Gra miesiąca - LISTOPAD

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
SebasTTan
Posty: 151
Rejestracja: 17 paź 2009, 10:19
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: SebasTTan »

43 - partii
4 - zakupione nowe (3 dzięki Gratislavi)
1 - zakupiony dodatek

Gra miesiąca - PANDEMIC i NA CHWAŁĘ RZYMU (obie nowości w kolekcji)
Powrót miesiąca - WYSOKIE NAPIĘCIE (dokupiono dodatki)
Szybka gra - DRAKO(nowość)
Moje kolekcjonerskie imperium.
---
Pozdrawiam
SebasTTan
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Tommy »

No cóż..... skoro wciąż gram tylko w jedną grę a do tego uwielbiam ją coraz bardziej ciężko byłoby żeby było inaczej:

Gra miesiąca: WARHAMMER INVASION
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: staszek »

Jak na mnie bardzo dobry miesiąc ilościowo 33 rozgrywki w 20 różnych gier
Cieszę sie,że w końcu w jednym miesiącu udao mi się zagrać w cały zestaw gier logicznych(abstract strategy w/g bgg) który posiadam-ostatnio zawsze brakowało mi jednej gry projektu GIPF do kompletu-tym razem się udało :)
Poza Powrotem Miesiąca-wszystkie inne(3) tytuły otzrymają nowości)
Powrót Miesiąca-wyjątkowo gra , w którą nie miałem największej przerwy w rozgrywkach( tu zwyciężyłby Poseidon).
Notre Dame-sprawdza się znakomicie w każdej konfiguracji ilościowej i zaawansowania graczy.Uważam,że nic sie nie zestarzała przez te kilka lat od powstania.
Zaczynam powoli wracać do Felda-o tytuł Nowości Miesiąca biły się prawie same jego gry.Macao,Zamki Burgundii, i wreszcie zwycięzca czyli Strasburg -moim zdaniem świetna licytacja,oderwana co prawda od tematu,ale u Felda mi to nie przeszkadza.
Również niewątpliwy zaszczyt Rozczarowania Miesiąca przypadł nowej grze-myślę,że nie tylko ja zawiodłem się na grze Urban Sprawl -jeżeli ktokolwiek narzekał na losowość w poprzedniej grze tego autora(DS), to musi nieco zweryfikować tę opinię.Zdecydowanie słabsza od DS-w tak zdawałoby się ciężkiej grze, zdarza się,że nie mamy kompletnie wpływu na to co się dzieje.
I wreszcie tytułGry Miesiąca przypada tytułowi,który myślę,że zapoczątkuje moje zauroczenie całą serią.
Mówię o 18AL -podobał mi się zdecydowanie bardziej niż Poseidon-myślę,że najlepsze gry z serii 18xx jeszcze przede mną.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2011, 01:08 przez staszek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: adikom5777 »

staszek pisze: Mówię o 18AL -podobał mi się zdecydowanie bardziej niż Poseidon-myślę,że najlepsze gry z serii 18xx jeszcze przede mną.
Najlepsze 18XX zdecydowanie przed Tobą :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: staszek »

Adamie,może nawet w niektóre zagramy razem(1889, 1860) :)
Awatar użytkownika
witek
Posty: 254
Rejestracja: 15 kwie 2010, 18:05
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: witek »

schizofretka pisze:Nowość i odkrycie miesiąca: Dungeon Petz.

Rozczarowanie: Walnut grove - jak na grę z tak dużą presją, zdecydowanie za losowa.
Po rozgrywce nr 5 w Dungeon Petz zastanawiam się czy czasem Twój komentarz dotyczący Walnut Grove nie pasowałby też do tej pierwszej gry.
Awatar użytkownika
ScripterYoda
Posty: 136
Rejestracja: 21 mar 2011, 17:05
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: ScripterYoda »

30 rozgrywek w 18 tytułów, z czego 9 to nowości.
Nowość i Gra Miesiąca: Lord of the Rings Reinera Knizii - najlepsza gra kooperacyjna jaką znam, Knizia dzięki kilku prostym mechanizmom po prostu genialnie odtworzył klimat książki. Niech no tylko ktoś spróbuję powiedzieć, że Knizia nie potrafi zrobić gry z klimatem :twisted:
Polska Gra Miesiąca: Drako - tym razem Adam Kałuża pokazał (już po raz drugi), że potrafi tworzyć nie tylko abstrakcyjne gry logiczne, świetny (i chyba pierwszy w pełni) polski ameritrash :)
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni nisi in angulo cum libro.
ozzman1

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: ozzman1 »

U mnie niestety tylko 8 gier w 6 tytułów. Jeśli już mam wybierać, grą miesiąca zostaje tym razem TtR: ME, ale głównie za to, że dzięki prostym zasadom można zagrać z nie-planszówkowiczami. Innych odznaczeń w tym miesiącu nie będzie. Może grudzień będzie bardziej łaskawy
jerrymagu
Posty: 460
Rejestracja: 27 gru 2010, 20:28

