(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
MiHu
Posty: 24
Rejestracja: 03 gru 2004, 19:49
Lokalizacja: Rzeszów/Wrocław

Post autor: MiHu »

Dusso pisze:W Sankt Petersburg rzeczywiście wygrałem, ale pewnie dlatego, że pozostali gracze grali pierwszy raz, następnym razem z pewnością już mi wygrać nie dadzą... :)
Trochę byłem zawiedziony brakiem chętnych na T&E, może ktoś się skusi następnym razem?
Zapewniam że następnym razem tak łatwo nie odpuszczę w walce o Sankt Petersburg ;)
Na T&E też bardzo chętny jestem i gdyby była okazja bardzo, ale to bardzo byłbym uradowany mogąc zagrać w Puerto Rico :)
Michał 'MiHu' Bigaj
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Kto wczoraj wygrał tych Bootlegersów?
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Troche mnie tu nie było, ale widze, że nic się nie rusza na forum :P We wtorek wygrała Monika. Szybkie przejęcie jednego z kasyn i konrtolny wpływ dał jej zwycięstwo w 8 turze :wink: Przyjdzie jednak pora na zemste ze strony innych gangsterów .. :twisted: :wink:
Awatar użytkownika
TommAsh
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2006, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TommAsh »

Witam wszystkich.

No i po dłuższej przerwie udało mi się wreszcie trafić na wtorek w Gumowej. Mam nadzieje teraz bywać tam częściej :)

Poznałem trzy gierki:

MagBlast - przyjemna, szybka, zabawna. Dla mnie w sam raz. Na pewno przy kolejnych partiach, po zapoznaniu sie z kartami, gra nabrala by tempa, a przy okazji nowych rumiencow, jednak tak jak mowie - mi sie podoba.

Bang! - no REWELACJA!! Dlaczego ja wczesniej nie gralem w Banga? Niesamowite emocje, kombinowanie, zaskoczenie - po prostu wszystko. Udalo mi sie wygrac obydwie gry - raz szeryf, raz bandyta (zostalem sam z szeryfem na placu boju). Szkoda, ze nikt nie chcial grac kolejnej partii...

Mall of Horror - myslalem, ze po Bangu, wszystko inne wyda mi sie kiepskie.. Ale Mall of Horror to po prostu wypas nad wypasy! Mimo ze dla prawie wszystkich byla to pierwsza gra, to szybko wszyscy pokumali zasady i wciagneli sie w klimat biegania po supermarkecie uciekajac przed zombimi. Zdrada i wbijanie noza w plecy to jest to!
Gdyby ktos chcial sie pozbyc swojego MallofHorror jestem chetny!!


Podsumowujacj - wiele sie nie zmienilo od mojej ostatniej wizyty w gumowej. Nowych twarzy sporo, a co za tym idzie sporo nowych gierek.

Do zobaczyska we wtorek.
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

I tak wrażenia po desancie nowych ludzi na spotkanie? Przyznaję, że nad integracją jeszcze musimy popracować, ale i tak było fajnie.
Parę spostrzeżeń po moim 'pierwszym razie':
- byłem dość zdziwiony, bo w sumie było całkiem sporo (imo) osób
- podobnie, było bardzo dużo tytułów, z których większość widziałem pierwszy raz (to przez brak doświadczenia w planszówkach)
- bardzo przyjemna atmosfera
- strasznie ciemno w tej Gumowej Róży, co w naszej rozgrywce w 'W cieniu Cesarza' dało się odczuć.
Podsumowując, po tym pierwszym, będa na pewno kolejne razy, więc do zobaczenia we wtorek!

PS To mówiłem ja - Avi
MiHu
Posty: 24
Rejestracja: 03 gru 2004, 19:49
Lokalizacja: Rzeszów/Wrocław

Post autor: MiHu »

A ja dalej boleję nad wtorkami w które zawsze dzieje się jednocześnie pare ważnych rzeczy...
Dałoby się może zorganizować wolną partyjkę w jakąś masówkę (Civ albo GoT) na weekendzie?
Michał 'MiHu' Bigaj
Wojciech
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:55

Post autor: Wojciech »

Dokładnie.
Jak w tamtym semestrze wtorek pasował mi idealnie, to teraz za to beznadzieja. Dlatego opuściłem już drugi raz z rzędu spotkanie, chciałbym aby się to nie powtórzyło więcej, ale myśle, że to jedynie mało prawdopodobne marzenie. Co prawda ten weekend mi nie pasi, ale jeśli ktoś miałby chęć dodatkowo pograć w jakieś inne dni (śr, czw, pt), to ja się zgłaszam na ochotnika aby z nim się pomeczyć. A niech juz strace :D.
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Ho, ho, ho. Dawno mnie tu nie było, ale widze, że mimo tego zmiany są niewielkie :lol: Napisze pare słów o relacji z Coolkonu, bo czuje się zobowiązany .. Więc, Nataniel nie miał czasu, aby zamieścic relację z naszego konwentu na stronie. Dlatego relacja pojawia się dopiero teraz i na forum pod tym adresem http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=3365
Zapraszam wszystkich serdecznie do lektury i proszę o wyrozumiałość, bo zdaję sobie sprawę, że tekst nie jest najlepszy :( Pozdrawiam :wink:
Wojciech
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:55

