jakość obrazu swoją uwagę. Może to przez światło (za mocne) a może przez to że źle mu się wyrenderowało (nie ta rozdzielczość). Raczej obstawiłbym na źle dobrane światło albo ustawienie jasności w aparacie. Szkoda mi Kaczmara bo chłopak się strasznie napracował samym nagraniem a gdzie jeszcze montaż....a tu taki klops. Ale widząc po komentarzach na YT to nikt nie widzi problemu i ludzie są raczej wdzięczni więc jest ok. Pewnie zależało mu na szybkiej wideoinstrukcji i szybko nagrywał żeby być "pierwszym". Ja tak zrobiłem na próbę z unboxingiem do BRW i faktycznie kliknięcia były. Więc coś co jest nowe i na
kamiya pisze: 06 paź 2022, 08:03 Podkastu "Ja Nerd" którego byłem ciekawy - dużo jeżdzę samochodem i słucham różnych rzeczy ale tego nie dałem rady.
czasie ma hype i tak dalej będzie się klikało. Ale Kaczmara lubie i szanuję więc taką wpadkę traktuję raczej jako "wypadek przy pracy".
Mam bardzo podobne odczucia jakby Piotr miał 2 twarze. Szkoda bo zrobił sporo dobrego dla tego hobby, ma charyzmę, na dryg, kamera go lubi, ma rewelacyjny flow (zazdroszczę)....wszystko wydawać by się mogło że jest extra. Ale gdzieś tam coś jest nie tak.....wypalenie, hobby jako biznes,zadufanie w sobie? Mam nadzieję że dawny Piotrek wróci i będzie dobrze.
VivoBrezo pisze: 06 paź 2022, 08:15 A ja stanę w obronie Ani, bo widać że wkłada w swój kanał dużo serca. Poza tym to jedna z najcieplejszych i najmilszych osób jakie poznałem na planszówkowej tubie. No i bardzo lubię materiały w których konfrontuje rożne gry. Brakuje takich treści.
Także proszę dać kanałowi szansę :)
Potwierdzam. I pomocna jeżeli chodzi o porady dotyczące prowadzenie YT. :mrgreen:
SoloGram pisze: 06 paź 2022, 09:04 Nie wiem, jak ta kwestia wygląda u innych, ale u mnie niestety prywatne życie i obowiązki zazwyczaj uniemożliwiają nagrywanie w jakichś sensowych godzinach, w których umysł funkcjonuje sprawniej. Rekord pobiłem przy Barrage, który skończyłem o 4:00 nad ranem... a już o 6:00 trzeba było wstawać
Wiem że widza to kompletnie nie interesuje i ma prawo oczekiwać uśmiechniętego , elokwentnego i rzetelnego prezentera....ale faktycznie z godzinami nagrań i obróbką i u mnie jest ten sam problem jak wcześniej pisałem. Myślę że człowiek jest to w stanie rozumieć jedynie jak sam weźmie kamere do ręki. Do niedawna sam "psioczyłem" na jakieś pierdoły u prezenterów. Odszczekuje wszystko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1235
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Ktoś tu wcześniej pisał krytycznie o reaktywowanym formacie rewizji u Gambita i muszę się zgodzić z przedmówcą.
Gambit nie idź tą drogą. Nuda panie, nuda. Po drugim odcinku Twoja pozycja mojego ulubionego recenzenta z polskiego YT uległa zachwianiu. ;-)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bart Henry »

Shodan pisze: 06 paź 2022, 14:49 Gambit nie idź tą drogą. Nuda panie, nuda. Po drugim odcinku Twoja pozycja mojego ulubionego recenzenta z polskiego YT uległa zachwianiu. ;-)
Oj, chyba nie była to mocna pozycja, skoro chwieje się już po dwóch odcinkach, które nie trafiły w gusta. ;)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Blue »

