Boże Igrzysko: Magnaci (Jaro Andruszkiewicz, Waldek Gumienny)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: espresso »

Człowiek się chwilę spóźni na początek akcji, a tu już 20% uzbierane - ładny wynik! Może to i lepiej, że się spóźniłam, bo teraz mogę się spokojnie zastanowić, czy to gra dla mnie. Po obejrzeniu filmu i bardzo pobieżnym przejrzeniu instrukcji mam obawy o rozgrywkę 2-3 osobową: licytacje pomiędzy dwoma graczami zwykle wypadają słabo, może też być za luźno na planszy. Są jakieś różnice w setupie w zależności od liczby graczy, poza słabszymi kartami konfliktów? Grał ktoś na 2 osoby i mógłby rozwiać moje wątpliwości?
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: KubaP »

espresso pisze:Człowiek się chwilę spóźni na początek akcji, a tu już 20% uzbierane - ładny wynik! Może to i lepiej, że się spóźniłam, bo teraz mogę się spokojnie zastanowić, czy to gra dla mnie. Po obejrzeniu filmu i bardzo pobieżnym przejrzeniu instrukcji mam obawy o rozgrywkę 2-3 osobową: licytacje pomiędzy dwoma graczami zwykle wypadają słabo, może też być za luźno na planszy. Są jakieś różnice w setupie w zależności od liczby graczy, poza słabszymi kartami konfliktów? Grał ktoś na 2 osoby i mógłby rozwiać moje wątpliwości?
Ja grałem i uspokajam, że chodzi na 2 osoby bardzo dobrze, aczkolwiek masz wtedy mniejszy margines błędu - gra się staje bardziej taktyczna.
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Ja nie wierzę, że dałem się skusić po PLO jeszcze na to... :D

Piszę, bo zajrzałem na stan konta... ;)

Czekam niecierpliwie na przesyłkę, bo nie wierzę, że się nie uzbiera się pierwszy próg. Liczę za to na figurkowe szaleństwo. :)
Awatar użytkownika
Board&Dice
Posty: 996
Rejestracja: 10 mar 2014, 15:55
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Board&Dice »

Trzymamy kciuki za powodzenie.
Początek świetny i oby tak dalej - atakujemy stretch goals i to jak najszybciej :)
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: konev »

Dałbym dodatkowa nagrodę dla osoby, która ze strony projektu powie mi kto jest autorem gry :twisted: . Dopiero z wątku na forum się o tym dowiedziałem.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

człowiek wyjdzie na spacer ... a tu już najlepsze kąsy rozgrabione ;-) - zachowaliście się jak magnaci dwanych czasów zaiste :)...


w sumie chyba trzeba wziąć standardowy za 119 - bo co prawda ten z Wyścigiem do Renu też kusi ... ale po co czekać na WdR do listopada?

inne też ciekawe - ale ja już wszystkie wasze gry mam... i co ? mam żałować że tak wiernie kupuję ? ;D...


rozumiem że pakiet za 119 nie jest ograniczony ilościowo?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Konev - a bo my skromne chłopaki jesteśmy, bez parcia na szkło. Ale masz rację, dodamy tę informację.

Rastula - 119 jest nielimitowany.
Planowany termin dostawy to wrzesień, a nie listopad. W systemie jest błąd, będzie skorygowany w poniedziałek, gdy informatycy wrócą do pracy. W opisie akcji terminy są poprawne.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

ozy pisze:Konev - a bo my skromne chłopaki jesteśmy, bez parcia na szkło. Ale masz rację, dodamy tę informację.

