Stronghold (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
loreciak

Re: Stronghold

Post autor: loreciak »

trzewik pisze: Nie mam czasu, nie wyrabiam, nie jestem w stanie przetłumaczyć teraz 7 stron FAQ na PL.
W mojej pierwszej pracy zawodowej, kiedy tłumaczyłem się brakiem czasu, to pracodawca powiedział mi, że jak się nie wyrabiam, to mam przychodzić dwie godziny wcześniej :)
trzewik pisze:Wchodzę na forum i widzę, że już zaczyna się na mnie wieszać psy, zaczyna się klasyczna polska jazda, czyli hajda do ataku!
Od premiery upłynęło już dosyć dużo czasu, a problemy z instrukcją znane były od samego początku. Wystarczyło umieścić jakąkolwiek informację o tym, czy FAQ PL będzie/nie będzie opublikowany, czy instrukcja będzie/nie będzie poprawiona i nie byłoby problemu. Czy domaganie się równego traktowania wszystkich klientów oznacza wieszanie psów ?
Awatar użytkownika
tomoe
Posty: 100
Rejestracja: 15 lis 2009, 21:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stronghold

Post autor: tomoe »

Wracając do Tarana, wczoraj podczas rozgrywki padło pytanie:
Czy podczas gry w 3 lub 4 osoby możliwe jest budowanie tarana przez obu atakujących?
Ja uważam, że tak, ponieważ:
1. Są 2 karty fazy umożliwiające budowanie tarana.
2. Nie jest to zabronione.

Dzięki temu taran powstaje szybciej, już w 3 turze może uderzać na max.

Co do tych dodatkowych miejsc na taran, to zastanawiam się, czy można użyć drągów przeciw taranowi? Jeśli tak, to mogłyby atakować tylko po przekroczeniu 1-szej bramy i po to się przesuwa taran i pokazane są dodatkowe miejsca, pozatym, taran nie może być zbyt długi.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Stronghold

Post autor: Browarion »

We wczorajszej grze tez pojawiło się to pytanie, i Ci którzy wiedzą o wiele więcej ode mnie, powiedzieli że MOŻNA; oczywiście o ile obaj mają kartę z budową tarana.

Co do drągów - IMHO nie, z baszt kijem do tarana nie sięgniesz. Ale nie wiem na który paragraf instrukcji się powołać - może być inaczej ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
trzewik

Re: Stronghold

Post autor: trzewik »

Powstanie polski FAQ. Przepraszam za opóźnienie.
Osoby, które mają konstruktywne uwagi do instrukcji i porady jak ją poprawić proszę o pomoc, jest ona bardzo mile widziana.
Pozostaję do Waszej dyspozycji w bieżących problemach z regułami.

tomoe pisze:Wracając do Tarana, wczoraj podczas rozgrywki padło pytanie:
Czy podczas gry w 3 lub 4 osoby możliwe jest budowanie tarana przez obu atakujących?
Ja uważam, że tak, ponieważ:
1. Są 2 karty fazy umożliwiające budowanie tarana.
2. Nie jest to zabronione.

Instrukcja do gry Stronghold, strona 19, rozdział "Rozgrywka dla 3 graczy"
RUCH JEDNOSTEK
Każdy z najeźdźców może przeprowadzić wymarsz z Obozu tylko na Przedpole jego strony Twierdzy. Obaj natomiast mogą wykorzystać Wymarsz do obsadzenia tarana."

tomoe pisze: Co do tych dodatkowych miejsc na taran, to zastanawiam się, czy można użyć drągów przeciw taranowi? Jeśli tak, to mogłyby atakować tylko po przekroczeniu 1-szej bramy i po to się przesuwa taran i pokazane są dodatkowe miejsca, pozatym, taran nie może być zbyt długi.
Instrukcja do gry Stronghold, strona 13, rozdział "Drągi"
"Obrońca wybiera jeden z Odcinków murów sąsiadujących z basztą, na których znajdują się drągi.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Stronghold

Post autor: Browarion »

O, fajnie że w końcu teraz Trzewik trochę poopowiada, będzie jasno i bez domysłów.

