Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3368
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 120 times
Been thanked: 131 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: maciejo »

Gra miesiąca - Neuroshima Hex
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: mat_eyo »

Niestety bardzo słaby miesiąc. Ślub, przygotowania, później wyjazd i tak się jakoś złożyło.

Najwięcej rozgrywek: na żywo Wsiąść do pociągu: Europa, online Android: Netrunner

Nowość miesiąca: Władca Pierścieni LCG

Gra miesiąca: po raz kolejny Android: Netrunner

Ogólnie zauważyłem u siebie tendencję spadkową jeśli chodzi o ilość partii granych na żywo, mam nadzieję, że niedługo się to odwróci.
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Ryu »

mat_eyo pisze:Niestety bardzo słaby miesiąc. Ślub, przygotowania, później wyjazd i tak się jakoś złożyło.
Graty :D

U mnie NIE zdecydowanie ale jednak Reef Encounter. Fajowa gierka odświeżona znowu :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: lacki2000 »

mat_eyo pisze:Ogólnie zauważyłem u siebie tendencję spadkową jeśli chodzi o ilość partii granych na żywo, mam nadzieję, że niedługo się to odwróci.
Pomyślności na nowej drodze życia! Nadzieję mieć trzeba, u mnie było tak, że ten okres ślubów własnych i znajomych potem czasochłonne potomstwo, zmiany miejsc pracy i zamieszkania - wszystko ujemnie wpływało na ilość rozgrywek. Teraz powoli się to odradza, po jakichś 5-ciu chudych latach...
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Krwawisz »

mat_eyo pisze:Niestety bardzo słaby miesiąc. Ślub (...)
No to rzeczywiście... ;-)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 801 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: mat_eyo »

Krwawisz pisze:
mat_eyo pisze:Niestety bardzo słaby miesiąc. Ślub (...)
No to rzeczywiście... ;-)
Rzecz jasna tylko pod względem planszówkowym :P oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie wcisnął w to wszystko jakiegoś grania, więc na wyjeździe nad morze zaraz po ślubie znalazło się miejsce dla Wsiąść do pociągu ;) chyba naprawiłem tą grą skazę na psychice znajomych, którym jakiś czas temu jako wprowadzenie w świat planszówek zaproponowałem... RftG :D

P.S. Dziękuję za życzenia!
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2013, 12:41 przez mat_eyo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Furan »

mat_eyo pisze: oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie wcisnął w to wszystko jakiegoś grania, więc na wyjeździe nad może zaraz po ślubie
Nad co?

W sierpniu ex aequo Przez Pustynię (Rejner jednak potrafi) i Trajan (Stefan też).
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Picek
Posty: 182
Rejestracja: 14 maja 2013, 10:46

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Picek »

może - to taki twór geologiczny na pułnoc od gur i pagurkuw :D

Dla mnie ewidentnie najlepszą grą był Robinson Crusoe w Sierpniu, bo pierwszy raz miałem okazję zagrać. Miodzio gra, po prostu super!
Najwięcej partii Zamki Burgundii (online) i Dixit (też online).
Najwięcej partii "przy stole" - Zombiaki i Carson City.
No i Carcassonne - bo eliminacje Mistrzostw Polski ;-)
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2013, 12:14 przez Picek, łącznie zmieniany 1 raz.
7% zniżki w 3trolle - chętnie się podzielę, jak ktoś chce :)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: sirkozi »

Bezapelacyjnie Die Burgen von Burgund. Najwięcej partii i największa przyjemność z rozgrywki.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Krwawisz »

Czy zdarzyło się wam grać w grę od prawie dwóch lat, ponad 500 razy i wciąż odkrywać nowe możliwości? Ja odkryłem kilka na warszawskim Polconie. A mowa oczywiście o Summoner Wars, która to kolejny miesiąc utrzymuje się na miejscu pierwszym. I wcale nie jest to prymitywna forma autopromocji :-)

Oprócz tego:

NOWOŚĆ MIESIĄCA - 3012 . Chyba nigdy tak dobrze nie bawiłem się przy żadnym deckbuildingu. Sporo strategii, trochę losowości, ciekawe twisty w mechanice i do tego genialne grafy. Jest dobrze. Zobaczymy jak z regrywalnością, ale to się okaże później zapewne...

WYRÓŻNIENIE NUMER 1 - List Miłosny. Świetny fillerek, który w cenie wydania bardowskiego po prostu trzeba mieć.

WYRÓŻNIENIE NUMER 2 - Chyba jednak Suburbia. Lekkie i potrafi całkiem nieźle wciągnąć. Będzie jeszcze grane.