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: jerrymagu »

Gra miesiąca:
Sekigahara / Confusion: Espionage and Deception in the Cold War
Nowości miesiąca:
Monoeuvre
Rozczarowanie miesiąca:
Vinhos (im dalej w las tym mniej drewna)
Nadzieja miesiąca :
Helvetia
Czarne serce mam i czarną w żyłach krew!
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Vester »

Gra miesiąca: ponownie Mage Knight - najlepsza gra solo ever!
do tego Stone Age - pierwsza prawdziwa planszówka naszej 8-latki. Oficjalnie połknęła bakcyla, czyli alleluja;
i Świat bez końca - nie przepadam za losowością tej gry, jednak tak się spodobała naszym znajomym, którzy dostali ją od nas w prezencie (sami chcieli, bo lubią książkę - nie wciskam ludziom odpadów :) ), że wsiąkli w hobby.
Niniejszym bardzo dobry miesiąc pełen objawień i nawróceń.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Keleno »

Listopad raczej kiepski, tylko 24 rozgrywki :(

Nowość i jednocześnie gra miesiąca: Dungeon Petz
Rozczarowanie: Walnut Grove
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: herman »

27 rozgrywek w 16 gier.
6 rozgrywek w 4 nowości.


Najwięcej rozgrywek : 6 - Battleline

Nowość miesiąca: Strasbourg

Wojenna nowość miesiąca: Lock 'n Load: A Day of Heroes

Lipa miesiąca: brak, chociaż Incan Gold to raczej po paru piwkach można ;)

Gra miesiąca: sam nie wiem, nie było jakiejś super pozycji, może Twilight Struggle.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: BloodyBaron »

u mnie wyjątkowa nędza - 5 partii, z czego dwie samodzielne - na rozpoznanie zasad w Glen More i Glory to Rome.
Poza tym po jednej partii w Dominiona, Quarriors! i Carcassone:the Castle.

nagrody nie przyznaję... za całokształt braku grania. Gdybym przyznał, dałbym Quarriors! - za fajną rozrywkę, w której smoki nie poradziły sobie z Defenderami of the Pale, i wygrałem z żoną po serii 3-4 porażek.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Sztefan »

Eminent Domain

Wyróżnienie: Trajan, Quarrios!, Brydż
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Kornellious »

Ja miałem miesiąc stosunkowo słaby pod względem ilości partii, bo raczej obsługiwałem Games Room niż grałem, ale kilka nowości wpadło.

Nowość/Gra miesiąca: Last Will - wszystko działa, jak powinno, tematyka wywraca grę do góry nogami. Poza tym, spodobało się mimo to, że pierwsza partia była rozgrywana ok 2 nad ranem. ;)

Odkrycie miesiąca: Agricola - zgodnie ze strategią stopniowego poznawania klasyków BGG, zagrałem w Agri - i nie znienawidziłem jej, co dobrze wróży, biorąc pod uwagę teorię szerzącą się na forum.

Rozczarowania miesiąca: Drako - monotonne, nudne i nijakie - zupełnie nie mój typ; Świat Dysku - niby przyjemny, ale nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje. Liczyłem na więcej funu chyba.

Pozycje 'WTF' miesiąca: Piraci: Karaibska Flota; Qwirkle - w obu zwycięstwo nie zależy od graczy, lecz od czynników losowych, takich jak dociąg kafli czy kostki. Co ciekawe, nie przeszkadzało mi to w świetnej zabawie.

Nadzieja miesiąca: Nightfall - po dziwnej rozgrywce liczę, że trzeba trochę pograć i zapoznać się z kartami, by mechanizm łańcucha rozwinął skrzydła.

Niezawodne pozycje miesiąca: Alien Frontiers, Blokus, Dobble, Ligretto - po prostu lubiane przeze mnie gierki.

Oczekiwanie miesiąca: Civilization: Fame & Fortune - wyczekiwany dodatek do perełki kolekcji. :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Geko »

Kornellious pisze:zagrałem w Agri - i nie znienawidziłem jej, co dobrze wróży, biorąc pod uwagę teorię szerzącą się na forum.
Jaką teorię?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Kornellious
Posty: 103
Rejestracja: 25 sie 2011, 23:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Kornellious »

Geko pisze:
Kornellious pisze:zagrałem w Agri - i nie znienawidziłem jej, co dobrze wróży, biorąc pod uwagę teorię szerzącą się na forum.
Jaką teorię?
Że Agricolę można albo pokochać, albo znienawidzić. Kilka razy takie stwierdzenie się przewinęło, np. w wątku konfrontującym 3 gry Uwe.
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: skoti »

Hmmm….
Parę partyjek było.., i tylko jedna nowość: Crusader Rex.
No i powiem, że gra zrobiła naprawdę duże wrażenie :D .

