Gra dla jednego

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Robert79
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2007, 12:24

Gra dla jednego

Post autor: Robert79 »

Witam. Mam pytanie, czy jakieś gry planszowe, w które można grać w pojedynkę?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

Przeczytaj te wątki na forum:
gry dla jednego...
gry dla 1-2 osob
Aha, no i w Thurn und Taxis można grać solo - bardzo wciągające... :-)
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Post autor: Andy »

Chciałbym zwrócić uwagę na grę niewymienioną w powyższych wątkach, która nie jest wariantem gry wieloosobowej, tylko od początku jest przeznaczona dla samotnika. Na dodatek jest absolutnie wspaniała! To Silent War (Compass Games) - rzecz oczywiście dla zwolenników historycznych strategii, na dodatek tylko dla prawdziwych twardzieli.
To oficjalna strona gry: http://www.compassgames.com/silent_war.htm
A tu moja recenzja: http://www.planszowki.gildia.pl/gry/silent_war/recenzja

Gorąco polecam!
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Post autor: Muttah »

Hmm, przeglądnąłem na szybko wspomniany wątek i zdziwił mnie brak Arkham Horror. W sumie gra wyjątkowo dobrze nadaje się do gry samemu, tyle że najlepiej wtedy grać sobie drużyną postaci (np. 3 lub 4), gdyż jeden zawodnik bardzo szybko mógłby polec.

Swoją drogą, gra jest dość ciężka jeśli chodzi o zasady (przynajmniej na początku - dużo do pamiętania), ale rewelacyjnie się skaluje no i replayability jest wręcz genialne (szczególnie z dodatkami). Bardzo fajnie gra się też we dwójkę, po 2 postacie na gracza - wtedy kolejka szybko przechodzi z jednego na drugiego i nie ma żadnych przestojów (możliwych przy grze w więcej osób, szczególnie z nowymi graczami).
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Arkham Horror.
ODPOWIEDZ