Post autor: Wojciech »

Coś to forum umiera caraz bardziej.
Zapytam ponownie: Czy ktoś nie miałby ochoty grać w jakiś jeszcze dzień oprócz wtorku. Jak już mówiłem, ostatnio wtorki dla mnie odpadają i szukam towarzystwa do grania w innym terminie.
Ile ostatnio ludzi przychodzi do Róży pograć? Zwiększa się liczba graczy, czy stanęło na razie w miejscu?
MiHu
Posty: 24
Rejestracja: 03 gru 2004, 19:49
Lokalizacja: Rzeszów/Wrocław

Post autor: MiHu »

Ja bym chętnie zagrał w niedzielę, najlepiej około południa.
Ewentualnie chętnie zagram z kimś w Puerto Rico przez neta ;)
Michał 'MiHu' Bigaj
Awatar użytkownika
flak
Posty: 35
Rejestracja: 27 gru 2004, 15:54
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Post autor: flak »

Wojciech pisze: Zapytam ponownie: Czy ktoś nie miałby ochoty grać w jakiś jeszcze dzień oprócz wtorku.
Ja bardzo chętnie popykam jeszcze w jakiś inny dzień, nawet gdybyśmy mieli spotykać się w mocno okrojonym składzie. Proponuję, żeby każdy, kto może i chce wygospodarować trochę dodatkowego czasu, wpisał, jakie terminy najbardziej mu odpowiadają. Zaczynając ode mnie...
- poniedziałek, środa,
- w czwartek lub sobotę też mógłbym się pojawiać, ale na pewno mniej regularnie.

Jeśli chodzi o ramki czasowe, to najchętniej zaczynałbym takie zgromadzenia o 17-tej. :) I koniecznie trzeba wybadać inne horyzonty, bo w Gumowej już zaczynają podejrzewać, że te nasze planszówkowe spotkania to w rzecywistości sprytnie ukryte pod płaszczykiem niewinnej zabawy, tajne spotkania masonów :)
Wojciech
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:55

Post autor: Wojciech »

Mi najlepiej pasuje
Wojciech
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2006, 17:55

Post autor: Wojciech »

Ups, coś mi się w komputerze popsuło i taki falstart wyszedł. Zacznę od początku. Najlepiej pasuje mi środa, od 17 do rana dnia następnego jestem wolny; czwartek od biedy tez mógłby być, ale już nie do tak późnej godziny; mógłbym też popykać w piątek od rana do 17. Nigdy mi raczej nie będzie pasowało ani w poniedziałek, ani we wtorek.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hejka!

Dawno nie bylo zadnego posta, kajam sie i biczuje, schylam glowe w pokorze. Co prawda w watku bylo pusto, ale spotkania odbywaja sie nadal. Z frekwencja jest roznie, ale zawsze minimum piatka nas jest. Tak wiec przypominam, ze dzis spotkanie odbedzie sie. Start o 18, byc moze pojawie sie z Asia wczesniej. Goraco zapraszamy!!!

Pozdrowienia!
noggin
Posty: 7
Rejestracja: 07 maja 2007, 13:35
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. | Wrocław

Post autor: noggin »

Cześć!

Mam na imię Przemek. Byłem już na jednym spotkaniu, w ostatni wtorek (08.05.07). Cieszę, się, że udało mi się trafić na spotkania w Gumowej Róży i chociaż jeśli chodzi o planszówki jestem początkujacy to jak narazie zaczynam się wciągać :D

Pozdrawiam wszystkich graczy :)
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Czołem!

Wczorajsze spotkanko było git, dzięki wszystkim za przybycie i wspólne gry. Króka relacja: zaczęło się od Kakerlaken Poker s składzie Asia, Maciek, Monika i ja. Gra szybka, prosta, wesoła i emocjonująca. Bardzo fajna i przyjemna rzecz, myślę, że warto sobie sprowadzić z Czech. Na plus, oprócz samej gry, fajne grafiki i zgrabne pudełko.
Na drugi ogień poszedł Bang! już w trochę większym składzie, gra jak zawsze wyśmienita. Byłem szeryfem, jednak nie trwało to zbyt- długo jak zawsze zginąłem od swojego dynamitu- bywa.
Po Bangu usiadłem razem z Asią, Tomkiem i Sebastianem do San Marco. Byłem co prawda tylko "graczem wspomagającym", ale i tak emocje były. To była moja druga partia w ten tytuł, i o ile po pierwszej miałem mieszane uczucia, to teraz jestem pewien, że to pozycja godna polecenia. Zresztą, strasznie lubię gry z kolorowymi, drewnianymi kostkami:)
Równolegle na drugim stole toczyła się gra w Kingdoms Knizii, ale lepiej żeby o niej opowiedzieli sami grający (Maciek, Kamil i Sebastian, o ile się nie mylę.)
Po San Marco musiałem zrobić sobie dwie godzinki przerwy w związku ze szkołą, po których wróciłem jeszcze bardziej rozochocony. Wiem, że po drodze poszły Wilki i Owce i zaczął się Tygrys i Eufrat. Kiedy przyszedłem trwała gra w Neuroshimę Hex, więc w tym czasie, korzystając z tego, że Przemek był wolny, trzasnęliśmy Mykerinosa. Naprawdę dobra i szybka rzecz, chociaż momentami trzeba pomyśleć. Za każdym razem podoba mi się bardziej i bardziej.
Ostatnią grą wieczora był Bang!, który jak zawsze okazał się bezkonkurencyjny. Tym razem byłem Bandytą i udało mi się rozprawić ze wstrętnym szeryfem.

