(Wodzisław) Spotkania w Wodzislawiu (WCK)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3239
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 68 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Wczorajsze spotkanie było skąpe w ludzi, ale za to obfite w gry. Rączki biegały od pudełka do pudełka, toż to przecież essenowskie nowości! Macaliśmy i wąchaliśmy i w końcu... nie zagraliśmy w żadną nowość :D

Ja, Adam i Andrzej sprawdzaliśmy, na ile Brugia trzyma poziom feldowskiej czołówki, a Mirek, Alek i Łukasz skakali w Enclave.

Brugia była urocza, taka jaka miała być. Wygrałam ja idąc w kanały, reputację i większościówki (chłopcy zresztą się zagapili i już w I rundzie zdobyłam dwie) zamiast w postacie i budynki, choć też coś tam skubnęłam.

Potem dwa razy zagraliśmy w trójkę (bo drugi stolik wciąż skakał) w Kto z Kim, bo nic innego krótkiego nie mieliśmy i czy według oryginalnych zasad, czy odwróconych, było dziwnie i nieskładnie. choć Adam co rusz rechotał typując swoje postaci do zadań.

Obie grupy skończyły wyjątkowo wcześnie, bo 20 minut przed czasem i ... poszły do domu. Ale głównie dlatego, że Adam z Mirkiem z samego rana jechali grać w góry i co prawda Andrzej też jechał, ale po drodze myknęliśmy jeszcze u mnie dwie partyjki świeżutkiego pachnącego Tash-Kalara. Było cudnie!

UWAGA UWAGA: OGŁOSZENIE
Najważniejsza jednak sprawa ostatniego wieczoru to przyniesione przez Alka ogromniaste Amerigo, którego nie chciał rozfoliować. Śliniliśmy się więc na widok pudełka i podjęliśmy wspólnie decyzję o historycznym zakupie pierwszej gry do naszego klubu ze składek członkowskich, które zatwierdziliśmy jednogłośnie ekspresową uchwałą. Składka wynosi 20zł i jeśli wszyscy dorośli się złożą, będziemy mieć Amerigo na stanie. Acha, składka jest naturalnie obowiązkowa ;)
Awatar użytkownika
Deltharis
Posty: 183
Rejestracja: 10 lip 2010, 00:41
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Deltharis »

Obawiam się, że mogę na tę zbiórkę nie dotrzeć :wink:
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Van »

Czy tta w 3 osoby jest do skończenia zanim przyjdą zamykać (nie pamiętam ile się w to grało), byłyby osoby chętne do zagrania i ktoś przede wszystkim posiada?
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3239
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 68 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Posiadać posiada, ale 3,5h moze byc ciezko, bo w tta zagraliby z Toba wlasciwie: ja, Andrzej, Mirek, Dominik, przy czym ja czesto cofam ruchy (przyzwyczajenia z gry online), andrzej wszystko przemysliwa, Dominik rzadziej teraz bywa, a Mirek - nie jestem pewna - czy pamieta pelne zasady. bo na niepelnych to bez sensu grac. chyba trzeba by sie umowic albo na spokojna wieczorna sesje u kogos, albo po prostu online na 3/4 osoby w trybie LIVE.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

W piątek 08.11.2011 r. zakochałem się w... TASH-KALAR: ARENA OF LEGENDS. Bez pamięci... Po nocach mi się śni...

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
parsi
Posty: 11
Rejestracja: 17 gru 2010, 18:41
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: parsi »

Cześc, zapraszam w niedzielę na wieczór fantasy, zwłaszcza fanów RPG, LARPa itp. http://hobbycafe.pl/klub-gier/56-wieczor-fantasy.html
Lir
Posty: 273
Rejestracja: 14 mar 2010, 18:45
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 20 times
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Lir »

Zapraszamy na kolejną edycję rodzinnego grania w najbliższą niedzielę do WDK Czyżowice. Na miejscu jak zwykle mini wypożyczalnia, darmowy kącik herbaciano/kawowy i kombinujemy nad przekąskami ;) by coś zorganizować. Zapraszamy oficjalnie od 13.00 do 19.00. Nieoficjalnie skończymy, jak nam się znudzi.

Obrazek
Glory: A Game of Knights - rzuć okiem na grę, którą przygotowujemy! Zagramw.to / FB
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

Andrzeju, właśnie dostałem Russian Railroads więc jeśli byłbyś chętny do rozgrywki (i tłumaczenia zasad :-) ) w piątek, będę wielce rad :-)

W sumie to możemy zrobić rozpiskę kto jutro w Amerigo z Moniką a kto w Russian Railroads z Andrzejem.