Rastula - 119 jest nielimitowany.
Planowany termin dostawy to wrzesień, a nie listopad. W systemie jest błąd, będzie skorygowany w poniedziałek, gdy informatycy wrócą do pracy. W opisie akcji terminy są poprawne.


ok - to czekam na info poweekendowe o Wyścigu do Renu - jak wygląda tam kwestia ceny i terminów... a potem się zobaczy czy brać razem czy oddzielnie...


a tak w ogóle to cena jest zaskakująco korzystna - spodziewałem się wyższej ...:)
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: zakwas »

Cena dobra, zgadzam się! Proponuję jeszcze dać linki do wspieram.to w pierwszym poście. :)
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

Zakwas - dzięki, zrobione!
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1926
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 153 times
Been thanked: 175 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: tomuch »

Ma ktoś skojarzenia z Sun Tzu/Dynasties?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: rastula »

ja bardziej z Grą o Tron (gracz na jamniejszym i najwiekszym wkładem w walkę z wydażeniem karany / nagradzany) i Libertalią ( wykorzystywanie małej talii w powtarzalnych cyklach) - to pierwsze bliskie skojarzenie to drugie dość naciągane :)...

i pytanie
czy "mechanicznie" karty różnią się tylko numerem / mocą czy maja jeszcze jakieś indywidualne właściwości?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

rastula pisze:czy "mechanicznie" karty różniąsię tylko numerem / mocą czy maja jeszcze jakieś indywidualne właściwości?
Nie, talie graczy niczym się nie różnią i poza wartościami Wpływu/Siły nie mają żadnych mocy specjalnych.

Na stronie akcji jest pełna robocza instrukcja gry, można na jej podstawie dokładnie poznać zasady gry! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: adalbert »

Mam pewne obawy, zobaczymy na ile uzasadnione, o impet akcji po wykupieniu pierwszych progów (tych do 119 zika); wydaje mi się, że brakuje progu 125/9 o takiej samej zawartości; ale mam wielką nadzieję, że te kolejne progi również okażą się dla ludzi pociągające.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: BartP »

Mnie te early birdsy zniechęciły niestety. Jakoś nie chce mi się wspierać teraz, skoro wiem, że jeszcze przed chwilą było za 2 dychy mniej :/. No nic, na spokojnie poczytam, obejrzę i pomyślę.
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: piwoslaw »

Mnie udało się załapać na pakiet za 99 już praktycznie ostatkiem mocy,choć chciałem ten za 119 niestety tego już nie było . Z niecierpliwością czekam na rozwój wydarzeń i mam nadzieję że uda się pokonać wszystkie progi :) . PLO niestety musiałem odpuści ze względów finansowych jak i w sumienie bardzo miałbym do niej ekipę. choć jeszcze może się skuszę jak już będzie w strefie.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

BartP pisze:Mnie te early birdsy zniechęciły niestety. Jakoś nie chce mi się wspierać teraz, skoro wiem, że jeszcze przed chwilą było za 2 dychy mniej :/. No nic, na spokojnie poczytam, obejrzę i pomyślę.
Za dwie dychy mniej to bylo tylko przez pierwsza godzine akcji. Ale tak naprawde, to dalej mozna miec gre za 109,50 PLN oraz 103,80 PLN, tylko trzeba sie zorganizowac i zamawiac we dwojke (za 219 PLN) albo w piatke (519 PLN).
Poza tym lojalnie ostrzegalismy :!:
A jak sie nie pospieszysz i nie namowisz znajomych, to byc moze nigdy sie nie dowiemy, co sie kryje pod progiem 70,000... Czas ucieka nieublaganie.
espresso pisze:Człowiek się chwilę spóźni na początek akcji, a tu już 20% uzbierane - ładny wynik! Może to i lepiej, że się spóźniłam, bo teraz mogę się spokojnie zastanowić, czy to gra dla mnie. Po obejrzeniu filmu i bardzo pobieżnym przejrzeniu instrukcji mam obawy o rozgrywkę 2-3 osobową: licytacje pomiędzy dwoma graczami zwykle wypadają słabo, może też być za luźno na planszy. Są jakieś różnice w setupie w zależności od liczby graczy, poza słabszymi kartami konfliktów? Grał ktoś na 2 osoby i mógłby rozwiać moje wątpliwości?
Tutaj nie ma klasycznej lictacji, bo karty rodów zawsze zagrywamy zakryte.
A jednym z zalozen projektowych bylo naprawienie bledu pierwszego Bozego Igrzyska, ktore nie umozliwialo gry w 2 osoby...
Awatar użytkownika
Comandante
Posty: 572
Rejestracja: 21 lip 2004, 15:49
Has thanked: 6 times
Been thanked: 22 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Comandante »

