Gra miesiąca - marzec

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3239
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 68 times
Kontakt:

Gra miesiąca - marzec

Post autor: Veridiana »

Słabiutko, a bu...

27 rozgrywek w 18 tytułów.

Odkrycie miesiąca: Sankt Petersburg. z rozgrywki na rozgrywkę coraz bardziej drażniły mnie jednak ilustracje.
Powrót miesiąca: Shogun. za piękną pięcioosobową rozgrywkę na Międzypionku :D oraz Cuba, w którą gram zdecydowanie za rzadko a jest genialna
Zaskoczenie miesiąca: Rumis (przeciez ja nie lubię logicznych... ale lubię klocki! :D )
Nadrobienie miesiąca: Ingenious (przecież ja nie lubię logicznych... ale to nie logiczne tylko losowe jest. generalnie średnio mi się podobał)

Gra miesiąca: Salamanca. za jedną partię, która mnie przekonała, że moje oczekiwania po instrukcji były jak najbardziej trafne. a w ogóle w ostatnim czasie kafelki RULE :twisted:
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: garg »

Veridiana - już się niepokoiłem, że ktoś inny będzie musiał założyć ten temat :D

Zaskoczenie miesiąca: na plus - Strozzi (nie lubię licytacyjnych wynalazków Knizii, a tutaj niespodzianka), a na minus Dos de Mayo (niby dobra gra, a jakoś tak mnie odrzuciła nieeleganckimi zasadami).

Odkrycie miesiąca: Chinatown. Nie myślałem, że gra o tak prostych regułach może być tak zabawna i wymagająca równocześnie :)

Rozczarowanie miesiąca: Wasabi. Jedna rozgrywka, która zdawało mi się, że trwała wiecznie. Zdecydowanie nie mój typ :(

A grą miesiąca zostają ex equo: Amyitis i W roku smoka. Obie to typowe eurogry i obie dały mi mnóstwo frajdy z rozgrywek.

A w kategorii dodatkowej wielbłąda miesiąca (ciągle znajduję gry z wielbłądami w roli głównej lub pobocznej - Timbuktu, Yspahan, czy Amyitis, żeby wymienić pierwsze z brzegu): Oasis. Gra jest urocza, naprawdę elegancka i do tego łączy w sobie prostotę reguł z możliwością fajnego kombinowania.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Dzej »

Rozczarowanie miesiąca: Castle panic. Słabiutka i nudna.

Gra miesiąca: Cyclades. Wciągający, z ciekawym mechanizmem licytacji.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
skoti
Posty: 437
Rejestracja: 14 wrz 2009, 11:21
Lokalizacja: oleśnica

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: skoti »

Cyclades jest bez dwóch zdań grą miesiąca. Wielkie pozytywne odkrycie :) . Świetna gra dająca wiele frajdy i emocji podczas zaciętych partii. :D

Na wielki wyróżnienie zasługuje także Twilight Struggle.

Rozczarowań nie było w marcu. :P :twisted:
"Jesteśmy okrążeni! -Świetnie! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!"


moje, moje, moje !! :P
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Sandman »

U mnie bez dwóch zdań zasłużone pierwsze miejsce zajmuje TtA z nowymi (polskimi i czeskimi) kartami. Powrót w wielkim stylu po jakiś dwóch miesiącach lekkiego znużenia. Na drugim miejscu z dużą stratą do lidera Boże Igrzysko. Trzeciego miejsca w tym miesiącu nie przyznaję.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Andy »

Tekst miesiąca:
Veridiana pisze:Słabiutko, a bu...

27 rozgrywek w 18 tytułów.
:D
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Maras »

39 rozgrywek w 29 tytułów.