trzewik pisze:
tomoe pisze:Wracając do Tarana, wczoraj podczas rozgrywki padło pytanie:
Czy podczas gry w 3 lub 4 osoby możliwe jest budowanie tarana przez obu atakujących?
Ja uważam, że tak, ponieważ:
1. Są 2 karty fazy umożliwiające budowanie tarana.
2. Nie jest to zabronione.
Instrukcja do gry Stronghold, strona 19, rozdział "Rozgrywka dla 3 graczy"
RUCH JEDNOSTEK
Każdy z najeźdźców może przeprowadzić wymarsz z Obozu tylko na Przedpole jego strony Twierdzy. Obaj natomiast mogą wykorzystać Wymarsz do obsadzenia tarana."
Tyle że Tomoe nie pyta o OBSADZANIE, ale o budowanie.
Jak rozumiem moja odpowiedź powyżej była poprawna, i o ile obaj posiadają kartę budowy tarana to budować mogą.

No to dobrze
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Stronghold

Post autor: herman »

trzewik pisze: Wchodzę na forum i widzę, że już zaczyna się na mnie wieszać psy, zaczyna się klasyczna polska jazda, czyli hajda do ataku!
Jak znajdę chwilę czasu, to przetłumaczę. Ani wcześniej, ani później.
Nooo...z całym szacunkiem do autora gry, ale takie wypowiedzi są chyba średnio na miejscu.
Ludzie płacą ciężkie pieniądze więc chyba mają prawo krytycznie wypowiedzieć się, jesli produkt który zakupili nie spełnia ich oczekiwań...wiadomo , że spora część z tego to głupie czepianie się, ale "konstruktywna krytyka zawsze się przyda". Sęk jeszcze w tym aby zniej wyciągnąć odpowiednie wnioski.
A tekst "klasyczna polska jazda" niezadowolony klient może skitować "klasyczna polska robota"
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Stronghold

Post autor: Aba »

Mam nadzieję że przyda się osobom, które nie bardzo po angielsku są czytate.
Jeśli wkradły się jakieś błędy to proszę pisać.
Zostało też to wysłane do Portalu i mam nadzieję że przyspieszy to zrobienie oficjalnego polskiego FAQa :P.

http://www.boardgamegeek.com/filepage/49496
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2455
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Re: Stronghold

Post autor: Markus »

@ABA
jestem w szoku , gracze wykonują pracę która należy do wydawnictwa :shock:
ABA mimo wszystko wielkie dzięki za włożony wysiłek
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9475
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Stronghold

Post autor: MichalStajszczak »

ragozd pisze:kto kupil gre moze miesc wrazenie, ze juz nie jest istotny
Ponoć nawet studentów uczy się, że "najważniejszy jest ten klient, który jeszcze nie dokonał zakupu" (ja się z tą teorią nie zgadzam).
Awatar użytkownika
Arteusz
Posty: 151
Rejestracja: 27 sty 2008, 12:18
Lokalizacja: Kielce

Re: Stronghold

Post autor: Arteusz »

Aba pisze:Mam nadzieję że przyda się osobom, które nie bardzo po angielsku są czytate.
Jeśli wkradły się jakieś błędy to proszę pisać.
Zostało też to wysłane do Portalu i mam nadzieję że przyspieszy to zrobienie oficjalnego polskiego FAQa :P.

http://www.boardgamegeek.com/filepage/49496
Widać da się. :wink:
Żałosne są tłumaczenia że nie ma się czasu, jednocześnie w tym czasie prowadząc na forum jałową (choć z pasją wyższej sprawy) polemikę na oklepany temat. U mnie wydawnictwo straciło na powyższym dużo i następnym razem będę o wiele bardziej ostrożny w kupowaniu ich gier. Tak mogę zaprotestować.
MichalStajszczak pisze:
ragozd pisze:kto kupil gre moze miesc wrazenie, ze juz nie jest istotny
Ponoć nawet studentów uczy się, że "najważniejszy jest ten klient, który jeszcze nie dokonał zakupu" (ja się z tą teorią nie zgadzam).
Klient kupić, klient zrobić dobra robota, klient może odejść i nie zawracać głowy. :evil:
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Re: Stronghold

Post autor: Blejzimierz »

