Magnum Sal (Marcin Krupiński, Filip Miłuński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Magnum Sal

Post autor: konev »

Nataniel pisze:
konev pisze:P.S. Nie wierzę, że drewienka są z Czech. Prześlij na PW fakturę to publicznie będę mógł to potwierdzić :twisted: .
Tak samo jak drewienka w Strongholdzie czy w Basilice. W Czechach jest obecnie najtaniej i najlepiej - dużo taniej niż w Niemczech, a nakłady nie tak koszmarne jak z Chin. Także może być dobry pomysł na biznes - produkcja drewienek do planszówek w Polsce :-)
No zamawialiśmy ostatnio w dziale Zrób to Sam bloczki 24x24x12 bukowe w cenie 11gr/szt. brutto (jeszcze sporo muszę rozesłać). Bloczki pomalowane, ale jakość mogłaby być lepsza. Była to cena za 8000szt. Tak więc mając nawet takiego dostawcę można spróbować jakiś mały nakład gry bloczkowej zrobić ;). Ale i tak jak człowiek policzy to wydanie własnej gry to pewnie koszt 30.000-50.000zł w nakładzie 3.000szt. Tak wiec jakąś gotówkę na start własnego wydawnictwa trzeba mieć :). Dzięki AcikCieslik za informacje :). A czy ktoś mógłby jeszcze powiedzieć ile kosztuje stoisko na Essen? Jakaś przybliżona cena za zwykłe stoisko na te kilka dni. Zdarzają się ludzie, którzy robią gry własnym kosztem i startują z nimi na Essen w nadziei, że jakiś wydawca podłapie pomysł i zaproponuje wydanie. Przepraszam za off-topa, ale po prostu bardzo mnie to interesuje :).
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: Nataniel »

konev pisze:A czy ktoś mógłby jeszcze powiedzieć ile kosztuje stoisko na Essen?
http://www.internationalespieltage.de/e023.php4 === małe stoisko 10m2 to 537 euro + VAT. Planując to odpowiednio wcześnie, można dostać dofinansowanie z różnych programów rozwoju eksportu (POIG, PR, itp.).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Magnum Sal

Post autor: konev »

Nataniel pisze:
konev pisze:A czy ktoś mógłby jeszcze powiedzieć ile kosztuje stoisko na Essen?
http://www.internationalespieltage.de/e023.php4 === małe stoisko 10m2 to 537 euro + VAT. Planując to odpowiednio wcześnie, można dostać dofinansowanie z różnych programów rozwoju eksportu (POIG, PR, itp.).
Dzięki! Nie wiedziałem, że to takie proste :). Szczególnie te zdania brzmią bardzo zachęcająco, by spróbować swoich sił: "Essen SPIEL offers a big chance of introducing small, risky productions to the market and helps to get a few steps further towards - at least - break even point; either by selling the product directly to the consumer, or by licensing the product over to other, maybe bigger manufacturers"
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magnum Sal

Post autor: AcikCieslik »

Wiem, że była jakaś promocja dla małych wydawnictw i stoisko 10 mkw ok 4000 złotych
EDIT. Nataniel już napisał.
Ostatnio zmieniony 19 paź 2010, 12:20 przez AcikCieslik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Odżi
Posty: 57
Rejestracja: 24 lip 2010, 12:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Magnum Sal

Post autor: Odżi »

Sandman pisze:
Cysorz pisze:Przepraszam, ale na rebel.pl widnieje cena 89 zł! Przepraszam, ale to żart? Jak udało się uzyskać tak rewelacyjną cenę? Teraz to już mus zaopatrzyć się we własne pudełko!
Cena rzeczywiście robi wrażenie (można dostać nawet za 74 zł w Dragonusie). Szkoda, że to nie mój typ gry. :lol:
W planszaku z dostawą złotówkę taniej niż w Dragonusie. Niestety :( , to w miarę mój typ gry i byłem zmuszony dokonać zakupu 8)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magnum Sal

Post autor: Sandman »

Odżi pisze: to w miarę mój typ gry i byłem zmuszony dokonać zakupu 8)
Cóż, siła wyższa. :lol: :lol: :lol:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: Pancho »

Nataniel pisze:Tak samo jak drewienka w Strongholdzie czy w Basilice. W Czechach jest obecnie najtaniej i najlepiej - dużo taniej niż w Niemczech, a nakłady nie tak koszmarne jak z Chin. Także może być dobry pomysł na biznes - produkcja drewienek do planszówek w Polsce :-)
No tak jak wróżyłem w tekście z 2006 roku :)