ZAWÓD MIESIĄCA - nie udało się zagrać w Dziedzictwo, co boli tym bardziej, że wszystkie opinie były bardzo pozytywne.
Awatar użytkownika
MarcinG
Posty: 265
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:41

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: MarcinG »

GRA MIESIĄCA: Le Havre

Zawód miesiąca: Mało gier w Puerto Rico i Stone Age (ogólnie, ten miesiąc nie był dobry dla planszówek)

Nowości: Niestety,w tym miesiącu raczej nie poznałem nowych gier

Najwięcej partii: Rój oraz gry tradycyjną talią kart, szczególnie gra ,,Pies'' (przyjechali miłośnicy kart z Niemiec :D )
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 53 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: charlie »

Gratuluję ślubu. Ja pierwszy tydzień sierpnia przeleżałem z bólem kręgosłupa, a 10 córka mi się urodziła, więc miesiąc taki sobie :D
Młoda jest śpiochem strasznym (po mamie), więc graliśmy sporo.

Nowości: Let's Take a Hike, Sticheln, Tuareg, Sonne und Mond, Terra Evolution, Kameleon
Wielkie powroty: Troyes, Metro, Świat bez Końca, Zamkii Burgundii, Agricola, Race for the Galaxy, W Roku Smoka, Glen More, Innowacje, Dominion, Rekiny Biznesu, Piętaszek, Cytadela, Dobble, Dawno Dawno temu, Fasolki
Powrót miesiąca: Troyes
Rozgrywka miesiąca: Ostatnia Wola
Nowość miesiąca: Sonne und Mond - szybki i prosty pasjans, ale odświeżony, oryginalny temat i przepiękne grafiki, super dla 2 graczy (dzięki Krwawisz)
Rozczarowanie miesiąca: Let's Take a Hike - fajnie się zapowiadał, graliśmy w 2 i jest tragedia, na pewno bedzie lepiej w 4-5 osób.
Rozczarowanie miesiąca nr 2: Młoda nie ogarnęła jeszcze Agricoli

Tydzień chorobowego i 2 tygodnie ojcowskiego. Żyć, nie umierać.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Vester »

10-ta córka? Grats...
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1542
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 206 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Furan »

Vester pisze:10-ta córka? Grats...
Proponuję raczej zerknąć do instrukcji Testamentu KdC co tu zrobić, żeby w końcu syna wylosować. :twisted:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Robinson, Smoki z Głebin, Indigo, Byzanz, Burgundy, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Karit »

21 partii w 13 tytułów w tym 11 nowości.
Najwyższy jak do tej pory stosunek nowości do wszystkich rozgrywek, miesiąc uznaję za bardzo udany.


Nowości na plus:
Mały książę - na początku wzbraniałem się przed tą kafelkowa grą dla dzieci ale okazała się wspaniałą rozgrywką dwuosobowa dla dorosłych. Chętnie zagram w więcej osób aby zobaczyć czy jest tak samo fajnie
Brawl - określił bym ją jako Ligretto dla 2 osób. Szybka, przyjemna, szkoda tylko że podstawowa talia sprzedawana na rebelu to talie z podstawowymi symbolami. Ciekawe jakie są talie print & play.
Serce Smoka - przyjemny pasjans, który wymaga jednak strategi i planowania
Le Havre - grałem tylko na wariancie skróconym dwuosobowym i kiedy gra zaczynała się już rozkręcać to się skończyła. Wrażenia jednak miłe i z chęcią jeszcze zagram
Jamaica - wspaniała familijna gra o bardzo dobrych grafikach i przyjemnym mechanizmie do tego na mega plus wzorowa wypraska- wszyscy wydawcy powinni dawać takie wypraski jak w tej grze!
Puerto Rico - w końcu po 14 miesiącach od zakupu udało się zagrać. Widać że gra ma już swoje lata ale dalej jest bardzo dobra.
Santiago de Cuba - proste ale wymagające myślenia solidne euro
Warhamer Inwazja - gdyby gra posiadała tematykę SW był by idealna. Bardzo prosta ale dająca dużo możliwości i niezłej zabawy mechanika.

Nowości neutralne:
Suburbia - Rozgrywka dwuosobowa była dosyć przewidywalna, w trzy osoby grało się już trudniej i mniej można było planować. Generalnie jestem zadowolony, w końcu mam grę gdzie ważne są nie tylko kafelki ale też ich ułożenie (chociaż among the star bardziej mi się podoba), czekam jednak na kolejne rogrywki.
2 de mayo - gra jest mocno asymetryczna i trzeba trochę pograć aby nasze ruchy nie były tylko chaotyczne ale bardziej zaplanowane. Generalnie gra fajna ale czuje jakiś niedosyt

Nowości na minus:
Ewolucja: pochodzenie gatunków - rozgrywka dwuosobowa jakoś mi nie podeszła. Generalnie bardzo się dłużyła a o ostatecznym wyniku zdecydowały dwie ostatnie tury.