Odkrycie miesiąca: Macao - kolejna gra Felda nie zawiodła choć przesadził z ilością kart
Powrót miesiąca: Race of Galaxy - dlaczego ja nie lubiłem tej gry, do tej pory nie wiem
Zaskoczenie miesiąca: Caroom - przy pykaniu bawiłem się jak nigdy dotąd
Rozczarowanie miesiąca:Prime Suspect: Tajemnice Vileburga - scenariusze mistrzostwo świata, mechanika gry do bani

Gra miesiąca: Tinners' Trail za klimat, prostotę, ładne wykonanie, za wszystkie przegrane partie i za paszteciki.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Smerf Maruda »

Moją grą zostaje FAB: The Bulge, czyli ofensywa Niemców w Ardenach. Bloczki, doskonała mechanika, klimat i krótki czas rozgrywki - czego chcieć więcej?
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3239
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 68 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Veridiana »

Pojęcia, Smerfie, pojęcia o tym. w ogóle nie wiem, o czym Ty rozmawiasz :lol:

swoją drogą chciałabym kiedyś zagrać w jakąś grę wojenną. rozstawiało się przecież swego czasu żołnierzyki po dywanie...
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: clown »

swoją drogą chciałabym kiedyś zagrać w jakąś grę wojenną. rozstawiało się przecież swego czasu żołnierzyki po dywanie...
Droga Veridiano - przyjedź w maju na konwent Grenadier do Warszawy, to zobaczysz PRAWDZIWE gry planszowe :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: staszek »

U mnie po kilku miesiącach(chyba 6 od zakupu) w końcu zagościła na stole i zmiażdżyła konkurencje stareńka gra Wallace'a z 2000 roku,moja gra marca Empires of the Ancient World.Nowość marca to również twór Martina,gra sporo lżejsza i prostsza,ale udowadniająca,że M.W. potrafi robić nie tylko gry ciężkie czyli Tinner's Trail
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Smerf Maruda »

Veridiana pisze:Pojęcia, Smerfie, pojęcia o tym. w ogóle nie wiem, o czym Ty rozmawiasz :lol:
To proste :-) Każdy bloczek to oddział (czy też coś większego, może jakaś armia albo dywizja). Bloczki z jednej strony mają naklejki, przedstawiające kto i co zacz, z drugiej są puste. Stoją pionowa, naklejką do właściciela. Przeciwnik nie widzi, co się czai po drugiej stronie. Dodatkowo, każdy bloczek ma określoną siłę ataku i wytrzymałość. Siła ataku decyduje o tym, jak prawdopodobne jest trafienie przeciwnika. Wytrzymałość określa, iloma kośćmi się przy ataku rzuca. Jeśli fartowny atak przeciwnika się powiedzi, bloczek traci punkt wytrzymałości. Obracamy go wtedy o 90 stopni, w lewo, tak, by na górze naklejki zawsze widniała jego aktualan siła.

O, proszę:

http://boardgame.geekdo.com/wiki/page/Block
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: herman »

zdecydowanie gra miesiąca to Twilight Struggle, gra idealnie trafiła w moje gusta, zdecydowanie warta swojej ceny.

Wyróżnienie dla rodzimych "Małych Powstańców". Niby mutacja ticketo-TuT, niby to już było...ale są emocje, jest Warszawa, są 63 dni chwały (oczywiście w "lajtowym" wydaniu)...i pl.Wilsona ;)
Pozytywne zaskoczenie.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3239
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 68 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Veridiana »

Smerf Maruda pisze:To proste :-) Każdy bloczek to oddział (czy też coś większego, może jakaś armia albo dywizja). Bloczki z jednej strony mają naklejki, przedstawiające kto i co zacz, z drugiej są puste. Stoją pionowa, naklejką do właściciela. Przeciwnik nie widzi, co się czai po drugiej stronie. Dodatkowo, każdy bloczek ma określoną siłę ataku i wytrzymałość. Siła ataku decyduje o tym, jak prawdopodobne jest trafienie przeciwnika.
toż to popłuczyny po Manewrach Morskich :lol:

a tak na serio, to na widok bloczków w Ryszardzie III zrobiło mi się miękko w kolanach :mrgreen:
ale plansze macie wielkości pokojów czy to tylko podłe plotki? :wink:
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Smerf Maruda »

Veridiana pisze:toż to popłuczyny po Manewrach Morskich :lol:
I Stratego ;-) Tak, trochę tak.