"Ówcześnie niemieckie firmy zajmujące się produkcją i wydawaniem gier przechodziły spory kryzys. Zbyt duży przesyt i konkurencja wymusiły plany na znaczące obniżenie kosztów. Wiele firm produkowało część materiałów jak figurki lub drewniane elementy na Dalekim Wschodzie, gdzie koszty pracy były najniższe. Potrzeba było jednak kraju, gdzie można byłoby przenieść całą linię produkcyjną (również tworzenie materiałów reklamowych, pisanie instrukcji w wielu językach, koordynacje, organizowanie zamówień, wysyłkę). Złożyło to się równocześnie z obniżeniem kosztów pracy i podatków w Polsce. Nasz kraj stał już pewnym i bezpiecznym partnerem, po wielu latach członkostwa w Unii Europejskiej. Rodzime firmy związane z produkcją zabawek czy puzzli zauważyły swoją szansę i powstały pierwsze pionierskie umowy z niemieckimi wydawnictwami."

http://www.gamesfanatic.pl/2006/04/20/u ... ony-sklep/
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Magnum Sal

Post autor: Filippos »

Pancho pisze:
Nataniel pisze:Tak samo jak drewienka w Strongholdzie czy w Basilice. W Czechach jest obecnie najtaniej i najlepiej - dużo taniej niż w Niemczech, a nakłady nie tak koszmarne jak z Chin. Także może być dobry pomysł na biznes - produkcja drewienek do planszówek w Polsce :-)
No tak jak wróżyłem w tekście z 2006 roku :)

"Ówcześnie niemieckie firmy zajmujące się produkcją i wydawaniem gier przechodziły spory kryzys. Zbyt duży przesyt i konkurencja wymusiły plany na znaczące obniżenie kosztów. Wiele firm produkowało część materiałów jak figurki lub drewniane elementy na Dalekim Wschodzie, gdzie koszty pracy były najniższe. Potrzeba było jednak kraju, gdzie można byłoby przenieść całą linię produkcyjną (również tworzenie materiałów reklamowych, pisanie instrukcji w wielu językach, koordynacje, organizowanie zamówień, wysyłkę). Złożyło to się równocześnie z obniżeniem kosztów pracy i podatków w Polsce. Nasz kraj stał już pewnym i bezpiecznym partnerem, po wielu latach członkostwa w Unii Europejskiej. Rodzime firmy związane z produkcją zabawek czy puzzli zauważyły swoją szansę i powstały pierwsze pionierskie umowy z niemieckimi wydawnictwami."

http://www.gamesfanatic.pl/2006/04/20/u ... ony-sklep/
To jeszcze nam powiedz wróżu Marku ile sprzedamy gier w Essen :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Magnum Sal

Post autor: ja_n »

Filippos pisze:To jeszcze nam powiedz wróżu Marku ile sprzedamy gier w Essen :mrgreen:
Jak to ile? Wszystkie! Inaczej nie wracajcie! :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: yosz »

ja_n pisze:Jak to ile? Wszystkie! Inaczej nie wracajcie! :)
źle znoszę stres i naciski :? :!:
:lol:
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Magnum Sal

Post autor: Filippos »

ja_n pisze:
Filippos pisze:To jeszcze nam powiedz wróżu Marku ile sprzedamy gier w Essen :mrgreen:
Jak to ile? Wszystkie! Inaczej nie wracajcie! :)
No jasne że wszystkie. :twisted: Sprawdzam czy wróż wyczuje ile mamy na pace :wink:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: yosz »

konev pisze:Mamy nadzieję, że chociaż Ty nie popadłeś w syndrom Essen i jeszcze dzisiaj videocast z otwarcia pudełka nagrasz i zamieścisz :).
No niestety raczej nie dam rady - może jakieś zdjęcie. Oczywiście skoro idę na urlop to bardzo dużo rzeczy musiało mi się zwalić na głowę w jednym momencie.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Magnum Sal

Post autor: janekbossko »

jaki jest ciezar gry? cos jak Na Grunwald, jak Stone Age, jak Caylus?
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Magnum Sal

Post autor: sheva »

Coś jak Puerto Rico jak twierdzą autorzy.
Yosz zawsze możesz mi wysłać jeden egzemplarz ja zrobie video :lol:
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Magnum Sal

