Gra z trybem kampanii

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Gra z trybem kampanii

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Szukam jakieś gry z trybem kampanii ( nie wiem czy to odpowiednie określenie ). Chodzi mi o to żeby można było zagrać raz, dwa razy w tygodniu, może co 2 tygodnie i żeby nie było zaczynania od początku tylko kontynuacja wcześniej rozpoczętej gry. Najlepiej aby była w klimatach fantasy ale niekoniecznie, oby był rozwój postaci lub czegokolwiek :) może to być nawet mrowisko :D. Udało mi się tylko znaleźć dodatek do Descenta: Road to legend.
Czy są jakieś inne gry planszowe mogące zaoferować coś takiego?
slimak
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2009, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: slimak »

Jest coś takiego a nazywa się Descent + dodatek Road to Legend
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Fruczak Gołąbek »

O Descencie już wiem :D. Nie wiem czy nie zauważyłeś że o nim napisałem czy może po prostu nie ma nic innego ;). W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź :)
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Marvin »

Chyba trzecia (nieoficjalna, fanowska) edycja Magic Realm oferowala cos na ksztalt trybu kampanijnego (Extended Development czy jakos tak sie to nazywalo). Co prawda gra jest out of print, ale jakis dobry czlowiek (Karim Chakroun) zrobil redesign i udostepnil paczke z PDFami zawierajacymi wszystko, co potrzebne do zrobienia sobie Magic Realm (wlacznie z pudelkiem :-). A manual np. tu. Klimat jak najbardziej fantasy.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Dzięki. Niestety nie wydrukuję tego ze względu na to że mam czarno-białą laserową drukarkę :? . Właściwie można by kupić kolorową atramentową w cenie mniejszej niż niejedna gra planszowa ;). Myślę że kiedyś na pewno się tym zainteresuje. Teraz niestety nie mam czasu, jak miałbym się bawić w wycinanie itd. to wolę ten czas poświęcić na granie. Doceniam to że podałeś od razu linki, na pewno się tym później zainteresuje teraz jednak szukam czegoś gotowego co nie będzie Descentem ;).

Jak wygląda ta sprawa w przypadku gier figurkowych? Może one oferują coś podobnego?
slimak
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2009, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: slimak »

ups, jakoś nie zauważyłem ;)

niestety nic innego nie znam.

powodzenia w szukaniu
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Właśnie ciężko coś znaleźć. Jak szukam słowa kampania to przeważnie znajduje różne gry wojenne.
Marvin
Posty: 113
Rejestracja: 11 gru 2008, 08:37
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Marvin »

Oj cos mi tu RPGiem pachnie ;-) Moze ze staroci Labirynt Smierci? Tam chyba byla mozliwosc wyjscia z labiryntu, podpakowania postaci i powrotu. Niestety Poczta Polska kiedys dawno temu pozbawila mnie instrukcji (niewiedziec czemu zostawiajac wszystkie zetoniki), wiec nie jestem w stanie sprawdzic. Gre czasem da sie upolowac na Allegro. No i to raczej na jedna osobe, choc oficjalnie chyba bylo na wiecej.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2801
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 638 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: bogas »

Przychodzi mi na myśl tylko Neuroshima Hex z dodatkiem Babel 13. Ale to tylko na dwóch graczy jest.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2820
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 104 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Ink »

bogas pisze:Przychodzi mi na myśl tylko Neuroshima Hex z dodatkiem Babel 13. Ale to tylko na dwóch graczy jest.
Albo Agricola solo.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: poooq »

