Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Inermis »

Ja po pierwszej grze też już to zauważyłem.
Miałem ochotę neutrale wyjąć i dołożyć do talii te które pasują danej rasie. Co pewnie będzie pierwszym krokiem przed deckbuildingiem. Puki co chce jeszcze pograć trochę taliami z cora :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: poooq »

A ktoś, gdzieś, może zauważył jakiegoś gnoma? Czy na dobre zostały one starte z kart historii Starego Świata?
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2009, 20:28 przez poooq, łącznie zmieniany 1 raz.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Bubi
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2009, 10:57

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Bubi »

Zuploadowałem Przybornik Gracza Warhammer Invasion 1.1

Z nowości znajdziecie w nim opisane wszystkie skany kart.

Link do pliku:
http://rs485.rapidshare.com/files/28690 ... er.1.1.rar

Jakby dalej coś działo się z dostępnością pliku to piszcie. Będę kombinował co źle zrobiłem.

Co do rozstawienia startowego to dobrze jest przynajmniej trochę rozbudować bazę surowców, zanim zacznie się napierać. 2 razy próbowałem szybkiego wjazdu i bez ściśle ułożonej pod to talii raczej nie ma co startować w jakieś karkołomne ataki od pierwszych tur.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: AvantaR »

zedd pisze:Jedyne co mi się nie podoba to losowe rozdzielenie kart neutralnych. Jak dla mnie lepiej byłoby zrobić z tych 20stu kart drafta, gdyż czasem zdarza się, że ja dostanę te lepsze, a przeciwnik słabe i ma to lekki wpływ na rozgrywkę (może nie aż tak decydujący, ale ma)
Przeciez nikt nie zakazuje takiego drafta. Rownie dobrze mozesz sam wybrac i dla siebie i przeciwnika odpowiednie karty (jesli ten np. gra pierwszy raz). Grunt to zrownowazenie, zeby gra byla wyrownana :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Pancho »

A draft jako taki nie jest opisany na końcu instrukcji? Pamiętam, że coś tam było.
IceManEk
Posty: 109
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:36
Lokalizacja: Katowice

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: IceManEk »

wie ktoś gdzie można kupić W:I w Katowicach (ewentualnie przez sieć i odbiór w Katowicach)?
Ice
Quis custodiet ipsos custodes?
Posiadane gry: Puerto Rico, Blue Moon city, Taluva, Machina2, 1960:tMotP, Twilight Struggle, Ingenious travel edition
Awatar użytkownika
zedd
Posty: 331
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: zedd »

Apropo drafta - zasady są do konstruowania całej talii - co więcej są same karty wpływające na samą procedurę drafta. Mi chodzi jedynie o neutrale i chyba najsensowniej będzie je albo dobrze podzielić, albo zrobić drafta właśnie.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: AvantaR »

IceManEk pisze:wie ktoś gdzie można kupić W:I w Katowicach (ewentualnie przez sieć i odbiór w Katowicach)?
W Bardzie miec powinni (ale pewnie aktualnie zszedl caly naklad). Warto zobaczyc. A w okolicy - w Glwicach U Zyrafy.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Eahl
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2009, 21:56
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Eahl »

Bubi pisze:Zuploadowałem Przybornik Gracza Warhammer Invasion 1.1

Z nowości znajdziecie w nim opisane wszystkie skany kart.

Link do pliku:
http://rs485.rapidshare.com/files/28690 ... er.1.1.rar

Jakby dalej coś działo się z dostępnością pliku to piszcie. Będę kombinował co źle zrobiłem.

Co do rozstawienia startowego to dobrze jest przynajmniej trochę rozbudować bazę surowców, zanim zacznie się napierać. 2 razy próbowałem szybkiego wjazdu i bez ściśle ułożonej pod to talii raczej nie ma co startować w jakieś karkołomne ataki od pierwszych tur.