BOLLO pisze: 06 paź 2022, 13:33 Ale Kaczmara lubie i szanuję więc taką wpadkę traktuję raczej jako "wypadek przy pracy".
Jak pisałem też go lubie pomimo tego co napisałem, tym niemniej ja mam wrażenie że to nie jest pojedyncza wpadka - obejrzałem inna materiały i wszędzie jest podobny problem, raz widoczny bardziej raz mniej(głownie jak idzie o przepały), ale ta jakość(rozdzielczość/ostrość) jest niestety sporo poniżej przeciętnej w każdym materiale. Tylko jak pisałem - kiedy jest kadr na gadającą głowę to nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, co innego jak chcę załapać o co chodzi w grze i fajnie by było móc łatwo przeczytać tekst z karty.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Shodan pisze: 06 paź 2022, 14:49 Ktoś tu wcześniej pisał krytycznie o reaktywowanym formacie rewizji u Gambita i muszę się zgodzić z przedmówcą.
Gambit nie idź tą drogą. Nuda panie, nuda. Po drugim odcinku Twoja pozycja mojego ulubionego recenzenta z polskiego YT uległa zachwianiu. ;-)
Kiedy zostanę profesjonalnym recenzentem gier planszowych na YT, będę pewnie bardziej zwracał uwagę ile osób uważa mnie za ulubionego recenzenta, albo będę robił wszystko, żeby suby i wyświetlenia się zgadzały. Przewiduję, że nastąpi to gdzieś w okolicach...nigdy :) A tak poważnie rozumiem, że komuś może nie podobać się rodzaj materiałów, kierunek w jakim zmierzam, czy nawet to co mówię w materiałach. Ale ja to robię hobbystycznie. Nie dla hajsu, fejmu, czy nagród. Jeśli ludzie mnie będą oglądać i będą uznawać to co robię za przydatne, będę się cieszył. Jeśli nie, to pewnie kiedyś zgaszę światło i tyle. Care box is empty. :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Gambit pisze: 06 paź 2022, 18:53 kiedyś zgaszę światło i tyle. Care box is empty. :)
Z uwagi na szalejące ceny energii myślę, że wiele będzie osób częściej gaszących światło :mrgreen:
venomik
Posty: 564
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 253 times
Been thanked: 271 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: venomik »

Shodan pisze: 06 paź 2022, 14:49 Ktoś tu wcześniej pisał krytycznie o reaktywowanym formacie rewizji u Gambita i muszę się zgodzić z przedmówcą.
Gambit nie idź tą drogą. Nuda panie, nuda. Po drugim odcinku Twoja pozycja mojego ulubionego recenzenta z polskiego YT uległa zachwianiu. ;-)
To chyba nie ma się czym martwić - na ile rozumiem format to czeka Cię raptem 12 odcinków rozlozonych na cały rok i koniec serii ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

venomik pisze: 06 paź 2022, 19:55
Shodan pisze: 06 paź 2022, 14:49 Ktoś tu wcześniej pisał krytycznie o reaktywowanym formacie rewizji u Gambita i muszę się zgodzić z przedmówcą.
Gambit nie idź tą drogą. Nuda panie, nuda. Po drugim odcinku Twoja pozycja mojego ulubionego recenzenta z polskiego YT uległa zachwianiu. ;-)
To chyba nie ma się czym martwić - na ile rozumiem format to czeka Cię raptem 12 odcinków rozlozonych na cały rok i koniec serii ;)
Nie :)
venomik
Posty: 564
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 253 times
Been thanked: 271 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: venomik »

Shodan
A, to sorry, jednak musisz się martwić ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

venomik pisze: 06 paź 2022, 20:03 Shodan
A, to sorry, jednak musisz się martwić ;)
Generalnie nie musi się martwić. Musiałby tylko w przypadku, gdybym był jedynym recenzentem na YT. Na szczęście nie jestem :D A sam cykl ma być puszczany co miesiąc. Po prostu pierwsze 12 odcinków sięgać będzie 4 lata wstecz. Kolejne już tylko rok do tyłu.
Miszon
Posty: 2527
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

