Infiltration

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Infiltration

Post autor: Matio.K »

http://www.boardtime.pl/2012/04/infiltr ... wiedz.html

Jestem ciekaw gry głównie z powodu faktu, czy Donald będzie gwiazdą jednej gry, czy faktycznie projekty mają też pewną wartość merytoryczną ;)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Infiltration

Post autor: tajemniczy_padalec »

Matio.K pisze:http://www.boardtime.pl/2012/04/infiltr ... wiedz.html

Jestem ciekaw gry głównie z powodu faktu, czy Donald będzie gwiazdą jednej gry, czy faktycznie projekty mają też pewną wartość merytoryczną ;)
Rozumiem, że Kingdom Builder i Nefarious dla Ciebie nie istnieją?

Edit: Twój news sugeruje, że DXV nie zrobił nic, poza Dominionem. Nie wiem, czy to świadomy zamysł, czy tak wyszło przypadkiem.

Przepraszam za offtop. W temacie powiem, że sam jestem szczerze ciekaw Infiltracji.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Infiltration

Post autor: skolo »

zamowione i czekam na dostawe. jutro/pojutrze powinienem miec, wiec wrzuce jakies zdjęcia
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Infiltration

Post autor: jax »

czekam na jakieś wrażenia z rozgrywki, od tych którzy zakupili :)

EDIT: polecam walkthrough:
http://www.boardgamegeek.com/video/1825 ... alkthrough
Widać dokładnie jak wygląda gameplay. Mnie przekonuje - taka fajna, BARDZO klimatyczna gra, lekka, szybka, ale z przyjemną porcyjką kombinowania. Jak ktoś wie do czego siada (a po powyższym tutorialu jest już pelna jasność), to rozczarowania i narzekania na losowość, na to na siamto, być nie powinno.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Infiltration

Post autor: skolo »

jeszcze nie grałem, ale to co widze bardzo mi sie podoba.
zasady proste jak konstrukcja cepa.

swietne klimatyczne grafiki.
zrobilem kilka zdjec, sa na BGG
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Infiltration

Post autor: bartek_mi »

Ograna Infiltracja? Jakies przemyslenia?

Obejrzalem recenzje Toma, przejrzalem instrukcje i sam nie wiem czy kupowac czy nie...
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Infiltration

Post autor: Pancho »

[Po 2 rozgrywkach] Ślicznie wykonana, fajny pomysł, sprytny mechanizm z odliczaniem czasu, ale to taka loteryjka jest. Wszystko zależy jakie karty "przedmiotów" ci na początku się wylosują, na jakie trafisz pomieszczenia i o jakiej wartości żetony z danymi dociągniesz. IMHO mało w tym gry, minimalny wpływ gracza i niewielka liczba decyzji. Zagrać u kolegi albo kupić jako filerek jak masz fajny, zgrany skład i łatwo wciągacie się w hakerski klimat.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Infiltration

Post autor: melee »

Super klimat, fajny pomysł, fajne wykonanie, niezbyt duże pudełko. Ale gra nie spodobała mi się do tego stopnia, że raczej nigdy nie zagram. Zero decyzji, wszystko jasne co robić, losowość gigantyczna, zmarnowany czas.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Infiltration

Post autor: jax »

Dla mnie BOMBA! Co tam losowosc,zabawa jest po prostu przednia! A pisze to człowiek lubiacy gry trudne i wymagajace, z reguły o bardzo ograniczonym wpływie losu. Dla mnie hicior. Dla smetnych smutasow zapewne coś wręcz przeciwnego ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Infiltration

Post autor: yosz »

Mi też się gra spodobała, ale będę miał trudności z zebraniem ekipy :P Może nie podoba mi się aż tak jak Jaxowi ale Tom Vasel trafnie to podsumował: to taki Diamant dla graczy. Jest trochę decyzji, jest klimat i push your luck - iść jeszcze jeden pokój dalej czy nie? No i jest lubiany przeze mnie element: co inni gracze, zagrają - iść dalej, bo wszyscy zostaną extractować dane, czy zostać bo wszyscy pójdą. (dlatego trzeba grać z Extract a nie Download jako akcją)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Infiltration

Post autor: zephyr »

Trochę bardziej gamers diamand z klimatem włamywania się (hackerskich klimatów nie za dużo, czekam na Netrunnera)
Push your luck całkiem fajne.
W pierwszej partii wszyscy złapani, ja na ostatnim polu przed wyjściem, bo pewny ucieczki podwyższyłem alarm, a okazało się, że nie jestem jednyną osobą z taką wredną kartą i nie zdążyłem wyjść :)
W drugiej partii bardziej zachowawczo i też ciekawa końcówka bo część graczy musiała liczyć na wyjście w ostatnich kartach, i nawet się trafiło, złapali mnie albo nie w zależnosci od tego czy można uciec majac 3 DT (ucieczka zabiera 4; btw miałem prototyp więc nie uciekł bym z pustymi rękoma)

Jako alternatywa dla Arkham Horro czy innego Elder signa jest ok; nie jest zupełnym samograjem, zwłaszcza w kilka osób kiedy trzeba wyczuć czy zbierać dane, czy iść dalej czy zagrać fajną kartę, ale losowość w przedmiotach i samych lokacjach jest duża i gra bardziej do podejścia jak w przygodówkach "zobaczymy co się stanie" niż nastawianie się na jakąkolwiek strategię.

Kupiś jednak raczej nie kupię, ale chętnie jeszcze kiedyś zagram. (chyba ze będę potrzebować kolejnego gateweya, choć preferuję graczy dla których Caylus jest też jest dobrym gatwewyem :) )
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Infiltration

Post autor: tajemniczy_padalec »

Krótka recenzja Infiltration - do przeczytania tutaj.

Miłego czytania :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Infiltration

Post autor: Hiu »

Podobienstwo do elder sign tylko dlatego ze sie turla (chodz w elder to z zalozenia a w infiltracji to tak dla urozmaicenia wskaznika pierwszego gracza :) i chodzi po kartach (lokacjach).
Tutaj troszke wiecej komplikacji - jako ze trzeba wrocic do wyjscia albo ulotnic sie przez komin. Push your luck nie tylko przez kosci (jako ze jedna jest) ale takze przy losowaniu kartonikow "danych" i zadanej kolejnosci rozgrywania partii (czego w elderze nie ma). Jezeli porownac stopien skomplikowania jako taki - zgadzam sie - obie proste "przerywniczki" :)
Moze sie okazac, ze nawyciagales towaru (karty danych) ale tam drobnica i dupa zbita. Bardzo mi sie podoba. Idealny przerywnik, mozna i dwie partie szarpnac w jednej godzinie jak to ktos mowil.
Android tez mi sie podobal - moze tez dlatego...
ODPOWIEDZ