Witch of Salem / Der Hexer von Salem

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Witch of Salem / Der Hexer von Salem

Post autor: pan_satyros »

Jak widać wzięło mnie dziś na spytki ;p (http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 43&t=15765)

Swego czasu czytałem bardzo pozytywną reckę ww. tytułu (RebelTimes nr.28), później pojawiła się kolejna na Poltergeiście, tym razem niezwykle krytyczna.
O grze zapomniałem i pewnie bym sobie nie przypomniał gdyby nie Pancho i jego niedawna notka na Gamesfanatic.

Przeszukałem forum - gra nie ma swojego tematu, a wypowiedzi stricte na jej temat policzyć można na palcach jednej ręki.
Ciekaw jestem czy to z racji, że jest tak zła/nijaka czy też nikt po prostu się na nią nie skusił z racji ceny.

Byłbym wdzięczny za jakieś świeże opinie ;)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Witch of Salem / Der Hexer von Salem

Post autor: melee »

Jest OK, bez szału, ale w porządku. Są denerwujące elementy, najbardziej to, że odkrywasz płytkę i nie możesz się z nikim podzielić tą wiedzą, choć i tak można przyjąć system wskazywania co się odkryło. Ja mam przesyt gier kooperacyjnych i może trudno o rzetelną opinię.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Witch of Salem / Der Hexer von Salem

Post autor: waffel »

Pandemic moim zdaniem lepszy i, uwaga, bardziej klimatyczny. Bo w Pandemicu wystarcza prawdziwe nazwy miast, grafiki w stylu jakby programu komputerowego i starczy. W WoS zas chcialoby sie miec wszystko klimatyczne, mechanike podporzadkowana fabule itd a moim zdaniem mechanika to zwykly eurosuchar. Pandemic sprzedalem po chyba kilkunastu partiach, to gdybym mial sprzedalbym jeszcze szybciej :)

Moze za bardzo sie pastwie, bo gra nie ma jakichs bledow, wielkich wad tylko jest po prostu kompletnie nijaka. Co w sumie mozna uznac za wielka wade :)
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Witch of Salem / Der Hexer von Salem

Post autor: melee »

Pandemic z dodatkiem to w dalszym ciągu najlepszy co-op
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Witch of Salem / Der Hexer von Salem

Post autor: Pancho »

Ja, mój brat i jego żona oszaleliśmy na punkcie tej gry. Dla mnie świetna, bo jest szybka, ma klimat, ładną oprawę graficzną, a co najważniejsze - wszystko kończy się najczęściej na ostrzu noża. Albo prawie wygrałeś albo ledwo wygrałeś :)
ODPOWIEDZ