A ja widzę, że odpowiedzi na pytania padają nieco losowo ;) czy autor mógłby się ustosunkować także do mojej wątpliwości?
Jeszcze raz:
"Chodzi o sytuację, kiedy na przedmurzu mam powiedzmy 5 trolli, na murze są 4 wolne miejsca i po drodze (sic!) obrońca postawił pułapkę na moich brzydali. Czy mogę posłać całą piątkę, zakładając, że jeden zginie, żeby wypełnić wszystkie puste pola?? Czy też jeśli są 4 wolne pola, to mogę posłać tylko 4 i pułapka ubija jednego, wobec czego jedno pole pozostanie puste?"
zdania są podzielone, stąd ponawiam prośbę o jakieś klarowne wyjaśnienie- z góry dzięki 8)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Stronghold

Post autor: Tycjan »

Myślę, że popędzanie cały czas Trzewika to tylko dolewanie oliwy do ognia, bo raczej wątpię, że On tego nie czyta i nie wie o problemie/problemach. Czy zareaguje? To już tylko będzie świadczyło o jakości i profesjonalizmie wydawnictwa. Ja jednak wierzę, że nie robi tego "specjalnie".

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2801
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Stronghold

Post autor: bogas »

Blejzimierz pisze:A ja widzę, że odpowiedzi na pytania padają nieco losowo ;) czy autor mógłby się ustosunkować także do mojej wątpliwości?
Jeszcze raz:
"Chodzi o sytuację, kiedy na przedmurzu mam powiedzmy 5 trolli, na murze są 4 wolne miejsca i po drodze (sic!) obrońca postawił pułapkę na moich brzydali. Czy mogę posłać całą piątkę, zakładając, że jeden zginie, żeby wypełnić wszystkie puste pola?? Czy też jeśli są 4 wolne pola, to mogę posłać tylko 4 i pułapka ubija jednego, wobec czego jedno pole pozostanie puste?"
zdania są podzielone, stąd ponawiam prośbę o jakieś klarowne wyjaśnienie- z góry dzięki 8)
Pytałem Ignacego i jest to legalne. Można posłać w tym wypadku piątkę. Możesz sobie to tłumaczyć tak, że atakujący wie, że tam jest pułapka, ale nie można jej obejść. Jedyny sposób to wpierdzielić do dołu jednego trolla, żeby reszta przeszła mu po łbie. :twisted:
trzewik

Re: Stronghold

Post autor: trzewik »

Blejzimierz pisze:"Chodzi o sytuację, kiedy na przedmurzu mam powiedzmy 5 trolli, na murze są 4 wolne miejsca i po drodze (sic!) obrońca postawił pułapkę na moich brzydali. Czy mogę posłać całą piątkę, zakładając, że jeden zginie, żeby wypełnić wszystkie puste pola?? Czy też jeśli są 4 wolne pola, to mogę posłać tylko 4 i pułapka ubija jednego, wobec czego jedno pole pozostanie puste?"
Możesz dokonać Wymarszu 5 trolli.
Awatar użytkownika
Gôrry
Posty: 40
Rejestracja: 23 paź 2009, 14:14

Re: Stronghold

Post autor: Gôrry »

I znowu stworzyliście nieistniejący problem. Jeżeli obrońca atakuje strzelcami z baszt taran to nie ma na tych basztach armat/drągów i nie może z nich atakować przyległych murów/wieży oblężniczej, a to oznacza, że te 2 odcinki murów są o wiele słabsze. A wierzcie mi, że 8 czy 9 trolli da się powstrzymać tylko blaskiem.

Ponawiam prośbę o dokładny opis działania wież oblężniczych, czy można przez nie wysyłać dowolną ilość jednostek czy tylko 3 na turę? Dodatkowo czy drągi sięgają do jednostek w wieży, czy są one uwzględniane w trafieniu drągami?
How about a game of GoT?
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Stronghold

Post autor: ragozd »

Gôrry pisze:I znowu stworzyliście nieistniejący problem.
Dobre :) Pierwsze co sie nasuwa jak atakujacy buduje taran :) Pierwsza akcja przesuniecia wojsk jaka zrobilem w strongholdzie okazuje sie nieistniejaca :)
Bardziej kluczowe sa sasiednie baszty, ktore "obsluguja" 2 mury. A jak jest taran, do ataki na mury tez sa slabsze :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Zielu
Posty: 339
Rejestracja: 03 maja 2005, 16:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Stronghold

Post autor: Zielu »