Tutaj masz link do scenariuszy Arkham Horror League na arkhamhorrorwiki, które kolejno rozgrywane układają się w kampanię. Dostępne dwa sezony (rok 2008 i nie zakończony jeszcze 2009). Nie jest to, co prawda, fantasy, ale może Cię zainteresuje. W większości, niestety, wymagane są dodatki które jeszcze nie ukazały się po polsku.
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Fruczak Gołąbek »

bogas pisze:Przychodzi mi na myśl tylko Neuroshima Hex z dodatkiem Babel 13. Ale to tylko na dwóch graczy jest.
To że na dwóch graczy to akurat plus. Wątpię żeby udało mi się zebrać więcej osób do regularnej gry. Dodatkowo gra nie jest strasznie droga i chyba niedługo ma nowy dodatek wyjść. Po przeczytaniu recenzji dodatku zastanawiam się tylko czy ta kampania polega na tym że gramy tylko inne scenariusze w ramach jednej kampanii bez ulepszania / gromadzenia / zbierania "czegoś" czy te elementy są obecne?

Czytając inne tematy zobaczyłem wątek Blood Bowl i wpadł mi do głowy pomysł żeby rozegrać całą ligę. Czy ta gra oferuje coś takiego? Czy jakieś domowe zasady trzeba by wprowadzić? Tylko że w takim przypadku raczej nie było by ulepszania / gromadzenia / zbierania.

Jak już Blood Bowl to od razu się zapytam czy może ktoś wymyślił coś takiego do Space Hulka? :)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2820
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 104 times
Been thanked: 160 times
Kontakt:

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Ink »

Fruczak Gołąbek pisze:Czytając inne tematy zobaczyłem wątek Blood Bowl i wpadł mi do głowy pomysł żeby rozegrać całą ligę. Czy ta gra oferuje coś takiego? Czy jakieś domowe zasady trzeba by wprowadzić? Tylko że w takim przypadku raczej nie było by ulepszania / gromadzenia / zbierania.
Jak najbardziej gwarantuje, a i pewne elementy rozwoju się znajdą.

Tu jest taka liga rozgrywana online, wraz z zasadami.
http://fumbbl.com/

Jak spojrzałem, kto tłumaczył zasady na polski, to rozumiem, że znajdą się tu znacznie lepsi eksperci od tejże ligi...
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
Fiona
Posty: 34
Rejestracja: 03 sie 2008, 17:24
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Fiona »

Doom ma tryb kampanii, niestety, nie grałam jeszcze w tym trybie, więc nie mogę napisać jak to wygląda. Natomiast w normalnym trybie Doom jest świetny :)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6473
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 606 times
Been thanked: 954 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Odi »

Tutaj masz fanowską kampanię do Last Night on Earth
Całkiem fajna, bo w zależności od zakończenia scenariusza, w następnym zmieniają się cele i/lub rozstawienie początkowe

Ta gra się zresztą bardzo ładnie nadaje do rozgrywania krótkich scenariuszy będących fragmentem większej kampanii, stworzonych samodzielnie lub z bazowych (np nic nie stoi na przeszkodzie by najpierw obronić posiadłość (1), potem spróbować uciec ciężarówką (2), potem wrócić do miasta po naszych ziomków (3), a wreszcie spróbować wykorzenić zło (4))
Awatar użytkownika
westwood
Posty: 432
Rejestracja: 04 gru 2007, 02:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: westwood »

Fruczak Gołąbek pisze:Jak już Blood Bowl to od razu się zapytam czy może ktoś wymyślił coś takiego do Space Hulka? :)
Do SH zostały nawet opublikowane oficjalne kampanie (wynik misji zmienia warunki w następnej).
Awatar użytkownika
FilipK
Posty: 34
Rejestracja: 17 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: FilipK »

Nie jestem pewien czy dokladnie o to Ci chodzi, ale Memoir 44 i jego klon fantasy BattleLore oferuja wlasnie tryb kampanii. Do gry dolaczony jest zestaw scenariuszy, kolejne mozna sciagnac z internetu.
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Czy w BatteLore zbiera się jakieś punkty doświadczenia lub wzmacnia swoją bandę podczas kampanii? Jeśli nie to może nowy dodatek Heroes coś zmieni?
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Aba »

TOMB - w drużynie albo także solo.
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Jervon »