BartP pisze:Mnie te early birdsy zniechęciły niestety. Jakoś nie chce mi się wspierać teraz, skoro wiem, że jeszcze przed chwilą było za 2 dychy mniej :/. No nic, na spokojnie poczytam, obejrzę i pomyślę.
Pakiet za 119 to 30 zł taniej niż docelowa cena gry na półce. W dodatku do tego darmowy kurier czyli kolejna oszczędność. Zatem nadal warto.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Blacksad »

Dwa pytania mi się nasunęły, a ciekawość mnie zżera:
1. Jaki będzie rozmiar kart?
2. Uchylcie rąbka tajemnicy - co to za "unikatowa karta"? Jaki przywilej daje podczas gry?
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: adalbert »

piwoslaw pisze:Mnie udało się załapać na pakiet za 99 już praktycznie ostatkiem mocy,choć chciałem ten za 119 niestety tego już nie było
Nic nie kapuję; przecież za 119 dostajesz to, co już dostałeś za 99 tylko drożej...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: ozy »

1. Standard european.
2. Karta nazywa się "Nadanie tytułu Książęcego", pokażemy ją w jednej z aktualizacji akcji. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Lord Voldemort »

adalbert pisze:
piwoslaw pisze:Mnie udało się załapać na pakiet za 99 już praktycznie ostatkiem mocy,choć chciałem ten za 119 niestety tego już nie było
Nic nie kapuję; przecież za 119 dostajesz to, co już dostałeś za 99 tylko drożej...
Pewnie chodzilo o prog 109 PLN.

I jeszcze jedna rzecz. Wspierający otrzymają gry pierwsi, przed hurtowniami i sklepami.
Ostatnio zmieniony 03 maja 2014, 21:54 przez Lord Voldemort, łącznie zmieniany 1 raz.
adalbert
Posty: 941
Rejestracja: 02 lis 2009, 14:15
Has thanked: 12 times
Been thanked: 26 times

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: adalbert »

adalbert pisze:Mam pewne obawy, zobaczymy na ile uzasadnione, o impet akcji po wykupieniu pierwszych progów (tych do 119 zika); wydaje mi się, że brakuje progu 125/9 o takiej samej zawartości
W sumie bez sensu napisałem. Myślałem, że próg 119 jest limitowany.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Rune »

A ja gratuluję pomysłu na przeprowadzenie kampanii. Odliczanie do startu naprawdę podgrzało atmosferę i rozpaliło zainteresowanie, a zasada więcej za mniej dla tych pierwszych spokojnie pozwoliła złapać środki na starcie kampanii, co tylko podkręciło zainteresowanie. Cena 119 zł jest, jak najbardziej do przyjęcia i tylko szkoda, że dodatek będzie wyłącznie w pdf ;) Brawo za pomysł i jego wprowadzenie w życie.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boże Igrzysko: MAGNACI

Post autor: Alman »

Rune pisze:A ja gratuluję pomysłu na przeprowadzenie kampanii. Odliczanie do startu naprawdę podgrzało atmosferę i rozpaliło zainteresowanie, a zasada więcej za mniej dla tych pierwszych spokojnie pozwoliła złapać środki na starcie kampanii, co tylko podkręciło zainteresowanie. Cena 119 zł jest, jak najbardziej do przyjęcia i tylko szkoda, że dodatek będzie wyłącznie w pdf ;) Brawo za pomysł i jego wprowadzenie w życie.
Faktycznie akcja bardzo fajnie przygotowana. Film w jasny i interesujący sposób przybliża mechanikę gry. Plus za umieszczenie wstępnej wersji instrukcji i przejrzystość informacja (spis treści!) na wspieram.to. Mnie udało się załapać na "jaskółeczki". Mam jednak wrażenie, że było ich trochę za mało (szczególnie w progu 109 zł). Praktycznie po 2 godzinach "jaskółeczki" odleciały. A gdyby dać ich powiedzmy 50 w progu 99zł i 30 w progu 109 zł pewnie z 10 000zł by już było.
ODPOWIEDZ