Mam nadzieję, że za tydzień będzie równie dobrze, zapraszamy wszystkich gorąco i do zobaczenia!

Pozdrawiam!

Edit:
Mała galeria: http://picasaweb.google.com/possible.steady/Guma02.
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hej!

W sobotę gramy u mnie w Grę o Tron i brakuje nam jednego gracza. Jeżeli ktoś miałby ochotę, niech da znać na mój numer gadu. Start o 12.

Pozdro

EDIT: nieaktualne :)
uenifeu
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2007, 13:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: uenifeu »

Hej! Dostałem namiar do Was tutaj od znajomego z Wrocławia :)

Czy spotkania wtorkowe jeszcze się odbywają? :)

Chętnie bym w coś pograł, sam mogę użyczyć Caylusa (mam ale nie grałem dużo, chętnie się podszkolę).
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: steady »

Hej!

Spotkania się odbywają, ale z frekwencją bywa różnie. Więc jesteśmy zadowoleni z nowych graczy i zapraszamy! Dzisiaj nie wiem jak będzie, bo w sumie jesteśmy po nocce dziś i nie wiem, czy ktoś się zbierze. Planujemy przerzucić albo dorzucić spotkania w/na soboty. A na Caylusa chrapka jest, bo wczoraj przyszedł karciany i trochę sie zagrywaliśmy.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że do zobaczenia!
Usunięte

World of Warcraft: The Board Game

Post autor: Usunięte »

Witam,
pytanie mam czy ktoś z Was posiada i czy gracie w grę planszową World of Warcraft: The Board Game :?:
LINK
Noszę się z zamiarem kupna, ale wcześniej chciałabym zobaczyć grę "w akcji" i sprawdzić jaka jest grywalność, żeby było z kim grać :wink:

Pozdrawiam
ceta
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: macike »

Nie wiem, nie grałem, nie widziałem - tym chętniej się wypowiem.

Do moich uszu doszły recenzje, iż największą jej zaletą jest waga 5 kilo. Co, przy założeniu, że używaną upoluje się za 100 zł, pozwala kupić 1 kilogram gry za 20 złotych. ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Z tego co mi wiadomo nikt z nas nie posiada WoW :wink: Ja sam także w nia nie grałem i jakoś nie mam nawet ochoty tego zmieniać bo IMO jest wiele gier o ciekawszej tematyce. Wiadomo jednak, że o gustach się nie dyskutuje ;) Co do kupna, ja jak do tej pory tylko jedna grę kupiłem po przetestowaniu, a tak wszystkie brałem w ciemno i 99% się opłaciło :P Może warto zaryzykować i ją kupić jeżeli masz z kim grać :wink:
Awatar użytkownika
Wuja
Posty: 170
Rejestracja: 14 gru 2006, 15:33
Lokalizacja: Nakło nad Notecią \ Wrocław

Post autor: Wuja »

Witam. Czy spotkania we Wrocławiu nadal się odbywają?

Jako przyszły student na UWr i fan planszówek chętnie zaczepiłbym się na sesje planszówkowe. :wink:
Awatar użytkownika
Magma
Posty: 1166
Rejestracja: 01 wrz 2004, 01:00
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Magma »

Witam :) Trudno mi powiedzieć jak jest w tej chwili, bo nie ma mnie w PL, ale mam wrażenie, że spotkania odbywają się normalnie :wink: Na pewno po rozpoczęciu nowego roku szkolnego spotkania wrócą na stałe do kalendarza :wink: Poza tym odbywa się też wiele spotkań poza wtorkiem, przeważnie w domku u kogoś także jeżeli jesteś zainteresowany dzwoń na numer Maksa (jest podany na początku tematu), albo do mnie 605680770 :twisted: Tylko proszę o kontakt najwcześniej w przyszłą niedziele ( 12.08. ) :D Pozdrawiam :wink:
Avandrel
Posty: 193
Rejestracja: 05 wrz 2006, 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Avandrel »

Organizuje się jutro jakieś spotkanie? Jeśli tak, to gdzie i o której?
ODPOWIEDZ