Jak już wcześniej było wspomniane to Doom - jednak jako, że jest dość trudny i niby mało zbalansowany nie przypada wszystkim do gustu.
Warhammer Quest - ma świetnie zrobiony rozwój postaci, zasady przygód, wiele przedmiotów, czarów umiejętności itd. itp. Tylko jest trudny do dostania, ale powszechnie dostępny w pdf które można drukować.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
poooq
Posty: 1241
Rejestracja: 28 lut 2009, 22:04
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Has thanked: 134 times
Been thanked: 61 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: poooq »

Uwaga: offtop!
A czy ktoś wie czy istnieją spolonizowane pliki do WH Questa?
Po co piać, gdy można grać?
Odkrycie roku 2019: nie każdego interesuje moje zdanie.
Jervon
Posty: 165
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Jervon »

W wHQ gram od naprawdę wielu lat i nigdy się z czymś takim nie spotkałem.
- Koza!
- Co?
- Ty... wiesz co :p
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Odkopię.
Parę lat minęło. Zmieniło się coś w temacie? Powstały jakieś nowe gry gdzie wykonujemy tak jakby "save" :)?
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: tajemniczy_padalec »

Fruczak Gołąbek pisze:Odkopię.
Parę lat minęło. Zmieniło się coś w temacie? Powstały jakieś nowe gry gdzie wykonujemy tak jakby "save" :)?
Poza oczywistą odpowiedzią, w postaci Descenta 2ed. (według mnie dużo fajniejszego, a przede wszystkim szybszego niż jedynka - no i z "wbudowanym" trybem kampanii) - nie aż tak dużo. Sam bardzo lubię kampanijny tryb Warhammera Quest (wspomnianego powyżej). Co więcej, teraz już istnieje jego wersja polska - i to nawet taka, która właściwie stanowi twór odrębny i działający bez samego WHQ (który nie sposób kupić poniżej 800-1000 PLN dzisiaj). Jeśli jesteś zainteresowany, obadaj ten adres.

Co do innych gier, to coś tam z kampanii obiecuje również Legends of Andor, chociaż wydaje mi się, że raczej czeka nas coś bardziej na kształt szeregu połączonych fabularnie scenariuszy, a nie prawdziwa kampania z rozwojem postaci.

Jeśli chodzi o gry mniej planszowe, to fantastycznymi grami kampanijnymi są (moim zdaniem) Mordheim i Necromunda. Przepisy można darmowo pobrać ze strony Games Workshop, a figurki bez gigantycznych wydatków "dosztukować" tak, by mieć co wystawić na stół bez wstydu. Od końca września natomiast ma się pojawić również tryb kampanii do całkiem żywego bitewniaka Infinity (tutaj kilka słów więcej na ten temat). Infinity to system, w którym korzysta się z małej liczby modeli, własną armię można mieć za bardzo rozsądne pieniądze, a graczy znaleźć naprawdę nietrudno.

No i pozostają jeszcze gry z pogranicza fabularnych. Kampanię można znaleźć w grze Quest oraz w bardzo sukcesywnie kickstartowanym tytule Story Realms

Ach, no i prawie zapomniałem: Combat Commander ma też dwa dodatki (Stalingrad i Normandia), które są całymi kampaniami. Gra się szereg map, a ich wyniki mają wpływ na kolejne scenariusze (i na nasze jednostki). Wiem, że pewnie nie o to Ci chodzi, ale z uczciwości (i miłości do CC) dodać musiałem :wink:
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Gra z trybem kampanii

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Dzięki za odpowiedź.
Przygodowego młota muszę kiedyś zrobić.
Story Realms może być ciekawe tylko czy w dwójkę da radę w to grać? Niby jest że od 2 do 7 ale różnie to bywa.
Combat Commander też fajny :) mi żadna tematyka nie straszna tylko żony do tego raczej nie przekonam :P.
ODPOWIEDZ