Veridiana pisze:a tak na serio, to na widok bloczków w Ryszardzie III zrobiło mi się miękko w kolanach :mrgreen:
To znaczy, czy to dobrze, czy to źle? Bo różnie to można rozumieć ;)
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: kmiernik »

Mój marzec był pod względem gier fatalny. W spiętrzonym nawale pracy znalazłem czas na zaledwie 7 partyjek Blokusa Duo, 3 Days of Steam i 1 raz w Detektywa Kroko, co tym samym czyni wybór gier na podium wielce prostym.
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: bartek_mi »

najgorszy miesiac ever...
cale... 11 rozgrywek :(


wygrywa r4tg ale co to za konkurencja...
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3239
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 68 times
Kontakt:

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Veridiana »

kmiernik pisze:Mój marzec był pod względem gier fatalny. W spiętrzonym nawale pracy znalazłem czas na zaledwie 7 partyjek Blokusa Duo, 3 Days of Steam i 1 raz w Detektywa Kroko, co tym samym czyni wybór gier na podium wielce prostym.

No no, pierwszy raz tyuł wędruje do Detektywa Kroko! :o

Smerfie, to dobrze, miękie kolana są gut :wink:
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Smerf Maruda »

bartek_mi pisze:najgorszy miesiac ever...
cale... 11 rozgrywek :(
Nie ilość, a jakość :-)
Awatar użytkownika
surmik
Posty: 1494
Rejestracja: 07 sty 2010, 14:22
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: surmik »

Gra miesiąca: Le Havre
Drugie miejsce: Havana
Debiut i Chce Więcej: Die Macher
Rozczarowanie: Titania i , że tylko 19 rozgrywek ;)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Andy »

Smerf Maruda pisze:Moją grą zostaje FAB: The Bulge, czyli ofensywa Niemców w Ardenach. Bloczki, doskonała mechanika, klimat i krótki czas rozgrywki
Rozgrywka była krótka, bo trafiłeś na kiepskiego przeciwnika! :D
Veridiana pisze:ale plansze macie wielkości pokojów czy to tylko podłe plotki?
Podłe plotki. The Bulge zajmuje na stole mniej miejsca niż Agricola.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Radek
Posty: 628
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 6 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Radek »

Chinatown przy drobnych home rules odzyskała blask i zostaje grą miesiąca.
Niestety przy bardzo małej konkurencji (czasu brak). A na półce kilka tytułów, które nie mogą doczekać się pierwszej rozgrywki :(
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: BloodyBaron »

Ten miesiąc wyjątkowy, bo tylko 5 partii w ulubione gry: w kolejności - wspaniała pierwsza pełna full rozgrywka w Cywilizację, która zajmuje najwyższy stopień podium, a potem równorzędne miejsce dla Carcassone:the Castle i Dominiona.

Na więcej partii nie było szans, a to z powodu wykonanej jakiś czas temu "w realu", a najbardziej ulubionej przez wielu, akcji agricolowej, czyli powiększenia rodziny :)
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Mustafa
Posty: 537
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:21
Lokalizacja: Szkocja

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Mustafa »

Hansa Teutonica
Monsoon Group Rulez

A.J.Mustafa
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Gra miesiąca - marzec

Post autor: Van »

U mnie grą marca był StarCraft. 6 rozgrywek w samym marcu :D (nie żałuję ani trochę mojej wymiany goa na starcrafta. Jak zrobią dodruk goa to się znowu kupi).
Na podium musi jeszcze trafić pitchcar mini i texas hold'em.
Wyróżnienie dla blokusa, którego męczyłem dosyć sporo na telefonie i dla tta, które z grzeczności ustąpiło miejsca powyższym grom :wink:
Van_Hoover
#Lista gier
ODPOWIEDZ