Gôrry pisze:Ponawiam prośbę o dokładny opis działania wież oblężniczych, czy można przez nie wysyłać dowolną ilość jednostek czy tylko 3 na turę?
Instrukcja pisze: Najeźdźca wysyła Jednostki do Wieży podczas Fazy 6. [...] Uwaga: Po zakończeniu tury wszystkie Jednostki z Wieży, na które
jest miejsce na Odcinku muru, należy przesunąć na mur.
Nalezy przesunac po zakonczeniu tury. Ergo wczesniej nie ma w wiezy miejsca na jakiekolwiek dodatkowe jednostki niz te 3. Bo rozumiem, ze masz na mysli drugi wymarsz.
Blejzimierz
Posty: 46
Rejestracja: 21 lip 2005, 22:05
Lokalizacja: Kraków/Pszczyna/Gliwice
Kontakt:

Re: Stronghold

Post autor: Blejzimierz »

Możesz dokonać Wymarszu 5 trolli.
Dzięki :)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Stronghold

Post autor: BloodyBaron »

MichalStajszczak pisze:
ragozd pisze:kto kupil gre moze miesc wrazenie, ze juz nie jest istotny
Ponoć nawet studentów uczy się, że "najważniejszy jest ten klient, który jeszcze nie dokonał zakupu" (ja się z tą teorią nie zgadzam).
Nie wiem kto i gdzie uczy takich rzeczy, i jak głupi musieliby być ci studenci, żeby w takie brednie uwierzyć...
Swoją drogą: nadmierne pompowanie balona negatywnych emocji w duchu zaprezentowanym przez ragozda też jest dla mnie dość niezrozumiałe. Czy taka wypowiedź miałaby przyspieszyć powstanie tłumaczenia FAQ? Czy to autor wypowiedzi poczuł się nieistotny (mimo znajomości z autorami gry i, jak rozumiem, kontaktów z nimi) i teraz przenosi swoje emocje na innych posiadaczy gry, czy przeprowadził jakieś wywiady w tej kwestii i reprezentuje szersze grono zawiedzionych odbiorców...
_________
Moje gry
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Stronghold

Post autor: edrache »

Wczoraj zagrałem moja najlepsza do tej pory partię w Strongholda :)
Squirrel się broniła, Janek i ja atakowaliśmy. Wylosowaliśmy świetne karty: mieliśmy wieżę oblężniczą u Janka, u mnie były podkopy. Dodatkowo oboje mieliśmy pożar w rytuałach oraz Janek miał Sabotażystę. Do tego jeszcze Trener :) Z takimi kartami można wejść na mury w pierwszej turze za stosunkowo niewielki koszt: za 5 klepsydr dla Obrońcy na murze może pojawić się 5 jednostek (2 z Podkopu i 3 z Wieży) a jeśli ma się szczęście to jest to 5 trolli. Oczywiście Obrońca bez problemu odeprze ten pierwszy atak.

My zaczęliśmy zagrażać Twierdzy w 2 turze i od tej pory, co turę przed samą walką mówiliśmy, że teraz na pewno wejdziemy. Tak na 100%, ale Kasia zawsze coś wykombinowała (przy okazji marudząc, że gra bez sensu, że nie ma szans, że teraz na pewno koniec ;)). Napieraliśmy co turę ogromnymi ilościami jednostek (trochę przesadzam ;)) i kiedy doszliśmy do tury 6, jako Najeźdźcy zaczęlismy mieć wątpliwości. Już nie tylko Obrońca się bał.
Jeśli się nie mylę, to weszliśmy w 8 turze. Wygraliśmy, ale było naprawdę ciężko. Chociaż po stronie Kasi to była horror. W 8 turze miała chyba 3 lub 4 odcinki murów bez jednostek, na każdym odcinku mogliśmy wejść a ona miała tylko 10 klepsydr. Nie miała szans.

Chętnie zagram jeszcze raz, jako Obrońca z takim układem kart, bo było cholernie ciężko i to, że Kasia wytrzymała do 6 tury to był cud Jedynego ;) (a wytrzymała do 8 ).