Ale.., grą miesiąca zostaje Na chwałę Rzymu – za ostatnią, partyjkę :) .
Odkryciem i grą w którą teraz mam największą ochotę zagrać jest Crusader Rex.
Jako powrót miesiąca wskazuję dwie gry – kompletnie nie mogłem się na jedną zdecydować, obie bardzo dobre, w obie mi się równie dobrze grało, w obie grałem w tym miesiącu po 1 razie, w obie poszło mi tragicznie :roll: :
- Le Havre,
- Cywilizacja: po przez wieki.

Generalnie, miesiąc może nie zbyt obfity w partyjki, ale za to całkowicie satysfakcjonujący :mrgreen: :D .


PS. Tak całkowicie po za tematem to już się nie mogę doczekać ocenia grudnia :mrgreen: – niedługo pojawią się: Ora et Labora, Eclipse, Hellenes i Richard III.
Więc będzie dużo do oceniania i w czym przebierać :D :D .
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Geko »

Kornellious pisze:
Geko pisze:
Kornellious pisze:zagrałem w Agri - i nie znienawidziłem jej, co dobrze wróży, biorąc pod uwagę teorię szerzącą się na forum.
Jaką teorię?
Że Agricolę można albo pokochać, albo znienawidzić. Kilka razy takie stwierdzenie się przewinęło, np. w wątku konfrontującym 3 gry Uwe.
Tak, ale to takie gadanie, które należy rozumieć, że większość osób po kilku partiach albo pokocha, albo znienawidzi. Co nie znaczy, że nie ma takich, którzy będą po środku. Ani, że po pierwszej partii od razu będziesz miał skrajną opinię.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: JAskier »

Kolejny udany miesiąc - 102 partie (odkąd mamy w Toruniu trzy stricte planszówkowe sklepy gram niemal codziennie).
Tytuł przypada 7 Cudów Świata (10 partii). Świetna gra, nie nudzi się.
Awatar użytkownika
kuki
Posty: 168
Rejestracja: 21 lis 2005, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: kuki »

Wyjątkowo udany pod względem gier planszowych miesiąc!
2 rozgrywki w 1 nowy tytuł, przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich świeżo upieczonych rodziców.

Po długiej i burzliwej dyskusji tytuł gry miesiąca wędruje do: Ticket To Ride: Nordic Countries.
Awatar użytkownika
7koliberek9
Posty: 283
Rejestracja: 03 lip 2011, 14:23
Lokalizacja: Mazowieckie
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: 7koliberek9 »

15 partii w 8 tytułów w tym 2 nowości

Nowości: Stronghold i Zaginione Miasta

Gra Miesiąca: Glen More
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Czochrun »

Nowość miesiąca:
51. stan - gra mnie oczarowała, jestem nią zauroczony do tego stopnia, że na razie nie zauważam wad. Dostrzegam, ale moje "ja" ich nie akceptuje. Większość rozgrywek solo, ale i tak ta gra mnie porwała. Debiut na liście top 10 i od razu awans na 2. miejsce! Jak się nagram to obowiązkowa inwestycja w Nową Erę.
Gra miesiąca:
51. stan - patrz wyżej

Badziewie miesiąca:
Wazabi - być może dlatego, że zagraliśmy raz, a rozgrywka trwała zbyt krótko. W ogóle nie poczułem jej uroku, jeśli takowy posiada.

Rozczarowania Miesiąca:
Fauna junior - zdołałem z synem zagrać 1 rundę. Go nie porwało, mnie również. Podejrzewam, że poczekam jeszcze trochę i ostatecznie zainwestuję w Faunę.
Sabotażysta z rozszerzeniem - może w to się gra fajnie, ale na pewno nie w 12 osób.

Potencjał miesiąca:
Czarne historie 2 - jedyna wada tego, że poszczególne historie można zgadywać tylko raz. Na plus fakt, że można ją dobrze poznać i potem grywać bez kart :)
Pandemic - fajna mechanika, dużo możliwości do współpracy i do kombinowania. Trzeba zagrać jeszcze raz.
Age of Empires: The Age of Discovery - po pierwszej rozgrywce gra mi się nie podobała, po drugiej wzbudziła we mnie sympatię. Czekam na trzecią partię.

Niestety w większość nowości (9 z 11) mogłem zagrać tylko raz.

Ogólnie
32 rozgrywki w 19 gier.
Oprócz tego pełno rozgrywek w "Węże i drabiny", "Wyścigi - myszki" i "Młynek" z synem. Najbardziej cieszą mnie jego postępy w "Młynku". Zaczyna dobrze kombinować :)
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: godpuppet »

kolejny miesiąc z minimalną ilością grania...

na czoło wysuwa się Claustrophobia - 3 gry i chcę więcej!

Odkrycie - "Pierwszy sad" i gra z moją parą 2-latków, proces wychowywania sobie współgraczy rozpoczęty :twisted:
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Gra miesiąca - LISTOPAD

Post autor: Qlaqs »

50 Partii. Czyli suma sumarum 91 partii.Troyes :D rządzi - kolejny miesiąc :) Czy to może się znudzić ?

Carrom = powrót miesiąca.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2011, 21:16 przez Qlaqs, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
ODPOWIEDZ