A mi dla odmiany się podobają te rewizje skrótowe i zbiorowe.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 2036 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

venomik pisze: 06 paź 2022, 19:55
Shodan pisze: 06 paź 2022, 14:49 Ktoś tu wcześniej pisał krytycznie o reaktywowanym formacie rewizji u Gambita i muszę się zgodzić z przedmówcą.
Gambit nie idź tą drogą. Nuda panie, nuda. Po drugim odcinku Twoja pozycja mojego ulubionego recenzenta z polskiego YT uległa zachwianiu. ;-)
To chyba nie ma się czym martwić - na ile rozumiem format to czeka Cię raptem 12 odcinków rozlozonych na cały rok i koniec serii ;)
W pierwszych 12 omawia gry z przekroju lat. Potem jak skończy to będzie rewizja gier, które recenzował rok czy dwa wcześniej. Póki będzie recenzował to rewizja będzie mogła trwać :)

Gambit, gadałem z żonką i w sumie wpadła na rozwiązanie problemu rewizji, który mnie najbardziej razi. Omawianiu gier, które już dawno spyliłeś i nie grałeś od tamtego czasu. Takie gry w ogóle nie mają sensu się pojawiać, gdyż w niektórych przypadkach sam mówisz, że już nawet nie pamiętasz o czym ta gra była albo lecisz na jakimś dawnym wspomnieniu. Rozwiązanie: Zagrać w te tytuły przed rewizją. Wtedy dla nich dostanę faktyczną rewizję. Wtedy dałeś X, a teraz po kilku latach i ponownym zagraniu oceniasz na Y. Dla mnie rewizja zyskałaby na wartości. Jest to dodatkowy narzut pracy, ale czego się nie robi dla dobrego materiału :twisted:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

Gambit jak można listę życzeń, to ja bym chętnie zobaczyła przegląd Twojej kolekcji :wink:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

eveni pisze: 06 paź 2022, 20:20 Gambit jak można listę życzeń, to ja bym chętnie zobaczyła przegląd Twojej kolekcji :wink:
Videoshelfie jest w planach. Od ponad pół roku :D
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1235
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Gambit pisze: 06 paź 2022, 20:08
venomik pisze: 06 paź 2022, 20:03 Shodan
A, to sorry, jednak musisz się martwić ;)
Generalnie nie musi się martwić. Musiałby tylko w przypadku, gdybym był jedynym recenzentem na YT. Na szczęście nie jestem :D A sam cykl ma być puszczany co miesiąc. Po prostu pierwsze 12 odcinków sięgać będzie 4 lata wstecz. Kolejne już tylko rok do tyłu.
Ponieważ mój feedback został całkowicie olany, to ja się obrażam ;-)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Bruno »

Shodan pisze: 06 paź 2022, 22:50 Ponieważ mój feedback został całkowicie olany, to ja się obrażam ;-)
Olany? Przecież dostałeś konkretną odpowiedź...
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 337
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 44 times
Been thanked: 85 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Reku_ »

Cóż to dziś za aktywność w tym temacie.

Ja tylko swoje zdanie wyrażę odnoście powyższych komentarz dotyczących:

Gambita - Nie rozumiem, że jeśli komuś się nie podoba format rewizji, to już miałby skreślać Tomka. Nie podoba ci się, to nie oglądaj tego filmu, poczekaj na recenzję. Straszne rzeczy.
Co do samych recenzji i gustów. Gusta Tomka i moje, też Tomka, się nie pokrywają w iluś tam punktach. Np. Nie pałam taką miłością do karcianek, Teraformację uważam za marny produkt i sporo różnych innych rzeczy. Ale co z tego? Recenzje Tomka są podzielone dla mnie na: 1. Czasem zabawny wstęp, 2. mało wartościowe omówienie gry, które zazwyczaj pomijam (wolę obejrzeć gdzieś gameplay choć by na popularny co raz bardziej kanał Gandalfa i Barolka), 3. najwartościowszą część - omówienie plusów i minusów gry. Z nich to dowiaduję się czy gra ma szansę mi się spodobać, 4. ocenę gry, to już ciekawostka raczej niż rzecz istotna. Gdybym sam miał zakusy na bycie recenzentem (Boże broń) pewnie właśnie recenzje robił bym jako dokładne omówienie plusów i minusów, to jak Gambit, tylko ocenę ocenę wystawiałbym w inny sposób.