Powrócę jeszcze na chwilę (mam nadzieję ostatni raz) do balansu rozgrywki. Uważam, że doświadczeni gracze mają równe szanse, ale łatwiej jest grać Najeźdźcą. Atakujący może popełnić kilka małych błędów, Obrońca nie może i tyle

Oczywiście w trakcie gry pojawiły się kolejne pytania :)
1. W pudełku mamy 1 żeton pożaru, ale jest on na 2 kartach Rytuałów. Czy można użyć 2 pożarów?
Wg mnie można (i tak graliśmy), bo w pudełku są 2 Opętania i 2 Upiory, których nie da sie w żaden sposób użyć dwukrotnie.
2. Obrońca wyszkolił wszystkich możliwych Weteranów i chce otworzyć lochy. Dostaje weterana, którego już nie ma fizycznie? Wg mnie powinien.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Stronghold

Post autor: ragozd »

Dla mnie obie sytuacje tak oczywiste nie sa. Ale ja sie nie znam ;)
BloodyBaron pisze: Swoją drogą: nadmierne pompowanie balona negatywnych emocji w duchu zaprezentowanym przez ragozda też jest dla mnie dość niezrozumiałe. Czy taka wypowiedź miałaby przyspieszyć powstanie tłumaczenia FAQ? Czy to autor wypowiedzi poczuł się nieistotny (mimo znajomości z autorami gry i, jak rozumiem, kontaktów z nimi) i teraz przenosi swoje emocje na innych posiadaczy gry, czy przeprowadził jakieś wywiady w tej kwestii i reprezentuje szersze grono zawiedzionych odbiorców...
Reprezentuje uklad, moze byc TKM ;) Nie obchodzi mnie czy przyspieszylem czy tez spowolnilem tlumaczenie FAQ przez Abe. Wazne, ze juz jest ;) Gratulacje dla Portalu ze ma tak wspanialych klientow ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
trzewik

Re: Stronghold

Post autor: trzewik »

ad1. Jeśli jest tylko 1 żeton Pożaru (nie mam teraz tego jak sprawdzić) to jest to błąd. Jeśli dwóch graczy ma na swojej karcie akcję (w tym przypadku Rytuał) to każdy z nich ma prawo ją zagrać.

ad2. No ja bym się przychylał do zdenerwowania Kasi i jednak nie pozwolił jej użyć piątej czerwonej kostki. Fabularnie to jest słabe, to fakt, ale chodzi o balans gry - to, że Obrońca może miec na planszy max. 4 czerwone kostki to kwestia balansu, więc trzeba tu odpuścić klimat i odwołać się do chłodnej reguły: "Możesz mieć tyle rzeczy na planszy ile jest w pudełku elementów"
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: Stronghold

Post autor: ragozd »

trzewik pisze:ad1. Jeśli jest tylko 1 żeton Pożaru (nie mam teraz tego jak sprawdzić) to jest to błąd. Jeśli dwóch graczy ma na swojej karcie akcję (w tym przypadku Rytuał) to każdy z nich ma prawo ją zagrać.
Tylko czy w jednym budynku oba, czy tez kazdy w osobnym?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Stronghold

Post autor: edrache »

ragozd pisze:
trzewik pisze:ad1. Jeśli jest tylko 1 żeton Pożaru (nie mam teraz tego jak sprawdzić) to jest to błąd. Jeśli dwóch graczy ma na swojej karcie akcję (w tym przypadku Rytuał) to każdy z nich ma prawo ją zagrać.
Tylko czy w jednym budynku oba, czy tez kazdy w osobnym?
Jeśli dobrze pamiętam, to nie może być w jednym miejscu tych samych żetonów, no i jak się pali to się pali :)
trzewik pisze:ad2. No ja bym się przychylał do zdenerwowania Kasi i jednak nie pozwolił jej użyć piątej czerwonej kostki. Fabularnie to jest słabe, to fakt, ale chodzi o balans gry - to, że Obrońca może miec na planszy max. 4 czerwone kostki to kwestia balansu, więc trzeba tu odpuścić klimat i odwołać się do chłodnej reguły: "Możesz mieć tyle rzeczy na planszy ile jest w pudełku elementów"
ok, dzięki :)
Awatar użytkownika
Aba
Posty: 1296
Rejestracja: 19 lis 2008, 22:02
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Stronghold

Post autor: Aba »

Szczerze to przetłumaczenie FAQa nie przyspieszył raczej nikt. Chciałem po prostu pokazać że da się to zrobić w jeden dzień roboczy, nawiasem mówiąc oglądając pół serii Weeds w małym okienku :D. No i to że można oprócz marudzenia też czasem coś zrobić samemu jeśli się akurat to potrafi :P.
ODPOWIEDZ