Generalnie miesiąc bardzo dobry:

Najlepsza rozgrywka familijna - Jamaica
Najlepsza rozgrywka "pro" - Warhamer Inwazja

GRA MIESIĄCA - Mały książe
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Furia »

Sytuację grową w sierpniu uratował dwudniowy wyjazd. 23 partie w 13 tytułów.
Nowości: Avalon, Pokolenia - Gospoda, Cluedo, Trucizna

Nowość miesiąca: Trucizna
Najwięcej partii: Cluedo
Powrót miesiąca: Innowacje - nie wiem czemu, ale w tę grę jeszcze nie zdarzyło mi się przegrać
Gra miesiąca: Pokolenia + Gospoda - o ile podstawka szybko się znudziła, dodatek dał jej nowe życie
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Sztefan »

Android: Netrunner
e.Paku
Posty: 296
Rejestracja: 23 mar 2010, 10:40
Lokalizacja: Wys. Maz.

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: e.Paku »

Gra miesiąca: La Havre - grałem kiedyś w angielskojęzyczną wersję i jakoś mnie nie powaliło, w sierpniu dwie emocjonujące czteroosobowe partie i nie mogę się doczekać następnych. Wielki szacunek dla Lacerty za wydanie PL!

Najwięcej partii + wyróżnienie miesiąca: Zamki Burgundii - za to że kończąc partię już ma się ochotę na kolejną.

Powrót miesiąca: Piraci: karaibska flota - powrót po długiej przerwie, bardzo przyzwoita gra, na 5 osób pokazuje pazur.

Nowość miesiąca: TtR: Asia
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: Firenski »

68 partii w 33 tytuły. Bardzo dobry miesiąc. Ale to wszystko przez wakacje :)

Najwięcej partii przy stole: Terra Mystica – ciągle mnie zachwyca ta gra… i ta różnorodność ras
Najwięcej partii online: Dragonheart – a to serduszko wciąż bije i bije ;)
Rozczarowanie miesiąca: Al-Rashid – niby wszystko ok, ale rozgrywka jakaś taka nudnawa i mało intuicyjna
Powrót miesiąca: Le Havre – stary, dobry Rosenberg nic a nic mi się nie znudził
Podziemia miesiąca: Władcy i Pupile – w końcu dogłębnie poznałem zasady do tych dwóch fajnych gier
Nowość miesiąca: Suburbia – niektóre kafelki wydają się przegięte, ale całość całkiem fajnie działa
Dodatek miesiąca: Pokolenia: Gospoda – wreszcie można się napić przed „umarciem” ;)

Gra miesiąca: Bora Bora – w tym momencie to chyba mój ulubiony tytuł pana Felda :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: gafik »

Gra miesiąca: Android: Netrunner oraz Magic: the Gathering (jak zwykle)

Nowość miesiąca: Great Zimbabwe

Powrót miesiąca: Troyes

Rozczarowanie miesiąca: Sabotażysta
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: staszek »

Ewidentnie najlepszy mój miesiąc planszówkowy ever- 60 gier w 34 tytuły

Grałem tylko w 4 nowości-dwie dobre i dwie słabe. Andean Abyss na drugim miejscu a Nowością Miesiąca zostaje Mordred gra Wallece'a jeszcze z ubiegłego wieku.
Powrót Miesiąca, nie grałem w to chyba z 5 lat, a 4 na pewno, niektórym się nie podoba, dla mnie wciąż jest dobra- Cytadela

Gra Miesiąca i zarazem najwięcej rozgrywek Focus chyba moja ulubiona(poza szachami) gra logiczna.Mimo jednej spektakularnej porażki( a może dzięki niej :) ).
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1926
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: tomuch »

Nienajgorszy miesiąc pod względem ilości - 36 partii w 11 tytułów. Jednak głównie za sprawą Hanabi (16x), czyli, jak to mówi moja Żonka - "Zgadywanka". Gra tak prosta w swojej idei, że głowa boli, ale dosyć ciekawa, a że drugiej połowce się podoba... ;)

Nowości - Hanabi, Innovation: Figures in the Sand, Jaipur.
Nowość miesiąca - Hania, moja córka 8)

Powrót miesiąca: Piętaszek?
Najlepsza partia miesiąca: Innowacje ze wszystkimi dodatkami - działo się, oj działo... Figury usprawniają rozgrywkę, czyniąc ją dużo bardziej miodną. Naprawiają też pewne niedogodności z echa.
Zawód miesiąca: nie skorzystałem z grania na Wyspie Słodowej, a szkoda... i w ogóle spotkań jakoś tak mało (ale niedługo Gratislavia :mrgreen: )
Gra miesiąca: Innowcje: Figury na piasku
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 1000
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 53 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: charlie »

tomuch pisze:Nowość miesiąca - Hania, moja córka 8)
Ha! Mi się też (10 sierpnia) urodziła córka Hania :D Gratuluję
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 324
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: cboot »

Nowości: Belfort

Powrót miesiąca: Galaxy Trucker: The Big Expansion
Gra miesiąca: Belfort
elprzybyllo
Posty: 424
Rejestracja: 08 sty 2012, 12:26
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - SIERPIEŃ 2013

Post autor: elprzybyllo »

A mi się w sierpniu najfajniej grało w Manoeuvre.
ODPOWIEDZ