Czacha Games - chłopaki są już chyba przewrażliwieni po tym hejcie sprzed dwóch, czy trzech bodaj lat. Nie są zbyt dobrymi marketingowcami. Prezes w wywiadach jest hmm... nieprzyjemny w odbiorze. Ale i tak mam sporo ich gier. Doceniam to w jaką stronę poszli i jakie gry wydają. Choć regularnie trafia im się jakaś wtopa, klops, niewypał. Northgard chyba jest właśnie w tej kategorii, wcześniej choćby Stroganov. Chociaż to nie są chyba złe gry.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 57 times
Been thanked: 35 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kamiya »

Ardel12 pisze: 06 paź 2022, 20:14 W pierwszych 12 omawia gry z przekroju lat. Potem jak skończy to będzie rewizja gier, które recenzował rok czy dwa wcześniej. Póki będzie recenzował to rewizja będzie mogła trwać :)
Show Must GO ON :)

Zanim dotrzemy do końca powtórek sprzed lat format może ewoluować. A jak zmniejszy się ilość tytułów do omówienia pewnie będzie i więcej konkretów i dłużej o danym tytule. To podniesie wartość takiego odcinka rewizji.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1235
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Shodan »

Bruno pisze: 06 paź 2022, 23:38
Shodan pisze: 06 paź 2022, 22:50 Ponieważ mój feedback został całkowicie olany, to ja się obrażam ;-)
Olany? Przecież dostałeś konkretną odpowiedź...
Ale nie wyczułeś żartobliwego tonu mojego komentarza? Bo jeśli tak, to nie wiem po co to komentujesz.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5240
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1847 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Shodan pisze: 06 paź 2022, 22:50
Gambit pisze: 06 paź 2022, 20:08
venomik pisze: 06 paź 2022, 20:03 Shodan
A, to sorry, jednak musisz się martwić ;)
Generalnie nie musi się martwić. Musiałby tylko w przypadku, gdybym był jedynym recenzentem na YT. Na szczęście nie jestem :D A sam cykl ma być puszczany co miesiąc. Po prostu pierwsze 12 odcinków sięgać będzie 4 lata wstecz. Kolejne już tylko rok do tyłu.
Ponieważ mój feedback został całkowicie olany, to ja się obrażam ;-)
Kurde, dopiero w czwartek udało mi się obrazić widza na ten tydzień. Wychodzę z wprawy... :D
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5286
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1087 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Reku_ pisze: 06 paź 2022, 23:46 Choć regularnie trafia im się jakaś wtopa, klops, niewypał. Northgard chyba jest właśnie w tej kategorii, wcześniej choćby Stroganov. Chociaż to nie są chyba złe gry.
Stroganov jest złą grą....powiedziałem ja recenzent BOLLO. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 2036 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

kamiya pisze: 07 paź 2022, 07:56
Ardel12 pisze: 06 paź 2022, 20:14 W pierwszych 12 omawia gry z przekroju lat. Potem jak skończy to będzie rewizja gier, które recenzował rok czy dwa wcześniej. Póki będzie recenzował to rewizja będzie mogła trwać :)
Show Must GO ON :)

Zanim dotrzemy do końca powtórek sprzed lat format może ewoluować. A jak zmniejszy się ilość tytułów do omówienia pewnie będzie i więcej konkretów i dłużej o danym tytule. To podniesie wartość takiego odcinka rewizji.
No właśnie czy jak obecnie nie padają ciekawe informacje o grach po nawet 4 latach, to czego takiego mamy spodziewać się po rewizji tytułów po 1 roku? Gust nam się tak szybko nie zmienia. Następcy danych tytułów też nie pojawiają się w cyklu rocznym. Ile razy w dany tytuł po recenzji Gambit ma czas zagrać w trakcie roku? Z jego wypowiedzi w trakcie topek i innych wywiadów zawsze pada, że nie ma czasu na X,Y,Z, a to są tak dobre tytuły(i to są gry z notą minimum 7-8 wg jego skali/BGG).

Dla mnie właśnie skupienie się i utrzymanie rewizji na grach sprzed 4 lat miałoby najwięcej sensu. Wtedy byłoby więcej informacji, lepiej przygotowany materiał niż pęd do przodu, bo lista dłuuuga i może zaaplikowanie wcześniejszej rady, ale hey, marudów jak ja może jest znacząco mniej i to ja nie potrafię docenić formuły :D
ODPOWIEDZ