Plik dziala, wszystko ok :)


PS: sprawdz PM, pozmienialo mi sie z jutrem troche.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: waffel »

Zagrałem wczoraj każdą rasą po razie. Faktycznie na samym CS da się pobawić, ale raczej nie na tych zasadach z losowymi neutralami. Ja np. dostałem jako krasnoludek dwa Contested Stronghold więc w ostatniej turze miałem 14 surowców. A Imperium bez Infiltrate (w ogóle dziwi mnie że ta karta jest neutralna) raczej nie ma możliwości grać na przewinięcie. W ogóle bez trzech Infiltratów chyba się nie da, a niestety jest jeden (a szkoda, większości neutralnych jest po 3). Jeszcze do Imperium: kościółki Sigmara, Judgement of Verena i Forced March - też wydaje mi się że trzeba mieć ich po trzy, są odpowiednio 2/1/2. Teraz trzeba pograć jakiś tydzień, potem złożyć coś z jednego CS, a potem jednak niestety chyba drugi CS, bo widzi mi się jakaś Orderowa kontrolka (z Dwarfów koniecznie Master Rune of Dismay i to chyba niestety trzy egzemplarze no i Keystone Forge). Co ciekawe, Chaos wydał mi się jakiś taki bezjajeczny. To tak na szybko bo zaraz do fabryki a jeszcze śniadania nie jadłem :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Inermis »

Ja mam ochotę z Chaosu złożyć corruption controla, dużo rzeczy fajnie się przez to kombuje, ale oczywiście trzeba będzie proxować.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Filippos »

Chłopaki proszę weźcie pod uwagę że to forum karcianek niekolekcjonerskich i planszówek i tłumaczcie co fikuśniejsze terminy magicowo-kolekcjonerskie. :P Jak rozumiem corruption control to taka talia która opiera się głównie na efekcie korupcji?
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: waffel »

Są trzy główne archetypy decków (w MtG jest może z 9-10, ale na poziomie nooba są 3): Aggro, czyli pojazd kreaturami szybko i tanio, Control czyli przeszkadzanie przeciwnikowi w robieniu tego co chce (i często zwycięstwo przez przerzucenie talii przeciwnika, ale niekoniecznie) i Combo, czyli złożenie takiego zestawu kart że sam wygrywa. Bardzo łopatologicznie jest to wyjaśnione tu: http://www.boardgamegeek.com/thread/370207

Prawdopodobnie ten sam podział będzie się też odnosił do WI. Na razie widać, że Orki to Beatdown (czyli Aggro), Dwarfy z Imperium to Control lub może Midrange, Chaos może Midrange i Combo? Jakiejś wielkiej kontroli to tam nie widzę, raczej widzę Midrange - pozbywasz się albo korumpujesz małe kreaturki przeciwnika a potem wystawiasz konnicę i Bloodthirstera. A i przypomniała mi się świetna karta Chaosu - Savage Gors chyba się zwała. Genialna, ale to z kolei Aggro ;)

*Midrange to czwarty typ decku, opisany w podanym linku do BGG. Jeżeli kasztanię jakieś farmazony to niech karciarze mnie poprawiają, nigdy zawodowcem MtG nie byłem :)
Ostatnio zmieniony 01 paź 2009, 12:48 przez waffel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Filippos »

Profesorze waffel - dziękuję! :) Teraz zaczynam rozumieć. :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: cahir »

waffel pisze:. Teraz trzeba pograć jakiś tydzień, potem złożyć coś z jednego CS, a potem jednak niestety chyba drugi CS, bo widzi mi się jakaś Orderowa kontrolka
Ludziska, róbcie listy kart i have/want to naprawdę tańsza i ciekawsza droga niż kupowanie nowego pudełka po kilka sztuk kart. Forum już mamy, stworzone przez maly`ego : http://www.whinvasion.pl/index.php
No oczywiście na razie rynek jeszcze dość niemrawy, szczególnie że większość chętnych się nie załapała na pierwsze sztuki,ale z czasem może być tylko lepiej
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: waffel »

Ja na pewno żadnej karty się nie pozbędę, bo jak mnie potem najdzie na inną talię to chcę mieć możliwość. Kupować single niby mogę, ale jeśli potem się okaże, że jednak drugi i trzeci CS mi się kalkuluje to będę miał nadmiar nadmiarów. Generalnie nie wyobrażam sobie rynku wtórnego w LCG.
Bubi
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2009, 10:57

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Bubi »

Nie no rynek wtórny jest realny ale w ograniczonej formie, przykładowo:

- Komuś się nie spodobało lub nie ma z kim grać więc sprzedaje cały Core
- Ktoś kupił 3 x Core set i ma nadmiary kart po 2 i po 3 sztuki w packu, ale np nie ma kart z 1 dodatku więc traduje.
- Ktoś gra tylko order czy chaos i wymienia tę druga frakcję
- Ktoś potrzebuje tylko paru kart z dodatku jakiegoś a resztę może tradować.
- Ktoś kupił podstawkę na pół albo na 4 osoby i już nie gra -> traduje karty z jednej opcji
- Na turnieju była nagroda Battlepack do drafta, więc każdy dostaje pule singli, które może mieć więc traduje.
- Karty promo (może i takie będą) da się dostać tylko na turnieju albo w tradzie

itd.
Wyobrazić to sobie spokojnie mogę. Nie na taką skale jak CCG ale będzie na pewno.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: waffel »

Wszystko to racja. Tyle że ja mam taką wizję, że mając full seta myślisz sobie "złożę sobie kontrolkę na orkach, zobaczymy jak to zadziała", idziesz do szuflady i masz wszystkie karty. Grasz tą talią tydzień, może nawet z raz nią wygrywasz i składasz inną. Ja zawsze uwielbiałem wydziwiać jakieś decki z kosmosu, które zbierały tęgie baty ale jak raz weszły to się tak cieszyłem że aż składałem nowy deck który znowu zbierał baty :)
Bubi
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2009, 10:57

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Bubi »

Wiem bo też uwielbiam majstrowanie przy deckach i dlatego planuje mieć wszystko do podstawki, żeby nie być w tym ograniczony. Natomiast jeśli wygrasz karty na turnieju to co?Nie weźmiesz? :D
Weźmiesz i sprzedasz lub wymienisz za coś, czego np nie da się kupić w sklepie jak proma.

Poza tym nie każdy chce wydawać tyle na początek i może potem liczyć na single z turniejów, którymi uzupełni małym kosztem kolekcje. Ekonomia mówi, że tam gdzie jest ograniczoność zasobów zawsze pojawi się handel. A tu ograniczoność przynajmniej częściowa występuje, bo nie każdy wyłoży 320 zł na 3 coresety. I już zacznie się pojawiać szczątkowy trade...
Eahl
Posty: 45
Rejestracja: 17 sie 2009, 21:56
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 7 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Eahl »

Zeby sobie odpowiedziec na to pytanie, wystarczy przygladnac sie ilosciom kart :)


21x3
22x2
80x1

Czyli kupujac 2x CoreSet, mam 21x3 potrzebnych i 21x3 niepotrzebnych kart, ktorych NIKT nie chce.
Mam tez 22x3 potrzebnych kart, i 22x1 niepotrzebnych, ktore ktos moze chciec - bo moze kupil tylko jednego CS... albo dwa jak ja.
Mam tez 80x2 potrzebbnych kart i brakuje mi 80x1....

Pytanie, czy oplaca sie inwestowac kolejna stowe za 80 kart zeby miec x3.

Byc moze bedzie sie dalo wymienic niektore z tych nadwyzkowych x2 na brakujace z X1 ( o ile ktos sie zdecyduje ich pozbyc...), albo na karty z dodatkow...

Jesli sie zdecyduje kupic trzeci CoreSet, to mam kolejne niepotrzebne 21x3, niepotrzebne 22x2 (ale potencjalnie do wymiany), i komplet x1.

Zatem kupujac 3x Coreset mam 126 kart do wytapetowania pokoju, 66 kart potencjalnie do wymiany. Reszta potrzebna :)
Awatar użytkownika
Martin_Valdez
Posty: 329
Rejestracja: 29 gru 2008, 15:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Martin_Valdez »

My tu gadu gadu a tu FF zapowiedziało już trzeciego Battle Packa :) - tutaj
Gra jeszcze się nie rozbujała na dobre a tutaj już 3 Battle packi zapowiedziane. Ciekawe kiedy pierwszy się pojawi.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: AvantaR »

Jestem po 1 rozgrywzke CSem. Poki co najbardziej pasuje mi talia Dwarfow (Orki tez fajne).

