gry dla 11 latki

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

gry dla 11 latki

Post autor: mig »

Szukam czegoś na prezent dla 11 latki. Młoda jest bystra, ale nie miała jak do tej pory doświadczenia z grami planszowymi (poza chińczykiem, czy Quizem o Polsce). Obecnie jest na etapie Harrego Pottera, więc na pewno ta tematyka byłaby dodatkowo premiowana :wink: Pewnie duża część gier byłaby rozgrywana z rodzicami (ew. babcią), którzy poza scrabblami też w nic nie grali (i jak na razie - w rozmowach - nie wykazują wielkiego entuzjazmu dla tej formy spędzania czasu). Może macie coś przetestowanego na odpowiedniej grupie docelowej? :)

Poszukuję czegoś w 3 kategoriach:
a) gra edukacyjna (na pewno rodzice by chętniej angażowali się w te rozgrywki, w trosce o rozwój córki :wink:
b) "zwykła" gra dla dzieci (czy coś szczególnie nadaje się dla dziewczynek w tym wieku?)
c) gra "normalna", familijna tyle, że ze stopniem trudności bez kłopotu do zaakceptowania dla takiej małolaty (i jej rodziców), no i z uwzględnieniem, że to niewiasty raczej będą w nią grać. Może uda mi się od razu wkręcić w to starsze pokolenie...

Ceny specjalnie nie grają roli - planuję szeroko zakrojoną planszówkową ofensywę, więc przyjedzie czas i na tańsze i na droższe (a jak nawet poza zasięgiem będą to pomysł jej rodzicom podrzucę) :twisted: tylko język polski (albo wersja niezależna językowo).
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: gry dla 11 latki

Post autor: Radek »

Dla bystrej 11-latki to każda gra się nadaje.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: gry dla 11 latki

Post autor: mst »

a) Fauna
b) Dixit
c) Finca, Stone Age, Piraci: Karaibska flota (dawniej Boomtown ;-))
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
cezaras
Posty: 1926
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 16 times

Re: gry dla 11 latki

Post autor: cezaras »

tak naprawde bystra 11latka zagra we wszystko co nie będzie wymagało czytania tekstów w jeżyku language :)
ale zacząłbym od lżejszych pozycji...

a) Fauna lub Travel Blog
b) Igloo Pop lub Poszukiwacze Skarbów lub Zooloretto
c) Wsiąść do Pociągu lub Diamonds Club lub Ingenious lub Alhambra lub ........ (i tu można jeszcze 100 innych tytułów podać)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: gry dla 11 latki

Post autor: folko »

A ja jeszcze dodam, że z 11-latką jest podobnie jak z 30-latkiem i 45 latką :-). Jednemu spodoba się Agricola, drugiemu Wysokie napięcie, trzeciemu NHex, a czwartemu Talizman. Nigdy nie wiadomo, dopóki się nie spróbuje ;-)

Jedyna różnica dotyczy całkowicie "zielonych" graczy. Tym, o ile się granie spodoba, to spodoba się prawie każda gra... na początku ;-)
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: gry dla 11 latki

Post autor: ronczi »

Fauna jako edukacyjna na pewno (dodatkowo forma quizu)
aga_76
Posty: 23
Rejestracja: 06 cze 2011, 22:24
Has thanked: 19 times
Been thanked: 1 time

Re: gry dla 11 latki

Post autor: aga_76 »

folko pisze:A ja jeszcze dodam, że z 11-latką jest podobnie jak z 30-latkiem i 45 latką :-). Jednemu spodoba się Agricola, drugiemu Wysokie napięcie, trzeciemu NHex, a czwartemu Talizman. Nigdy nie wiadomo, dopóki się nie spróbuje ;-)
Moja 11 latka (wtedy jeszcze niespełna) pokochała ROLL THROUGH THE AGES, BRONZE AGE...podczas gdy nikt z domowników nie zachwycał się ta grą...teraz nalega, żeby koniecznie kupić, a my nie mamy serca do tej gry.
Awatar użytkownika
Ntom
Posty: 63
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:45
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: gry dla 11 latki

Post autor: Ntom »

Stone Age? W czasie pierwszej rozgrywki zrozumie o co chodzi.
Polecam także Wsiąść do Pociągu EUROPA.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: gry dla 11 latki

Post autor: mig »

Dzięki za podpowiedzi. Na pewno z części skorzystam.
wcześniej brałem pod uwagę tylko Faunę, bo głośno o niej było. Teraz mam listę dłuższą :D

Jak się coś przyjmie to napiszę :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
ozzman1

Re: gry dla 11 latki

Post autor: ozzman1 »

To jeszcze jako pomysł dorzucę Abalone. Zawsze lepiej mieć większy wybór :)
planszomaniak
Posty: 24
Rejestracja: 30 cze 2011, 18:42

Re: gry dla 11 latki

Post autor: planszomaniak »

Dziwne propozycje.

Ja radzę, żeby 11 latka odrobiła zaległości i poszła do supermarketu po zielone pudełko z napisem Eurobussiness.

Później mogą być remik, warcaby, szachy, reversi, go, gry karciane (standardowa talia kart) w tym pasjanse, gry w kości i inne podstawy.

No ale nie wszyscy myślą racjonalnie jak ja.
ODPOWIEDZ