Jeśli Andrzej jest za, to ja zapisuję się na partyjkę RR.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

Bo zakładam, że w obie gry nie damy rady pyknąć ... ?
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Kurcze, tylko, że ja na jutro nie dam rady się przygotować. Przepraszam :oops: Jakoś nie miałem czasu, a i Ty tydzień temu zapisywałeś się na Amerigo, dlatego ja jakoś specjalnie nie goniłem z tą instrukcją, a tu bęc i już jest czwartek. Tak mi błyskawicznie ten tydzień przeleciał... :) Może pożyczyłbyś mi grę (lub samą instrukcję) w piątek i przygotuję się na następny piątek, a może na niedzielę? :) Jeśli dojadę do Czyżowic i znajdę czas w sobotę, to może uda się zagrać.
W związku z powyższym, ja też chętnie zagrałbym jutro w Amerigo :)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

No dobra, dam Ci grę i zagramy za tydzień.

Na niedzielę się nie umawiam, bo nie wiem czy się zjawię.

Czyli jest nas już 3 do Amerigo :-)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Amerigo no ja też chętny . A w RR dacie radę przecież to prosta gra . Andrzej świetnie pamięta pewno,trochę dopomogę :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

He, he, a Adam szykuje się jeszcze z Nauticusem duetu Kramer / Kiesling ...

Oj urodzaj będzie, urodzaj :-)

A jak Ty Mirek przyniesiesz jeszcze Myrmes ... :-)

I co tu wybrać?
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: grymir »

Myrmes oczywiście przyniosę
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3239
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 68 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Ja tylko nieśmiało dodam, że nie pozbywamy się tych gier po dzisiejszym spotkaniu i pewnie każdy zdąży zagrać we wszystko ;)
Ja w RR też bym chętnie zagrała. I w Myrmes. I w Nauticusa. I w ogóle bym tylko grała i grała :D
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

No coś jest na rzeczy :-)


Ale Amerigo aktualny ... ?
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

I Ty Adamku ... ??? (czytaj i Ty Brutusie) ;-)

Wracając do domu jeszcze raz przeliczyłem sobie moją kasę i wyszło mi, że błędnie przeliczyłeś :-)

Miałem 14 kasy plus dwa elementy czyli 16. Przelicznik był 3 do 1 a nie 4 do 1.

Dodałeś mi 4 punkty ...

Patrz tam więc czym prędzej do instrukcji co w przypadku remisu :-)
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: folko »

Grę wziął Krzyś, zapłaci Ci za nią.
A co do wyniku, czy to istotne? Graliście pierwszy raz, ja drugi. Starałem się podpowiadać jak były robione jakieś dziwne ruchy - jedynie Wiktor na koniec rozbił kompletnie rzutem monetą ;) Grało się fajnie, a to chyba najważniejsze...

Krzychu sprawdzi, ja bym obstawał że w przypadku remisu liczy się kasa, ale to moje gdybanie.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

Nie no jak Krzyś grę kupił, to niech nie sprawdza, mnie się jednak chyba coś pomyliło ;-)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Hmm... To kto w końcu wygrał w te "Rybki za darmo"? ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Krzysiaczek
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2012, 15:52
Lokalizacja: Radlin
Has thanked: 9 times

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Krzysiaczek »

Sprawa remisów wygląda tak:liczymy monety,które zostały po podliczeniu wszystkich punktów.W naszym przypadku Alkowi została jedna moneta(z16) a mnie zostały dwie(z23)
Jeżeli dalej byłby remis liczymy wszystkie monety.Amen.
Awatar użytkownika
Al
Posty: 560
Rejestracja: 01 mar 2006, 14:22
Lokalizacja: Wodzisław Śl. ( Gorzyce )

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Al »

He, he, no to przegrałem 1/3 punktu - frustracja jeszcze większa. Czuję się jak maratończyk przegrywający o 1 sekundę ;-)

Nie no, żartuję.

