Pantheon

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Pantheon

Post autor: ronczi »

Mam 2 pytania

1. czy zagrywając ruch i wchodząc na łupy od razu się je rozpatruje czy po ruchu (np dostajesz bonusową stopę, a masz jeszcze zapas zagranych stóp z kart to można ją jeszcze w tym samym ruchu dostawić)?

2. Trochę bardziej skomplikowane chodzi o kupowanie darów. Czy można kupić ten sam rodzaj np. tancerki np. poziom 1 jak już się mam poziom 1 (i czy w ciagu tego samego kupowania można to robić wielokrotnie)
- czy można podczas jednego kupowania kupić dwa lub więcej rożnych poziomów np 1 poz i 2 poz tego samego daru?
- czy w końcu można sobie kupić poziom 2 jak już się ma ten sam poziom 1 i potem zaawansować poziom 1 na 2?
- czy kierować się logiką i albo każdy może mieć tylko jeden dar (co ogranicza kupowanie darów i co za tym idzie bogów) albo można mieć u siebie ten sam rodzaj (np. tancerki) ale różne poziomy w danym momencie?
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pantheon

Post autor: folko »

Ad1. Chyba nie jest to wyjaśnione dokładnie.
Ad2. Wydaje mi się, że można mieć tylko jeden dar danego rodzaju. Gdzieś to chyba czytałem...
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Re: Pantheon

Post autor: wc »

1. Wszystko dostajesz PO całym swoim ruchu.
To complete his turn, the player discards the cards he played this turn and takes any bonuses offered
by any booty tokens he took.

2. Oczywiście tylko po jednym żetonie każdej ofiary.
The player can buy sacrifice tiles and place them in his play area. There are 4 kinds. During the game, the player may have only one tile of each kind.
Innym słowy nie możesz grać tak, żeby zabrać innym żetony ofiar i w ten sposób ich blokować
Dla każdego z graczy jest przeznaczony jeden zestaw wszystkich żetonów.
Grając w 2 osoby możesz po prostu wyłożyć na początku gry tylko po 2 z każdego rodzaju i już.
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Pantheon

Post autor: folko »

No właśnie, nie miałem instrukcji przy sobie :-)
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: Pantheon

Post autor: ronczi »

Dzięki za odp. W obu przypadkach miałem nosa i tak właśnie grałem. miałem wrażenie (tez teraz nie mam instrukcji) że polskie tłumaczenie nie wyjaśnia dokładnie tych kwestii (a już całkiem miesza wzmianka o 2 typach darów dostępnych do wyłożenia przy 2 graczach)
Awatar użytkownika
newgameperson
Posty: 37
Rejestracja: 30 gru 2009, 21:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pantheon

Post autor: newgameperson »

Witam.
Mam pytanko odnośnie jednego z bogów: Gaiviles - ten z mocą skok :
używając tego boga raz na akcję ruchu możemy przeskoczyć innego gracza lub przejść 'na ukos' czyli rozdzielamy nasz ciąg stóp/kolumn na 2 części (nie ma bezpośredniego połączenia od świątyni do ostatniej stopy czy kolumny).
I teraz moje pytanie jest takie:
czy w następnej akcji ruchu mogę zacząć ruh od stopy/kolumny która nie ma bezpośredniego połączenia ze świątynią (czyli tej która została położona po skoku) czy zaczynam ruch od jakiejkolwiek stopy/kolumny która ma połączenie ze świątynią?

Wytapatano z Galaxy Ace przy pomocy Tapatalk ;)
ODPOWIEDZ