Myslalem, ze wiele wiecej nie da sie wymyslic w takiej karciance, ale to co zrobilo FFG to IMO rewelacja. Doskonale polaczenie tradycyjnego nawalania sie jednostkami z koniecznoscia rozwoju ekonomii (zasoby i dociag kart). Dla mnie bomba, juz zastanawiam sie nad zakupem drugiego CSa. Jesli na Slasku stworzy sie jakies srodowisko do grania i bedzie troche turniejow to z pewnoscia bede chcial w to wejsc ;)

Co do wymiany. Nie licze na nia jakos bardzo. Szczerze mowiac to bardziej realne wydaje mi sie to, ze kupuje dwa kolejne CSy. Nie chce dekompletowac podstawki, gdyz chcialbym miec mozliwosc stworzenia deckow z wszystkiego co dostepne. Ze drogo? Moze i drogo, ale za jakies 325 pln bede mial wszystkie dostepne do tej pory karty i bede mogl na pewno stworzyc 4 dobre talie. W takim Magicu to za te kase to pewnie jeden dobry deck da sie zlozyc (ktory zaraz sie przeterminuje i nie bedzie mozna nim grac na turniejach).

Do tych, ktorzy chca tylko CSa i nie chca inwestowac wiecej kasy - zdecydowanie warto kupic. Talie dla poszczegolnych ras w podstawce sa IMO calkiem niezle zbalansowane (chociaz mam wrazenie, ze Chaos troche odstaje). Na pewno dostarczy to sporo zabawy, a dokupienie battlepacka przedluzy ja (za nie tak duze pieniadze).

Mialem duze oczekiwania co do tej gry, na szczescie wszystkie poki co sie spelnily ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
awek
Posty: 67
Rejestracja: 13 cze 2009, 18:25
Lokalizacja: Swarzędz/Poznań

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: awek »

AvantaR pisze:W takim Magicu to za te kase to pewnie jeden dobry deck da sie zlozyc (ktory zaraz sie przeterminuje i nie bedzie mozna nim grac na turniejach).
Myślę, że porównywanie sceny turniejowej jaka być może się utworzy w W:I do sceny turniejowej M:tG jest w bardzo dużym stopniu nie na miejscu(nie ta skala, nie ta ranga, nie te nagrody). Deck (fakt, nieturniejowy, chociaż i tu zdarzają się odstępstwa) do M:tG można złożyć za bardzo niewielkie pieniądze i przy tym bardzo dobrze sie bawic podczas gry.

Niemniej, miałem zamiar kupić W:I ale brak opcji multiplayer mnie zniechęciła.
"The only way to get smarter is by playing a smarter opponent"
Kolekcja
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Dzej »

Gra wieloosobowa na pewno będzie gdyż wskazują na to teksty kart :)


http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... p?eidn=828

A Polacy już 3 dni grają :P
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Bubi
Posty: 11
Rejestracja: 28 wrz 2009, 10:57

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Bubi »

Porównywać sceny turniejowej to nie ma co, bo z Magiciem to nic nie może konkurować w tym. Ale mówimy o swobodzie konstrukcji decku a tu za 300zł nie masz jednego turniejowego decku czyli 60 kart tylko masz absolutnie wszystkie karty w maksymalnej liczbie kopii z których możesz złożyć wszystko co wymyślisz. Żeby mieć w magicu taką opcję konstrukcyjną decków czyli kompletny set kart po 4 sztuki to trzeba pare tysięcy wydać. Nie pamiętam jak tam jest ale 36 boosterów czyli 36 erek w boxie i 120 różnych erek w dużym secie. Nawet trafiając zawsze inną erkę do kompletu daje nam to ponad 13 boxów czyli jakieś 4,5 tysiaka po to, żeby w teorii móc mieć wszystkie karty do gry z jednego dodatku. Dobrze mówię? ;)

A multiplayer zasady pewnie wyjdą za jakiś czas. Na razie można grać na gracza po lewej stronie.

PS. A chaos to rzeczywiście trochę słabszy jest od reszty póki co. Ja myślę, że każdy w jakiejś armii znajdzie coś dla siebie.

- Krasnalami się świetnie gra bo mają masę dobrych supportów do ochrony i uprzykrzania życia przeciwnikowi oraz pancerne jednostki.
- W imperium rewelacją jest ich możliwość przemieszczania między strefami. Genialnie się tym gra.
- W orkach jest super ich szybki wysyp i mocne uderzenie plus niszczarki rzeczy przeciwnika na stole. Każdego ustrojstwa można się nimi jakoś pozbyć.

A chaos jest jakoś pokrzywdzony trochę. Corrupt nie działa tak fajnie, direct damage i massive damage jest spoko, ale też się tym gry nie wygra, jednostki przeciętnie silne. Może później jakieś combosy się da na nich wykręcać a na razie odstają trochę...
ODPOWIEDZ