Krzyś wygrał i tak zapisane zostanie to w kronikach :-)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3239
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 68 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Veridiana »

Nasz stolik w piątek zagrał w Amerigo i szybką Brugię (czyli mój mac-zestaw przez ostatnie dni). Niestety, wbrew zapowiedziom i kłótniom o miejsce przy stoliku, skład był tylko trzyosobowy. Amerigo wygrał Mirek zbierając na potęgę bawełnę, która niestety pozwoliliśmy mu radośnie zrywać do koszyczka. Wieża pluła kostkami bardzo dobrze, jedyne na co narzekam to na totalną brzydotę tej gry, ble :? czekam w końcu na partię czteroosobową!
Brugię... nie pamiętam wyników :roll: Ale dopiero w domu wpadłam na to, żeby jednak do gry podejść bardziej strategicznie opierając działania pod konkretne postacie, a nie co przyjdzie to się wyłoży. W domu zadziałało. teraz czekam znów na... partię czteroosobową!

A wczoraj, wpadliśmy do Czyżowic i wpierw z Andziejem i Mirkiem budowaliśmy królestwo mrówek w Myrmes - noooo, zupełnie inne wrażenia estetyczne od Felda, po prostu uroczo! Ale z kolei instrukcja do dupy, pewne rzeczy przyjęliśmy "na pałę". Muszę ją przeczytać, bo jeśli nawet potrzebne info jest, to nie w tym miejscu, w którym człowiek się go spodziewa. Wygrał Mirek. A potem chłopcy plus Dominik pojechali budować koleje do Rosji (Russian Railroads), a ja z Marcinem - Wisem biliśmy się na arenie Tash-Kalar. Wygrało moje Imperium Południowe.
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Miałem już przygotowany mój nudny elaborat o ostatnich spotkaniach w klubie, ale Monika mnie uprzedziła i jak zwykle w kilku zdaniach świetnie ujęła wszystko to, co wydarzyło się ostatnio w klubie, a nawet poza nim :D Pięknie dziękuję i proszę o więcej, bo ja tak nie umiem :)

Się ostatnio dzieje w klubie. Same gorące premiery. Miniony piątek - Nauticus Kieslinga i Kramera (bo właśnie w to grali i o tym chłopcy dyskutują parę postów wyżej), Amerigo Felda, a najbliższy piątek – Russian Railroads. A wcześniej jeszcze były: Mount Everest, Bruggia i Tash-Kalar. No, no... Nie możemy w tym roku narzekać na brak essenowych nowości :)

Alku, RR już prawie opanowany. Muszę jeszcze doszlifować parę szczegółów i mam nadzieję, że w piątek dam radę wszystko w miarę poprawnie wytłumaczyć.

A niedzielę, jak wspomniała Monika, spędziliśmy w Czyżowicach. Ależ to była klimatyczna partyjka w Myrmes. Ciężka, mozolna i mrówcza praca ;) Monice od tego możdżenia chyba przegrzały się zwoje mózgowe, a ja prawie że zamieniłem się w mrówkę. Tylko Mirek, jak zwykle spokojny i opanowany :D

Jeszcze tylko piątkowa GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Spotkania w Wodzislawiu [WCK]

Post autor: Firenski »

Piątek, 29.11.2013 r.

Прекрасная красавица – takie było hasło naszego stolika w ostatni piątek. Wspólnie z Moniką i Alkiem budowaliśmy rosyjskie linie kolejowe w grze Russian RailRoads. Było troszkę głośno chwilami, bo Ci autorzy to zawsze umieszczą jakiegoś babola w zasadach i potem Alek musi się denerwować ;) Wygrałem, ale Monika i Alek grali pierwszy raz. Za tydzień rewanż :)

Przy drugim stoliku Adam, Kuba, Krzysiek i Mirek odkrywali i kolonizowali nowe ziemie na rozległej i mało urodziwej planszy Amerigo. Wygrał Krzysiek.

Na zakończenie spotkania w klubie Kuba z Mirkiem zagrali kilka partyjek w Atari Go. Powiedzmy, że były to cztery partie i każdy z nich wygrał po dwie, bo nie znam szczegółów. Jeśli coś się nie zgadza, to proszę zainteresowanych o pilne sprostowanie, bo tak zostanie to zapisane w kronikach… ;)

A w Warce, królestwo mrówek i wojna na feromony pomiędzy mną, Kubą i Mirkiem. Ależ się te moje mróweczki napracowały. Rozsiały mnóstwo feromonów na planszowej, prześlicznej łące w grze Myrmes. A w końcówce ostatniego roku gry zrealizowały sprytnie jedno zadanko dla królowej i zapewniły sobie w zimie wyżywienie, co pozwoliło im wygrać o jeden punkcik przed mrówkami Mirka :) Kuba, wiem, to było nieładne z mojej strony ;)

GROLOGIA:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
ODPOWIEDZ