Post autor: Filippos »

janekbossko pisze:jaki jest ciezar gry? cos jak Na Grunwald, jak Stone Age, jak Caylus?
Imo ciężej niż Grunwald i Stone Age ale kapkę lżej niż Caylus.
Proszę jednak o wypowiedź grających. Ja jestem wszak nieobiektywny. I obiecuję że nikogo o nic nie pozwę :lol:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: folko »

Dla mnie to ciężarowo podobne do Stone Age... może ciut cięższe. Stone Age wydaje się lekkie z powodu mechaniki kostkowej... a takie nie jest ;)
No i Magnum nie jest tak nudne jak Caylus ;)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Magnum Sal

Post autor: yosz »

No i nie zobaczę dzisiaj Magnum Sal niestety - praca praca :/ (i puknięty w sobotę samochód ;P)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Magnum Sal

Post autor: bazik »

Filippos pisze:
janekbossko pisze:jaki jest ciezar gry? cos jak Na Grunwald, jak Stone Age, jak Caylus?
Imo ciężej niż Grunwald i Stone Age ale kapkę lżej niż Caylus.
Proszę jednak o wypowiedź grających. Ja jestem wszak nieobiektywny. I obiecuję że nikogo o nic nie pozwę :lol:
no jednak bardzo duza kapke lzejszy nic caylus. z porownywalny do stone age moge sie zgodzic.

a za takie wierutne bzdury pozwie Cie caylus :-p
Planszmaniak
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2010, 10:32

Re: Magnum Sal

Post autor: Planszmaniak »

folko pisze:Dla mnie to ciężarowo podobne do Stone Age... może ciut cięższe. Stone Age wydaje się lekkie z powodu mechaniki kostkowej... a takie nie jest ;)
No i Magnum nie jest tak nudne jak Caylus ;)
To dobrze wróży :)
"Everybody lies"
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Magnum Sal

Post autor: sheva »

Zaraz po aktualnej prezentacji mają się pojawić nasze polskie młode autorskie talenty :lol: na:
http://www.boardgamegeek.com/geekbuzz/video/essen2010
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: Magnum Sal

Post autor: asiok »

sheva pisze:Zaraz po aktualnej prezentacji mają się pojawić nasze polskie młode autorskie talenty :lol: na:
http://www.boardgamegeek.com/geekbuzz/video/essen2010
A nawet już są ;)
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magnum Sal

Post autor: Sandman »

To tylko moje wrażenie czy też Wam się zdaje, że pudełko wygląda okropnie? Jest ciemne i nijakie. Muszę przyznać, że będąc okazjonalnym klientem chyba bym na nie nawet nie spojrzał w sklepie...

PS Za to komponenty wyglądają naprawdę ładnie. Czemu nie zdecydowano się na taką przyjazną grafikę jak ma plansza również na pudełku?
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Magnum Sal

Post autor: Tommy »

Fakt, że chyba pudełko jest niepotrzebnie stonowane, szczególnie w kontekście rewelacyjnej planszy.....

.... a co do samej planszy - myślałem, że jest bardziej normalnej wielkości, a tutaj jakaś taka maława sie wydaje, więcej tych korytarzy kopalni pod spodem, ale to w sumie gra o kopalni a nie o wiosce z dziurą :D
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Magnum Sal

Post autor: herman »

Gra jest przednia ! Nie jestem wielkim fanem euro, ale jest co podkradać,zabierać,zalewać..miodzio! zasady nie są zawiłe, gra ładnie zrobiona, cena odpowiednia..dobra polska produkcja! kupować!
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Magnum Sal

Post autor: pomimo »

Na niemieckim forum pojawiło się pytanie dotyczące reguł MS. Co prawda tłumaczyłem toto, ale jak dotąd nie miałem okazji zagrać, a tu widać jakiś problem istnie praktyczny.

Skąd się bierze górnika, jeśli chce się go postawić do budynku, a nie ma się żadnego w mieście, żadnego w puli, tylko wszystkich w kopalni?
Z kolejki przed zamkiem zabrać oczywiście nie można.

Ja podejrzewam, że wytrychem tu jest zdanie pozwalające zabrać górnika z kopalni, jeśli to nie łamie zasady łańcucha, ale może jest tu ktoś, kto zna wersję autorów/wydawnictwa?
ODPOWIEDZ